Бихте ли сменили жилище в София за такова в близост?

  • 3 470
  • 63
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 63
Израснала съм в София.Сега съм омъжена и живея и работя в град на 15 км от нея.Мисля,че и за мен и за децата тук е по спокойно.Няма такова движение.Големият ми син е втори клас и ходи сам на училище.В София щях ли да го пусна???Не бих се върнала в столицата.Бих сменила жилището си за спокойствието,което имам в по малкияград.

# 61
  • Мнения: 289
Като цяло обаче, лично аз поне, си представям варианта работа на 30-40 км разстояние само ако се пътува с кола  Peace иначе влакове, автобуси, връзки между тях, вече става много сложно...
Колата е машина, която се разваля...Понякога са необходими и по-дълги ремонти...Едно е да имаш опцията за такси, друго е следващата ти алтернатива да са влакове, междуградски автобуси и т.н.

Както казах няколко пъти, всеки сам знае най-добре своята ситуация  Peace
Ако ми се развали колата, ще взема тази на мъжа ми, или просто няма да ходя един ден на работа. Ако гледаме така на нещата, то винаги може да стане катастрофа, и движението да се блокира така, че да не можеш да се придвижиш до работата, дори ако пътуваш от Стамболийски до Цариградско шосе... но, това не е ежедневие, това са екстремни ситуации. Ежедневие е обаче детето ми да слуша кавгите на пияните съседи, да вижда в магазина пред блока как се купува една бутилка мастика "на кредит"  ooooh!
Е не и не - предпочитам да го държа встрани от такава действителност, с цената на това да живея мааалко по-встрани.

# 62
  • София
  • Мнения: 8 932
Като цяло обаче, лично аз поне, си представям варианта работа на 30-40 км разстояние само ако се пътува с кола  Peace иначе влакове, автобуси, връзки между тях, вече става много сложно...
Колата е машина, която се разваля...Понякога са необходими и по-дълги ремонти...Едно е да имаш опцията за такси, друго е следващата ти алтернатива да са влакове, междуградски автобуси и т.н.

Както казах няколко пъти, всеки сам знае най-добре своята ситуация  Peace
Ако ми се развали колата, ще взема тази на мъжа ми, или просто няма да ходя един ден на работа. Ако гледаме така на нещата, то винаги може да стане катастрофа, и движението да се блокира така, че да не можеш да се придвижиш до работата, дори ако пътуваш от Стамболийски до Цариградско шосе... но, това не е ежедневие, това са екстремни ситуации. Ежедневие е обаче детето ми да слуша кавгите на пияните съседи, да вижда в магазина пред блока как се купува една бутилка мастика "на кредит"  ooooh!
Е не и не - предпочитам да го държа встрани от такава действителност, с цената на това да живея мааалко по-встрани.
Koлко все пак от семействата разполагат с две семейни коли? И колко въобще имат кола? Особено в по-малките населени места, където тя е почти излишна.
А колкото до съседите и пияниците-навсякъде ги има, това е най-малкият проблем на големият град.

# 63
  • Мнения: 289
Анна, както казах, точно поради сходни на тези причини решението е строго индивидуално  Peace
Разполагам с колите, не искам съседи - това са моите аргументи. Всеки събира своите, и взима решението си. Не мисля че има универсален съвет как да се постъпи.

Общи условия

Активация на акаунт