82 Америкън сейвингс типс или чичо ми Скрудж по Коледа!

  • 18 773
  • 292
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 2 185
Блажка за огън- в мн. ч. огньове- щом отпада звукът значи е Ъ а не А  newsm78. По същия начин например компютър-компютри, а не компютари
За комин си нямам идея как да се докаже, по-скоро трябва да се запомни  Thinking

Миз ей тука има някакви легенди за елхите http://en.wikipedia.org/wiki/Christmas_tree

# 181
  • Мнения: 3 988
огън - огньове
имаше някакво правило, че когато изпада съмнителната гласна, тогава се пише с "ъ".
П.П. намерих това: http://www.slaveykov.com/subcategories.php?catid=6609 виж правило 3 тук.

за комин не знам.  newsm78

ЕДИТ: Изпреварили са ме, както винаги.  Mr. Green

миз, ето ти за коледната елха още: http://margaritta.dir.bg/2dekemvri/elhata/elhata.htm

# 182
  • usa
  • Мнения: 2 113
Агентката, ти ли беше с българската филология (нещо такова ми се върти в главата)? И другите, ако има някой компетентен, че издъхвам с материала за втори клас.  Rolling Eyes
Как ще докажете, че "огън" се пише не "оган", и "комин" не "кумин"? За никакви производни на думите, където ударението да пада на "ъ" или "о" не се сещам. (въртя-суча, и все до английското "гън" стигам).

нямаше ли някакво правило, че когато звукът е в неударена сричка, в множествено число ъ изчезва, отпада, а а си остава? огън в множествено число е огньове, звукът под съмнение изчезва, значи е ъ. такива някакви спомени имам  newsm78

ЕДИТ: Изпреварили са ме, както винаги.  Mr. Green

и мен Simple Smile

# 183
  • Мнения: 3 491
Благодарности на миз и Clairette, и кюбит.   bouquet Ще го обясня така на детето, в учебника им такова правило няма изказано, само за ударена гласна пише. Явно е от подразбиращите се постановки и зададени условия (не че е за сефте ...).
Разбира се, приемам все още с радост идеи по въпроса за кУмина.  Hug
Както и за третия пример - "кълбо" или "калбо", където ъ-то не изчезва в мн.число (мислех, че са в една група с "огъня" , но сега се чудя дали е така).
П.п. Покрай правилото за изчезващото в мн.число "ъ" в на "огъня" се запитвам защо "пламък", не е "пламак", при положение, че множественото му е "пламъци", ама карай ... не ми се навлиза в подробности.

Последна редакция: нд, 16 ное 2008, 20:15 от блажка

# 184
  • Бостън
  • Мнения: 13 687
оххх, с филология, ама не българска Sad добре, че другите момичета са повече в час от мен!

# 185
  • Мнения: 1 800
За постерите не знам друг сайт освен този на аллпостърс.ком

Не съм по парфюмите, едно време харесвах СК, от 2 години усилено използвам на мъжа ми на Bvlgari-Pour homme(ако не се лъжа, мързи ме да ходя да видя кой е), той се оплаква, че мириша на мъжко, но аз упорито ре-стоквам след като свърши и продължавам да го използвам, да си намери той различен Laughing

Вики, мерси, не празнуваме официално, но се радвам, че има подобно нещо в помощ на тези деца. за съжаление ние не  можем да помогнем в момента.
 

# 186
  • Мнения: 3 367
агенте,за подаръци за коледа за децата думах и споделих гениалността си с колелата (със звънец за ния!),к елиминира безсмислената пластмаса към която развивам прогресивна тежка алергия
*
миз,докога трябва са напишете есето и да се явите семейно на интервюто при кръстоносците?

# 187
  • Мнения: 405
Анет, като прочетох на мъжа ми това, което си писала, за чакането в студа, той ме пита за 2 градуса Ц или Ф става въпрос, при нас второто е по-вероятно. Simple Smile Тази вечер ли е стоянката?

Аз за Коледа подаръци няма да купувам. Ще получи достатъчно от родата и без тва - аз съм ги инструктирала какво и къде.  Mr. Green За малко се заиграх с идеята за истинско дръвче, ама май и тва отпадна като го гледам как гризе всичко, дървото ще трябва да е закачено на тавана.  Joy

# 188
  • WA, USA
  • Мнения: 512
Ноември месец е и National Runaway Prevention Month и за да подкрепите кампанията трябва да смените крушката на порча или входната врата със зелена. На мен ми се струва готина идея, но аз съм и професинално ангажирана.
Пращам много позитивни мисли ан болните мами и малчовци, дано с това да се свършат лошите новини и само хубави неща да ни се случват занапред Hug

# 189
  • Мнения: 7 091
Agent, аз не заради булченска рокля, а по едни по-други причини искам да се оженим пак, но:
1. мъжът ми ме отсвири
2. трябва да се разведем, каза една лелка, която питах, за да може да чуя официално "I now pronounce you husband and wife".
 

Кюбит, за първото не мога да ти помогна, но да ти кажа, че второто не е вярно! Ние сме се женили 2-ри път. Първият път имах бяла рокля, аху-иху с родата, голяма сватба и т.н. и подпис в гражданското с традиционния ритуал с народни танци, втория път 5 години след първия, църковен брак на същата дата, бях просто с официален тоалет и бяхме в тесен кръг.
Така че е абсолютно възможно!
Сега мислим на 10-тата годишнина догодина да подновяваме vows така да се каже, питахме тук в един манастир, просто ще мине целия ритуал без да ни издават сертификат накрая.  Peace

Аз си намерих вечерен тоалет за коледното парти на мъжа ми и съм супер доволна, защото много се бях отчаяла, понеже нищо не харесвах как ми стои.

При нас варианта истинско дръвче е отпаднал много отдавна, имаме изкуствено, много по-практично ми е в настоящата ситуация.

За Коледа, решили сме по 2 подаръка на дете- един малък и един голям, лимита е 50$ на дете. Засега на Ели половината подарък сме купили лаптоп, тя това си пожела, но не знае че е купен, на Калин още не сме решили точно какво, защото той през 5 мин си мени мнението, но след няколко дни като седнем да пишем на дядо Коледа/Мраз ще го решим и този проблем. Нямам нерви да ходя по магазините, всичко поръчвам онлайн.

Анет, успех с блъскането!

Миз, дано всички и при вас мине добре!

На всички останали, които се нуждаят пожелавам много късмет и много МНОГО здраве!

Бенс, нищо ново засега, обади ми се пак нашият познат, но каза че всичките му колеги са тясно специализирани и такива, които работят с адвокати не е намерил. Дано вашите проблеми се решат по-бързо.  Peace

# 190
  • Мнения: 2 563
А какво ще подарявате на мъжете си?! Нито знам аз какво искам, нито знам на мъжа си кво да взема? За баща ми и свеки  - дигитални рамки за снимки.

# 191
  • Мнения: 7 091
А какво ще подарявате на мъжете си?! Нито знам аз какво искам, нито знам на мъжа си кво да взема? За баща ми и свеки  - дигитални рамки за снимки.

Това ми е много болна тема! Направо не знам! Като му купя каквото иска, все се оказва, че не е това, което му харесва в крайна сметка, като му купя каквото аз искам, поне му влиза в употреба после, направо се чудя. Той все книги иска, ама аз искам и други неща да му подарявам. Наскоро си счупи часовника, та се замислям за нов, машина за еспресо също, ама все майка си и баща си струват тея работи..не знам.
В кажете някой от вас, който пие кафе от какви машини сте доволни? Той много пие кафе, но все инстант, понеже нямаме машина, а аз не пия и нищо не разбирам от кафе и от машини за него, а си мисля, че много ще се зарадва, защото ще го улеснява и ще е по-вкусно.  newsm78

# 192
  • Мнения: 868
Viki, благодаря за идеята! Ще погледна сайта.

Днес ходихме в едно друго католическо училище за ориентация. Казаха ми, че броят на децата в клас е между 22-28.   Видя ми се много за прайвит скул!  А пък иначе кърикюлъм и текнолъджи са много близки до тези в местния пъблик скул (с излключение на молитвата сутрин и чапел всяка седмица).   По колко деца е позволено при вас в киндъргардън клас?  И още, ако детето е родено през Декември, кога тръгва на киндъргартън при вас? С други думи, какъв е "the cut off"?

# 193
  • Мнения: 3 988
Tandoori, аз не говоря за църковна сватба. За 2 граждански брака става дума. Ако имам сключен граждански не мога да сключа друг, още по-малко със същия човек. Ние сме заклети атеисти и само под страх от разстрел може някой да ме вкара в църква.  Peace В тоя ред на мисли и актиалните радини вълнения на Pixie и миз за католическите училища, заявявам, че сме обсъждали темата и двамата сме на мнение, че ако трябва ще се преместим дори и в друг град/щат, но в католическо училище няма да пратим децата. Но ние сме крайни и църква-компромисите са неприемливи.


Hear, и аз съм затруднена с подаръка. Имам един хипер-резервен вариант, но той е отбиване на номера. Исках да му купя айфон, щото мрънкаше като малко дете, но той не издържа днес и си купи (а на мен ми купи книжка, за да седя на дивана и да си чета, каза...  Flutter). Аз изгърмях с подаръка обаче.  Grinning Другото, което мисля е нова камера - Д300 или Д700.  Confused
Събирам идеи и аз.


От кафе машини не разбирам.
Аз си купих Крупс (защото имах такава в Германия). Кафе пия много рядко и много слабо, но мразя канчета и джезвета, затова исках машина.

# 194
  • Мнения: 2 563
машина за еспресо също

И аз това го мислих, ама хубавите са много големи, а ние нямаме място. Иначе сега пием от някаква уолмартска.

Споменава се айпод ни нам си кво си, което според мен е не от нужда, а от детско желание да има най-новите играчки. Което мен ме нерви, защото знам, че се изкушава да си зяпа Блекберито докато кара, а ако има и айпод, не знам дали въобще ще гледа в пътя. Боже, все едно не съпруг, а дете имам, така звуча.  ooooh! ooooh! ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт