През ДЕКЕМВРИ ще гушнем пеленачета, те още са в нашите тумбачета!

  • 14 181
  • 283
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 386
Добро утро мами!
 Аз сега ставам. Много лошо спах снощи Tired. А от 5 до 8 сутринта въобще неможах да мигна.
ercm, благодаря, добре съм вече. Ама снощи се пооплаших. Те не че са били сериозни контракции, но като пачнах да си мисля "сега съм сама какво ще правя, ако стане нещо,как ще отида до болницата.."  Rolling Eyes  и започна да ми се струва че се осилват и си легнах на бързо да не ги мисля. Голяма параноя съм hahaha , дано като дойде време да раждам да се овладея.... Joy

Сасано, моята свеки живее 4 етажа под нас. Още от сега е заявила , че ще идва да помага (даже щяла да спи при нас newsm78 ), но тя и майка ми така каза...Сигурно ще имам нужда от помощ, но с двете баби.. #Crazy  ще стане много забавно Crazy

Гевито, и мен ме е обзел един мързел...Чиниите ме мързи да си измия Embarassed , да не говорим за нещо друго. Ако е вярно това с "гнезденето" на бременната преди раждане- скоро не ме чакайте.Аз какъвто съм карък, може и последна от декемврийките да остана с тумбака hahaha.

Утре за лекцията в ЦУМ ще ходи ли някой? Аз съм се записала, но нещо се колебая.

Хубав и усмихнат ден, момичета!!!

# 256
  • Мнения: 9
Здравейте момичета и от мен аз днес следобед съм на ЖК и после ще се отчета. За аптечката и аз ще изчакам педиатърката да ми каже с нея ще се виждам другата седмица. Остана ми да купим ваничка за къпане, но май това ще го купят кумовете или поне те изразиха огромно желание да купят нещо и другата голяма покупка е количката. Тази която съм си харесала е 3 в 1 и има и стол за кола ето това е количката http://www.bebeplusbg.com/index.php?m=320&category=126&p … amp;product_name=Детска%20количка%203PER8&lang=1

# 257
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
 Ох, тоя Гинипрал ще ме докара до лудост. Цялата треперя, не се чувствам никак добре, а имам куп домашни задължения. Исках и днес да изпера дрешките, но такава апатия да ме обзела. Искам да се мобилизирам, но не смея да се вдигна от стола. А е едва първия ден, в който приемам хапа  #Crazy До другата седмица съвсем ще откача.
 Днес ще ходим за количката, дано е пристигнала вече, че не издържам  Embarassed

# 258
  • Мнения: 5
Здравейте и от мен!
Да ви се оплача, че днес ми е много подтиснато-навън е паднала една мъгла, един студ е настанал и ми влияе толкова зле, че направо ще откача. Нищо не ми се прави, не ми се излиза - пълна апатия. Не мога да си представя ако трябваше да ходя и на работа как щях да се чувствам.  ooooh!
Дано намеря някой хубав филм поне да ме разсее малко.
На вас ви пожелавам само положителни емоции днес-поне заради мен Heart Eyes
Ники  Praynig за Алекс

# 259
  • Мнения: 551
Голям майтап с тия раждания  Joy
Илиана не си само ти аз така или инъче съм една от последните, може и аз да съм последна  Laughing
Днес нещо не мога да си намеря място. Хем ме мързи, хем се чудя какво още да изчистя, хем ми се излиза и ми се харчат пари  Mr. Green
Общо взето луда работа  Crazy  hahaha

# 260
  • София
  • Мнения: 529
Благодаря момичета   bouquet Значи пак ще се разхождам до майчин дом за печат. Този месец ми се очертават 4 посещения  Crazy само за болничните. С това допълнително разкарване стават 5.
Относно помощниците в къщи - явно на мен ми хлопа дъската нещо, защото аз не искам никой да ми се мотае в краката. Миналия път майка ми дойде и едвам изтраях първия ден и на втория и казах да си стои в къщи. На всяко измъркване на бебето и тя се заковаваше до креватчето - само паника всяваше. Та затова по-добре сама. Добре че свекито е на 250 км и няма къде да спи у нас, та с нея се разминах  Crazy Сега ще се видя с две деца в какво приключение ще се вкарам  Joy

# 261
  • Мнения: 0
Здравейте мамчета!
И на мен нещо днешния ден не ми влияе добре-явно е от лошото време.
Аз още съм самичка и чакам новини от таткото,че вече се надявам другата седмица да си идва.Вечер като си легна ме хваща страх ако ми изтекат водите или нещо такова какво ще правя,че както съм сама направо не ми се мисли.На мен уж ми е рано още,ама знае ли човек.Че нямам и роднини наблизо ще трябва сама да се оправям и да разчитам на приятели!
Иначе днес ходих да купя подарък на таткоте,че в събота има рожден ден,а аз имам утре Embarassed
Него го няма де,ама аз да съм готова с подаръка!!!
Утре съм на ЖК-да видим какво ще ми кажат за бебока!
Сега мисля малко да си полегна пък после ще поогладя малко бебешорски дрешки!
Желая ви лек и спокоен следобед! Hug

# 262
  • Бургас
  • Мнения: 326
Привет, мацки!
Бях на страхотна лекция за храненето по време на бременност и кърмене на сп."9 месеца". Утре май е същата във Варна с водещ д-р Милушева. Който може нека отиде. Страхотна лекторка и после може да й се задават въпроси. Няма да съжалявате Peace

# 263
  • Мнения: 30
Здревейте мацки и от мен.

На ЖК вече ми дадоха изследванията дето са ми ги правили през бременноста и направлението за болницата, което не е като другите напечатани направления а е ръчно написано. На тези от вас на които ви ги дадоха и вашите ли са така? И без дата? И доки каза ако случайно не съм родила до седмица- две, края на месеца /НОЕМВРИ/ ще се видим през първите дни на Декември. Направо такова шубе ме налегна че няма да разправям...  Shocked  #Crazy
Освен това доки ми каза че може и ножа да играе и аз попитах дали бебето ми нещо е ненормално или е великанче, а тя вика че бебето е нормално ама аз не съм пораснала достатъчно за него  #2gunfire  #Cussing out хич не искам секцио

Плацентата била втора степен. Тоест? И ми се е разтекло някакво бяло течение ама в промишлени количества. На някой друг да му е така?

Я като съм започнала с въпросите да забия още един. Вие избрахте ли си педиатър вече? Дали е време за избор на педи и как точно става. Педи= педиатър а не някой педофил, хич не ми е притрябвал и то баш сега... А и още нещо... мислите ли да носите превръзки вече или и аз не знам как ама много ме е страх наистина ако ми изтекат водите докато се шматкосвам по улиците  Embarassed

Я още един въпрос /много стана знам знам.../... как става тая хава с разкритието? В смисъл как да разбера дали имам разкритие? И тия болки в срамната кост, не знам дори кое точно ми е срамната кост... Много необразованост, много срам, много нещо....  Embarassed  #Crazy  smihesorry

# 264
  • Мнения: 2 592
Здравейте момичета  Hug

Да се включа и аз за аптечката: За пъпчето - Топоцин и спирт (90% ако е не е паднало, 70% ако е паднало) - аз си взех и двата за всеки случай, струват стотинки. За третиране на пъпчето трябват и клечки с ограничител. Виждам, че ercm ви е писала за  физиологичния разтвор - казват, че вършел чудесна работа (примерно за оченцата), мисля да си взема тези дни.

Капки за колики мисля да си набавя също, чета, че при някои деца се появявали още от първите дни. Дано ни се разминат, но за всеки случай да съм подготвена.

На лекцията вчера споменаха и за сироп против температура, защото бебчовците много бързо вдигали температура и то висока (мисля да си взема, че ако ни свари посред нощ ...)

За пъпчето - виждам,че вече някои мами са обяснили - действително преди не се е мокрело, защото е било връзвано с връв, която като се е намокрела е съхнела доста бавно, което водело до инфекции. Днес вече няма такава опасност - можем да мокрим спокойно, като после подсушим за всеки случай.

Май това съм записала вчера от лекцията, друго не се сещам  newsm78

За помощниците - майка ми ще дойде за десетина дни да помага докато аз се осъзная  Laughing
Смятам,че са ми достатъчни 10ина дни, не съм свикнала с други хора наоколо (само майка бих изтърпяла  Mr. Green)
Други гости се надявам да нямам, макар че вече почнаха да ми намекват...  ooooh!

