Длъжна ли ми е държавата?!

  • 9 041
  • 267
  •   1
Отговори
# 180
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Законодателството не се прилага от обикновените хора. Прилага го държавата - т.е. т.н. "необикновени" хора във властта.

Ето - кратко и ясно - пак всичко опира до управляващите в лицето на държавата.

# 181
  • Мнения: 7 114
Кой прилага законодателството?  Shocked
Държавата /управляващите/ прави безумни закони и норми, но удоволствието да го прилагат е изцяло в ръцете на членовете на обществото.
Пример - законът за енергийната ефективност. Весело четиво.

# 182
  • Мнения: 3 423
Само дето пак стигаме до въпроса: Защо Ханс и Helga успяха да се справят с прехода почти неусетно (за тях едва ли)?

Успяха? Това ли са ти наблюденията?
Струва ми се, че се залъгваш. Колкото
и пари да им наливат, пак си им личи.

# 183
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Ето - пореден пример за държавата-мащеха:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=347245.0

И сега пак не е длъжна, така ли?

# 184
  • Мнения: 118
Какъвто народа,такава и държавата.Да не забравяме,че у нас ако някой не тие роднина ,то ти е най-малко съученик.

Това е от темата за държавата - по въпроса за "необикновените".

quote author=veronna link=topic=346996.msg9210774#msg9210774 date=1226659559]
Ето - пореден пример за държавата-мащеха:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=347245.0

И сега пак не е длъжна, така ли?
[/quote]
 А защо не си пусне квартиранти наистина?
Жал ми е , но не мога да и помогна аз лично. А с квартиранти, може да се делят разходи.
Та държавата длъжна ли е все пак?

# 185
  • Мнения: 335
Кой прилага законодателството?  Shocked ...

Тревожна ми се виждаш.

Законите би трябвало да се спазват от всички - и от управляващи, и от управлявани.
Но се прилагат чрез държавния апарат, т.е. чрез управляващите със съответните средства.

"Обикновените" хора могат да използват правата си на суверен или да мънкат "Държавата не ми е длъжна".

Ти законодателите "обикновени" ли ги виждаш. Държавата не е само изпълнителната власт.

# 186
  • Мнения: 805
Само дето пак стигаме до въпроса: Защо Ханс и Helga успяха да се справят с прехода почти неусетно (за тях едва ли)?

Успяха? Това ли са ти наблюденията?
Струва ми се, че се залъгваш. Колкото
и пари да им наливат, пак си им личи.
Нека при нас стане като при тях, пък нека и да ни личи.

# 187
  • Мнения: 7 114
Само впечатлена.

Падам си по вечно недоволните. Така се гради прогрес и държава.

# 188
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Падам си по вечно недоволните. Така се гради прогрес и държава.

Наистина - погледни навсякъде по света - малко да се почувстват недоволни и веднага правят демонстрации и стачкуват. Затова и държавите им си ги третират като граждани с права.

# 189
  • Мнения: 24 467
Законът нека да "го прилага държавата", ама изпълнението му си е наше дело.  Laughing Мънкането е "Някой ми е длъжен", който не търси длъжник се оправя сам. Ако считам, че по конкретен повод и държавата е мой такъв си я търся- стига да имам право.
По примера с линка на поредния "новак"- и аз имам позната с голям дълг към ТЕЦ-а- хубаво де, що не го е плащала с години, пък се е топлила? Между другото тя и с години не е работила. И тя е вдовица и тя живее сама в жилището си.
И така може да се помисли. Теми може всеки да си пусне и да опише най- велики страдания или възвисения. Примери има всякакви, обаче се стига само до настоящото състояние на нещата, пък причините- те тънат нейде в далечното небитие.

# 190
  • Мнения: 7 114
 veronna, точно това имам предвид.  Peace
Чувстваш се недоволен и засегнат - гониш си правата до дупка. Съдиш, гласуваш, ползваш се от законовите си права. Не си недоволен просто заради принципа.  
Навсякъде в отношенията има поне две страни.
Някъде нагоре бях писала - социална политика има всяка държава. Определени категории от населението се нуждаят в различни етапи от живота си от нея. По-важно е тази държава да им създаде условия да станат и независими.


# 191
  • Мнения: 12 670

 А защо не си пусне квартиранти наистина?
Жал ми е , но не мога да и помогна аз лично. А с квартиранти, може да се делят разходи.
Та държавата длъжна ли е все пак?

Защо да не можеш? Всеки от нас може да отдели по 10 лв.

# 192
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Законът нека да "го прилага държавата", ама изпълнението му си е наше делоLaughing
По примера с линка на поредния "новак"- и аз имам позната с голям дълг към ТЕЦ-а- хубаво де, що не го е плащала с години, пък се е топлила? ...

Ами като си е наше дело, защо тогава ние гледаме да го спазваме, а такива като Вальо Топлото - не? И той е човек като мен и теб. Защо тогава държавата не го задължи да спазва законите?
И като стана въпрос за дългове към ТЕЦ - защо държавата гони твоята позната да си плати задълженията, а Топлото окраде милиони съзнателно също от ТЕЦ и само размотават делото, докато се уталожи работата?

# 193
  • Мнения: 3 423
Абе, няма ли тая държава да се регистрира
най-сетне тука и да каже нещо в своя защита.

# 194
  • Мнения: 7 114
Абе, няма ли тая държава да се регистрира
най-сетне тука и да каже нещо в своя защита.
Joy Joy Joy

Общи условия

Активация на акаунт