Бебетата на ясла от 3-месечни?

  • 10 508
  • 228
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 9 990
..значи, Бу, измислици-премислици ги гледахме като деца с бате Влади, но очевидно не ни е достатъчно.Фактите:повсеместно по големите градове яслено-градиснки места недостигат.Вместо да се започне атака за строежи на такива, усилията се насочват към:някакви уеб сайтове, нови наредби, местене от единя крачол в другия.Цялата схема наопаки, почва се отзад  напред и всичко се опорочава.Дали е от неумение на хората уж учили да управляват, дали е нарочно-вече съвсем се обърках и незнам.Мисля за емиграция все по-сериозно, въпреки, че примерно с градина съм се "уредила" ама знам ли какво ме чака... Whistling
вече не ми се поглежда в подобни теми, честно, уморих се, виж даже колко трудно загрях за какво иде реч.. Tired

Това за ОДЗ-тата, ама за чистите ясли не е така.А вече е съмнително дали ще остане и за ОДЗ-тата.

# 226
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 838
пенелопа, всяка седмица минавам покрай моята бивша градина, която ми е на 200 метра, дали има и толкова, от блока. С 4 групи, хубав двор... стои затворена от над 15 години. Реституирана. И затворена. Кому е нужно - не знам...

И с яслите е подобно... но докато за яслите иди-дойди, хората някак по намират варианти, то за градина какво... В смисъл, даже да решиш да си останеш у дома първите 3 години, чак пък до 6 да го откараш, за да го пратиш на училище е прекалено.

Аз си мисля - ако открият само част от закритите ясли и градини, ще разрешат до много голяма степен проблема с местата. И за децата над 3, които още са за ясла ще има, и за 1-2 бебешки групи в града ще има, и за 3-7 в градините ще има.
Ама няма, де.

И се строи, не е като да не се строи. Поне в Пловдив. Защото в една от бившите ясли+градина се е настанил район Западен, в друга се е настанило полицейско управление, в трета - някаква друга общинска структура...

Пък децата да се оправят.

# 227
  • Мнения: 9 990
Е, тук е същото, как.Една градина-бутнаха и застроиха.Друга е пред бутане.За кризисен район, който приютява още 3 новопостроени квартала, освен новото строителство вътре в  самия квартал.Обаче, подписка срещу строеж на градина вървя почти една година също така.Така че-народа сам си го прави вече ми се струва...

# 228
  • Мнения: 48 013
..е, нали драмата е, че като станат на 3г ги гонят, кел файда, че на 3м е прието детето, проблема остава очевидно... Thinkingт.е.-до градина така и не стига детето, ако е имало неблагоразумието да се роди в началото на годината.Или грешно съм разбрала пак, простете...

Ааа, щом си се записала един път в градината под каквато и да е форма после трудно ще те отпишат.
Те на 3 г. го гонят от яслата, обаче са длъжни да сформират 1ва група първо от ясленчетата, пък после от новозаписаните 3-годишни.
Така че, работата поне ще е малко по-сигурна така.
Това е вярно само за ОДЗ. За самостоятелни ясли- не, защото не са свързани с градините. Отделни са.

Общи условия

Активация на акаунт