Социална тема

  • 10 896
  • 271
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 2 471
В този случай сами са стигнали до просешка тояга, съзнателно и целенасочено. След, като не можеш да изхранваш 9 гърла е трябвало да спреш някъде около 3-то раждане. Не, да преследваш цел- да имам 10 деца, пък всички са длъжни да ни отглеждат. И моля всички, които защитават това семейство, да се поровят и да разберат повече за историята им.  Държавата им отпусна жилище, което в момента прилича на бомбоубежище. Имали сметка за парно 7000.00 лева. Като нямам пари за дадена услуга, не я ползвам. Ще се простират според чергата си. Крайно време е изобщо да спрат да им помагат. Интересно ми е и дали си плащат данъка на имота. Да не стане така, че да им го вземат за неплатени данъци и пак друг да им е крив за това...

# 241
  • Мнения: 6 604
Денчо-ми ще ползват парно и още как. Тя е единствена и уникална-има 9 деца-това автоматично означава ,че трябва цяла България да се грижи за тях. И естествено,че няма да им вземат апартамента-пак поради същата причина-тя твърди ,че държавата е длъжна да осигурява всяко едно от изискванията й. Четох интервюта с нея в Гугъл от 2007. Вестниците наистина ги изкарват герои и Чудо. КАзва,че може да се грижи пълноценно за всичките си деца,защото се е научила да слуша по 2 наведнъж. Айде стига бе #Crazy #Crazy #Crazy. И в тези интервюта не забрави да спомене как държавата не се грижи за такива семейства. Има апартамент,топло,пералня и т.н. и това е нищо newsm78. Не казвам ,че е достатъчно ,но е крайно време и те да се напънат малко.
П.С. Между другото аз на 17 вече работех.

# 242
  • Мнения: 654
Мили родители,
Аз съм едно дете в семейството.Съпруга ми също.
Когато се събрахме си обещахме голямо семейство.
За момента имаме само две деца.Още сме млади и може и още да си народим.
Та молбата ми е ако може да направите един списък кой с какво може да ни подпомогне.
А пък ние ще подберем по щедрите от вас и ще ги поканим за кръстници.
Все пак ще трябва поне още десетина имена да измислим.
Вие помогнете да осъществим мечтата си , а ние ще продължим името ви.
  bouquet  bouquet  bouquet

# 243
  • ВАРНА
  • Мнения: 83
Мили родители,
Аз съм едно дете в семейството.Съпруга ми също.
Когато се събрахме си обещахме голямо семейство.
За момента имаме само две деца.Още сме млади и може и още да си народим.
Та молбата ми е ако може да направите един списък кой с какво може да ни подпомогне.
А пък ние ще подберем по щедрите от вас и ще ги поканим за кръстници.
Все пак ще трябва поне още десетина имена да измислим.
Вие помогнете да осъществим мечтата си , а ние ще продължим името ви.
  bouquet  bouquet  bouquet



              Нещо като животните в зоопарка ли предлагаш?  Grinning

     "Седем гривести козирози от Унгария, лъвче и гепард са новите обитатели на столичния зоопарк.Две от женските козирози са бременни и се очаква след 3-4 седмици да родят, съобщи директорът на Зоологическата градина д-р Иван Иванов. Персийският леопард, дарен от Хановер 3-4 дни бил в стрес, отказвал да яде и да пие вода. В неделя служителите на зоопарка го преместили от карантинното, където прекарал 40 дни. Зоокътът има и ново лъвче от частен дарител. В София е от три месеца. То има осиновител, който е финансирал строежа на клетката, купил фризер и осигурява храната му. Осемнадесетте павиана, които пристигнаха преди два месеца, вече не са под карантина и се чувстват много добре, коментира Иванов. Замислен е и нов проект с въздушен мост, който ще минава над една от алеите на парка и ще се включва в един от хълмовете. От него ще могат да се наблюдават павианите. Само за 2006 г. в столичния зоопарк има 15 нови осиновители, съобщи Ирина Сахаджиева от отдел Връзки с обществеността на зоопарка. Общият брой на осиновителите вече е 105. Бройката не е постоянна, тъй като някои хора се отказват, а други поемат животните им. Сред осиновителите са Симеон Сакскобургготски ­ (два белоглави лешояда), съпругата му Маргарита (тигрицата Глезла) и дъщеря му Калина (пеликан). За тигрицата и пеликана се грижат и от интернет сайта Jobtiger. Доня Маргарита идва поне веднъж в годината и внася една определена сума, съобщи Ирина Сахаджиева. Предаването Минута е много е осиновител на слоницата Айрдайда. Две рекламни агенция са осиновители на носорога. От телевизия бТВ продължават да се грижат за тигъра Мърдок. Известната астроложка Светлана Тилкова - Алена и съпруга й са осиновителите на мечето Тони и на три риса. Офис за работа с клиенти към БТК се грижи за едната от двете мечки гризли - Уран. Грижата за другата мечка гризли и за лъва е поел Ротъри клуб София."

# 244
  • Мнения: 654
 Нещо като животните в зоопарка ли предлагаш? 


Нещо такова. Grinning

# 245
няма лошо, да им дадат още едно жилище, на тях поне им трябва. евалла на такива семейства.
Мисля, че  двама души , като създават деца, трябва да са в състояние да им подсигурят  поне покрив, както писа някой по-назад.От друга страна обаче, няма по-голямо богатство от децата и  аз се възхищавам на жена готова да роди толкова.А  се възмущавам от държава, която не е готова да даде жилище , съответстващо на нуждите им и то при такава ниска раждаемост.От там нататък какъв стимул да имат другите й граждани, да създават деца.
  Извода е - в БГ няма смисъл да раждаш деца.Ако искаш да имаш много деца , раждай си ги по света Whistling
  Е, ако става дума за въпросното семейство- те са безотговорни, по моему, но няма да ги съдя аз.Лично аз имам няколко  приятелски семейства с по 4,5 и 6 деца и от никъде не взимат помощи.Повечето са  вишисти.Как се справят?Работят и двамата.Макар и в средноголям град са му намерили колая.Ние едва смогваме с едно, а да има и второ вече ни плаши.

# 246
  • Мнения: 4 965
...А  се възмущавам от държава, която не е готова да даде жилище , съответстващо на нуждите им и то при такава ниска раждаемост.От там нататък какъв стимул да имат другите й граждани, да създават деца.
...


А колко голямо трябва да е жилището, когато им е даден 4-стаен апартамент?
Защото аз познавам семейства с 2 деца, които живеят в боксониери /не-дадени им от държавата/.

# 247
  • Мнения: 6 619
Значи като им дадат на тях още едно жилище всички ние ще се стимулираме да множим  newsm78 и вече ще има смисъл да раждаме повече деца ,защото държавата ще ни дава подаяния?
С възхищението си към обсъжданото семейство омаловажаваш смелоста и хъса на приятелските ти многодетни семейства.
Виж те наистина са достойни за възхищение.
Те ромките също са готови да ги народят по толкова и на тях ли си възхищаваш.

# 248
  • Мнения: 2 471
няма лошо, да им дадат още едно жилище, на тях поне им трябва. евалла на такива семейства.
Мисля, че  двама души , като създават деца, трябва да са в състояние да им подсигурят  поне покрив, както писа някой по-назад.От друга страна обаче, няма по-голямо богатство от децата и  аз се възхищавам на жена готова да роди толкова.А  се възмущавам от държава, която не е готова да даде жилище , съответстващо на нуждите им и то при такава ниска раждаемост.От там нататък какъв стимул да имат другите й граждани, да създават деца.
  Извода е - в БГ няма смисъл да раждаш деца.Ако искаш да имаш много деца , раждай си ги по света Whistling
  Е, ако става дума за въпросното семейство- те са безотговорни, по моему, но няма да ги съдя аз.Лично аз имам няколко  приятелски семейства с по 4,5 и 6 деца и от никъде не взимат помощи.Повечето са  вишисти.Как се справят?Работят и двамата.Макар и в средноголям град са му намерили колая.Ние едва смогваме с едно, а да има и второ вече ни плаши.

То раждането е най лесната част в случая. Няма по хубаво нещо в живота от децата, но и няма по голямо нещастие от измъчено в нищета дете.

# 249
  • Мнения: 9 052
темата стана ужасно zлобна. направо ми е гадно да пиша в нея и повече няма да пиша, осве, че големите печалбари (´какво се проиzвежда реално в БГ та да има някакви големи немутренски доходи ???? ) може да живеят в олеми апартаменти, да имат вили с по 20 стаи и все пак докато няма свястна соц. среда теzи вили се намират самите те насред нищото и децата им ако не сами или с подобни пуфита могат да контакуват само с "миzерници" ... и кво като имат пари в такъв случай? Голям праz . Така ли иzлиzа? Аz така го раzбирам.

# 250
  • Мнения: 2 471
темата стана ужасно zлобна. направо ми е гадно да пиша в нея и повече няма да пиша, осве, че големите печалбари (´какво се проиzвежда реално в БГ та да има някакви големи немутренски доходи ???? ) може да живеят в олеми апартаменти, да имат вили с по 20 стаи и все пак докато няма свястна соц. среда теzи вили се намират самите те насред нищото и децата им ако не сами или с подобни пуфита могат да контакуват само с "миzерници" ... и кво като имат пари в такъв случай? Голям праz . Така ли иzлиzа? Аz така го раzбирам.

Ти изобщо чете ли темата?!? И речника хич не ти прави чест. В случая се конкретизира за дадено семейство търтеи. Предлагам, вместо да се мъчиш с темата, да им станеш поредният спонсор. Като те изцедат, да не вземеш да се оплакваш тук!!!

# 251
  • Мнения: 6 619
темата стана ужасно zлобна. направо ми е гадно да пиша в нея и повече няма да пиша, осве, че големите печалбари (´какво се проиzвежда реално в БГ та да има някакви големи немутренски доходи ???? ) може да живеят в олеми апартаменти, да имат вили с по 20 стаи и все пак докато няма свястна соц. среда теzи вили се намират самите те насред нищото и децата им ако не сами или с подобни пуфита могат да контакуват само с "миzерници" ... и кво като имат пари в такъв случай? Голям праz . Така ли иzлиzа? Аz така го раzбирам.
Ужасно елементарно разсъждене .Съзирам злоба и завист ,което е жалко.
За елементарния човек всеки с големи доходи е престъпник някакси оправдава себе си може би.

# 252
  • Мнения: 9 052
темата стана ужасно zлобна. направо ми е гадно да пиша в нея и повече няма да пиша, осве, че големите печалбари (´какво се проиzвежда реално в БГ та да има някакви големи немутренски доходи ???? ) може да живеят в олеми апартаменти, да имат вили с по 20 стаи и все пак докато няма свястна соц. среда теzи вили се намират самите те насред нищото и децата им ако не сами или с подобни пуфита могат да контакуват само с "миzерници" ... и кво като имат пари в такъв случай? Голям праz . Така ли иzлиzа? Аz така го раzбирам.
Ужасно елементарно разсъждене .Съзирам злоба и завист ,което е жалко.
За елементарния човек всеки с големи доходи е престъпник някакси оправдава себе си може би.

Айде кой скокна с епитетите  Joy
Иzобщо не zавиждам. Просто ми се наложи да мина покрай супер вили zад 2 метрови дувари на камбаните , където никога не е имало каналиzация ... е да бяха кяка си прокарали тръбите иzвън дуварите и всичко си се лееше по улицата .. .да не каzвам как перминаме с кучето  Sick
Ама вилите бяха с по 20 стаи и струваха мнооого пари. 

# 253
  • Мнения: 2 471
Е и? Теб какво те вълнуват парите на хората?

# 254
  Аз казах за конкретното семейство какво мисля, че са БЕЗОТГОВОРНИ.И  не ми разправяй, че раждането е най-лесно, защото не е вярно.Аз не бих се  напънала толкова.Но това е друг въпрос.Но и не бих си махнала детето, заради собственния си комфорт.Затова и внимавам...
   Въпроса е, не дали държавата ще ми даде жилище даже, а изобщо какво прави за децата .Дори само като вземеш предвид как уличните/и изобщо всички/ кучета са й по-мили от тези нейни деца.Извеждам детето на улицата, в парка, а  то с първата стъпка влиза в едно л...о. Защото полянката и тротоарите са  пълни с такива.Отделно, дето се чудя как да  заведа детето на градина сутрин и да го върна вечер, заради глутниците  кучета в квартала ни.Само това най-елементарно изискване да  реши ще  съм  благодарна доживот.Даже парите й не  искам, ако ме разбираш.Аз и семейни не  получавам от няколко месеца , заради  бюрократична грешка, но не се вайкам до небето.

Последна редакция: нд, 16 ное 2008, 19:06 от gerik

Общи условия

Активация на акаунт