Коледа и Нова година - предястия и ястия !

  • 161 978
  • 374
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 7
Чушки съм пълнила с само с боб , но с това зеле ме хвърли в размисъл ! 

Поздравления за страхотната тема!
Опитайте тази рецепта с киселото зеле. Вкусът е невероятен (поне за мен и семейството ми).Правила съм пълнените чушки само с боб или само с ориз, или в комбинация, но винаги с кисело зеле.

# 211
  • Мнения: 364
Аз чушките и сърмите си ги правя с ориз, а отделно си варя боб  Mr. Green

# 212
  • София
  • Мнения: 1 456
Чудна тема и страхотни рецепти!  bouquet

# 213
  • Мнения: 13 202
Сушените чушки за Бъдни вечер пълня с ориз, грах, боб, лук, моркови,
стафиди и гъби.
Така пак са си постни, но мъжете ги хапват с удоволствие.
За Коледа, освен другите ястия правя и класическата капама в гювеч, пека я цяла нощ на70-80 градуса и сутринта е "мозък".

# 214
  • Мнения: 1 505
А някакво десерт4е няма ли да сервирате на бъдни ве4ер,4е на мен ми се иска и десерт да има,не само плодове, а не знам какво да направя?

# 215
  • Мнения: 1 777
А някакво десерт4е няма ли да сервирате на бъдни ве4ер,4е на мен ми се иска и десерт да има,не само плодове, а не знам какво да направя?
тиквеник,баклава  Simple Smile

# 216
  • Мнения: 2 185
Има цяла отделна тема за Коледно-новогодишни десертчета...тази е за предястия и ястия  Peace

# 217
  • Мнения: 1 505
Има цяла отделна тема за Коледно-новогодишни десертчета...тази е за предястия и ястия  Peace
Аз питам някой който 6те прави не6то подходя6то за постната ве4ер,бъдни ве4ер.Ина4е за коледа и нова година доста от сладките 6те правя които са в другата тема,но все пак ми се искаше и някакво десерт4е и за бъдни ве4ер,за това питам.

# 218
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Има цяла отделна тема за Коледно-новогодишни десертчета...тази е за предястия и ястия  Peace
Аз питам някой който 6те прави не6то подходя6то за постната ве4ер,бъдни ве4ер.Ина4е за коледа и нова година доста от сладките 6те правя които са в другата тема,но все пак ми се искаше и някакво десерт4е и за бъдни ве4ер,за това питам.

Ами Пети вече ти е отговорила - тиквеник, баклава, щрудел. Просто поглеждаш по-нагоре. Tired

# 219
  • Мнения: 364
Аз за бъдни вечер ще пълня тиква с сушени плодове  Peace

# 220
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Аз винаги правя и ашуре, TheNMaster ли го даде скоро, много хубава рецепта. По-скоро прилича на ануш абур, арменска рецепта с ядки и сушени плодове в ашурето, много тачена в нашето полу-арменско семейство по Коледа  Peace ...

# 221
  • Мнения: 5 001
Аз винаги правя и ашуре, TheNMaster ли го даде скоро, много хубава рецепта. По-скоро прилича на ануш абур, арменска рецепта с ядки и сушени плодове в ашурето, много тачена в нашето полу-арменско семейство по Коледа  Peace ...
Аз го дадох,виноват!  Blush  Joy Joy Joy

И у нас ще има ашуре,както всяка година освен ошаф,тиквеник....

# 222
  • Сливен
  • Мнения: 68

 При нас десерта за Бъдни вечер ще бъде Пълнена тиква със сушени плодове, локум, ядки, мед и каквото ми дойде още на ум. Grinning

# 223
  • Ах, морето
  • Мнения: 374
Колкото и да се опитвам, не мога да отворя линка с миналогодишната тема (мисля, че беше в един пост на Clairette), в която са обсъждани интересните късмети. Моля, ако някой ги е запазил в отделен файл, да ми ги прати на ЛС.

# 224
  • Мнения: 289
Искам да попитам може ли да си сваря  сарми с кисело зеле в тенджера под налягане и ако може да ми кажете колко време да ги варя

Общи условия

Активация на акаунт