Доверение и уважение между съпруг и съпруга

  • 4 721
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Въстановява ли се напълно доверението?

Не! Никога няма да е както преди. Със сигурност.
Peace И аз съм на същото мнение.

# 31
  • Мнения: 2 448
Всеки казва,че веднъж загуби ли доверие повече не може да се възстанови напълно.Но всеки човек греши,всеки има право на втори шанс.
........

Ами то стигне ли се до загуба на доверие, едва ли се има предвид, някаква грешка и прошка. Доверието се губи при явно предателство от страна на другия, не просто от грешка, която те е наранила. То не е казано, че хоп някой греши и ти си губиш доверието в него. Стигне ли се обаче да го загубиш, връщането е трудно и никога не е като преди.
Има хора недоверчиви по принцип и все са с едно наум, те и не си губят доверието към хората, защото така или иначе го нямат.  Simple Smile

За уважението какво ще кажете? Защо се губи и как се връща?
Този въпрос за мен е по труден. Да уважаваш е нещо, което се възпитава, не е въпрос на възприятия както е с доверието. И в този смисъл да загубя уважението на друг към мен зависи от неговите критерии, по които смята, че заслужавам да бъда уважавана.

# 32
  • Мнения: 1 447
Всеки казва,че веднъж загуби ли доверие повече не може да се възстанови напълно.Но всеки човек греши,всеки има право на втори шанс.
........

Ами то стигне ли се до загуба на доверие, едва ли се има предвид, някаква грешка и прошка. Доверието се губи при явно предателство от страна на другия, не просто от грешка, която те е наранила. То не е казано, че хоп някой греши и ти си губиш доверието в него. Стигне ли се обаче да го загубиш, връщането е трудно и никога не е като преди.
Има хора недоверчиви по принцип и все са с едно наум, те и не си губят доверието към хората, защото така или иначе го нямат.  Simple Smile


Напълно съм съгласна с теб,но познавам хора които при една изневяра например твърдят,че са загубили доверие в човека до тях.Ето за това говоря,че всеки може да сгреши.И много е важно кой как възприема губенето на доверие.

# 33
  • Мнения: 2 448
Цитат
познавам хора които при една изневяра например твърдят,че са загубили доверие в човека до тях

След като едно действие е било класифицирано от някой като изневяра (говоря според разбиранията на съответната двойка, за едни  мисълта за друг е ,за други дори и секса не е), това си е точно предадено доверие. В случая не може да се говори за  обикновена грешка или нараняване само, а си е точно пример за изгубване на доверието.
Т.е. човек може и да прости изневярата и да продължи да живее с този, който му е изневерил, но доверието няма да е както преди.

# 34
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Знаех си , че ще се стигне до изневярата Wink в крайна сметка.

# 35
  • Мнения: 2 448
Знаех си , че ще се стигне до изневярата Wink в крайна сметка.

Ама моля те, това е ДиС все пак, или свекървата или изневярата трябва да присъстват в темата.  Mr. Green
А свекито как да я свържем с доверието.  Whistling  Laughing
Но за сметка на това може да я намесим по въпроса за уважението. Може ли да уважаваме мъжа си, пък да не уважаваме майка му?  Thinking 

# 36
  • Мнения: 2 478

А свекито как да я свържем с доверието.  Whistling  Laughing
Но за сметка на това може да я намесим по въпроса за уважението. Може ли да уважаваме мъжа си, пък да не уважаваме майка му?  Thinking 

Може,разбира се!
Не мога да уважам човек,защото е близък на мой близък,а защото въпросния човек си го заслужава!
Тук е пълно с теми за зли свекърви Wink
А тези свекърви може ли да не уважат снахите си,при положение че обичат синовете си?
Добре,че с моята свекърва спазваме добрия тон и не ни се налага да изясняваме кой кого обича и уважава Laughing

# 37
  • Мнения: 2 013
Аз мисля,че въднъж загуби ли се доверието,не се възтановява!!! Thinking

# 38
  • Мнения: 4 629
И аз не мога да си върна пълното доверие на някой, който ме е предал. Мога да простя и да приема грешката, но едно на ум винаги ще си имам ( без да натяквам за миналата грешка)

# 39
  • Мнения: 2 556
Нямам пълно доверие на никого така или иначе.

# 40
  • Мнения: 3
доверието и уважението при една двойка вървят ръка за ръка

# 41
  • Мнения: 400
Всеки има право да получи втори шанс. Естествено зависи и от степента на провинението, но аз съм "за" втория шанс.
То е ясно, че като веднъж нещо се е счупило, няма да е същото, но поне можеш да се опиташ да го поправиш  по най-добрия начин.
Всеки греши - дали сега или по-късно, но застраховка против правене на грешки няма. Така че ако човека си струва, можеш да опиташ без да тръгваш с категоричното "Не може да се върне доверието напълно".
С рогата напред не винаги е най-добрата политика.
PeaceТъкмо мислех,че ще съм единствената в полза на това,че НЕ бих загубила доверие и уважение,поради една грешка.

# 42
  • Варна
  • Мнения: 3 953
uanda не си единствената  Peace
Щом можем да си простим собствените грешки трябва
да имаме сърце да простим и хорските.
Уважението ще остане, както и лошото чувство от
предателството. /уж, не съм злопаметна / Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт