Полуфабрикати за заети мамчета

  • 11 616
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 700
Замразени зеленчукови миксове - китайски, хавайски, зеленчукова супа, гювеч
Полуфабрикати на Сами - М - кюфтенца, пилешки филенца и т.н.
В консерва винаги имам - готов зрял боб, сварен маслен боб за салата, грах, зелен фасул, комбинация моркови и грах, гювеч, белени домати, кьопоолу.
Банички - Бела и Царица
Картофено пюре
Др. Йоткер кремчета
Маги фиксове
Блатове за пица
Питки на Пен Дор
Месата във фризера са замразени на малки порции, за да са по-лесни за размразяване.

И сама си правя Laughing - когато са ми повече зеленчуците режа и замразявам, така имам готово за следващия път, замразявам и нарязан хляб, само пъхам в тостера и готово

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 9 725
Чудесни сте момичета, много хубави идеи Hug
lo, какви са тези питки на Пен Дор? С пълнеж ли някакъв или хлебчета?

# 32
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
Чудесни сте момичета, много хубави идеи Hug
lo, какви са тези питки на Пен Дор? С пълнеж ли някакъв или хлебчета?
Аз съм виждала замразени кроасани и хлебчета. Както са замразени мяташ във фурната и имаш фреш кроасани и хлебчета, топли, топли  Laughing

# 33
  • Мнения: X
Ето обещаните снимки:
оцет за суши-като се свари ориза,се посолява и се слагат 2-3 с л оцет.



Така изглежда пакета Нори



А това е горчицата уасаби на Метро има тубичката,в картонена кутийка


# 34
  • София
  • Мнения: 16 042
При обикновенния ориз продават също и 4-5 вида ризото, с гъби, спанак, зеленчуци. Става бър-зо  по упътването го правя.  по мои наблюдения в повечето големи магазини в София вече има и готвени неща в тави. Не знам дали там ги приготвят или ги доставят от друго място. Последния път купих зеле със свинско. Много месо имаше, беше топло, не омирисах цялата къща на зеле докато готвя.
Друго - при консервите има готови храни - сарми, чушки с ориз, кюфтета със сос, телешко с грах или зелен боб, видове супи. От фирма Тропик са.

# 35
  • Мнения: 700
Ето: http://www.paindor.com/bg/htmls/products/frozen.htm
Купувам ги от Метро от щанда за замразени неща. Само ги мятам във фурната (даже направо на решетките, без тава) и в къщи се понася аромат на домашен хляб.
И за гости са супер!

# 36
  • София
  • Мнения: 358
Аз винаги имам няколко консерви с готова храна - боб с месо или наденица, мусака, сарми, винен кебап - има ги във всички магазини, че дори и в Шел ги видях скоро.
Това за замразения хляб ми се стори малко странно. Аз лично винаги имам пакет със сухари - мъжът ми им стана голям фен, освен това стават и като крутони за салатите Simple Smile
Фиксовете май не ме кефят особено - винен кебап мога и сама да си забъркам и то по-вкусен.
Спасението е готвената храна в големите вериги - вече почти всички я предлагат.

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 9 725
Включвам се с две страхотни открития - Болярска баница и Болярски кифлички на фирма "Дани и Никол" - Пловдив.
За съжаление в София не съм ги виждала, в момента съм на гости в Пловдив. Баницата (те са всъщност 4 двойни банички) не са като другите готови, а по-скоро като правите баници, които купуваме навън. Стават прекрасни, вкусни, вече ометохме няколко опаковки.  chef
Днес пробвах от кифличките с ягодово сладко (има и с шоколад и ябълково сладко) и засега перфектен резултат Peace
На тръгване към София ще трябва да натоваря колата с кутии Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт