"Ти беше почти най-красивата снощи" - ?!

  • 5 363
  • 72
  •   1
Отговори
# 60
Темата ме развесели!  bouquet

Аз явно съм рядко срещано същество, щом си забавлявам с плоските комплименти на съпруга ми. Да, той е прекрасен човек, интелигентен и забавен, но комплиментите му са дървени и плоски. Той си знае и затова рядко изпада в откровения. Аз пък не държа да получавам такива, защото и без думи се чувствам специална за него.
Последната изцепка:
 Прибирам се от тридневно пътуване. За 9 години много рядко сме се разделяли за толкова време. Вечерта излизаме с приятели. Някой отвори темата за връзките и пътуванията.
Съпругът ми - Ооо, аз не мога без нея. Не се чувствам добре, когато я няма. Все едно..../търси подходящо сравнение/...да съм останал без телевизор!  Rolling Eyes
Разсмях се. Като телевизор, а? - закачих го веднага.
Аз мога и без телевизор - продължи да се оплита той, опитвайки се да каже, че аз съм по-важна от телевизора. Joy
Ами тогава да вземам телевизора и да си ходя - шегувам се аз. Laughing
Нее, не съм имал това предвид. Исках да кажа, оххх, исках да кажа, че се побърквам, когато те няма.  - притеснително обясни той.
 Има и по-фрапантни примери. И до днес се смеем на тях. Какво да се прави, такъв си е. Аз лично предпочитам плосък комплимент, който ме забавлява, пред клишета или сравнения, от рода "по-по-най". Wink

# 61
  • Мнения: 81
Темата ме развесели!  bouquet

Аз явно съм рядко срещано същество, щом си забавлявам с плоските комплименти на съпруга ми. Да, той е прекрасен човек, интелигентен и забавен, но комплиментите му са дървени и плоски. Той си знае и затова рядко изпада в откровения. Аз пък не държа да получавам такива, защото и без думи се чувствам специална за него.
Последната изцепка:
 Прибирам се от тридневно пътуване. За 9 години много рядко сме се разделяли за толкова време. Вечерта излизаме с приятели. Някой отвори темата за връзките и пътуванията.
Съпругът ми - Ооо, аз не мога без нея. Не се чувствам добре, когато я няма. Все едно..../търси подходящо сравнение/...да съм останал без телевизор!  Rolling Eyes
Разсмях се. Като телевизор, а? - закачих го веднага.
Аз мога и без телевизор - продължи да се оплита той, опитвайки се да каже, че аз съм по-важна от телевизора. Joy
Ами тогава да вземам телевизора и да си ходя - шегувам се аз. Laughing
Нее, не съм имал това предвид. Исках да кажа, оххх, исках да кажа, че се побърквам, когато те няма.  - притеснително обясни той.
 Има и по-фрапантни примери. И до днес се смеем на тях. Какво да се прави, такъв си е. Аз лично предпочитам плосък комплимент, който ме забавлява, пред клишета или сравнения, от рода "по-по-най". Wink

Важното е че се забавлявате. И че се разбирате. Ние тук поросто не щем клавиатурите ни да прашлясат...  Wink

# 62
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
На такъв 'комплимент' си заслужава да се отговори "А ти, мило, си почти най-добрият в леглото."

# 63
  • Мнения: 2 388
Аз явно съм от малкото жени, които биха се засегнали от такъв комплимент. Но хора различни, важното е, че си го възприела е от веселата страна.
Не очаквам да ми прави комплименти, нито пък да ми казва, че съм най-красивата, защото не съм. Със сигурност щях да го захапя нежно. Twisted Evil

# 64
  • Мнения: 836
Я, каква весела темичка!

Авторката, бъди благодарна, че е дошъл с теб на опера, все пак.
И с комплимента е бил доста мил. Почти.

Ако ти беше казал "Добре беше, мила"?

# 65
  • Мнения: X
Вижте ся, има си терапия, за булките, чиито мъже не си падат по художественото слово.
Терапия номер едно
Терапия номер две
Терапия номер три

Хай поздрав за всички в темата   bouquet

# 66
  • Мнения: 836
Laughing Ох, мерси.

Тъкмо се присетих как никога не съм получавала комплимент от съпружеството за външния ми вид и...

# 67
Хехе, весела темичка се получи наистина.  Laughing Ако се сетите за още бисери-комплименти, разказвайте.

Аз се сетих за още едно недообмислено мъжко изказване, почти наранило самочувствието ми. Нареждаме се ние няколко човека за снимка и един приятел (близък приятел, но не гадже), който е почти 2 метра висок и 120 кг ми вика напълно сериозно: "Адел, мини ти пред мен, че да не се вижда колко съм дебел".  А аз- 1,60 м и нямам 50 кг Mr. Green

А иначе на господина с операта много му се радвам и много си го обичам. Държанието му беше невероятно добро- не се прозя нито веднъж, не мрънка, гали ме по ръката през цялото време, не каза нищо по време на самата опера, а по принцип е голям дърдорко и майтапчия. След операта ме носи малко на ръце, защото имаше павета, а аз бях с тънки токчета и все ми засядаха обувките между паветата... Та г-жа Броненосец не е права в преценката си, че няма елементарно отношение.

За комплимента се изяснихме с него, че е имал предвид, че съм била толкова красива, че и за страничните наблюдатели съм била почти най-хубавата, а не само за него.  Crazy Но все пак ще се радвам, ако обмисля малко повече бъдещите си комплименти. Иначе ще трябва да пълня още теми с бисери.  Wink

# 68
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Хехе, весела темичка се получи наистина.  Laughing
Явно съм си забравила чувството за хумор в къщи. А може би ми дойдоха вповече трусовете и стресовете напоследък...
Що ти е да питаш колко точно хубава си, ако не можеш да понесеш отговора? Комплексарско е (в случай, че замисъла на темата е сериозен).

# 69
  • Мнения: 23 018
Иначе ще трябва да пълня още теми с бисери.  Wink
Мога да помагам,имам още много такива комплименти,поднесени от мъж ми. Crazy

# 70
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
В началото на връзката ни, все още се опознаваме. Споделям му, че съм тренирала тенис. Неговата реакция беше: "А, за т'ва ли ръцете ти са като лопати?" Аз така  Shocked
Нищо не казах, че нали сме прясно гаджосани, викам си, ще премълча, те ръцете ми наистина не са от най-фините. Ама много се обидих тогава, де.
Години по-късно, вече женени, му припомних случая.Е, той не си спомняше. Каза, че се бил майтапел и че ръцете ми били точно каквито трябвало.  Heart Eyes

# 71
  • Мнения: 4 740
 Mай бих питала "коя е водила класацията"...  Може пък някой балетист да е грабнал приза в очите на благоверния ти и да няма смисъл да се дразня  Mr. Green

# 72
  • София
  • Мнения: 3 066
Мен повече ме притеснява това:
... автоматично започвам да си мисля: "Значи не съм достатъчно хубава? Явно е гледал другите през цялото време? Трябвало е повече да се постарая с грима ли? Или е забелязал, че съм се нагласила, но явно каквото и да правя не мога да стана достатъчно красива?"....

Ти сериозно ли???? Защото, ако ДА - то проблема е в твоето самочувствие. Не се заяждам, говоря приятелски  Peace Не трябва да ти хрумва, че не си достатъчно красива за него, че е гледал постоянно другите /ми ти никога ли не гледаш другите мъже.../ че не си се "нагласила" достатъчно...искам да кажа, че тази несигурност в самата теб се усеща някак подсъзнателно и от него...
По-смело мацка, щом човека е стеб и те носи на ръце по паветата  Peace за него си най-най-най- без да има нужда да ти го казва, проумей го, моля те  Peace  Hug

Общи условия

Активация на акаунт