Очакващи ЮЛИ! Тема №3

  • 13 094
  • 305
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 1 208
Лелелеле какъв е тоя лекар

# 196
  • Мнения: 25
Celica,
и аз непосредствено след преглед имах зацапване, отдадох го на самия преглед!
Същите лекарства ми изписаха и без оплаквания, така че не е нещо по-специфично или нещо патологично!
Само не се шашкай!!!
No comment за лекарите!

# 197
  • Мнения: 256
При мен също имаше такова зацапване някъде по времето когато трябваше да ми дойде редовния цикъл , дето после така и не дойде  Mr. Green . Продължи някъде 2-3 дена и нямаше болки.
Не е страшно.
А относно това, какви храни трябва да се избягват по време на бременност , ето какво намерих ...
1.синьо сирене
2.недопечено месо
3.рохко сварени яйца
4.риба тон(освен ако не е от консерва), месо от акула, миди, риба меч
5. Непастьоризирано мляко и млечни продукти от такова мляко
6. Фъстъци, продукти, съдържащи фъстъци, фъстъчено масло в случай, че в семейството някой е имал екзема или хранителни алергии. Други ядки могат да се консумират.

# 198
  • Мнения: 1 089
Celica, sanitamm, успокойте се момичета. Единственото което може да направите е да се успокоите, по-малко движение, повече почивка. Стискам ви палци и ви желая успех! Hug
А за този "лекар" - нямам думи. Къде се загуби човечността...


Я кажи какво ти се папа Grinning

Казвам веднага - луканка Simple Smile

# 199
Винаги съм смятала, че акушер- гинеколозите трябва да са най- позитивните доктори, но...явно съм в грешка.
Важното е да се мисли позитивно Simple Smile
Пожелавам на всички лека и щастлива бременност и здрави бебчета на финала   bouquet

п.с. Има ли тук бъдещи мами от Редута?

# 200
  • Мнения: 177
tan, луканката си е сушено сурово месо.  Naughty Не мооооже! И на мен ми е много мъчно за нея.

За зацапването:
като с опит в спонтанните аборти, слава богу малък, при мен се случи много бързо. Следобяд имах зацапване, а до сутринта чисто кървене и прерязващи болки. И така........
Така че спокойно!!!! Не се шашкайте напразно и стискам палци на НИКОЙ да не му се случи!!!

Чакайте малко, вас как ви преглеждат? Само на видеозон, нали? Защо имате зацапване след това? Аз знам че в никакъв случай не трябва да давам да ме ровичкат за да не "съборят" ембриона.  newsm78

Изследвания се правят когато ни регистрират на ЖК, което става в края на 3-тия или от 4-тия не съм сигурна. До тогава се смята че може и да е неуспешна бременността и да не хабят хартия........... До колкото помня после пак се правят към 6-тия месец и на финала се правят всяка седмица? Не съм сигурна. На мен лично тук се направиха на разсеяни и не ми направиха цитонамазка през цялата бременност. Сега ми правиха седмица преди да забременея и не знам дали ще ми правят отново.

# 201
  • Мнения: 425
Celica успокой се и повече не ходи при този доктор. Направо като чуя за такива ми иде да ги гръмна. И аз имах такова зацапване и мята лекарка ми обясни много подробно на какво се дължи. Мисля че писах някъде в предните теми, но и сега ще ти кажа. При мен се дължеше на някакво си тяло (не му запомих името) - но това се получавало на яйчника, който е отделил фоликула и там се образувало нещо като киста - въпросното тяло - и от там идва зацапване. Не е нещо сериозно и не вреди на бебето.На мен ми премина за 1-2 дни. Дано и при теб да е от това. За по голямо спокойствие може да идеш и при друг лекар.

# 202
  • Мнения: 9 138
На този ранен етап само вагинален ехограф е допустим - а и само от него има смисъл, на коремен не би се видяло нищо.
Бъркане с ръце не съм чула да се практикува Rolling Eyes

Берушка - жълто тяло е било Simple Smile

# 203
  • София
  • Мнения: 618
Celica, sanitamm, успокойте се момичета. Единственото което може да направите е да се успокоите, по-малко движение, повече почивка. Стискам ви палци и ви желая успех! Hug
А за този "лекар" - нямам думи. Къде се загуби човечността...
  Peace И аз имах такова зацапване миналият път, изписаха ми Дуфастон и всичко беше наред, повечко почивка и само положително мислене  Hug А, лекарите са  ooooh! някои де. Предишната ми лекарка започна с едно ледено "И, к'во сега ще го раждаш ли или?" , на първият преглед  ние с мъжа ми се дивим на монитора, с едни усмивки до ушите, а тя "Аааа, не се радвайте много, най-вероятно е кухо яйце"  Shocked Добре, че не позна  Praynig Кръвта ми се смръзваше като станеше време за преглед  Confused
tan без да питам, така хубаво си хапнах луканка с хляб на обяд  Blush значи ми е било за последно  Cry

# 204
  • Мнения: 25
Inedica,
мен си ме прегледа вътрешно без да му мигне окото!
Нямах повод за съмние, щото при този лекар, няма място от бременни жени и е много посещаван!
А може би от другия път да настоявам за видеозон???

# 205
  • Мнения: 9 138
Стели с ръка ли те прегледа? Не виждам логика и смисъл да се прави това, би трябвало да има вагинален ехограф в кабинета си...

Божичко, какви са тези лекари, ако случа на такъв, ще му избия зъбите на секундата Confused

# 206
  • Мнения: 425
На този ранен етап само вагинален ехограф е допустим - а и само от него има смисъл, на коремен не би се видяло нищо.
Бъркане с ръце не съм чула да се практикува Rolling Eyes

Берушка - жълто тяло е било Simple Smile

А неее  Naughty не е жълто тяло. Жълтото тяло е съвсем друго нещо, то се отделя от яйчника, а това дето не му помня името (беше с К) то е образувание върху яйчника. Даже докторката ми го показа на ехографа изглеждаше като тъмно петно върху яйчника. А и с коремен ехограф може да се види. Мен точно с такъв ме гледаха в пета седмица и много ясно видяхме плодното сакче.

# 207
  • Мнения: 25
Стели с ръка ли те прегледа? Не виждам логика и смисъл да се прави това, би трябвало да има вагинален ехограф в кабинета си...

Божичко, какви са тези лекари, ако случа на такъв, ще му избия зъбите на секундата Confused

Естествено, че не! И при мен беше с вагинален ехограф!
Ти представяш ли си иначе - ще го убия! Mr. Green

# 208
  • Мнения: 177
Да, да и с коремен се вижда чудесно. С вагинален са ме гледали само веднъж и то при първата ми бременност, когато искаха да са сигурни че ембриона няма сърдечна дейност. Иначе не.
Колкото до лекарите, пак тогава в 5-6 седмица един"специалист" ми каза "ми да, кухо яйце, хайде днес е петък, но ела в понеделник да го махаме". Беше голям стрес. Същият уикенд ходих на купон - пих, скачах........ ревах много... Не отидох да го махнат, но в края на следващата седмица след скандал в офиса прокървих.... и...... след 5 месеца забременях отново и сега имам прекрасен здрав син!!!  Peace Да завърша позитивно все пак!

Уф, stellab, не знам какво да ти кажа........ Няма ли видеозон? Едва ли му е по-лесно?

# 209
  • Мнения: 256
Честито на чулите сърчица!

Celica, не се притеснявай, а отиди при друг лекар!Тези доктори откачиха напълно!Как може такова нещо!? Аз като Диди, също имах зацапване през 5 седмица и малко по-рано пак!

Мен ме гледаха само с видеозон и точицата се видя в 5 седмица!

Диди, браво за изследванията!

На мен и пастет и луканка ми се яде, и рохки яйца!Това са неща дето много ги обичам!Смятам, че ако всичко е умерено няма проблем!

Стеф, може ли и аз да помагам за избиването на зъбките? Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт