Възстановихте ли се бързо след секциото?

  • 9 663
  • 168
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 187
ами да мога да кажа 4е много бързо се възстанових Peace

# 136
  • Мнения: 71
Ами общо взето да. По леко се възстановяват по- слабичките. Аз бях качила около 20 кг. и ми беше по-трудно. Но се възстанових - разбира се. Grinning

# 137
  • GYM
  • Мнения: 814
Възстанових се още на другия ден ,а на изписването даже тичах Mr. Green
И аз така. Даже исках да ставам 3 часа след операцията- така де, да си видя бебето, да го гушна Mr. Green

# 138
  • Мнения: 838

Това дали е вярно?

Цезаровото сечение повишава риска от алергичен ринит и атопия при детето -
http://www.doctorbg.com/page.php?id=15393

Цезаровото сечение повишава риска от усложнения при следващи бременности -
http://www.doctorbg.com/page.php?id=15046

# 139
  • Мнения: 2 746

Това дали е вярно?

Цезаровото сечение повишава риска от алергичен ринит и атопия при детето -
http://www.doctorbg.com/page.php?id=15393

Цезаровото сечение повишава риска от усложнения при следващи бременности -
http://www.doctorbg.com/page.php?id=15046

Дали е вярно или не никой не може да каже със сигурност - дори лекарите. Сигурно е само, че поста ти няма връзка с темата на авторката.

# 140
  • Мнения: 2 478
Възстанових се сравнително бързо в сравнение с други жени, родили със секцио.
Следващият ден след операцията вече си вървях, а от 4-я ден започанх да кърмя и да се грижа сама за бебето си.
Около 10-я ден дори вече не чувствах слабост в корема Peace

# 141
  • Мнения: 189
                       Станах на следващия ден от леглото.На 4етвъртия след изписването ве4е ходех по улицата и то доста добре.
                       Сама съм се грижила за бебето и вършех домакинската работа.Болка 4увствах доста 4есто.Сега след 4 месеца съм много добре
                       но ми остана болката в кръста,мисля 4е е от епидуралната.Около самата операция ня места все още нямам 4увствителност.

# 142
  • Мнения: 194
Първото го родих нормално, второто секцио.

Трябва да ти кажа, че след секциото се въстанових много бързо.

На петият ден ме изписаха и съм си вършила всичко сама, при това с две деца.

# 143
  • Мнения: 645
Аз се възстанових много трудно,бях 10 дни в болницата с температура,раната ми се отвори и започна да тече,та още 2седмици вкъщи с превръски докато зарасне,алергична съм била към конците

# 144
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Вършех всичко скоро след операцията - кърмене, смяна на памперси и т.н. Не можех да се навеждам и клякам поне една седмица след това, вдигнах тежко един месец по-късно. Едва сега - 5 месеца по-късно не усещам абсолютно НИЩО.

# 145
  • Мнения: 65
Аз за съжаление се възстанових доста трудно,до 40тия ден едвам се изправях с 1 тон усилия  Confused

# 146
  • София
  • Мнения: 49
Здравейте!Досега не съм писала във форума,но ви чета с интерес!Искам да кажа,че това колко бързо ще се възстановиш след секцио е строго индивидуално...НО няма нищо страшно,лично аз още на 3-я ден бях забравила всичко,на около 20-я спря да ме боли раната,кърмя си  и от началото си се грижа съвсем нормално за детето без чужда помощ.Така,че мислете за дечицата си и им се радвайте всичко останало минава...и както казват хората:лесно майка не се става Simple Smile

# 147
  • Мнения: 37
Бързо според мен. Силната болка беше два дни, след третата седмица все едно не са ме оперирали! Peace

# 148
  • Мнения: 9 448
Изключително бързо.Половината рода си беше взела отпуска за да ми помага.Аз обаче на 5-я ден си я разнасях и си я оправях съвсем сама.

# 149
  • под кривата круша
  • Мнения: 294
Много бързо-накараха ме да се раздвижа 7-8 часа след операцията. Първите 3 дни вървях приведена, но пък всеки път ме болеше все по-малко, а на 4-я вече се движех свободно и без болка, само мястото беше като изтръпнало. Сама сменях памперси и миех дъщеря си на мивката в болницата на 4-я ден. Досадно е като трябва да се промива шева и явно често се възпалява, но и това минава бързо. Кърмя и не знам има ли връзка, но матката се е прибрала бързо. Каквото и да е, като погледна резултата, всичко бих изтърпяла Peace.

Общи условия

Активация на акаунт