Ламиниран паркет??

  • 11 289
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 68
Здравейте мацки..
Преди 2 седмици сменихме паркета в детската стая сложихме цвят орех....,но си личи всяка стъпка всеки паднал косъм виждам се в чудо...Вие как се справяте и как почиствате ламинирания паркет...Ако има някакъв начин да се познава паркета  на който няма да имам този проблем моля да споделите,защото ми предстои смяна и в хола ,а нямам време да вървя все с парцала..

# 1
  • Мнения: 4 187
Може би на по- светлия паркет няма да личи.Аз лично се справям с чистене  Mr. Green. Друг начин за сега не съм открила  Tired.

# 2
  • Мнения: 68
Паркета не ет ъмен орех е...На цвят венге как ли ще е...А,ти с какво миеш паркета ..аз с мистър пропър..

# 3
  • Мнения: 1 305
Да, върху по-светлите паркети по-малко си личи прахта.
Има значение дали стаята е слънчева или не. В по-мрачните стаи, където няма пряка слънчева светлина да огрява пода по- не се вижда прахта.

# 4
  • Мнения: 68
да стаите ми са доста слънчеви...

# 5
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
и аз с това питане - но за по-голямо помещение - 70 м2 - много ми се иска да е от избеления дъб - ама на толкова квадратура да не стане прекалено светло - като хамбар. тъмния вариант - още по-зле - всичко си личи. а пък - средния вариант - бук, дъб и т.н вече ми омръзна.. офф и аз не знам какво търся, но като го намеря ще кажа и покажа.
сори за спама  Wink

# 6
  • София/ Плевен
  • Мнения: 354
Ние сме със светъл ламинат- ясен, в слънчева стая. Ами мъка е! Всеки косъм, всяка трошичка, всичко си личи. И като тръгна да го чистя (по няколко пъти на ден) се виждам в чудо. Мислех си че на тъмния под няма да личи толкова, но явно и това не е така. Сега сме решили да си вземем килим, та дано да събира малко от праха, та да не се чувствам постоянно в мръсотия. Вече искам да го сменя с естетвен, дори и да е най- ниско качество...

# 7
  • Мнения: 5 916
Не зная дали зависи от това с какво го миеш,но имам приятелка с малко дете,което постоянно нещо пипа и взема от пода и тя засега мие само с вода-не с препарат.Ами друго е.С препарат сякаш отблъсква праха. Пък и някои ламинати са по-лъскави,а другите по-матови.И от това зависи.

# 8
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 478
Ние сме с тъмен ламинат навсякъде. Всичко личи на него. Но съм малко дете, което ту лази, ту ходи, така че си чистя така или иначе всеки ден.

# 9
  • Мнения: 8 999
Нашият е шарен - тип "Рустик", средно тъмен. Нищо не му личи, не остават и петна като ходим боси. Просто е вълшебен. Но е мат, не е лъскав. Холът ни е много слънчев, с огромни прозорци, които осветяват чак до дъното на стаята, но пак не личи мръсотия. Е, все пак трябва да се съобразяваме с това, че така или иначе, с естествен или с ламиниран, то винаги се налага да се чисти. Просто на 2-3 дни минавам с прахосмукачка само, не мия ламината.
Мои приятели си сложиха някакъв суперскъп трислоен ли, петслоен ли, не помня вече, ама не дават да се ходи у тях бос /имам предвид с голи крака - без чорапи, или без обувки/, защото остават петна по паркета. Така че и естественият паркет не  е решение в някои случаи.

# 10
  • Мнения: 4 187
Паркета не ет ъмен орех е...На цвят венге как ли ще е...А,ти с какво миеш паркета ..аз с мистър пропър..

С *Пронто* чистя!

# 11
  • Мнения: 3 818
Интересно, нашият е някакъв орехов цвят, никакви неща не личат по него. Трябва доста време да го чакаш, та да си проличат боклуците. Иначе го чистя с обикновен препарат за под.
Но и нашият е като на baibibi - матов, може и това да има значение.

# 12
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
ох, да вземете да сложите по една снимка? - ако не ви затруднява.  Praynig в различните магазините разликата от орех до орех и другите с еднакви имена е толкова голяма. аз пък до неделя трябва да  купя паркет и съм се видяла в чудо. ще кажа после какво съм измъдрила...

# 13
  • Мнения: 3 818
Ето, но се абстрахирай от фъстъка в центъра на снимката Laughing Нямам снимки само на паркета, все е като фон Confused
http://media.snimka.bg/1319/008892464-big.jpg
http://media.snimka.bg/1319/008892465-big.jpg

# 14
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Ето, но се абстрахирай от фъстъка в центъра на снимката Laughing Нямам снимки само на паркета, все е като фон Confused
http://media.snimka.bg/1319/008892464-big.jpg
http://media.snimka.bg/1319/008892465-big.jpg

е те такова де - какъв цвят се води - и това ли е реалния цвят или е една идея по-светло

# 15
  • Мнения: 3 818
Поне на моя компютър както се вижда, цветът е едно към едно с реалния.  Обаче какъв цвят се води не си спомням Embarassed Мисля, че беше някакъв състарен орех, купувахме го преди почти 3г. и съм забравила точното му име. Confused

# 16
  • Мнения: 120
Ето, но се абстрахирай от фъстъка в центъра на снимката Laughing Нямам снимки само на паркета, все е като фон Confused
http://media.snimka.bg/1319/008892464-big.jpg
http://media.snimka.bg/1319/008892465-big.jpg

е те такова де - какъв цвят се води - и това ли е реалния цвят или е една идея по-светло
И нашия паркет е такъв.И мога да кажа,че е доста благодатен-много много космите не си личат.Почиствам го с препарати за ламиниран паркет.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 383
и аз с това питане - но за по-голямо помещение - 70 м2 - много ми се иска да е от избеления дъб - ама на толкова квадратура да не стане прекалено светло - като хамбар. тъмния вариант - още по-зле - всичко си личи. а пък - средния вариант - бук, дъб и т.н вече ми омръзна.. офф и аз не знам какво търся, но като го намеря ще кажа и покажа.
сори за спама  Wink

Бъдете внимателни с ламината на това голямото помещение, че ние сега си патим и тъкмо венге сме сложили, та не ме питай с какви очи гледам пода. При по-големи пространства се измята и ако не е залепен, стават бабуни. Просто за съвет - разделете го и сложете и друга настилка.
За цвят - морска трева и зебрано са най-благодатните откъм мръсотия шарки. По-светлите също, в сравнение с по-тъмните.

# 18
  • Мнения: 544
Каквато и да е настилката, мръсотия все се събира. В някои случаи се вижда повече, в други не толкова, но не значи, че я няма. Аз предпочитам да се вижда и да чистя, колкото ми е по силите, отколкото да опъна килим и той да прикрива, а ние да гълтаме прах.

# 19
  • Мнения: 68
Не става въпрос за мръсотия..,а за всяка стъпка в стаята,ако е на босо се отбелязва..,абе ужас..утре ,ако мога ,ще сложа снимка от стаята...

# 20
  • Мнения: 786
И у дома е светъл и прахът се вижда Tired Особено в слънчево време.

А с драскотини по ламината имате ли проблеми? Защото аз досега не исках и да чуя за килим, но вече мисля да си купя един малък за под холната маса, защото от дърпане напред назад като чистим вече имаме драскотини.  ooooh!

# 21
  • Мнения: 3 456
В слънчевите стаи прахът се вижда и на тъмен и на светъл цвят ламинат.

# 22
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
аз се спрях на светъл орех - средна хубост, има нишки -тоест - шаренко е и се надявам да не личи много. ще снимам като го вземем.

# 23
  • Мнения: 2 388
Нашият е среден на цвят, нито много тъмен, нито светъл. Не помня като име как се водеше.
Почиствам с Пронто. Не личат стъпки, косми, прах. Виждат се трохи, ако са паднали, защото са белички. Почиства се редовно обаче.

Леки драскотини по него заличих с "Лъч".

# 24
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 668
Нашият е такъв http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=5144474
Виждам се в чудо с него  Confused
Единственият начин да го почистя и да не останат петна, е с тези гъби за попиване (швамтух) и с препарат - Пронто или Меглио, лазейки на колене по земята.

# 25
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Нашият е такъв http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=5144474
Виждам се в чудо с него  Confused
Единственият начин да го почистя и да не останат петна, е с тези гъби за попиване (швамтух) и с препарат - Пронто или Меглио, лазейки на колене по земята.

еее, не говори така де - моят е със същите шарки - имам в предвид, че е някак си като състарен ли, как да го кажа - само че е по-светъл- изглежда доста ...."шарен"-  какво толкова да му личи. ако знаеш пиши какъв цвят е. ooooh!

# 26
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 668
Води се Rustic Oak - дъб рустик.
Точно това, че е по-тъмен, може би е причината всяко петно да се вижда под някакъв ъгъл. Чувала съм, че хора , дето са си сложили венге, съвсем са се насадили в това отношение.
И забелязвам, че за да изтъркам петно, ми е нужен доста натиск, което ми е трудно да направя с моп или друг парцал, ама като затъркам с швамтуха, се предава гадината. Сложната процедура я правя веднъж на седмица най-много, иначе търкам с мопа, и се правя че не забелязвам разни-безобразни  Tired

# 27
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Води се Rustic Oak - дъб рустик.
Точно това, че е по-тъмен, може би е причината всяко петно да се вижда под някакъв ъгъл. Чувала съм, че хора , дето са си сложили венге, съвсем са се насадили в това отношение.
И забелязвам, че за да изтъркам петно, ми е нужен доста натиск, което ми е трудно да направя с моп или друг парцал, ама като затъркам с швамтуха, се предава гадината. Сложната процедура я правя веднъж на седмица най-много, иначе търкам с мопа, и се правя че не забелязвам разни-безобразни  Tired

малко се успокоих - моят се води светъл орех и наистина е по-светъл. първият ми паркет беше цвят тъмен махагон -със снежно бял килим върху него -  гооооолям смях. в първите секунди след чистене холът изглеждаше божествено- но послееее, та от тогава- нещо по-непретенциозно и като паркет и като килим - пък нека не сме като по списанията... Mr. Green

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
В детската ламинатът е маслина - въпреки че стаята е много слънчева, изобщо не се забелязва прах, но пък и вероятно няма време да се събере такъв Rolling Eyes
В спалнята - орех авалон, съвсем леко по-светъл от венге; всичко си личи - стъпки, прах, всеки косъм, че и една драскотина се яви при монтажа на спалнята; най-красивият ми ламинат, но с най-трудна поддръжка Tired
В коридора към спалните сложихме дъб рустик. Там оставих избора на цвят на мъжа ми, защото през цялото време мрънкаше, че не му одобрявам вкуса. Трябва да призная, че неговият избор се оказа най-практичен. Не знам дали е от факта, че все пак в коридора няма пряка слънчева светлина, но изобщо не се забелязват нито стъпки, нито паднал косъм, нито прах. Похвалих го за избора, въпреки че все още ужасно ме дразни цвета и не мога да свикна вече 1 година Confused
Сега за хола и за трапезарията взехме дъб мангона - малко по-тъмен от стандартен орех и леко по-светъл от този в спалнята. Отсега си мисля, че вероятно ще пада голямо чистене, но не успях да се преборя със себе си и да сложа светъл под Embarassed
У майка ми ламинатът е много светъл и прах не се забелязва, но стъпките си личат ужасно и лятото не ми позволява да влизам у тях боса, винаги ми предлага чехли Crazy

Последна редакция: сб, 15 ное 2008, 21:52 от Goldie

# 29
  • Мнения: 786
Леки драскотини по него заличих с "Лъч".

А какво е това би ли ми казала  Praynig

# 30
  • София
  • Мнения: 2 006
Два пъти сме сменяли квартира и сме слагали ламинат. Двата пъти бяха два различни цвята и различни като цена и качество. Мърляха се доста, а от парцал или моп оставаха гадни следи. Не можах да разбера как така се надра в спалнята като сме влизали само по чехли  newsm78 При следващ ремонт няма да слагам повече.

# 31
  • Мнения: 2 388
Леки драскотини по него заличих с "Лъч".

А какво е това би ли ми казала  Praynig

Паркетоемулсия се води. Взех го от най-обикновен магазин за препарати. За ламиниран паркет и паркет е. Много е гъсто. По принцип не го ползвам, защото вкъщи се почиства с Пронто.
Забелязах, че доста съм надраскала ламината, със стола, когато стоя на компютъра.
И тогава пробвах за първи път. Един блясък, едно нещо се получи, чак не можах да повярвам.
Говоря за леки драскотини, ако е много наранено мястото, няма да стане.

Ще потърся в нета за картинка, ако не ще го снимам, ако те интересува.

# 32
  • Мнения: 786
Леки драскотини по него заличих с "Лъч".

А какво е това би ли ми казала  Praynig

Паркетоемулсия се води. Взех го от най-обикновен магазин за препарати. За ламиниран паркет и паркет е. Много е гъсто. По принцип не го ползвам, защото вкъщи се почиства с Пронто.
Забелязах, че доста съм надраскала ламината, със стола, когато стоя на компютъра.
И тогава пробвах за първи път. Един блясък, едно нещо се получи, чак не можах да повярвам.
Говоря за леки драскотини, ако е много наранено мястото, няма да стане.

Ще потърся в нета за картинка, ако не ще го снимам, ако те интересува.

Определено събуди интереса ми. Много ще съм ти благодарна за снимчица и още утре тръгвам на поход по магазините за препарати да го издирвам  Mr. Green

  bouquet

# 33
  • Мнения: 2 388

Не намерих в нета, затова снимах. Simple Smile И цената се вижда 2,20 лв. Дано, ако го вземеш да останеш доволна, че май доста го похвалих. Simple Smile

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=308736

# 34
  • Мнения: 786
Хммм  Thinking, и цената е добра. Ще разтърся довечера и дам отзиви след това.   bouquet

# 35
  • Мнения: 5 178
Доволна съм от Медикс за ламинат, а със стъпките се справих с чехли за домочадието

# 36
  • Мнения: 4 187
Вчера купих Медикс, като си изпия кафето ще го пробвам  Mr. Green!

Това  е нашият

Снимките са ужасни, но имам само телефон под ръка .....дано не съм оплескала линковете .

ПП: Не е лош Медикса, добре мирише, не замазва!

Последна редакция: ср, 19 ное 2008, 10:27 от star

# 37
  • Мнения: 29
Поставете си ламиниран паркет морска трева. Нищо не личи върху него! За драскотините - ще ги има щом си купувате некачествен паркет или не си слагате специални подложки на краката на столовете и масите, за да не се драска...Най-качествено покритие има Таркет, а Балтерио е просто невероятен паркет! Почиствайте с прахосмукачка и влажна кърпа. Използвайте специализираните препарати. Вида им не е толкова важен! Поставете пред входа и изхода на помещението леко влажен парцал, за да събира праха.
Предпочитайте светлите пред тъмните паркети.
Използвам тук акаунта на съпругата ми, а аз вече няколко години се занимавам с ламиниран паркет и добре познавам почти всички видове, които са на пазара. Надявам се, съветите ми да са ви в помощ! Ако имате въпроси, съм на разположение...

# 38
  • Мнения: 2 622
Преди чистех с "мистър пропър универсал",сега съм с медикс за паркет и ламинат.Последният някак си отблъсква праха от ламината.Две стаи имам с ламинат,в едната е мноого светъл и всичко личи,другата е тъмен,там нищо не личи.Незнам какъв модел е ламината,но определено тъмният е в пъти по-добър като качество от светлият.

# 39
  • Мнения: 786
Аз да изровя темата, за да кажа, че не можах да открия в нашия град емулсия "Лъч", тъй че не мога да дам обещаните отзиви.

Хмм, а какви са тези "специални подложки на краката на столовете и масите", за които е писал snejiy  newsm78

# 40
  • Мнения: 8 999
Аз да изровя темата, за да кажа, че не можах да открия в нашия град емулсия "Лъч", тъй че не мога да дам обещаните отзиви.

Хмм, а какви са тези "специални подложки на краката на столовете и масите", за които е писал snejiy  newsm78

Специалните подложки са едни мекички /като гумени/, самозалепващи се подложчици /продават ги във всеки хипермаркет, дори и в големите супермаркети и са с най-различни форми и големини/, които се слагат на крачетата на мебелите. У нас всичко е с такива "терлички". А преди да открия тези, лепях парченца мокет /те се оказаха много по-трайни от гумените/.
За препарата "Лъч" не съм чувала, но един ден, лакирайки един шкаф, реших да мацна по някаква гадна и дълбока драскотина по средата на хола. Замаскира се фантастично. Натърках мястото с гъбичка, а не с четка. Цветът на лака беше същият като на паркета.

# 41
  • Мнения: 1 305
Ние сега мислим да слагаме ламинат в кухнята и си мислех да вземем светъл ламинат, но май по добре да избера нещо средно като цвят. Не предполагах, че толкова си личи на ламината  досега не сме слагали и май доста трябва да гледам при избора какво купуваме

# 42
  • София
  • Мнения: 2 079
Irenn,
Не те съветвам да сложиш ламинат в кухнята. Не е най-добрия избор това.  Rolling Eyes
Плочки, линолеум, балатум, новите подобни повърхности - да, но не и ламинат.
Давам ти съвет от личен опит.
Нашият ламинат не издържа и година.   Sad Какви ли не интервенции нямаше отгоре си, горкият, докато го сменихме ....  Rolling Eyes
То не бе ежедневно заливане с вода, супа, трохи, бои за рисуване, наводнение (един път), напикаване от бебе и куче, рисуване върху него с каквото се сетиш (включително с червило и с фулмастер) ....
След една година не беше толкова надраскан от масата и столовете (защото те имаха отдолу гумени подложки, за да не драскат), колкото подут от тук от там и скърцащ, естествено ...  Confused
Така че - съветвам те от опит - не слагай ламинат в кухнята!  Hug

# 43
  • Мнения: 8 999
Ние сега мислим да слагаме ламинат в кухнята и си мислех да вземем светъл ламинат, но май по добре да избера нещо средно като цвят. Не предполагах, че толкова си личи на ламината  досега не сме слагали и май доста трябва да гледам при избора какво купуваме


От две години имаме ламинат в кухнята. Нищо му няма, като нов е. Но, разбира се, не трябва да издевателстваш върху него, все пак имай предвид, че това не е гранитогрес.
При избора на всяка настилка трябва да прецениш добре какъв да е цветът, не само при ламината. Върху светлите личат тъмните боклучета, върху тъмните личи повече прахоляка и трохите. Ако ще да е най-скъпият паркет на света, пак му личи мръсното. Когато настилката е по-шарена, средно тъмна, най-малко се виждат  боклуци.

# 44
  • Мнения: 71
Поставете си ламиниран паркет морска трева. Нищо не личи върху него! За драскотините - ще ги има щом си купувате некачествен паркет или не си слагате специални подложки на краката на столовете и масите, за да не се драска...Най-качествено покритие има Таркет, а Балтерио е просто невероятен паркет!

В кухнята имаме точно този ламинат на Таркет от близо 2 год., напълно подкрепям мнението. Обаче сега намерих ламинат напълно идентичен с този на Таркет, но на цена 15лв а не 21-2...предположения кои фирми имат подобен модел..?

# 45
  • Мнения: 498
мия го със специален препарат за ламинат/немски/,който е на спрей+специална кърпа.Не остават петна и съм много доволна.Преди ползах разтвор с вода и го миех с меджика,беше кошмар ,винаги оставаха петна,защото колкото и да изстискаш меджика винаги е много влажен

# 46
  • Мнения: 786
Благодаря, baibibi!  bouquet Ще си купя при първа възможност.

# 47
  • Мнения: 533
Чета и затова да ви попитам :Да сте виждали някъде черен ламнат или много тъмен графит?.Имаше в Декор център,ама ние докато отидем свърши Sad.Желая ви приятен ден!

# 48
  • Мнения: 712
Нашият паркет също е светъл и се виждат стъпки, когато е прашно. Но ние още не живеем там, така че не знам дали, когато се поддържа ежедневно ще се вижда.
Ето и снимки:

http://www.sarsarilka.snimka.bg/album.php?album_id=174963&pid=4040794

# 49
  • Мнения: 237
аз 4истя с препарати за дарвени настилки, и съм доволна, придават му пове4е блясък
ина4е от прахта няма спасение

# 50
  • Мнения: 1 186
Нашия ламинат е Венге и няма да ви казвам как се вижда всяко косъмче....всеки ден си иска бърсането,иначе ме дразни....
Почиствам го от години с ЕMSAL ....А от скоро във разтвора с Емсала,слагам и малко омекотител за дрехи,и така става по лъскаво Peace...това го прочетох в едно списание и от тогава така правя Peace

# 51
  • Мнения: 533
Я,хитро колко омекотител се слага?

# 52
  • Мнения: 1 186
Я,хитро колко омекотител се слага?
Аз слагам много малко...един-два пръста Peace

# 53
  • Мнения: 1 629
Моя е някакъв среден цвят, нито тъмен, нито светъл много. И точно както ти казваш - падне ли косъм веднага се забелязва. Много ме дразни ама... чистя го първо с препарат за под, а след това с препарат за паркет. Като цяло всеки ден трябва да се минава с метла или прахосмукачка, за да се обира прахта Tired

# 54
  • Мнения: 363
И ние ще сменяме плочките с паркет и явно ще е в светъл цвят Peace

Общи условия

Активация на акаунт