Хубав ден на всички и само положителни емоции  Hug

# 265
  • Мнения: 4 589
ziggie_81 аз мога да ти отговоря само на последния въпроса относно разкритието.

при мен когато започнаха болките бяха доста силни и на няколко минути. Дойде доктор и ми каза, че няма разкритие. После на сутринта вече имах 2 см., без да съм усетила кавото и да е. Пак си имах болки, но някак си разкритие не се усеща.

Ти ще познаеш, че е време с чести и силни контракции или с изтичане на води или паданае на тапата (която също не усетих).

Ето и идея за заглавие  -  Скоро ще съм щастлива мама, до декември време не остана Joy

# 266
  • Мнения: 19
Какво да ви кажа за помощничките! Thinking Свекито е доста далеч - в Палма де Майорка, така че няма как да ми помогне, което е добре. Пък и тя е от тези, които не се месят много-много. Явно имам късмет с нея, поне засега. Hug
Майка ми живее през етаж от нас и е пенсионерка. Може да се досетите с какъв енсутиазъм ще иска да помага. Лошо няма, но ние с таткото се каним сами да си гледаме юнака доколкото можем да се справим и от време на време да ползваме помощ. Но в крайна сметка няма смисъл да се правят планове предварително, защото нещата не знаем как ще се стекат и можем да бъдем благодарни, че имаме баба наблизо.

И аз имам въпрос. Онзи ден в магазина за памперси ми предложиха вместо гащите за еднократна употреба + превръзките за родилка – памперсгащи. Те също си имат размер и изглеждат практични. Някой има ли опит или наблюдение. Като неопитна си мисля, че ще са практични и ще вършат същата работа като гащите за еднократна употреба и превръзките за родилки, но все пак ще се радвам, ако някоя от опитните мами ми даде мнение. Hug

Последна редакция: ср, 12 ное 2008, 14:38 от Karacheviyska

# 267
  • София
  • Мнения: 438
За коликите - аз съм се запасила с Инфакол и Лефакс  Embarassed
Нашия татко е имал страхотни колики като бебе, аз май съм била в нормални граници, но реших за всеки случай да взема, ако не се наложи да ги ползвам - толкова по-добре Simple Smile

Иначе за помощниците - според мен в началото си трябва някой да тегли едно рамо, но не за бебето, а за домакинстването или ако дотрябва да се купува нещо на момента.
За да можем ние да се съсредоточим върху малкото човече. Поне така си правя плановете аз, пък да видим какво ще излезе...  Rolling Eyes
Аз така или иначе не обичам да ми се мотаят хора в краката, дори сега държа да си правя всичко сама в къщи, да не говорим да ми казват какво да правя  ooooh! Whistling
Но с оглед на секциото и студеното време реших, че няма лошо някой да ми е под ръка - като не знам как ще се чувствам Simple Smile

# 268
  • Мнения: 187
моето направление не е написано на ръка а както обикновенно,обаче е в 2 екземпляра а друг път сякаш си е по 1 newsm78,обаче незнам защо нещо ме съмнява че има някаква грешка, и моето не е от ЖК а от личната newsm78незнам кви са тези работи.диагнозата,която ми я пише е "спонтанно раждане при едноплодна бременност"и точно заради тази диагноза ме притеснява много,но в петък съм на ЖК и ще питам,пък дано да е така наистина Praynig

по отношение на помагачите,аз незнам каква съм такава,ама не искам никой да идва да ми помага.ама майка ми сигурно ще дойде,а и свеки си е взела отпуска да идва-поне че се разбираме с нея перфектно,не е от типичните свекърви че какво щях да правя тогава Tired.

а за тапата и аз не съм сигурна че ще я усетя като пада,последно време имам едно много гадно бяло течение ooooh!и ми е странно защо още ме карат да го пия този магнерич при условие че остават 10-12 дни до секциото newsm78и нали уж не се спирал рязко а постепенно се намалял,че то не остана време newsm78
за аптечката на бебчо не смятам да купувам от сега,педи като дойде ще каже.
да ви питам и още нещо,бяха ми казали че в рамките на първите 40 дни 2 пъти след като се изкъпел бебко тялото му се натривало със сол и така се облича да преспи-за да не му миришела потта-възможно ли е това и изобщо нормално ли е.нямам никаква представа ама сякашми се стори малко странно.

олееее че дълъг пост станааа

# 269
  • Мнения: 19
За осоляването и аз съм чувала, но не смятам да го прилагам. Точно за това се прави - за да не му миришела после потта, но ми се струва доста варварско това нещо. #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт