Четящите тийнейджъри и техните книги

  • 19 702
  • 50
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 359
Още нещо страхотно на Тери Прачет - "Трилогия за номите". Поне според мен е по-добро от историите от Света на диска. За съжаление моите са още малки - пробвах ги, но не им беше увряла главата. А за "Стопаджията" да не говорим Laughing Laughing

# 46
  • Мнения: 1 674
Малкият, на 9г., прочете" Приключенията на барон Мюнхаузен" и много му хареса. Сега му купих първата от Goosebumps - "Кажи зеле и умри", ще докладвам каква ще е реакцията му. Много ентусиазиран е в момента.

И един въпрос - Стопаджията на Тери Пратчет или изобщо нещо на Пратчет става ли за почти 13годишен младеж, който обича книгите, особено фентъзи newsm78 Иска да му купя някакава книга за Коледа и се чудя каква.

# 47
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141

  който обича книгите, особено фентъзи newsm78 Иска да му купя някакава книга за Коледа и се чудя каква.


Прочети на предишната страница, какво сме писали с Кабо Алба за 3 книги. 


Междудругото моя получи 6 част и я глътна за три дни. Сега ще поръчваме 4 и 5 част.

# 48
  • София
  • Мнения: 3 610
Малкият, на 9г., прочете" Приключенията на барон Мюнхаузен" и много му хареса. Сега му купих първата от Goosebumps - "Кажи зеле и умри", ще докладвам каква ще е реакцията му. Много ентусиазиран е в момента.

И един въпрос - Стопаджията на Тери Пратчет или изобщо нещо на Пратчет става ли за почти 13годишен младеж, който обича книгите, особено фентъзи newsm78 Иска да му купя някакава книга за Коледа и се чудя каква.

"Стопаджията" не е на Пратчет,а на Дъглас Адамс,а относно Пратчет-аз го четох в доста по-късна възраст и ми беше безкрайно интересен.

# 49
  • Мнения: 359
Аз затова писах за "Трилогия за номите" - струва ми се по-детска някак си. Тери Прачет е малко странен - или се влюбват в него, или въобще не могат да го възприемат, така че... Моят съвет е, ако си се спряла на Прачет, първо да пробваш с "Номите", а после със "Светът на диска".
А за Дъглас Адамс (Стопаджията)...Не знам, и аз го четох като по-голяма. Мисля, че му е раничко, ама кой знае...

# 50
  • Мнения: 1 674
Мерси на всички за отговорите. Hug

Разрових се назад в темата, както ме посъветва dorothy, и ще му купя и на моя "Тайната на Артемис Фоул" от Оуън Колфър за Коледа. Дано му хареса.
В момента чете "Сага за войната на разлома" на Реймънд Фийст. Почти изгълта трилогията, много се запали.

Общи условия

Активация на акаунт