Коледа и Нова година - предястия и ястия !

  • 161 951
  • 374
  •   1
Отговори
# 225
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
vesi_127, не са от миналата година, а са си мои, които си ги ползвам 2 години. Тази година сигурно също ще ги пусна в употреба  Wink
Ако напишеш в гугъл новогодишни късмети, ще ти излезнат доста идеи Wink


Момичета, качих файла с ктсметите на един сайт. Ето ви линка към него.
Новогодишни късмети

# 226
  • Ах, морето
  • Мнения: 374
_Пепи_ , мерси за бързия отговор.   bouquet Аз твоите ги видях, но питах за тези от миналата година, за които спомена Clairette , че били много забавни.

Ако сте любители на забавните късметчета, миналата година имаше една страхорна тема, ето я http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=249251.0 аз подбрах късметчета от там и страшна забава падна миналата година Laughing

Това е поста и, но темата не ми се отваря. Ще поровя и из нета, като имам повече време.  Peace

Редактирам се: успях да отворя темата.  Grinning

Последна редакция: чт, 04 дек 2008, 14:55 от vesi_127

# 227
  • Мнения: 186
Искам да попитам може ли да си сваря  сарми с кисело зеле в тенджера под налягане и ако може да ми кажете колко време да ги варя

Ако мога да споделя моя скромен опит ще ти отговоря, че досега само в тенджера под нялягане съм ги приготвяла и ги варя не повече от 40 мин.

# 228
  • Мнения: 5 001
Искам да попитам може ли да си сваря  сарми с кисело зеле в тенджера под налягане и ако може да ми кажете колко време да ги варя

Ако мога да споделя моя скромен опит ще ти отговоря, че досега само в тенджера под нялягане съм ги приготвяла и ги варя не повече от 40 мин.
И аз така Peace
Тия тенджери много време спестяват...

# 229
  • Мнения: 2 185
_Пепи_ , мерси за бързия отговор.   bouquet Аз твоите ги видях, но питах за тези от миналата година, за които спомена Clairette , че били много забавни.

Ако сте любители на забавните късметчета, миналата година имаше една страхорна тема, ето я http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=249251.0 аз подбрах късметчета от там и страшна забава падна миналата година Laughing

Това е поста и, но темата не ми се отваря. Ще поровя и из нета, като имам повече време.  Peace

Редактирам се: успях да отворя темата.  Grinning

Веси, надявам се, че са ти допаднали идейките в темата  newsm10 . Аз обаче от вчера не мога да я отворя и полудявам вече. Ти как успя да пробиеш??? Толкова спешно ми трябва  Cry

# 230
  • Мнения: 5 001
_Пепи_ , мерси за бързия отговор.   bouquet Аз твоите ги видях, но питах за тези от миналата година, за които спомена Clairette , че били много забавни.

Ако сте любители на забавните късметчета, миналата година имаше една страхорна тема, ето я http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=249251.0 аз подбрах късметчета от там и страшна забава падна миналата година Laughing

Това е поста и, но темата не ми се отваря. Ще поровя и из нета, като имам повече време.  Peace

Редактирам се: успях да отворя темата.  Grinning

Веси, надявам се, че са ти допаднали идейките в темата  newsm10 . Аз обаче от вчера не мога да я отворя и полудявам вече. Ти как успя да пробиеш??? Толкова спешно ми трябва  Cry
Ето аз успях да го отворя след доста мъки и го копирах  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green



Здравето на теб се падна,
няма вече болест гадна.
Здрав ще си през таз година,
бодър, весел – до амина...
   
Пада ти се днес парата –
няма вече до заплата
да се чудиш и се маеш
как да свържеш двата края...


Хазартът ти е дарба!
Тука има – тука няма,
пада ти печалба
от тотото голяма!
   
Бяла спретната къщурка
с две коли отпред
и мадама за притурка –
туй е твоят нов късмет!


На тебе Мързелът се пада –
да мързелуваш ти приляга!
Съвсем ще му отпуснеш края,
но късмета ще намериш, зная!
   
А за теб ще е Веселие,
това ще е нормално ежедневие.
Ще се редят купон подир купон,
от теб се чака да им даваш тон.


На теб Учение се пада,
май това ти най-приляга.
Не измисляй как да кръшкаш,
имаш още изпити да тръшкаш!
   
На теб се пада Път далечен,
да скиташ много си обречен.
Но тук, в родната ти къща,
една любов ще те завръща.


Пада ти се ненадейно
много щастие семейно!
   
Година те чака красива, съдбовна,
ще бъдеш в плен на магия любовна!


Новата година нов късмет ти прати –
В бизнеса постигаш завидни резултати!
   
В игра джакпота ще уцелиш
и крупна сума ще спечелиш.


Ще работиш без дори да спираш,
плановете си ще реализираш.
   
Стига ти тая награда,
парата на тебе се пада!


Да си късметлия май ти е патент -
таз година ти се пада нов апартамент
   
И тази година добър късмет улучи –
пада ти се здраве и благополучие!


Очаква те радост безкрайно голяма –
супер екскурзия в Европа за двама!
И не забравяй, че трябва от чужбина
подаръци за всички от сърце да има!
   
Ще изпъкнеш с качества пред другите
и се издигаш – твои са заслугите.


Майка ти ще се зарадва,
че ще вдигнеш бурна сватба.
   
Приятели ще имаш верни,
щури, диви и модерни.

Догодина в дъжд и пек
ще се возиш в нов кабриолет   
През таз година ще си имаш бебче,
пухкаво и бяло - като хлебче.

# 231
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
TheNMaster, 90% от късметите ги има в моя файл Wink Нищо чудно да съм ги копнала оттук и да съм ги сортирала  Simple Smile

# 232
  • Мнения: 289
Искам да попитам може ли да си сваря  сарми с кисело зеле в тенджера под налягане и ако може да ми кажете колко време да ги варя

Ако мога да споделя моя скромен опит ще ти отговоря, че досега само в тенджера под нялягане съм ги приготвяла и ги варя не повече от 40 мин.
Благодаря със закъснение и аз ги варих 40 мин станаха страхотни .

# 233
  • Мнения: 2 142
* *•● Диди ●•* * , поздравления и от мен за чудесната темичка. Включвам се да ви следя  Hug

За мен Бъдни вечер е традиционен. 

задължителната содена питка
пълнени чушки,
сърмички,
"тъккан" ("трит") боб (така са имената от краищата на моите баби)
леща
ошаф
чесновата разядка на БИляна (много я харесахме)
плодове и ядки

за Коледа :
пълнена пуйка- обикновено (тази година съм решила да пробвам една рецепта с лимон и портокали, ако я открия)
салати и предястия
питка (тази година съм си харесала една, като "рошаво слънце" много празнична изглежда, дано да я докарам)
за десерт още не съм решила

# 234
  • Мнения: 1 461
Биляна много ни допадна доматения сос за разядка само че аз днес го направих с боб и стана чудна бобена слата  Peace
междудругото аз по подобен начин правя запръжка на манджите запържвам  зеленчуци червен пипер и доматено пюре и после пасирам  и слагам в манджата че мойте като видят зеленчук и се мръщят

# 235
  • Мнения: 45
Тази рецепта я пробвахме миналата година и наистина стана разкошно пълнено пиле!

Пълнена пуйка (пиле) по побългарена американска рецепта

ПРОДУКТИ

1 пуйка (пиле)

За мариноване:
1-2 портокала
1-2 лимона
1 глава чесън
100 мл вино
чер пипер
сол

За плънката:
250 гр. ориз
200 гр гъби
50 гр.стафиди
олио или масло

НАЧИН НА ПРИГОТВЯНЕ

Пуйката се надупчва навсякъде с игла или тънка кука, след което се намазва със смес от счукания чесън, виното, черния пипер и солта /трябва да се получи гъста кашица/. Портокалите и лимоните се нарязват на тънки филийки и пуйката се облепя с тях от вътре и от вън. Увива се плътно с фолио и така престоява няколко часа, колкото повече, толкова по-добре. 

След това се махат парчетата плодове, намазва се с масло или олио и се пълни с плънката. Плънката се приготвя като се запържва ориза, прибавят се стафидите и нарязаните гъби и се вари до полуготовност, след което се пълни. 

Пуйката се пече в плик за печене или в тавичка с фолио около 3 часа, на пиле е достатъчен един час.
 
Вкусът на портокалите изобщо не се усеща, не ги пропускайте.

# 236
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
Момичета, като правите капама как изглежда ориза - правих нещо подобно за проба вчера и ориза стана направо на каша  Sick.

# 237
  • Мнения: 2 708
Ради и аз много мразя разкашкан ориз. Тук виж моя пост и следващия след моя, който цитира по-преден мой за да видиш макар и лоши моите снимки на вариации на тема капама. Дано ти помогна, макар и малко Peace

# 238
  • София
  • Мнения: 2 908
И аз имам въпрос за капамата.Снощи правих за довечера по повод днешния празник,цяла нощ я оставих да къкри на 125 градуса,сутринта като станах я изключих и тъй като нямах време да видя по обстойно какво е станало,само я погледнах отгоре та искам да попитам довечера да извадя ли всичко в една голяма тава и да го запеча за да не се усеща като варено месо или няма нужда.За първи път правя и затова ви питам,реших сега да е репетиция за нова година,довечера ще видя какво е излязло,дано сърмите не са станали на каша  Simple Smile

# 239
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
Крисче, мерси  bouquet
И аз си мислех да сложа от бланширания и щом казваш че е изпитано - така ще направя Peace

Общи условия

Активация на акаунт