Готови ли сте да платите 1 до 3 процента повече при покупка на жилище

  • 6 116
  • 78
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 269

Някой има ли представа в такъв случай какво може да се направи?
Аз не желая да имам посредник при продажба на апартамент, но след като те започват да предлагат имота даже без да са искали моето съгласие, какво мога да направя?

Можеш "зад гърба им" да се споразумеете с купувача.

# 76
  • Варна
  • Мнения: 1 744
... Винаги давам конкретни параметри - квадратура, квартал, изискване за наличие на сервизни помещения и липса на огромни тераси, опасващи целия апартамент. И ВИНАГИ ми поднасят някакви безумни оферти, които по никакъв начин не отговарят на зададените от мен условия ...

За тях най-лесно е да предложат това, което е 1:1 с изискванията ти.
Щом ти предлагат друго, явно и то както казваш от доста време, явно че такова нещо няма. Затова ти предлагат това, което е най-близо като вариант.
Винаги, когато купуваш трябва да направиш компромис с нещо, за съжаление, много малък е шанса да намериш точно това, което търсиш.
Не съм много наясно с пазара във Варна, за да ти помогна със съвет, но обмисли изискванията си, дали са реални и има ли въобще такъв имот.
Ами кое му е нереалното на изискванията ми: 3 спални, отделна кухня, голяма баня, без много тераси, без скосявания и в определен район? Не искам да ми губят времето с оферти с 2 спални, ДТ с кухненски бокс и 60 кв.м тераси около целия апартамент. Не е ли по-енергоспестяващо и за двете страни, ако честно ми кажат, че нямат имот, отговарящ на изискванията ми?

# 77
  • Мнения: 2 401
Ето и прясна случка с мен: В момента продаваме нашият апартамент, като частно лице пуснах обява. И какво беше моето учудване, като още на следващия ден видях обявен апартамента за продаване от две агенции, без те да са се обаждали и да са искали  моето разрешение .  Направо не можех да повярвам на очите си. Голяма некоректност.

А цената как беше?

# 78
  • София
  • Мнения: 70
Ето и прясна случка с мен: В момента продаваме нашият апартамент, като частно лице пуснах обява. И какво беше моето учудване, като още на следващия ден видях обявен апартамента за продаване от две агенции, без те да са се обаждали и да са искали  моето разрешение .  Направо не можех да повярвам на очите си. Голяма некоректност.

А цената как беше?
При първата агенция цената беше с 10 евро по-висока от нашата, а при втората агенция с около 90 евро по-ниска. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт