Колко средно е месечната издръжка на бебето?

  • 10 497
  • 120
  •   1
Отговори
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Говорете ми в цифри, ползвайки горната анкета.
Ако обичате, писмено да допълвате детайли, които ви се виждат важни Simple Smile

Говорим за бебета - под годинка. Ще се опитам да дам максимално много и подробни опции на анкетата за целта.
Ако можете, в примерната издръжка включете базови неща, т.е. такива, без които не може (пелени, дрехи, мляко - за бебета на АМ - храни - пюрета, каши, продукти, играчки), а не неща, които не са необходими дефакто, въпреки че е добре човек да има по много от всичко Simple Smile

Ако имате груба представа кое колко излиза месечно, моля пишете
(от типа на: пелени - Х лв, мляко и пюрета - Y лв, дрехи и играчки - Z лв).

Ако разходите варират прекалено (примерно първите три месеца да гледате бебето ви е струвало сумата Хикс, а следващите шест - една трета от Хикс), то пояснете.

# 1
  • София
  • Мнения: 23 096
Гласувах 300-400 лв.
Pampers - 60 лв;
АМ - 120 лв;
пюрета и каши (давам само Хип и кашите на Милупа) - 150 лв
дрехи и играчки - минимум 50 лв, тъй като много ни подаряват!
Общо към 400 лв, излиза че спокойно можех за гласувам и със следващата опция  Peace

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
И какво излезе - май трябваше да гласувам със следващата опция  Blush

Можеш да изтриеш глас и да дадеш нов вот Grinning

# 3
  • София
  • Мнения: 23 096
И какво излезе - май трябваше да гласувам със следващата опция  Blush

Можеш да изтриеш глас и да дадеш нов вот Grinning
Извинявам се - оправих го, сметките ми излязоха солени  Blush

# 4
  • Мнения: 1 428
Пелени 70 лв. ,АМ 90-100 лв.,играчки 50 лв.,дрехи и обувки поне 100 лв(Понеже обувки купувам 2 пъти месечно,тъй като още си сурка крачетата като ходи и ги изтърква),пюрета пак около 100 лв.,памперсови пелени 20 лв.,козметика 15-20 лв.И станаха около 460 лв.,без да слагаме прах,ток ,вода.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 348

400-500 лв.

Първите три месеца почти нищо не купувах, освен памперси и козметика - кърмих през това време, дрехи имах много накупени предварително и след това доста подаръци.
Но след това като ми спря кърмата - 100-120 лв. АМ, 60 лв. памперси, 120 лв. пюрета и каши, козметика - 30 лв., дрехи, обувки, играчки - 50-150, но е много относително.Имало е месеци в които не съм купувала нито дрехи, нито играчки, а е имало и месеци в които само за една играчка съм давала 100 лв.

# 6
  • Мнения: 518
Опция 4.  Включвам неща от първа необходимост и съм някъде към 350-360 лв. Интересното е, че майчинството ми за сега стига, но друг е въпроса, че за последните 2 месеца нямам превод! #Cussing out

# 7
  • Мнения: 2 172
100-200 лв.
Месечният ни доход е висок,но никога не сме харчили повече за детето  Peace Нищо не и липсва,разполага с абсолютно всичко  Peace Не виждам къде харчите 400-500 лв  Thinking Памперси,пюрета,каши,храна-това се купува всеки месец.Дрехи,обувки и грачки не се купуват всеки месец,няма нужда.Е,играчки,може би ,но дрехите и са накупени предварително.То ако взема да купувам всичко,което видя по магазините и да пълня гардероба и със всякакви изгъзици и 1000 лв няма да ми стигнат  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 286
Гласувах 300-400лв., купуваме само най-необходимото: памперси-40лв., АМ-60, пюрета /каши, сокчета, солетки и бисквити/-70лв., друга храна /т.е. продукти за да й сготвя/-50, козметика-10лв., дрехи, обувки-60, играчки-20, лекарства-40. Понеже минахме годинката, съм усреднила разходите.

# 9
  • Мнения: 186
60 лв. памперси
20 лв. каши
20 лв. пюрета (приготвям домашни, за месец да съм купила най-много десетина; суровини за домашните-от родителите ни, които произвеждат)
50 лв. макс. за дрехи - повечето са подаръци и което става за носене от първото дете и племенника ми. Налага се да купувам дребни неща-потничета, чорапогащници, лигавници.
Излиза, че на месец за малкия отиват около 150 лв.
(+50 лв., ако съм пропуснала нещо като изчерпана козметика, прах, мокри кърпи, някоя играчка или глезотийка)
Общо 200 лв.
Не броя по-мащабните покупки, като стол за кола например.
Възраст-7 месеца.
А до пети месец практически са само памперсите.

# 10
  • Мнения: 9 973
50лв. памперси
храна
дрехи
обувки
сапун,шампоан,прах за пране
играчки
дребни неща
300лв.

# 11
  • Мнения: 428
Засега 100 - 200 лв.
Но дъщеря ми е само на кърма и основният разход са памперси и кърпи - 70 - 80лв, лекарства и козметика - 20 -30 лв, дрешки - 30 - 40, играчки основно ни подаряват, а доста от дрешките са  наследство от братовчедка и.  
С порастването и предполагам ще растат и разходите.

# 12
  • Мнения: 9 814
Зависи от възрастта на бебето.
До навършване на 4-ия месец купувахме само памперсите, защото кърмех бебето.
След това давах пари и за каши и пюрета, но повече наблягах на домашно приготвеното.
Т.е. гласувах с втора опция.

# 13
  • Мнения: 3 869
При нас са около 100 лв. и то понеже е първо дете и много неща трябва да се купуват - дрешки, играчки. Иначе бебето е на кърма, захранването ще бъде педагогическо, т.е. по никакъв начин няма да се отрази на бюджета. Сега сметката е такава - 30 лв. за месечните консултации с хомеопата ни, дрешки и играчки, книги за отглеждането - около 60, специален прах за пране - 12 лв. Пелините са за многократна употреба, затова отива повече прах.
Е, имаше предварителни разходи - за пелените и някои пособия, които се оказаха необходими заради специфични проблеми и желания на бебето. Ще има и още - столчето за хранене, премирно. Та, ако събера краткотрайните активи и дълготрайните за първата годинка, общата сметка сигурно ще дойде средно 250 на месец (основно заради количката, столчетата за кола, столът за хранене, кошарата, леглото, скрина на бебето). Избягвам козметиката - наблягам на естествени субстанции.
При мен разходът "книги" е специфичен - купувам много - стандартни за отглеждане и тясно насочени - детска психология, масажи за бебета и деца, двигателни упражнения за бебета и пр. - по няколко по всяка тема.
За дрешките - гледам да са български и не влагам особени средства. Да, и аз харесвам Petit Bateau, но не смятам, че си заслужава да се дават толкова пари. Важното е да са 100% памук, да са удобни за детето и мен, и да са приятни на външен вид. Няколко български фирми задоволяват тези ми изисквания.
Политиката ни по разходите за детете се опредаля изключително от нуждите - всичко, което купуваме е за задоволяване на нужди, не на прищевки. И понякога хвърляме повече средства, ако даден скъп продукт отговаря точно на нуждите за разлика от по-евтиния му аналог. Разходите за детето при нас нямат връзка с доходите и представляват един незначителен процент от общите ни приходи.
Със следващото дете, разходите ще са наполовина предполагам  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 1 187

Политиката ни по разходите за детете се опредаля изключително от нуждите - всичко, което купуваме е за задоволяване на нужди, не на прищевки.
Това изречение много ми хареса! Напълно отговаря на моите представи за харчене и покупки.
За протокола - 200-250 лв.

# 15
  • Мнения: 840
памперси - 60 лв
храна - за сега на кърма - 0 лв
козметика - средно 30 лв(тъй като не всеки месец купувам, това е средното на месец)
играчки - средно 40 лв(това пак е средно, защото някой месец давам 100, друг 10 Thinking)
дрехи - между 70 и 100 лв

Значи грубо за сега около 200 лв. Ще видя другия месец когато почна да захранвам каква ще е сметката.

# 16
  • Мнения: 682
Нашите разходи са по-скоро 100-200лв. на месец. Памперси  - 50-60 лв. Другите разходи са за козметика, дрешки и играчки.

# 17
  • Мнения: 925
Интересна тема!
Гласувах с 0-100 лв.
За храна пари не давам, произвеждам я аз засега Mr. Green
Памперси - около 26 и нещо лв на месец, колкото за 1 пакет памперси, защото практикувам ЕБХ от 2рия месец на детето и намалих драстично разхода на памперси.
Средно по 30-40 лв за дрешки на месец, все още много ни подаряват приятели.
Козметика и бебешки прах за пране съм купувала досега веднъж, явно ги ползвам пестеливо тези неща Simple Smile
Ако включим и по-дългосрочните активи, като казва Meg1, като количка, столче за кола, легло за бебето и пр., сумата почти няма да се промени, тъй като количката и столчето за кола са ни харизани от вече порастнало бебе, леглото на бебето ни е подарък от родителите и така...
Абе....много евтино ми излиза тва дете! Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 73
Мисля,че грубо е около 300-400лв,за възраст до 1 годинка.
Първият месец не купувах нищо друго освен памперси и чайчета-60-70лв.Кърмех го,а дрешки и всичко останало бяхме накупили предварително.
От 2-ри месец се започна с АМ-около50лв.,нови мазила-30-40лв,някоя и друга нова дрешка,обувчици,играчка-100-150лв и така до към 5-6 месеца и като се започнаха експериментите с пюретата- може и 400 лв. да сме ги надхвърляли.
Това продължи до 8ми-9ти месец докато не записахме детска кухня.Като междувременно се купиха и друга количка(лятна),-200лв,проходилки(2бр.,че първата се счупи)-по 50лв за бр.,стол за хранене 70-80лв,стол за кола-100лв.,камиони,уокър,топки,люлка....може и хилядарка да сме стигнали с тези неща
А сега след 1 годинка и 500лв на месец не ни стигат. Shocked
памперси-90лв.
ДК-100лв.
мокри кърпи и козметика-30лв.
нов "зимен гардероб"(якета,панталони....)-250-300лв.
играчки-15-20лв(въздържаме се от тях,тъй като има много и не се играе с тях)
До минала седмица беше и с пневмония и там около 200лв. за различни антибиотици,сиропи,витаминчета...
плодове(за сокове)-40-50лв.
Може да има и други харчове,но не са всеки месец.

# 19
  • Мнения: 3 634
Бу, според мен зависи дали детето е кърмено или не. Ние с АМ сме в бюджетите по 300-400лв, докато другите вероятно са по-надолу.

Памперси - 2-3 опаковки на месец = 75лв
АМ - 16 кутии х 17лв = 272лв (когато беше само на АМ, после тази сума я давах за пюрета)
Козметика, дрехи и други - 50лв на месец, но на нас много ни подаряват. Вероятно не са достатъчни, ако всичко се купува.  Peace

# 20
  • Мнения: 433
Моята сметка е 460 лв приблизително:
памперси - 60;
АМ - 70;
пюрета - 150;
дрехи - 60;
мокри кърпички, прах за пране - 10;
ваксини и др. лекарства - 40;
козметика - 15;
др. аксесоари за бебе (столче за кола, количка, кенгуру, активна гимнастика... - всичко вече е купено, но усреднявам разходите на месец) - 30
играчки - 25
Детето ни е на 5 месеца.

# 21
  • Мнения: 2 111
Най-често 400-500 лева на месец:
60-70 лева-памперси и мокри кърпички
100-150 лева-дрехи, играчки,козметика
250 лева-пюрета и каши
Кърмим се още и за АМ не даваме пари.
Разбира се първите 2-3 месеца след раждането разходите бяха по-малко-около 100-150 лева,но с порастването на детето се увеличават.Имало е месеци в които и доста повече пари сме изхарчили от 400-500 лева.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 3 953
400-500лв. приблизително . Освен памперси, АМ, каши и др. плащам на гледачка почасово.

# 23
  • Мнения: 2 236
Според мен зависи колко е голямо бебето и дали се кърми или не.Ние се кърмим и имаме разход само за памперси - 60 лв + мокри кърпи 11 лв /4 пакета / и някоя друга дрешка /като мога спокойно и да не й купувам щото ни подаряват постоянно бабите, но ако харесам нещо го вземам /.Така че съм посочила до 100 лв месечно.

# 24
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Гласувах 100-200 лв. Но понякога пада и под 100 лева. Дрехи и обувки почти не купувам, ползвам от баткото.
Памперси - 40 лв.
Детска кухня - 20 лв.
Мокри кърпички - 5 лв.
Кисело мляко - 30 лв.
Пюрета, каши, сухари - 25-35 лв.

# 25
  • Мнения: 227
При нас средно между 300-400 лв. като зависи дали се нуждае от козметика, която не е евтина, и дали ще купуваме дрехи.

Иначе:

Памперси Либеро + мокри кърпи: 70 лв.
АМ Милупа Милумил: 100 лв.
Пюрета месни/зеленчукови/плодови десерти: Само на Алете и Семпер: 190 лв.
Каши: Милупа : 50лв.
Козметика Мустела или Нивеа: 100 лв.

Еми даже отидохме на около 500 лв.Но не всеки месец даваме по толкова както казах, защото козметиката, която е най-скъпа свършва с различно темпо.

Само немога да разбера как тия 20 лв. детски ще покрият този разход. Все пак майчинските са пари за майката - демек да си купи нещо за себе си, а не за дето.. smile3555.На мен даже не ми ги дават тия прословути детски... coolcool censored

# 26
  • Мнения: 1 817
Аз май съм доста икономична Rolling Eyes и за мен беше интересно да си направя сметката Wink

АМ -на седмица х 1 кутия ;
детска кухня - 8.40 лв. на седмица;
пюрета/ не яде всеки ден/ около 15 бр. ;
плодовете са ни дом. производство. Понякога купувам ябълки, круши  за сок. Да ги сложим 15.00 лв. /даже е много/
памперси /също сме мн. икономични/ х1 пакет и малко  и кърпички 2 пакета.;
дрехи и играчки купувам много рядко. Все ни подаряват, а и ползваме от баткото. По принцип не си падам по скъпите и маркови дрехи за бебета ...прекалено неразумно е. Предпочитам си българско и качествено.
За това перо дрехи и обувки отделям 20.00  лв. , защото не купувам всеки месец.
За козметика и прах 10.00  лв /защото също не купувам всеки месец/
Мисля, че най-сериозния разход през зимата е разход за отопление. Но този разход няма как да е само за бебо. newsm78

Ето я и  общо сметката  за месец: newsm78
-------------
 АМ - 4 бр.х 9     = 36.00 лв.
 ДК- 4 бр. х 9     = 36.00 лв.
 пюрета 15 бр х 1.30 лв. =19.50 лв.
плодове            ~ 15.00 лв.
памперси и кърпички ~ 35.00 лв.
дрехи                 ~  20.00 лв.
козметика, прах-   ~  10.00 лв.
-----------------------------------------
                              
                                      171.50 лв.


Сега малкия е на 1 година, но като беше по-малък трябва да отбележа, че АМ беше 2 кутии на седмица. Пюретата двойно повече /около 30 бр. на месец/Тогава купувах и по-скъпи пюрета , но пък  нямаше детска кухня. Така че разходът е бил с  малко повече, но в общи линии същият.

пп/ по-мащабните покупки като столчета за хранене, стол за кола , количкии т.н. не влизат в сметките, но и те са си разход..и то какъв Thinking



Последна редакция: ср, 12 ное 2008, 19:08 от _venera

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 588
По груби сметки разходите ни за бебето са между 300 и 400 лв. на месец.

# 28
  • Мнения: 1 919
 newsm78 не се бях замисляла сега ще сметна.
1. АМ- 64лв
2.Каша -30лв.
3. Памперси-80лв
4.мокри кърпи-18лв
5.пюрета -90лв/само плодови/, другите си ги готвя , бисквитки, гризки,пастет, сухари още около 100лв
6.козметика-50лв
--------------------------------
            432лв......ако взема някоя нова дрешка и играчка излиза над 500лв Thinking

да кажа само , че сме на 1 г.

Последна редакция: чт, 13 ное 2008, 08:51 от galentinass

# 29
  • Мнения: 422
аз гласувах с първа опция,ние се кърмим,пюрета купувам ама тя яде само 4 вида,памперси и по някоя дрешка,повечето са ни подарък и ние сме доста икономични Peace

# 30
  • Мнения: 1 691
Подминахме я тази възраст, но спомените ми са ярки:
- памперси - отначало по бяха по около 50 лв, после доста по-малко (до 15 лв) заради опитите ми с Естествената бебешка хигиена и постепенното преминаване към памучни пелени.
- АМ и каши, когато се е случвало да купувам - не повече от 10-15 лв месечно
- храната, която съм му готвила (макар че в повечето случаи е ял от "общата копанка") - да кажем, 20-30 лв на месец
- дрехи, обувки, играчки - не повече от 30 лв месечно (не броя подарените, защото не знам колко струват)
И като цяло излиза, че рядко сме давали повече от 80-100 лв на месец. При това имаме приемливи доходи и на детето нищо не му липсва.

Единствените по-сериозни "капиталовложения" ни бяха количката и креватчето - тях не ги смятам, не са месечни разходи.

# 31
  • Мнения: 264
0-100. За сега сме изцяло на кърма, даваме пари само за памперси-около 40-50 лв, мокри кърпички-10 лв, 10-20 за козметика. Играчки още не съм купувала, има подарени, а и дрехи не съм купувала- има също много подарени неща. Е, това няма да е толкова дълго време, със всеки изминал месец предполагам, че разходите ще се увеличават!

# 32
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 750
Гласувах с опцията 200-300лв като в тази сума включвам памперси,мляко,мокри кърпи,пюрета и каши.Имаме доста пресни зеленчуци във фризера и сама и правя пюретата,така е според мен и по ефтино и по здравословно,без консерванти.Дрешки и играчки имам предимно от племенника и купувам съвсем малко,но ако трябваше всичко да купувам сигурно бих гласувала с опцията 400лв.

# 33
  • Мнения: 454
Гласувах за 100-200 лв. Това като се има предвид, че за този сезон дрехите са по-скъпички. Иначе откъм храна сме икономични. Пари за АМ давам рядко, защото кърмя и купувам само, за да слагам в храната, която и приготвям, че нещо с цеденето съм на Вие. Пюрета купувам рядко, основно рибни, понеже се притеснявам да не оставя някоя кост, ако ги приготвям сама. За памперси даваме около 50 лв. Играчки имаме много, но основно са ни подарени. Може би сметката щеше да е и по-малка, ако всеки път когато влезна в бебешки магазин не ми се приисква да купя нещо на всяка цена.

# 34
  • Мнения: 479

 Peace
40 за пампреси
100 за АМ (дохранваме се)

Дрехи и играчки почти не съм купувала досега. Имаме доста "наследени", а и подаръци.

# 35
  • Мнения: 3 695
Подминахме я тази възраст, но спомените ми са ярки:
- памперси - отначало по бяха по около 50 лв, после доста по-малко (до 15 лв) заради опитите ми с Естествената бебешка хигиена и постепенното преминаване към памучни пелени.
- АМ и каши, когато се е случвало да купувам - не повече от 10-15 лв месечно
- храната, която съм му готвила (макар че в повечето случаи е ял от "общата копанка") - да кажем, 20-30 лв на месец
- дрехи, обувки, играчки - не повече от 30 лв месечно (не броя подарените, защото не знам колко струват)
И като цяло излиза, че рядко сме давали повече от 80-100 лв на месец. При това имаме приемливи доходи и на детето нищо не му липсва.

Единствените по-сериозни "капиталовложения" ни бяха количката и креватчето - тях не ги смятам, не са месечни разходи.
Нещо такова и при нас.  Peace

# 36
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Бу, според мен зависи дали детето е кърмено или не. Ние с АМ сме в бюджетите по 300-400лв, докато другите вероятно са по-надолу.

Да, наясно съм с това, затова и помолих за по-подробно обяснение в пост кой колко за какво харчи средно Simple Smile

През 2005 бях правила едно 'проучване' в подфорум АМ колко излиза хранене с АМ на бебето за първата година, според това колко струват различните марки, ако се приеме средно време на захранване 4-6 месец. Тогава излизаше 850-1200 лв годишно, но сега цените скочиха много и сигурно цифрата е доста по-висока (само знам, че тогава кутия Фризо беше 6,50, а сега е 9  Confused)

# 37
  • Мнения: 1 763
60лв.Памперси
30лв.Детска кухня
60лв-друхи храни като АМ, каши,плодове
Мокри кърпички и козметика слагам, средно 20лв., защото косметика не купувам всеки месец, стига ми за повече.
Значи задължително 170лв. Отделно ако купя някоя дрешка, играчка може да стигнем до 200, но не всеки месец.

Най-много пари харчехме по време на захранването. Тогава държах да яде пюрета като ХИПП, Гербер и др.такива, а те са по-скъпи.

# 38
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
сега харчим около 200-300 лева
за АМ , сега се записахме на кухня и може би малко ще поспаднант разходите, за памперси , за козметика и т,н

# 39
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
Ми май са над 400лв. Не знам как успявате да се вместите само в 2 пакета кърпи на месец. При нас отиват поне 5 от големите. Освен това след ясла винаги има задържително поне 2 сока, солети,някакви плодове и едно-две плодови млекца, най-много обича Данонино. Като прибавим и останалата храна, АМ-то, ми едно 150лв минимум отиват за храна, после започват памперси, витамини, да не говорим за всички люлки и играчки, които се задействат с левче. А и без дрехи не минава, расте като гъбка, а и времето се променя. Никога не съм смятала колко пари харчим само за него и никога не ми е идвало на ум да смятам.
Все пак за протокола- над 400.

# 40
  • Мнения: 822
Ние сме на 4 месеца и издръжката ние е някъде  300 лева.Като още не се захранваме. ooooh!Ами за напред?Ама да са живи и здрави децата ще се справим.

# 41
  • Мнения: 3 726
100-200 лв. Peace
Като първите 4-5 месеца разходите падаха и под 100 лв.- основно за памперси, около пакет и половина-45лв. За пюрета още 40-50 лв., каши-15 лв., плодове, бисквити, козметиката ни е под 10 лв. на мес. Може и да стигаме до 200лв., като дрешки и играчки не купувам(Коледа е изключение), подаряват ни, а са останали и от по-големите деца. В момента обаче сме в най-скъпия период на захранване, като я запиша на ДК и започне да се храни нормално, така че да и готвя вкъщи, ще е по-евтино- до училище, когато вече става безумно скъпо. Mr. Green
боже, какъв обзор нахвърлях, че и на училище я пратих вече! ooooh!

# 42
  • Мнения: 4 555
Първите 10 месеца беше на кърма, дрешки не съм купувала, защото имахме много подарени, през лятото не ползвахме памперси и общо-взето илизаше много евтино. Направо така като го пиша и се чудя за какво ли сме давали пари... newsm78
Сега памперсите Wiona ни излизат около 100 лв, АМ - 200 лв, пюрета и каши 150 лв. Дрехи все още имаме и освен чорапи и ръкавички, друго не съм купувала.
Переодично купувам някакви играчки, но не мога да преценя на каква цена...

Храненето при нас обаче е по-скъпо, защото детето е алергично и яде специални храни. На здравите деца предполагам им излиза доста по-евтино.

# 43
  • Мнения: 822
Гласувах с отговор - 200 - 300 лв.
Бебето ми е на 2 месеца почти.
Засега:
Памперси - около 50 лв. на месец
Храна - Докато успявах да я кърмя беше добре, но за съжаление по мед. причини ми спряха кърмата мин. седмица и сега яде АМ (Милумил) - мисля, че към 80-100 лв. на месец ще е.
Играчки - не съм купувала още (подаряват ни).
Дрехи - повечето ми са дадени от друго бебе, тези които съм купила аз са за не повече от 50 лв.
За лекарства и козметика - хвръкнаха бая пари - сигурно около 100 лв за 1 - 1.5 месец  (Дактарин, Саб Симплекс, Вигантол, Себамед, Бактробан, Виброцил и т.н.)

# 44
  • Мнения: X
Да смятам и аз.

Памперси + мокри кърпи - 94лв.
Мляко - 91 лв.
Пюрета, каши - 70лв.
Общо -195лв.
 

Това са сигурните разходи. Сега несигурните, като дрехи и играчки варират, защото играчки до сега не съм купувала - обира от кака си бебешките и и подаряват, за дрехите е същата работа, не купувам всеки месец, само, когато видя, че няма нещо. Има много запазени дрехи от кака си, подаряват и, така че слагам 50 лева месечно такива разходи, и става 245, да го закръглим на 250.

# 45
  • София
  • Мнения: 1 735
400-500лв.
памперси-60-70лв
АМ-70лв/предишните месеци и повече/
детска кухня-22лв/но от 2 месеца,преди това частна 88лв или пюрета като само солени на Хип по 3лв за месеца са 90лв, и по плодово или плод на ден..../
влажни кърпички-10лв
биберони-5лв
пюрета/ сега вече само за събота и неделя без кухнята/-80лв
бисквити,сухари,плодове,каши
дрехи/космонавтче или все нещо трябва/
ботушки-62лв
козметика-13лв/cold cream,крем за смяна на пелени/
за лекарства не пиша,че не го пожелавам  и не искам и да го мисля ooooh!

# 46
  • Мнения: 159
Не искам да влизам в спорове, но сте много скромни в изказванията повечето, особено като гледам и как вървят резултатите от анкетата. До 6 месец, ако е здраво детето и няма нужда от по-специални медикаменти всичко е наред. В този период разходите са поносими. Но от там нататък се започва една луда въртележка, #Crazy особено от годинката нататък. И ако родителите не са от заможните, трябва да пазаруват дрехи втора употреба и да чакат на подаръци. Да влезеш спокойно в един детски маркет и без да гледаш цените и да купуваш по-долно качество няма как да мине! Вървиш по улиците и преглъщаш само покрай витрините. Cry Едни нормални обувчици, които са за 2 месеца максимум са между 40-50 лв.
А и отоплението трябва да е на ниво - около 22 градуса през деня. Само аз си знам преди 8 години като бях студентка как гледах сина ми... А сега с дъщерята не беше по-добре, но да е жив и здрав таткото!
Аз също гласувах скромно, но от 400-500 лв.
Не мога да разбера, защо толкова примиренчески отговаряте? ooooh!

Последна редакция: чт, 13 ное 2008, 15:09 от Pineapple

# 47
  • Мнения: 1 427
Гласувах  100-200лв:
памперси - 50-60лв
храна- 0лв /на кърма сме/ Mr. Green,а за захранването мисля предимно аз да и готвя
козметика и лекарства- 20-30лв
дрехи почти не купувам-подаряват ми доста,но да кажем 20-30лв
играчки- за сега още го нямаме като разход
от Продавалника също съм си вземала някой неща-съвсем нови и на добри цени
Така че,според мен издръжката на едно бебе е почти без пари Grinning. Е,след година предполагам разходите ще са доста повече - обувки,играчки,забавления...

# 48
  • Мнения: 3 157
Гласувах 300-400лв
Памперси-60лв(приблизително 150бр/месец)
АМ-40лв(Това е разход,след годинката,преди това-0.00лв)
Дрехи,обувки,играчки,мокри кърпи,козметика-150лв(много варира-например едни летни обувки са 6лв,а ботушките му за зимата са 50лв,по същия начин е и с дрешките.Мокри кърпи ползваме 1-2пакета-само за ръцете,когато сме навън и не ги броя за разход,козметиката също-с един шанпоан,крем и олио за вана караме 4-6мес.
Храна(пюрета,бисквити,сухари,йогурти,каши)-150лв
Останалите са за големите покупки-например миналия месец 200лв за столче за кола и още толкова за столче за хранене,в началото-легло(350 май беше),количка(250) и други по-дребни(200)....тия незнам вклчват ли се в месечните разходи или не newsm78

# 49
  • Мнения: 2 960
400-500 лева не се опират.Не ми се разбиват по "пера"..то на всеки е ясно ,че трябва и да е топло и да има обувки и да има плодове и .....

# 50
  • София
  • Мнения: 3 064
Гласувах 100-200, като до 5 месеца е било и под 100, защото дефакто съм давала пари само за памперси. Дрехи почти не съм купувала - приятелка с по-голямо дете ме снабдяваше, както и много подаръци. Стол за кола, кошара и разни дреболии купих за 400 лв преди да се роди бебето, и това бяха големите разходи. Количка получихме също, та не я слагам в сметката. Втората половина на годината се вдигнаха разходите заради храната. Козметика почти не ползваме, мокри кърпи  - само навън. От нищо не съм си лишавала детето.

Това за първата година, както е условието. Втората разходите се качват - обувки, глезотии, въртележки и т.н.

# 51
  • Мнения: 425
Горе долу сме в графата 200-300лв

1.Основни нужди-АМ,каши,пюрета/правя и домашни/,памперси-към 200лв

2.Играчки,дрешки,лекарства-отива към 300лв/сумата месечно варира разбира се/

Скоро купихме количка/300лв /,ще се купува и проходилка,а може би и столче за хранене-Не знам към коя графа да ги сложа,не са месечни ,но са си Разходи!

Сега ще почна и обувчици да купувам,и ми се струва че разходите само ще се увеличават с растежа на бебето,но не и да намаляват  ooooh!

Последна редакция: чт, 13 ное 2008, 13:33 от sundey

# 52
  • София
  • Мнения: 18 679
 Pineapple, какъв ти е проблемът, че искаш да ни извадиш очите с този шрифт? Не ли чувала, че в интернет големите букви са синоним на крещене Rolling Eyes Невъзпитано е да се крещи!

Гласувам с под 100 лв. Купувам само памперси, мокри кърпички и подложки за сутиен за кърмачки. Козметика купих накуп още преди да се роди, дадох общо към 50 лв. и все още нищо не е е свършило, освен крема за дупе, но купих "Бочко", а той е толкова евтин...АМ и пюрета не давам. Дрехи и играчки унаследи от брат си, купила съм само два анцунга от Джъмбо за общо 20 лв. и две бодита за около 15 май newsm78 Другото са подаръци. Ааа, купих и една активна гимнастика от продавалника на Чико за 40 лв. Почти нищо не съм давала за това бебе, с две думи. Третото хептен без пари ще ми излезне hahaha

Абе като имаш всичко от първото си дете, е лесно. Ако кърмиш - още по. Ако практикуваш ЕБХ, за която аз нямам сили - съвсем.

# 53
  • Мнения: 4 555
Не мога да разбера, защо толкова примиренчески отговаряте? ooooh!
Аз пък не мога да разбера какво наричаш примиренческо. С какво се примиряваме точно?
В момента само мъжът ми работи и пак на месец харчим около 40-50 % от месечните си доходи. Ако трябва да разсъждавам непримиренчески, сигурно всеки месец трябва да тегля останалите в сметката пари и да обикалям магазините в чуденка за какво точно да ги прахосам, само и само да не остане нищо, че иначе много примиренческо ще изглежда  newsm78
Нямам представа колко са скъпи дрехите, обаче щерка ми има три лели в чужбина, които си нямат още деца, но са на възраст за раждане и си умират от кеф да ми пращат колетчета с дрехи и играчки, като започнат разпродажбите при тях. И какво да направя, да ги хвърля и да ходя да купувам и аз, че иначе срамота, колко малка ми излиза месечната издръжка на детето. То и без това има такива, дето не е успяла да ги облече нито веднъж.
Пък колкото и да са скъпи дрехите тук, винаги можеш да разгледаш какво предлагат разпродажбите в ЛаРедут и пак да се сдобиеш с качествени дрехи на не толкова безумни цени.

Според мен ти липсва драматизъм и ти се иска тук всички да реват една през друга колко е трудно, как не стигат парите, как едва свързаме двата края, как с под 1000 лева на месец не може да се гледа бебе.

# 54
  • Мнения: 4 965
На мен децата ми излизат сравнително скъпо удоволствие  Mr. Green.
Като започнем от бременността - по 30 лв. на ден за хормонални инжекции, ама няма да ги смятам.
После: всички необходими неща за вкъщи - креватчета, ванички, количка, столчета за кола, дрешки - еднократно за 2 деца - към 1000 лв. и отгоре.
Понеже бяха недоносени- хапваха специализирано АМ до 6 мес. - 32 лв. кутията (стигаше за 3 дни) + 1 пакет от 10 или 12 памперса всеки ден (не помня вече цената, ама е било средно около 10 лв. на ден).
+ мокри кърпички, козметика, лекарства (най-малкото - Вигантол и нещо за колики).
Обобщено, в първите 6 месеца - за близнаци (само за памперси, храна и дребни неща; т.е. без колички, легла, дрешки и т.н.) - около 200 лв. на седмица (минимум). Т.е. 800 лв. на месец - или по 400 лв. на дете само за храна и памперси.
След 6-тия месец разходите за храна и памперси понамаляват - примерно, вече стигат 4 памперса на ден на дете, а и моите минаха на обикновено АМ (мисля, че беше около 12 лв. кутията - стигаше за около 4 дни + отделно разните пюрета, каши и др.). Увеличават се разходите за дрехи, за забавления дори...
Т.е. 6 мес. - 1 год. сумата за близнаци става около 250-300 лв. на дете на месец или 500-600 лв. за близнаци. Пак не слагам в сумата пари за лекарства или водене на децата някъде.
...
В момента - разходите ми е трудно да ги сметна точно, защото се хранят с това, с което и ние - т.е. разходи за храна отделно от общите за семейството не мога да сметна. Няма отдавна и разходи за памперси, пюрета и кремчета за дупе, но пък има: 1. дрехи, обувки и подобни; 2. такса за градина и такси за разни извънкласни занимания; 3. разходки, почивки и екскурзии - сумата е различна, когато човек е без деца и ако е с деца (по почивки за децата харчим 2 пъти повече, отколкото за нас); 4. книжки, играчки и др.
Средно 400-500 лв. на дете.

# 55
  • Мнения: 159
Знаех си, че все някой ще ме клъвне! Намалих шрифта за да не се дразните, явно някой е много чувствителен!
Да си призная в началото разбрах по съвсем друг начин въпроса. Колко по принцип струва издръжката на едно малко дете в България, ако всичко се купува ново и се храни пълноценно, без да има кой да изпраща от вилата пресни плодове... и друга подкрепа. И може би затова вложих толкова емоции в отговора си. Но щом на някои им стига майчинството и се побират в него, нека изпратят коледна поздравителна картичка на социалния министър.

# 56
  • Мнения: 2 829
На мен също ми излиза евтино- гласувах с 0-100 лв.
Малкия беше на кърма до 6 месеца, а след това захраних педагогически (с храна от моята чиния), та изобщо пари за храна не съм давала. С него ползвах памперси, до към 7-9 месеца, харчехме към 60 лева на месец, сега с бебето смятам да започна ЕБХ по-рано.
Козметика се отказах да използвам, от нея кожата му ставаше суха, сега с бебето пак няма да ползвам. Къпем го или само с бода или със шампоан Па-па - 2 лв. на месец.
Големите ми разходи бяха за количка и кошче за кола, които сега ще ползвам и със бебето, слинг, дрешки, бебефон, одеалца. Сигурно сме изхарчили около 2000 лева общо за всички тези неща, много от дрешките са втора употреба, и понеже ще се ползват от 2 бебета не знам как да ги калкулирам в месечния разход. Дрешките ги купувам по-големи за да ги носи по-дълго, а и много дрешки ми подаряват.
Е, купихме и куп излични неща, като бебешко легло (дребния спеше при нас на спалнята до към 2 г. и сега се премести в отделна стая на легло за големи), биберони, кенгуро и т.н.

# 57
  • София
  • Мнения: 18 679
Знаех си, че все някой ще ме клъвне! Намалих шрифта за да не се дразните, явно някой е много чувствителен!
Не, чувствителна съм точно толкова, колкото трябва. Просто ти обясних как се възприема едрия шрифт в интернет общуването, в случай че не знаеш. Пък ти ако държиш да крещиш - моля Simple Smile
А въпросът в анкетата е пределно ясен - колко е моята издръжка за бебето ми, колко е твоята и т.н. Затова е анкета, с опции. Никой не е питал - стига ли ви майчинството Laughing

# 58
  • Мнения: 185
Ами ние даваме за памперси към 90-100 лв, защото не съм в БГ в момента и тук са по-скъпи, 10-20 лв за мокри кърпички, за храна нщо, засега само се кърмим, козметика - бях купила още преди да се роди за около 30 лв и още имам малко, а и имам подарена, за дрешки и играчки - към 50 лв поне на месец, като се сложат и първоначалните разходи, които бяха около 2000 лв, мисля че средно на месец е към 200-300лв.

# 59
  • Мнения: 378

400-500 лв.

Първите три месеца почти нищо не купувах, освен памперси и козметика - кърмих през това време, дрехи имах много накупени предварително и след това доста подаръци.
Но след това като ми спря кърмата - 100-120 лв. АМ, 60 лв. памперси, 120 лв. пюрета и каши, козметика - 30 лв., дрехи, обувки, играчки - 50-150, но е много относително.Имало е месеци в които не съм купувала нито дрехи, нито играчки, а е имало и месеци в които само за една играчка съм давала 100 лв.

Peace

# 60
  • BG
  • Мнения: 1 900
Над 500-памперси,мляко,дрехи,пюрета и още много други.

# 61
  • Мнения: 4 433
втора опция,майчинството ми отива за детето.

# 62
  • Мнения: 199
60 лв. памперси
20 лв. каши
20 лв. пюрета (приготвям домашни, за месец да съм купила най-много десетина; суровини за домашните-от родителите ни, които произвеждат)
50 лв. макс. за дрехи - повечето са подаръци и което става за носене от първото дете и племенника ми. Налага се да купувам дребни неща-потничета, чорапогащници, лигавници.
Излиза, че на месец за малкия отиват около 150 лв.
(+50 лв., ако съм пропуснала нещо като изчерпана козметика, прах, мокри кърпи, някоя играчка или глезотийка)
Общо 200 лв.
Не броя по-мащабните покупки, като стол за кола например.
Възраст-7 месеца.
А до пети месец практически са само памперсите.
Hug

# 63
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Над 500 лв

# 64
  • Мнения: 1 817
 pineaple, няма нищо примиренческо, ти много драматизираш. Confused
Ами всеки да се разполага според чергата си.
Не всички обувки са 50-60 лв. И според мен не си струва да се дават толкова пари за 2-3 месеца. Купила съм на детето си по 25 лв. български, чудесни са.Свикнала съм да си правя сметката.
Парите от майчинството стигат да се покрият НАЙ-необходимите разходи за детето./ама за едното, който има повече да му мисли/
 Има си скъпи и по-евтини неща. Има варианти. Аз съм се ориентирала към златната среда  , защото са ми такива възможностите. И не се оплаквам. Който няма.... се учи да е икономичен. Които може го може Laughing
Виж сметките за ток ПО ме дразнят Confused

# 65
  • Мнения: 4 017
Често казано, никога не съм смятала.
Колкото  - толкова.
Най-големи са разходите за памперси и пюрета, разбира се.

# 66
  • Мнения: 860
Не съм правила точна сметка и точн асума незнам. Но найстина повечето разходиса за памперси и сега смених всички шишета със стъклени...за храна нямаме разход все още мама снабдява Laughingс манджа...
Но за напред може би предполагам,  че 220лв от държавата ще ги даваме двоино и ще му стигат. Simple Smile Confused

# 67
# 68
  • Мнения: 127
Гласувах с втората опция-100-200лв,като в тази сметка не включвам едрите покупки като легло,количка,кошница за кола,столче за хранене и т.н. Докато бяхме само на кърма-до 5тия месец,наистина разходите бяха по-малко,но не броя продуктите,които купувахме за мен-за да си поддържам кърмата.То сокове,млека,лактогонни чайове,ядки,не знам още какво си-накрая май кърменето ми излезе по-скъпо от АМ.  Дрешки купувам предимно български,а има и много подаръци.Вярно,че пюретата са скъпи,но пак повече от 200 лв на месец не сме давали.От два месеца сме вече на кухня(държавна-10лв на месец),така че пюрета  и каша взимам само за събота и неделя.Относно играчките-рядко и купувам,има 10тина и се забавалява с тях.И без друго интереса към новата играчка не трае повече от 10мин и после я захвърля,с месеци не я поглежда.

# 69
  • Мнения: 1 817
Гласувах 100-200 ЛВ.

Цитат
.От два месеца сме вече на кухня(държавна-10лв на месец
Това верно ли е??? #Crazy  Нашата детска кухня също държавна излиза 35 лв на месец и аз си мислех, че е супер евтина. Ама 10 на месец ...направо ме срази newsm78

# 70
  • Мнения: 2 015
Според мен поне 400лв. трябват.Искам да имам толкова, че да не се съобразявам и лишавам детето си Peace.

# 71
  • Мнения: 6 274
Памперси + мокри кърпи - 94лв.
Мляко - 91 лв.
До тук съм съгласна с Пандора, но при нас пюретата са само на HIPP и ми излизаше доста по - скъпичко.
Заедно с кашите стават горе - долу по около 200лв. на месец.
Дрешките не ги смятам, защото с тях сумата ще набъбне доста.
Прахове, омекотители, ток и т.н. мисля, че не са неща, които Бу е имала предвид, когато е пускала темата.
 В крайна сметка, средната издръжка на нашето бебе (само най - необходимите неща) без дрешките е....
около 400 лева.

# 72
  • Мнения: 1 168
Към настоящия 10-ти месец:
памперси - 60 лв.
АМ - 30 лв.
кухня - 20 лв.
друга храна /домашно приготвена - закуска, през уикенда/ - около 25 лв./
мокри кърпи - между 15 и 20 лв.
козметика и лекарства - 20-ина лева, ако не се разболее
общо: 180 лв.
дрехи /в началото доста ни подариха досега да съм дала максимум 200 лв.: 10 месеца = 20 лв./месец. Купувам от български производители, където бодито е 3-4- лв. ,а костюма максимум 20 лв.
Легло, количка, първото столче за кола - от познати и роднини.
Гласувах 100-200 лв. Играчки също доста подаряват, освен това тя се интересува не от играчките, а от това, което не и се дава Mr. Green. Не виждам кому е необходимо да се дава за една играчка 100 лв. още повече за дете под 1 год. или пък всеки месец да се купуват играчки за 50 лв. Не мисля, че ако играчките не са толкова безбожно скъпи, детето ще е "лишено".

# 73
  • Мнения: 227
100-200 лв.
Месечният ни доход е висок,но никога не сме харчили повече за детето  Peace Нищо не и липсва,разполага с абсолютно всичко  Peace Не виждам къде харчите 400-500 лв  Thinking Памперси,пюрета,каши,храна-това се купува всеки месец.Дрехи,обувки и грачки не се купуват всеки месец,няма нужда.Е,играчки,може би ,но дрехите и са накупени предварително.То ако взема да купувам всичко,което видя по магазините и да пълня гардероба и със всякакви изгъзици и 1000 лв няма да ми стигнат  Mr. Green


ПРАВИЛНО И АЗ МИСЛЯ ТАКА! Peace

# 74
  • София
  • Мнения: 1 735
Според мен поне 400лв. трябват.Искам да имам толкова, че да не се съобразявам и лишавам детето си Peace.
За съжаление и с 400 лв.  и нагоре детето ми е лишено от някои неща.Честно казано дразнят ме само турските дрешки в повечето магазини и понеже съм на вълна дебели жилетки,суичъри-една жилетка пр. е 45-55лв./уж италианска/ Mr. Green

# 75
  • Разград
  • Мнения: 518
Копирам отговора си от друга тема.
Нашите дечица са на пет месеца и половина. Разходи на месец са както следва:

1.Адаптирано мляко  Купувам Нутрилон като цената за една кутия е 9.00 лв. 15кут.*9лв.=135лв.

2. Пюрета плодови=2 бр.на ден*30 дни=60 бр *1.10 лв (Ганчев)=66лв.
Месни все още не давам.
Записала съм ги на детска кухня и от там хапват зеленчукови пюрета. Събота и неделя приготвям в домашни условия пюретата и в интерес на истината не съм пресмятала колко ни коства от семейният бюджет.

3. Детска кухня - 20 дни *2 купона*0.7 лв. за купон =28лв

4. Памперси - 4 пакета "Памперс"*30 лв=120лв на месец. Аз също пробвах с по-евтини, обаче пропускат ужасно много и даже ми излиза по-скъпо като сложа водата (2 лв/ куб.) и праха за пране.

5. Мокри кърпи - 5пак.*3 лв.=15лв

Кремове /козметика/ около 15лв

6.Лекарства - Вигантол, капки за очи, нос, доплащане за ваксини = средно 60лв при положение, че не боледуват.

7.Дрехи - Имаме доста унаследени дрешки и доизносваме. Но така или иначе се налага да се купят и нови. Та тук слагам средно на месец около 100лв за дрехи.

Средномесечен разход = минимум 539 лв  В цифрата не влизат парите за домашно приготвените пюрета, играчки, проходилки, обувки и т.н и т.н

# 76
  • Мнения: 8 242
Първоначално около 1000 лв - количка, столче за кола, дрешки блабла..

1-6 месец - 20-30 лв. за памперси и мокри кърпи, 50тина лв. за дрехи може би и .. друго не се сещам  newsm78
6-12 месец - 20-30 лв. за памперси и мокри кърпи, 50тина лв. за дрехи + хм.. около 30 лв. за храна друга (не съм купувала почти изобщо пюрета и готови каши).. Не мога много да преценя, но там някъде..  Thinking

Събирам се в 100 лв  Wink .. до годинката със сигурност Simple Smile

# 77
  • Мнения: 224
Гласувах с опция 300-400 лв
Най-ударният период беше, когато мина на АМ и купени пюрета. То само за Аптамила и НИП пюретата сериозна сума си излизаше.
И наистина в сметките е редно да се включат лекарствата. Ваксини, разни мазила за обриви и гъбички. Пък ако се разболее детето  ooooh!

# 78
  • Мнения: 8
Маркирах 100-200лв. Детето ми е на почти 11 месеца. До 6 месеца беше изключително на кърма и разходите ни бяха основно за памперси - 60-80лв + 50лв за дрешки (имахме много подарени при раждането). После като почнах захранването: разходите за памперси се запазиха, добавих около 100лв за каши, пюрета, плодове. От 8 месечна възраст е на АМ, което ми струва 40лв./месец. От 10 месечна възраст сме на млечна кухня (20 лв/месец), та разходите за готови пюрета се редуцираха до около 30лв. Накрая сметката ми е такава: 50 лв храна, 70лв - памперси, 30-40 лв - дрехи и играчки (все още много ни подаряват), козметика: 10-20 лв/месечно.

# 79
  • Мнения: 8 939
Здравейте!

Гласувах от 0-100 лв.

За памперси даваме около 45 лв. месец. Пюрета купувам от евтините и то не всеки ден. Правя и в къщи. Дъщеря ми е главно на кърма. Купувам и каши слънчо, по около 4 бр. на месец. общо 12 лв.Дрешки, баба и купува главно.Не от най-скъпите, купуваме и втора употреба, приятели и подаряват. Купуваме мокри кърпи по около 3 пакета на месец, които са 6 лв. общо и козметика, но тя не свършва за месец, така че не мога да определя точно колко лв. е.

Hug

# 80
  • София
  • Мнения: 1 185
300-400лв, 100лв за АМ, 70лв за памперси, 20лв за бисквити и каши, за пюрета 50лв(купувампродукти и готвя у дома), 100лв за играчки и дрешки!

# 81
  • Мнения: 1 372
между 300-400 лв имаме сигурни разходи. За памперси, за АМ, бисквити, каши и други подобни и като купим някой дрешки и играчки и си отиват около 400лв

# 82
  • Мнения: 1 298
Виждам, че в сметките включвате и лекарства, прегледи и ваксини.
Тези неща не са ли безплатни? Тук нищо не съм платила за тях.

Аз също не съм давала много пари за храна до 1 год.
Но виж, ако няма кой да ти подарява дрехи и играчки -
това си е разход. Аз държа на играчките - не е необходимо да са скъпи,
но трябва да са качествени и стимулиращи, така че там отиват пари.

# 83
  • Мнения: 1 531
60лв памперси
безплатна кърма
пюрета предимно готвени + овесена каша закуска + доста малко количество яде: към 60лв
я дрешка я играчка я козметика и ...

докарвам ги към 150 Peace

# 84
  • Мнения: 187
100-200 лв.
Месечният ни доход е висок,но никога не сме харчили повече за детето  Peace Нищо не и липсва,разполага с абсолютно всичко  Peace Не виждам къде харчите 400-500 лв  Thinking Памперси,пюрета,каши,храна-това се купува всеки месец.Дрехи,обувки и грачки не се купуват всеки месец,няма нужда.Е,играчки,може би ,но дрехите и са накупени предварително.То ако взема да купувам всичко,което видя по магазините и да пълня гардероба и със всякакви изгъзици и 1000 лв няма да ми стигнат  Mr. Green

Подкрепям  Peace и при нас е така, а и засега сме само на кърма.

# 85
  • Мнения: 8 242
Хм.. като се замисля, може би и след годинката се вмествам засега в 100 лв - след като махнах памперсите има повече пари за играчки  Mr. Green

# 86
  • Мнения: 3 869
Следя с голямо любопитсво анкетата и разбивките на разходите.
Виждам в много от оговорите разход за мокри кърпички - за какво се ползват?
Аз купих 1 м. бяло памучно трико с 5% еластан и от него нарязах кърпички - над 30 бр 15х15  и ми остана за 2 по-големи (трикото беше стегнато и нямаше нужда от обшиване - само рязах Simple Smile). С преварена вода и тези кърпички почиствах бебето в началото бебето, използавх ги при хранене вместо лигавници (сега вече е с лигавник, защото текат лиги целодневно), сега ги ползвам по-малко - основно за почисване. Пера ги заедно с пелените и дрешките.

# 87
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Между 200 и 300. Като сега разхода е по-малък защото вече не е само на АМ.

памперс-60лв, ползвам Слип и плей на Памерс, които са доста по-ефтини.
АМ-30 лв, вече само вечер го яде
ДК-40 лв, взимам я през ден, че не може всичко да изяжда
пюрета, каши, бисквити, сухари и други такива-120лв

Дрехи купувам много рядко, защото си имаме от племеницата, а обувки 20 лв на месец е средното.

Но тези сметки са сега, преди бяха доста повече, защото само АМ ми излизаше към 100 лв като ние сме на Фрисолак, което е най-ефтиното на пазара и слава Богу малката нямаше никакви проблеми и не се е налагало да купувам от специализираните АМ, които са доста по-скъпи

# 88
  • Мнения: 22 432
Около 300лв, гласувах с 300-400лв, защото понякога са повече.
За памперси 60лв, за АМ съм давала между 100-180лв, продължавам да купувам АМ, в един момент купувах и много пюрета (ядеше по 2пюрета на ден по 2.80лв, съответно 5.60лв на ден и за пюрета). В момента е на обща храна, но памперсите и АМ си вървят. Дрехите ги купувам основно на разпродажби за цял сезон така че не мога да сметна колко точно давам, но въпреки това са около 400лв за дрехи за сезон.

# 89
  • Мнения: 3 743
За нашето бебче даваме приблизително:
памперси - 60; Памперс /имаме най-малко пропуски, по два-три пъти акаме на памперс все още/
АМ - 10лв; основно сме на кърма, дохранвам само вечер
пюрета - все още не купувам; на кърма сме; после сигурно поне към 100лв ще излезе това перо, защото домашни имам само моркови и ябълки; на продукция от пазара, поне на първо време, няма да разчитам
дрехи - 100лв; в началото имахме подаръци и почти не сме купували, но сега зимният сезон доста се вдигна и това перо; а още не купуваме и обувки;
мокри кърпички, козметика - 4лв; мокрите кърпички са около 2 лв, козметиката не я сменяме всеки месец;
лекарства - 20;
играчки - 25; не включвам активната гимнастика и люлката
Детето ни е на 5 месеца.
Общо 300-400лв

# 90
  • Мнения: 3 020
По-малко от 100 лв.
Купувам само памперси, един пакет ми стига за 1 месец - максимум 25 лв.
Все още сме изключително на кърма и хапва много малко от нашето ядене.
Дрешки и играчки ми дават, да са живи и здрави всичките ми приятелки, които ми помагат. От тях са ми и количката и креватчето.
Пюрета, каши и други не съм купувала и не смятам да купувам.

Хм, на мен само детските ми стигат в тоя случай.  newsm78
Е, ако сложа прах за пране, ток, вода, мацаме се вече доста и перем повече ще ги докарам до 100 лв.

# 91
  • Плевен
  • Мнения: 854
Отговорих 100-200 лв. До 10 месеца кърмих, а като захраних повечето пюрета си ги правих вкъщи. Купуваме АМ за вечер - около 25-30 лв. на месец, пелени около 50 лв., някое плодово пюренце, сокчета и бисквитки около 30 лв. месечно, за козметика (сапунче, шампуанче, мокри кърпички) около 20-30 лв. и вече за някоя дрешка и чифт обувчици на месец около 50-60 лв. Това е, няма 200 лв. и то не винаги купуваме дрехи примерно.
Бу, много хубава идея за тема.
А то всеки си се простира според чергата, както се казва, ако купуваш по много и само маркови храни, играчки дрехи и обувки и 1000 лв. можеш да похарчваш, стига да ги имаш  Wink

# 92
  • Мнения: 249
Гласувах с втората опция.
Памперси-60лв
кърпички-2пак-4лв
Храна-кърмя
пюрета-отскоро ги яде-около 80лв
дрехи имам от каката, най-много да и купя някое боди или гащеризонче-окло10-15лв
играчки има доста подарени, ако и купя, то е някоя дрънкалка-5лв
козметика не купувам всеки месец, ама най-вече бебешко мляко-около7лв и сапун-0,50лв-1,00лв
За сега лекарства не съм купувала, преди два месеца и взех физиологичен разтвор-7лв и още си седи
Големите неща като количка, кошара и други ги имам от каката

# 93
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Ние сме вече големи, но ако трябва да изчисля тогавашните си разходи към новите цени, то става:
Памперси - 60 лв
Консумативи (шампоан, сапун, олио, кърпички, прах за пране и т.н) - 30-40 лв
Дрехи - 50-60 лв
Храна:
млечно хранене с АМ - 120 лв
+ след 6м. пюрета, кащи и бисквитки - 100 лв
Играчки - 20-30 лв

Друг важен разход са лекарствата...не е постоянен, но е значителен при условие, че средната цена на лекарствата са от 6 до 20 лв.А е ясно, че аптечката на една мама трябва да е подготвена с необходимите неща.

Така крайната сума са нещата от първа необходимост са около 400 лв. Над тях вече се сумират разходите по активната гимнастика, столче за хранене, столче за кола, паяци и т.н.....не са ежемесечни тези разходи, но не смятам, че не влизат в издръжката.

# 94
  • Мнения: 4 362
Гласувах 300-400лв.
Памперси-60 лв
Консумативи-50 лв
Дрехи- около 50-60 лв
АМ- 120 лв
каши,пюрета и др-120 лв


Играчки не смятам,не са толкова важни по принцип,не включвам и лекарствата

Обаче ние само си гласуваме,в крайна сметка една голяма част от нас ще си взимат 220 лв майчинство,а на пенсионерите ще продължат да вдигат пенсиите /нямам нищо против тях/

# 95
  • Мнения: 518
За мен лично разликата е голяма между първите 6 и следващите 6 месеца до годинката Peace
Първите 6 - изключително само на кърма - така че бих казала около 200лв на месец, в което включвам памперси,козметика,дрешки Peace
След това историята загрубява,защото купувам само Семпер, Гербер и Хип като пюрета - което е около 250лв на месец.Тук слагам вече и перо играчки около 50лв на месец и другите режийни - памперси,козметика,дрешки към 200 и стават точно към 500 HugКъм годинката вече почнах аз да и готвя, така че перото пюрета намаля драстично, но пък другите режийни се увеличиха ooooh!

# 96
  • Мнения: 5 026
200-300 и не съм хранила с АМ, тогава щеше да е повече.

# 97
  • Мнения: 1 674
втора опция

# 98
  • Русе
  • Мнения: 616
първо да направя уточнение, че до сега да съм купила макс. 2 бодита и 1 блузка, сестра ми изнесе целия гардероб на двете си момчета в нас, а повечето дрешки са нови  Peace има и много подаръци, ако трябваше да купувам дрехи  ooooh! първите 3 месеца така хубаво повръщаше на фонтан, че пълнех пералнята на 2 дни...
предварителни - 240
юли - 960 вкл. количка (550)
август - 250
септември - 260
октомври - 220
до 11.ноември - 120
сега се увеличават, т.к. започнахме захранването  Wink
задължителните са за памперси - 60 и АМ - 110, останалите - козметика, кърпички, шишета, биберони...
не включвам ваксините Пентаксим, тях изобщо не ги броя

# 99
  • Мнения: 552
М/у 300 и 400лв.
АМ-о ми излиза около 90лв.
друга храна за бебето-около 100лв.
памперси и кърпички за дупе-80лв.
други неща-м/у 50 и 100лв.
Дрехи почти не купувам,братовчедите му го обзаведоха до към годинката и малко отгоре.Повечето от играчките му са подарък.

# 100
  • Мнения: 1 098
Гласувах с първата опция, до 100 лева. Когато детето ми беше под годинка предимно го кърмех. Памперсите ни бяха 60 лв, пюрета започнахме след 6 - ти месец. Предимно му правех аз нещата, така че неговата твърда храна излизаше около 20 лв. Дрешки и играчки също съм купувала, но повечето от нещата са ни били подарък. Козметика купувах през период от 4 месеца.

# 101
  • Мнения: 1 103
Гласувах с 200-300 лева .

# 102
  • Мнения: 207
Средно 433 лева на месец - сега направих справка със семейното счетоводство.  Joy Следва да призная, че от време на време купувам разни излишни неща, но не твърде често. Според мен най-голям разход е АМ и готовите пюрета/каши, в случай че не си ги правиш вкъщи.

Бу - анкетата е доста полезна, често съм се чудила по въпроса   bouquet

# 103
  • Мнения: 2 908
Гласувах с 200-300лв и то сега за порастналото ми дете Mr. GreenМалката не е лишена от нищо,значи баба знае 2 и 200 отново Rolling EyesДавам пари само за храна( и то до скоро беше на кухня,сега е на ясла),памперси(само за спане вече нощем),козметика(и то веднъж на две седмици),дрехи купувам в началото на сезона и кара така до следващият сезон(а в момента носи още дрешки от миналата година,които нито са и къси,нито са мръсни,нито и стягат още..),обувки купувам на два месеца горе-долу,не ги изтърква,въпреки,че е от най-буйните деца....Храната,която купувам сега е обща-готвя и за нея,и за нас,по-рано бяхме на АМ и от 7 месец някъде до1 г и 2 месеца карахме на АМ за около 50-60 лв на месец.След това минахме на кисело мляко,което го ядем всички в къщи(и което си квася сама).Проходилка,стол за хранене и тем подобни джаджи не съм купувала-дадоха ни,както и стол за кола.
Като беше бебе по спомени казвам,че месечно сме давали около 200-300 лв отново:80-90лв за АМ(само че тя до 4-ти месеца беше на смесено хранене и АМ-то беше малко);60-70лв за дрехи(в началото на сезона);след 4-ти месец ,след захранването+ още по около 60-70лв за пюрета=около общо 230 лв...+50-60лв за памперси=280-300лв.

Последна редакция: сб, 15 ное 2008, 12:06 от тутурутка

# 104
  • Мнения: 1 195
До сега не съм смятала ама да видим  Thinking

Памперси - 2 пак - 70лв.
Пюрета, Каши и АМ    ~ 200лв
Играчки ~ 20-30 лв минимум
Дрехи ~ 20-30 - много подаръци получаваме от майка ми във формата на дрехи

Обувки - не всеки месец купувам така че средно слагам около 20 лв
Има и други  неща, но мне го смятам т.к. ги слагам в графа глезотии които играчки предимно естествено  Confused

Така че излизат около 350-400лв 

# 105
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 867
Mежду 100 и 200, но в повечето случаи клони към 100.
Кърмя я, не сме захранили, така че разходи за храна нямаме засега. Иначе:
памперси и мокри кърпи - 70 лв.
козметика - 20 лв.
дрехи - 20 лв. (повечето ни са подарени)
играчки - 10 - 20 лв. (рядко купувам, има много - и подаръци, и" наследени")
Големите покупки бяха при раждането,и то с помощта на роднини, пак като подаръци.

# 106
  • България
  • Мнения: 457
Гласувах за опцията 200-300 лв.Средно горе долу толкова ми излиза на месец. Peace

# 107
  • по света
  • Мнения: 1 587
Гласувах 400-500 лева,според мен това е месечно.Памперси,мляко,пюрета,дрешки и някоя по-читава играчка.

# 108
  • Варна
  • Мнения: 1 023
Гласувах за опцията 200-300 лв.Средно горе долу толкова ми излиза на месец. Peace
Peace

# 109
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Ами... не много..още се кърмим, яде от нашата храна ( захранихме педагогически ), бабите и роднйините  му купуват играчки и дрешки. Аз купувам само бодита, памперси и разни дребни ( боди, шампоанче и т.н ...) ...Мъжа ми купи от Германия  му купи зимни комплекти, якета и пиловери за около 120 евро и сега ще има за цяла зима......
Около 150 лева на месец  Peace

# 110
  • Мнения: 257
памперси=30
АМ-5*8.00 лв=45
пюрета-30*5лв=150лв(средно по 5 лв защото на ден яде 2 пюрета)
и примрно някоя дрешка или играка  отиват още 60-70 лв
и като тегля чертата стават около 300 лв Thinking

# 111
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 674
гласувах 200-300,но зависи все пак кой месец 2или 10 примерно.

# 112
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
100-200 лв.
Месечният ни доход е висок,но никога не сме харчили повече за детето  Peace Нищо не и липсва,разполага с абсолютно всичко  Peace Не виждам къде харчите 400-500 лв  Thinking Памперси,пюрета,каши,храна-това се купува всеки месец.Дрехи,обувки и грачки не се купуват всеки месец,няма нужда.Е,играчки,може би ,но дрехите и са накупени предварително.То ако взема да купувам всичко,което видя по магазините и да пълня гардероба и със всякакви изгъзици и 1000 лв няма да ми стигнат  Mr. Green

PeaceИ аз съм на същото мнение.

# 113
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
100-200 лв.
..... Не виждам къде харчите 400-500 лв  Thinking

Еми ще ти кажа:
Памперси - 2*36= 72 лв
Мокри кърпи - 2*3= 6 лв
АМ - Фризовом -една кутия стига за около 4 дена, следователно почти 8 кутии * 10.15 = 81 лв.
Пюрета - по две на ден - следователно 60 пюрета * 1.85 (Хипп) = 111 лв.
Каша - около 3 кутии на месец * средна цена 6 лв. = 18 лв.
Дрехи - не са всеки месец, но на два месеца се купуват дрехи за около 60-70 лв / 2 = 30 лв.

Само до тук са 318 лв. Не слагам лекарства, козметика, прах за пране, ваксини (само те са 180 лв. за 3 месеца), ток и вода, играчки! Ако ги сложа и сметката става около 400-500, че и на горе. Отделно са столче за кола, шезлонг, столче за хранене и т.н и т.н ...........

# 114
  • София
  • Мнения: 1 890
памперси=30
АМ-5*8.00 лв=45 пюрета-30*5лв=150лв(средно по 5 лв защото на ден яде 2 пюрета)
и примрно някоя дрешка или играка  отиват още 60-70 лв
и като тегля чертата стават около 300 лв Thinking

  Някой е пропуснал часовете по математика.  Whistling

# 115
  • Мнения: 1 931
За второто ми дете  съм взимала основно памперси, кърмата от мен, след това готвенето и после на Детска кухня, значи  да кажем 20лв. за храна.Дрехи си имахме от баткото, а новите ни бяха основно подаръци, нямахме нужда от повече. Обувки към година когато се пробват да ходят. За нея под 100лв. на месец. За козметиката- един шампоан за двамата 1 за 2-3 месеца- към 10 лв. Като бебета сме ги мазали със зехтин, то едно шишенце е за няколко месеца, все пак целта е да се мажат, а не къпят с него.
Баткото малко повече- взимахме Ам,  2 *14лв,  беше на- Хумана,малко дрешки, но пък в такъв случай някъде към 150лв.
Мокри кърпи само за навън и то за ръце, заради обрив от тях.

# 116
  • Мнения: 194
Гласувах за опцията 200-300 лв.Средно горе долу толкова ми излиза на месец. Peace

и на мен толкова ми излиза PeaceЕ понякога и малко отгоре,но не повече от 400лв.

# 117
  • Мнения: 2 172
100-200 лв.
..... Не виждам къде харчите 400-500 лв  Thinking

Еми ще ти кажа:
Памперси - 2*36= 72 лв
Мокри кърпи - 2*3= 6 лв
АМ - Фризовом -една кутия стига за около 4 дена, следователно почти 8 кутии * 10.15 = 81 лв.
Пюрета - по две на ден - следователно 60 пюрета * 1.85 (Хипп) = 111 лв.
Каша - около 3 кутии на месец * средна цена 6 лв. = 18 лв.
Дрехи - не са всеки месец, но на два месеца се купуват дрехи за около 60-70 лв / 2 = 30 лв.

Само до тук са 318 лв. Не слагам лекарства, козметика, прах за пране, ваксини (само те са 180 лв. за 3 месеца), ток и вода, играчки! Ако ги сложа и сметката става около 400-500, че и на горе. Отделно са столче за кола, шезлонг, столче за хранене и т.н и т.н ...........


Явно опира до стойността на покупките.
1-во- Яде по едно пюре на ден,Ганчев-1.50 лв. Другата и храна е от друго естество.Ам пие само вечер.Една кутия и е за седмица.4*7.50 (Хип 3 от Метро)-30 лв.
2-ро-Памперсите са ми един пакет  Thinking -27 лв. Детето ми не е от пикливите,почти винаги са сухи,само сутрешният е по-мокър,понякога ползва и гърне.
3-то-Дрехи не се купуват всеки месец,и това,което купувам не е с неестествено надута цена,така че всичко е в границата на нормалното.
4-то-Обувки,едва сега купих третия и чифт,малко по-скъп,но ги намерих с намаление от 54 на 30 лв,но това за зимна обувка е по-нормално.
5-то-Козметика не се купува всеки месец,освен ако не миеш главата на детето по 3 пъти на къпане с една шепа шампоан  Crazy Аз едно шише от 200 мл ползвам около 2-3 месеца  Thinking И изобщо не пестя,тоалетното мляко-същата работа,даже все остава от предишното и го хвърлям.
6-то-Играчките са подарени,не купувам такива,защото интересът към тях се изчерпва с 5 минутно разглеждане.Залагам повече на книжки,но те са дребни левчета.
7-мо-За ваксина до този момент никой не ми е искал пари,а лекарства да чукна на дърво не е ползвала до момента.Единствено вигантола,който е за мноого време.
____________________________________
4*7.5=30 лв-АМ
3-4 каши-12-14 лв
1*27=27 -Памперси
30*1.5=45 лв. -Пюрета
20 лв средно на месец за дрехи и козметика.


Подчертавам,че пюрета и АМ вече не яде,това е статистиката за 2-3 месеца по-рано.В момента яде по-обща храна и пие прясно мляко,специалният и разход е каша,масло за попара,памперси един пакет от 66 бр. и някой друг аксесоар(фиби,ластици), дрешка или книжка. Направо почти никакъв разход не е това дете,чак баща и се чуди какво толкова се спекулира с това.
  Едрите полупки,като количка,люлка,кошара,кошара за игра,столчета за кола и хранене не ги слагам в ежемесечната сметка,те се купуват еднократно,а не всеки месец и всичко с изключение на количката ще се ползва и за другото ни дете.

# 118
  • Мнения: 8 229
Гласувах с втората опция, но понякога разходът може и да надхвърли 200лв. Моят отговор по-скоро е около 200лв, плюс-минус малко.
За малкия в момента разходите са:
60лв памперси, още 20лв за кърпички, козметика, медикаменти.
Дрехи и играчки има от батко си + подарени, а за обувки му е рано.

Големият на възраст между 6-12 месеца ми излизаше:
60лв памперси
20лв за кърпички, козметика, медикаменти.
около 40лв АМ
15лв кисело мляко
20лв детска кухня
20лв плодове
дотук: 175лв
Готови пюрета съм купувала малко, защото така и не ги прояде. Обувки през първата година сме купили 3 чифта на обща стойност около 70лв. Разхвърляно по месеци идва по около 6лв на месец, което е нищо. Дрехи съм купувала колкото и каквито са му необходими - български на нормални цени. Не мога да си представя да дам 30лв за блузка или панталони, които ще му омалеят за нула време, при условие, че има много хубави за по 10-на лева. Играчки също не се купуват постоянно, особено скъпи.

# 119
  • Мнения: 629
Аз не знам как да гласувам защото при нас са 3 основни периода с различни суми. Така че, Бу, казвай моля те как евентуално да гласувам. Давам примерите веднага. Grinning
до 6-ти месец
Pampers - 2х27 лв =54 лв
мокри кърпички 1х3 лв = 3 лв
дрехи и играчки - около 40 лв
ВСИЧКО = около 100 лв
от 6-ти месец до около 1 год. и 6 мес.
Pampers 2х29 = 58 лв
мокри кърпички 2х3 лв = 6 лв
каши 2х6 лв = 12 лв
месни пюрета (Хипп, Гербер, Бебивита) - около 15 броя = около 40 лв
плодови пюрета (Гербер и Бебивита) - около 10-тина броя = 15-17 лв
плодове и зеленчуци за домашно приготвени пюрета или сурова консумация - около 20-30 лв
козе сирене, сухари, ограничено количество гризковци - 10 лв
обувки (взимаме КиК, но пък не всеки месец) - средно 20-30 лв
дрехи и играчки - 40 лв
ВСИЧКО = около 240 лв
от 1 год. и 6 мес. до 2 год.
Pampers 2х29 лв = 58 лв
мокри кърпички 2х3 лв = 6лв
Хипоалегренно мляко Хипп 2х23 лв = 46 лв
плодове - около 20 лв
козе сирене и масло - около 15 лв
сухари и ограничено количество бисквити и гризковци - не повече от 5 лв
дрехи и играчки - около 50 лв
обувки (КиК) - около 30 лв
такса за ДЯ - 20-30 лв (зависи колко е боледувала)
вече се храни с нашите си манджи така че не мога да калкулирам конкретна цена за тях
ВСИЧКО = около 250 лв
Големите покупки като креватчета, столчета, колички и т. н. сме ги купували преди да се роди, с еднократната помощ или са подаръци, така че тях не ги включвам в сметките. Сумите за дрехи не са големи, но и не купувам маркови дрехи, нито я заривам с такива. Докато се разхождаме си гледам по магазините и си подбирам сносни неща на сносни цени. ВСИЧКО е купено ново или е подарък (т.е. пак ново). От днес вече сме на 2 годинки и не сме бебешори, така че от тук нататък не се вписваме в статистиката  Laughing

# 120
  • Мнения: 58
С първата опция гласувах.Памперси-един пакет,мокрите кърпички са бонус към тях.От 5 мес почнах нещо като ЕБХ,и разхода драстично спадна,в момента ползваме 1-2 памперса дневно.
Кърмя я ,АМ,шишета,биберони,стерилизатори не ползвам.5- 8 мес купувах пюрета-около 200 лв месечно,в момента не иска и да ги види,яде от моята чиния,заленчуци,плодове,масло,сирене така или иначе купувам,не ги броя за разход.
Каши яде в минимални количества- 1 кутия за месец с моя помощ,купувам 2-3 за разнообразие-15-20 лв.
Дрехи купувам ако ми хареса нещо-подарили са ни много,Габи не е от най-големите бебета и ги носи с месеци.Обувки купих преди седмица-40 лв,преди това носеше буйки,но това засега са еднократни покупки,за мое удоволствие,а не необходимост и не са в графа разходи за момента
Играчки също много и подаряват,аз вече не купувам-занимава се с всичко останало,но не и с тях.
Козметика,прах,препарат за миене купувам на 2-3 месеца веднъж-20-25 лвЗа 11 мес е настивала веднъж-лекарствата бяха за около 30 лв,реално съм и давала само капки за 8 лв.
Дактарин,Вигантол и разни кремчета за подсичане след раждането-около 60 лв,други лекарства засега не ми се е налагало да купувам.Два пъти съм плащала прегледи при специалисти-общо 65 лв.
Креватчето,двете колички,столчетата за хранене и за кола са подаръци,няма да са разход и за второто бебе.
Така или иначе отопляваме,сметката за тока не се е увеличила драстично.
Като тегля чертата реално разходите ни средноаритметично не надхвърлят 60-70 лв ,в месеците,когато са били по-високи е основно защото аз съм харчила повече,а не защото е било необходимо.

Общи условия

Активация на акаунт