Колко см на месец растат бебетата ви?

  • 25 449
  • 68
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 554
Тези мами малко послъгват, че то едно дете ако расте с 5-8 см. на месец на 1 год. ще бъде над 1 метър Shocked Дъщеря ми на месец мръдва с 1-2 см. сега е на 1г.3м. и е точно 81 см. Не си сравнявай детето с всички останали, да ти е живо и здраво Simple Smile

# 61
  • Мнения: 1 428
Само 1 месец бяхме пораснали 5 см.,после по 1 до 3 см.А някой път по 0.5 см.

# 62
  • Мнения: 552
Синът ми се роди в 36г.с.-2600гр и 45см,на 1 месец вече беше-54 см.,на 2-60см..Оттам насетне расте с по 1 или 2 сантиметра,най-много 3 и сега е 76см.
Всяко дете си расте със свой индивидуален темп,но важен е не само растежа в ръста,а и растежа на главата и гърдичките Peace

# 63
  • София
  • Мнения: 39 762
Алекс също се роди недоносен, 45см. Първите месеци наваксваше с по 7, 4, 5 см. Последните расте с по 1 и 2см.

# 64
  • Мнения: 544
По принцип не се расте еднакво всеки месец. Засега по 2-3 см.

# 65
  • София
  • Мнения: 7 673
Тези мами малко послъгват, че то едно дете ако расте с 5-8 см. на месец на 1 год. ще бъде над 1 метър Shocked Дъщеря ми на месец мръдва с 1-2 см. сега е на 1г.3м. и е точно 81 см. Не си сравнявай детето с всички останали, да ти е живо и здраво Simple Smile
Crossing Arms
Както вече казах, и тримата първия месец пораснаха с по 7 см. За какво да лъжа????
После понамалиха и големите на годинка бяха по 77 см (от стартови по 48).
Просто някои растат равномерно, други дърпат по много и задържат после или растат с по-малко.
И двата варианта са нормални и не е някакво състезание, за да се лъже. (ама че хрумване)!!!  Crossing Arms

# 66
  • София
  • Мнения: 44 115
Тези мами малко послъгват, че то едно дете ако расте с 5-8 см. на месец на 1 год. ще бъде над 1 метър Shocked Дъщеря ми на месец мръдва с 1-2 см. сега е на 1г.3м. и е точно 81 см. Не си сравнявай детето с всички останали, да ти е живо и здраво Simple Smile

що за ненормалници трябва да сме, че да лъжем за такива неща....и става въпрос все пак за 1-2-5 месеца такова растене, после ест става по все по-малко, ама че идея....някой да лъже колко см му растяло детето.

# 67
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Всеки месец се расте различно. Моята дъщеря първият месец беше пораснала с 8 сантиметра, а в 5 месец не порасна нито сант.

# 68
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Всеки месец различно. Първият месец най-много - със  7 сантиметра..сега със сантиметър, два на месец

Общи условия

Активация на акаунт