Алергична кашлица -писна ми от лекарства!

  • 58 313
  • 97
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 461
Галина беше на диета 6 месеца ядеше само заешко броколи царевица и козе мляко което взимахме заедно с заешкото от близкото село, нищо от магазина неможеше да яде.Резултата беше на лице  Peace но и така не е работа  Tired

# 46
  • Мнения: 698
За съжаление, нищо друго не знам за синузита и млякото, това е било преди много години. Но съпругът ми е алергичен и може да е имало някаква връзка.
Козе сирене има - непрекъснато това купувам - на Маджаров, вкусно е, не мирише на кози Laughing. Най-ниско алергенно е.

# 47
  • Мнения: 94
Нашата диагноза също е алергичен ринит. Кашлицата е обикновено вечер и сутрин, но не е на пристъпи. когато е вечер- кашля по веднъж през около 3-4 мин. И така в продължение на час горе-долу. Сутрин е до отхрачване. Миналата зима кашля от декември до май. Тогава кашляше и при физическа активност или смях. Антихистамините не помогнаха. Помогна ни имуностимулатор. Тази есен пак започна кашлицата, направи пневмония. После започнахме с имуностимулатора и засега няма кашлица , дано да няма и занапред Praynig Но не е на детска градина. Другата седмица обаче тръгва пак и направо не ми се мисли... Всяка настинка започва с хрема и завършва с кашлица, която после трае месеци наред. А предстои и имуностимулатора да спрем. Алерголожката казва, че два месеца са достатъчни, на мен направо ме е страх. Вече изобщо не вярвам, че е алергия, но какво е- и представа си нямам.......

# 48
  • Мнения: 2 070

и ние кашляме така.в последно време обаче няма кашлица,а преглъщане само,което я дави.почти на всяко вдишване,прохърка,на следващото преглъща,и ...ужасно е.секрет в носоглътката има непрекъснато,а като смърка носа е абсолютно проходим,няма хрема.като заспи и почва ,от къде го помпа това ,не знам.

# 49
Искам да кажа, че последната статистика показва, че 40% от децата в България са с астма. Има много видове астма. И на дъщеря ми, която е на 5 години, скоро й поставиха диагноза алергична астма. Тъй като се води фамилно обременена - баща й е с астма, а аз с хранителни алергии в детството.  Нашето се изразява в кашлица, която е сутрин, с отхрачване. От 10 дни кашля и през нощта. От м.юни т.г. сме диспансеризирани към Трета градска в София. Изписаха ни Сингулер и Фликсотид. Ефектът е почти нулев, даже, както казах, започна и нощна кашлица. Скоро ни изписаха един сироп, муколитик Ердомед (най-новия) - не помогна особено много. Нощно време като се разкашля й давам 1 чаена лъжичка Хустагил сироп и се поуспокоява. И на мен никак не ми харесва диагнозата, но какво да се прави. Има и доста по-страшни болести! Направете си консултация, за да започнете лечение. Най-добре е да дойдете в Александровска, в София. Там има много лекари, които да преценят за какво става точно дума. Там има и доктор УНГ, и алерголог, и ренгенолог - това е болница за детски респираторни и алергични заболявания. Желая ви успех!

# 50
  • Мнения: 2 070
a минавало ли ти е през ум ,че щом не се повлиава от това лечение,може да е грешна диагнозата?

# 51
OLI, как се казва имуностимулатора?

# 52
  • Мнения: 3 146
a минавало ли ти е през ум ,че щом не се повлиава от това лечение,може да е грешна диагнозата?

Астмата по принцип не се лекува, понякога просто се израства с развитието на дробовете. Много често не се повлиява от лекарствата и въпреки тях пристъпи има. Стремежът е да се овладява във възможната и за организма степен. Единственият начин да се докаже 100%, доколкото зная, е със спирометрия.

# 53
  • Мнения: 94
Имуностимулаторът е Респистим плюс- детския, който е в опаковка по 60 таблетки. Има и друг, който е с 30 таблетки в опаковката. На нас алерголожката ни каза, че той не е толкова добър. Защо- незнам. На пролет пак от него ни спря кашлицата, или пък от ходенето на плаж?!Дано да не се появява повече.

# 54
  • Добрич
  • Мнения: 5 462
Дъщеря ми е с алергичен ринит и бронхиална астма на алергична основа. Повече от година я лекуваме с хомеопатия и сме много доволни. Само, че преди това я тъпкахме с антихистамини доста и увредихме имунната система с тях. Сега за всичко се обръщаме към класически хомеопат.

# 55
  • Мнения: 108
Синът ми правеше бронхо спазми преди 2 години. Тогава беше тестван за алергия, кръвни изследвания, лекувахме се за кратко при Мустаков, пиеше лекарства по схема. Но нямаше резултат. Вече 2 година сме на хомеопатия и определено има ефект. Боледува, но доста по-леко, слава богу! Така че може да опитате при класически хомеопат, те добре се справят и с алергични кашлици, сополи.

# 56
  • Мнения: 1 217
Синът ми от малък като настине почти винаги стига до такава кашлица.Няколко пъти са му били орбазон.Много е важно да се правят инхалации(слагаш на котлона вода с 1ч.л.сода,щипка лайка,или други билки и да да диша парата) и помещението,в което се намира да е проветрено.Иначе от лекарствата ни помага като че ли най-много Вентолина и Novphylinn,но с последното трябва да се внимава,защото е много силно.Аз давам едно хапче преди лягане,но ние сме на 9,като беше по-малък по половин,но не помня дали сме давали преди да е имал навършени 3години. Противоалергично даваме или Алергозан,или Зиртек.Почти без прекъсване давам Мултисаностол,или други сиропи за засилване на имунната система.

# 57
  • Мнения: 1 461
ние днес бяхме на преглед при др.Петришка изписа ни сингулер и флексотит дано помогнат

# 58
  • Мнения: 1 984
Искам да кажа, че последната статистика показва, че 40% от децата в България са с астма
това съвсем не е вярно. резултатите са между 4 и 10 % за различните регини.

# 59
  • Мнения: 1 984
ние днес бяхме на преглед при др.Петришка изписа ни сингулер и флексотит дано помогнат
късно видях темата... аз обикновено препоръчвам да се обсъди фликсотид по рано... включително и при проблем с 3 та сливица, което е другото нещо което не изяснихте /ако правилно съм проследил темата/

Общи условия

Активация на акаунт