През ДЕКЕМВРИ ще гушнем пеленачета, те още са в нашите тумбачета!

  • 14 169
  • 283
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 438
Магнезия при мамите със секцио май не го спират.
На мен доктора ми обърна внимание в никой случай да не го намалявам или спирам междувременно, дори в деня на постъпване в болницата да си го нося и да си го пия - това е деня преди секциото.
Иначе увеличаваме шанса да тръгне бебето самичко. Това е което аз разбрах Simple Smile

Това за осоляването не съм го чувала, но за мен това е от онези стари суеверия, които категорично ще прескоча  Laughing
Не мога да си представя тази мека нежна кожичка, дето се чудим с какво да я мажем, за да не се разрани или алергизира, да се подлага на такова нещо Simple Smile
Пък и какво общо има солта с потта - тези функции на организма се регулират чак в пубертета Wink

# 271
  • Мнения: 0
Миленче това за солта и за съм го чувала,ама май едно време наистина така са правели!Сега вече не се прави според мен пък и свекърва ми разправя,че нея са я карали така да прави с децата,ама тя не е правила така и сега всичко си им е ок.Това е останало нещо като суеверие от едно време!

# 272
  • Мнения: 781

да ви питам и още нещо,бяха ми казали че в рамките на първите 40 дни 2 пъти след като се изкъпел бебко тялото му се натривало със сол и така се облича да преспи-за да не му миришела потта-възможно ли е това и изобщо нормално ли е.нямам никаква представа ама сякашми се стори малко странно.


Това е пълна глупост. Освен това, бебетата са престоявали в сол 20-30 мин.Ако го оставиш да спи  осолено като паламуд, твърде вероятно е да го преспиш завинаги... Извинявам се, но това е самата истина.
Наскоро  се разшумя за няколко смъртни случая в Разградско по случай осоляването..... Опасно е! Много!

А и на доста мъже им мирише потта, въпреки соленето....

# 273
  • Мнения: 187
абе и на мен ми се стори малко ненормално и затова викам да ви питам newsm78

# 274
  • Мнения: 30
За осоляването и аз знам. И съм чувала дори и къпане с яйце 1 път по не знам си кви причини... ами то тая сол ще му изгори кожата на тва мъниче... направо варварска история аз смятам да ги пропусна тия неща

# 275
  • Мнения: 5
Здравейте отново!
Аз да се включа по темата за помощта-в началото много настоявах, че само аз и таткото ще си гледаме беб, обаче след мноооого разговори с приятелки /бивши бременни/ ме убедиха, че ще съм много по-спокойна ако поне в началото има някой с нас, макар и за няколко часа. Затова майка ми, която живее на 2 км от нас ще идва в началото и съм много доволна, че свекърва ми е в Атина и няма да си дойде поне няколко месеца.  Mr. GreenТя е от онези типични старобългарски свекърви-цял живот е живяла при своята няма нищо съвременно в мисленето й. И един пример - никакви памперси нощем - в пелени #Crazy. Луда работа ви казвам! Добре че не е при мен иначе #2gunfire
Ох пак дълго стана-ама да се оплача

# 276
  • Мнения: 2 592
Ох това за осоляването на бебчето и аз съм го чувала. Свеки даже ми го даде като съвет, така да съм правила на моето бебче  #2gunfire

Вика ми: слага се, за да не му мирише потта, аз така правех (т.е. с моя мъж)  #Crazy

Да дойде да види дали на нейния синковец като се изпоти не му мирише потта  hahaha

# 277
  • София
  • Мнения: 438
А това за къпането със сурово яйце... Ами салмонелата? Какви ли не бактерии може да има в необработените хранителни продукти...
Маска за коса за нас може и да става, но за малко бебе - в никой случай  Naughty

Много внимавайте с тези бабините иширети, аз категорично няма да спазвам такива работи. Ползвайте си здравия разум и слушайте лекарите Wink

# 278
  • Мнения: 781
Най-малката поразия, която осоляването може да направи е дехидратиране на кожата и обезводняване на бебето, а да не говорим за по-тежките последици....
И яйцето не е полезно. Салмонела, алергии и какво ли още не. При наличието на толкова много медицинска козметика....


# 279
  • Велико Търново
  • Мнения: 358
За осоляването и аз съм чувала, но не смятам да го прилагам. Точно за това се прави - за да не му миришела после потта, но ми се струва доста варварско това нещо. #Cussing out
никакви такива- знаете ли колко бебета со починали от това осолявани, даже бяха давали по новините Naughty

# 280
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711

Категорично против осоляването и слагането на пеленки нощем.
НА една от лекциите на 9 месеца педиатъра каза  да не се слага никаква сол във водата на бебето ,както и аспирин.Да цялостно осоляване абсурд #Crazy

# 281
  • Мнения: 1 152
Оооо, и аз съм против такива дивотии - осоляване и рязане на мигли /за да са дълги/ - направо изпадам в потрес!!! #Crazy #Crazy

От къде си купихте таблетки за стерилизация - питах в няколко бебешки магазина в квартала и нямат - може би в някой от по-големите специализирани?

# 282
  • Мнения: 65
Привет мамчета. Аз до сега нямах нет и гледам ,че сте изписали темичката ,след малко пускам нова .

# 283

Общи условия

Активация на акаунт