проблеми в брака и как разбрахте дали е дошъл края

  • 15 186
  • 74
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3
Мисля ,че е важно да си освежите връзката ,опитай -това което се случва между вас в никакъв случай не е края ,мисли позитивно и всичко ще бъде наред .Искренно ти желая да се променят нещата

# 46
  • Мнения: 388
Твоят мъж е музикант,моят ІТ специалист. Твоят има музиката си, моят - компютъра. И аз понякога се чувствам като теб. Но винаги искам да разговаряме, а той предпочита да си мълчи, но проблемите не се разрешават с мълчание. Постоянно настоявам докато разговорът не се проведе. При което получавам отговор "Да, права си. Извинявай. Ще се постарая повече." И след известно време отново. Това, което аз правя: не върша цялата домакинска работа /аз ходя на работа/ и ако ми каже "не се сетих, забравих",  му казвам "ами сега го направи". Друго - намерих си хоби - записах се на народни танци /два пъти в седмицата, вечер/ и започнах да му оставям детето. През уикендите, ако имаме възможност, гледам да измисля къде да отидем - заедно, като семейство и тогава откъснат от работата си и компютъра става друг. Провокирах бас, че 5 дни няма да издържи без компютър и телевизор след работа. Тези дни използвах за да го върна към занимания от преди да се роди малката /играхме табла, сантасе/. И секса.... обикновено съм изморена, не ми се занимава..., но го правя заради него... Поел е отговорност за семейството си, никога не ми отказва когато го помоля да свърши нещо, но и много често го улавям, че пак е в неговият си свят. Мъжете са такива... Е, явно пак на нас се пада тежката задача и поредната борба - тази за моето семейство.

# 47
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Все едно един ... ги е правил всички. Аз спрях да се боря- ако ще! Светът не свършва с него Crossing Arms

# 48
  • Мнения: 1 468
Мислих и аз да пускам подобна тема, но аз си знам какво трябва да направя, само че не го правя, защото нямам сили и смятам, че и двамата трябва да се грижат за брака, а не само жената.
Това, което искам да споделя, като обобщение на моите наблюдения е, че семейства, без баби наблизо често изпадат в такава ситуация и второ: познавам не едно и две семейства, които са се развалили поради превръщането на жената в майка - сготвено, изпрано, изгладено, сервирано, .... и той с любовницата си или в кръчмата или пред компютъра или, както е с моя, на работа... Сигурно може да се прибира по-раничко, но все намира повод да закъснява. Ама нашата ситуация е много сложна, така, че няма сега да говоря за нея. Иках само да споделя моите наблюдения и да отбележа ключовата роля на бабите в семейния живот

# 49
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Интерестно ми е да разбера с кое  по точно допринасят бабите за благополучното развитие на един брак... newsm78

# 50
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Дават възможност на младите да се налюбят  Mr. Green

# 51
krasii, не съм убедена в ключовата роля на бабите в един брак.Вярно бабата помага за отглеждането на детето, но пък и се меси, независимо дали е тъща или свекърва.Ами я си представи ако е свекърва и живееш заедно с нея и те контролира постоянно(макар и да се стреми да се прикрива), следи те постоянно къде ходиш, какво правиш, иска да даваш пари вкъщи наравно със синчето, не дава на сина си нищо да прави вкъщи(дори и дрехите си да сгъне или да си сложи мръсните чинии в мивката и т.н.) дали в този случай ще кажеш, че бабата има решаващо значение за запазване на брака.

# 52
  • Мнения: 1 468
Бабите са спасението на брака, но да не живееш с тях, разбира се. Там е мястото, където можеш да оставяш децата и да обърнеш внимание на себе си и семейството си, на мъжа си, да излезете, да си поговорите, да имате повече време под завивките ... все важни неща за комуникацията.
Само родители с две и повече малки деца могат да разберат ценността на бабата. Ами лятото, като ги закарат при баба за един месец и ... здравей живот - не освежаване на връзката, а направо избухване на нова вълна от емоции и възможности между съпрузите.
Аз, понеже си нямам баби и много страдам от липсата им. Около мен всички изпращат децата при баба за уикенда, за ваканцията ...Пред блока ни, докато гледам моите, контактувам с баби, гледащи внучетата си. Къде са майките - на работа, правят кариера, развиват бизнес, във фризьорския салон, къде ли не ... Не, че казвам, че само това трябва да се прави, но кагато го няма ИЗОБЩО, е губиш себе си. Ето я бабата - живее отделно, но поема децата периодично, и спазва инструкциите на родителите. Без нея - по-вероятно е да се случи това, за което говорим.
Това все пак са мои си наблюдения. Може и да не е така навсякъде, но в повечето случаи - съм сигурна, че е така

# 53
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Има си дететгледачки за тази работа, по-вероятно е те да изпълняват инструкции от колкото бабите...изобщо не съм на мнение,че бабите са опорния гръб на едно семейство...всичко е въпрос на организация,желание,приоритет...

# 54
Ами кой каквото си няма това иска, но когато го получи, не му се вижда толкова прекрасно както е отстрани.Не съм съгласна, че бабата е гръбнака на младото семейство и че  ще изпълнява на 100% инструкциите на майката.На моята като и кажа-обратното прави, казвам" не храни детето със сладки и между храненията не и давай пукакни и солети за да яде каквото трябва на основните ядения", тя изобщо не ме слуша.Връщам се- "яде ли манджата" -"не, не я хареса, яде пуканки".А аз като я храня със същото( с манджа), омита всичко, и куп други неща.
krasii, пожелавам ти да си намериш баба, или ако имаш такаваа да ти помага.
Винаги е от полза някой да те отмени поне за малко, но не и да живеете заедно.Хората са казали две жени в една къща не се търпят.

# 55
  • Мнения: 1 468
Е фактите говорят обратното.
Тази тема, моят случай, моите познати семейства - не един и двама ... Пък сигурно има и излючения.
Но когато няма комуникация, няма и семейство

# 56
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Е фактите говорят обратното.
Тази тема, моят случай, моите познати семейства - не един и двама ... Пък сигурно има и излючения.
Но когато няма комуникация, няма и семейство

Най-вероятно не си прочела добре темата...такова обобщение е просто абсурдно...нищо лично... Peace

# 57
  • Мнения: 1 849
Ще ти припомня leni_vas! Според мен ти се нуждаеш от ХОБИ! За 5-те години вкъщи вече не си интересна, няма какво ново да споделиш, освен рутинните задължения! Confused
Ако не ти се дава детето на детска, дай я на английски, забавачка, занималня - за 2-4 часа на ден. Другият вариант я остави на таткото (тъкмо ще поеме малко задължения) за 2 или 3 дни седмично за 2 часа. Започни да ходиш на нещо, което ти е приятно: танци, аеробика, рисуване, йога, английски или някакъв курс по нещо интересно!!!
Ти самата ще засияеш (1)
Мъжът ти ще види, че освен семейните задължения, имаш и друг живот (2)
Ще има за какво да говорите, но нека той се заинтересува (3)
Ще виждаш нови хора и ще се разнообразиш (4)
Ще го накараш може би да ревнува, ако има мъже в курса (5)
След като тръгнеш на това занимание, се опитай малко да се промениш - смени прическата, промени малко стила с по-секси, по-младежки или по-спортен. Абе стани различна (ама постепенно, да не го стреснеш).
Бъди сигурна, че той ще го усети! Важното е ти самата да имаш и свой живот! Това интригува мъжете, няма да си му скучна определено.  Peace
Ако започнеш пък работа, гледай да е някоя, която ти е интересна и приятна! Успех!

# 58
  • Мнения: X
Ще ти припомня leni_vas! Според мен ти се нуждаеш от ХОБИ! За 5-те години вкъщи вече не си интересна, няма какво ново да споделиш, освен рутинните задължения! Confused

Все си мисля, че повечето жени, които се оплакват, че мъжете не им обръщат внимание, просто не знаят как да използват личното си време пълноценно. Именно - липсва им хоби. Не говоря за авторката, а по въпроса за хобито на жената. Не можем да очакваме мъжете постоянно да ни гледат в очите, да си говорят с нас, всяка вечер да комуникират пълноценно, да ни посвещават личното си време. Аз лично бих се уморила от това, защото искам да си имам моето си лично време, в което да си правя мои си неща. А за съжаление, много жени смятат, че посвещаването на семейството и мъжа е достатъчно, за да са щастливи. Познавам толкова много жени, които имат чудесни съпрузи, които им помагат, грижат се за тях и децата, отделят време за всичко, но жените им все се оплакват от тях и прехвърлят върху тях вината, че те не знаят какво да правят със собственото си време. Познавам жени, които забраняват на мъжете си да играят на компютъра, например, защото видите ли, така не им обръщали внимание. А всъщност самите жени нямат какво да правят, нямат интереси или занимания освен мъжете и децата си. Тъжно, но факт! Говорила съм си често с приятели по темата и самите те казват точно това - жена ми иска аз съм й хобито. Предлагам й да ходи на аеробика, да се занимава с цветя, да ходи на танци, или каквото се сети. Да, ама не. Завърта се плочата "ти не ме обичаш достатъчно, не си говориш с мен и бла бла."

# 59
  • Мнения: 0
Zdraveite,az sa6to imam problem v semeistvo mi.Maja mi zamina za 4ujbina i se vra6ta dvapati v godinata i nie hodim s deteto po vednaj,sega e tuk no ne si govorim dni nared nepravim ni6to kato semeistvo,vseki spi v odelna staia a nai lo6oto e 4e sme jeneni ot 2g 6m a detenceto ni e na 2godinki.Neznam kakvo da pravia opitvam se da govoria s nego no nestava imam 4uvstvoto 4e ne iska da bade ve4e s nas.Mnogo sam ot4aiana i niamam predstava kakvo da pravia.Ako niakoi moje da mi kaje kak da postapia.blagodaria vi predvaritelno.

Общи условия

Активация на акаунт