Как се живее така?

  • 7 701
  • 69
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 22 495
Четох, четох и се чудих дали да се включвам.
Не мога да разбера подобни човешки отношения. Още повече когато се говори за семейство.
Моите пари са си мои, на жената парите са общи - тогава за чий у...й сте семейство? Когато всеки си харчи неговите пари, че накрая и се гледа кой дал повече за семейството и кой не.
В такъв случай всеки да си живее отделно, поне няма да има скандали.

# 31
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Четох, четох и се чудих дали да се включвам.
Не мога да разбера подобни човешки отношения. Още повече когато се говори за семейство.
Моите пари са си мои, на жената парите са общи - тогава за чий у...й сте семейство? Когато всеки си харчи неговите пари, че накрая и се гледа кой дал повече за семейството и кой не.
В такъв случай всеки да си живее отделно, поне няма да има скандали.


Много точно казано.
Вашите отношения са всичко друго, но не и семейни.

# 32
  • Мнения: 54
Аз не виждам за какво се събират хора като мъжът ти  с други, като всеки ще си живее сам за себе си Tired
 
   Да я използва по всички параграфи. Как за какво.

# 33
Нори 74 и Наталия искрено ви съчуствам и ви разбирам и ние сме в подобна ситуация смо че моят мъж взема 3 пъти по-голяма заплата от мен и иска всичко да делим на две като аз съм поела и разходите по детето.А остатъка от парите си ги събира и чака да влезе в сила новия семеен кодекс за да си купи нещо и аз да нямам право на него.Да се смея ли да плача ли?Така не се живее и то ние трябва да променим нещо.

# 34
  • Мнения: 49
Много, много мъчно ми стана като четях темата.Наистина се чудя - как е възможно това? Та нали двама човека заживяват заедно, създават дете, защото искат да споделят живота си. А това означава да споделят и разходите си.
Изумена съм от факта, че един мъж може да остави жена си да поема по-голямата част от разноските, а най-вече по детето. И да дава парите си за маркови дрехи за него, без дори да помисли за съпругата си и за малкото човече. Не знам дали това е егоизъм или просто тези хора не могат да живеят с никого. Защото явно ги дразни дори това, че другият диша от въздуха им.

# 35
Наталия,Нори 74 вашите разкази ме засегнаха доста дълбоко.Вашите историй донякъде се преплитат с моята.Имам предишен брак с 17 год. по голям мъж от мен от който имам прекрасен син.Радвам се,че се разделихме.Той правеше скандали от всичко-какво съм сготвила,къде съм ходила,до това дори кой съм погледнала в заведение.Парите винаги не ни стигаха.Имало е случей и за хляб да нямам.Скандалите прерастваха почти винаги в побоища.Стига разкази.Успях да се разделя,започнах работа далеч в друг град.Сега 4 год. по-късно имам апартамент,кола,страхотен съпруг които ме обожава и уважава безкрайно много и един мъник на 1г,нойто да ни забавлява.Радвам се,че се отървах от бившия си.Не беше лесно,но си струваше усилията.Спокойствието е най-ценното нещо в тоя живот.Сега съм щастлива.Съветвам ви и вие да бягате и да започнете на чисто.Пожелавам ви успех от сърце.Децата ви заслужават друг пример и повече любов и спокойствие.

# 36
  • Мнения: 388
Е, това семейства ли са? Не и не се живее така. Наталия мисля, че мъжа ти кара и някаква критическа  Simple Smile . Това в кръга на шегата. Помислете за развод.

# 37
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Уф, за какво си ги влачите тия "воденични камъни"?

# 38
  • Мнения: 631
На мен ми се иска да попитам кое по - точно ви кара да се чувствате независими и до колко е унизително да живеете на издръжката на мъжете си??? Не за друго питам, а за това, че сте склонни заради едната гордост - безмислена и едното ни самочувствие да се правим на мъже и да сме еманципирани после се пишат такива теми и се обсъждат подобни проблеми. Не го разбирам това. Я му скръцни със зъби и да се освести малко, това дете де юре и де факто е негово и той има задължението да се грижи за него и да го издържа - по презумция тъй като детето е малко, непълнолетно и най - вече дете майката е лицето, което обслужва неговите нужди. За това се дава майчинство и се присъжда издръжка при развод. И ако съвсем леко ми следите мисълта този, който се нарича баща и се прави на велик пред жена си, детето си и приятелите си /като си взима маркови дрешки и се конти/ и не дава нищо в семейството по презумпция е длъжен да осигури детето си. Лично аз не приемам такъв живот : кел файда, че съм независима и изкарвам пари, като някой си търтей дори и много красив ми седи на масата като украшение пък и трябва да му давам отчет и да му треперя. И извинявайте за резкия тон : Та като си независима защо не го докажеш - с него или без него все тая.

# 39
  • на село
  • Мнения: 841
Прочетох 5 реда от поста на авторката. Достатъчно, за да и кажа "Бягай !"

# 40
Не за друго питам, а за това, че сте склонни заради едната гордост - безмислена и едното ни самочувствие да се правим на мъже и да сме еманципирани после се пишат такива теми и се обсъждат подобни проблеми. .

 shammi, много хубави съвети даваш, но на този въпрос не мога да ти отговоря. И то защото не мисля, че съм с стремяла да се правя на еманципирана и независима, когато съм взела решение да работя почти наравно, колкото и той. Просто той го възприема явно така- от типа мъже е, които искат пълно подчинение от жената. Ако си стоях вкъщи и да зависех изцяло от него, щеше да е по-доволен, но тогава съвсем няма да имах правото да му държа сметка какви лични разходи прави той. А сега точно от това най-ми е тежко, че въпреки, че и аз работя, печеля и покривам моите лични и семейни разходи пак не го оценява и ме критикува. Затова и споделих и тук проблемите си и много ми помогнахте със съвети, за което ви благодаря! Мое си остава решението дали да продължа да живея с този мъж или да се разделим, но това, че започна да ми посяга и да ме заплашва с бой, какъвто смята, че съм "заслужавала" не мога да го преглътна и ще търся помощ, защото знам, че посегне ли - това е началото.....

# 41
 newsm78, в това, което си описала мисля, че е излишен. извинявам се, но сама ще се чувстваш по същия начин с тази разлика, че ще разполагаш с повече свободно време за детето. а ако се разведеш можеш да започнеш живота си наново, с човек , който наистина те заслужава. късмет

# 42
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Мдам, има такива мъже. Пари не дават,  отказват извършване на домакинска работа под предлог, че работят, и претенции проявяват, и махна намират. Все си мисля, че ние сме си ги научили така!

А на въпроса - ами трудно се живее така, с търтей. Седнете и поговорете. Майката му е в общия бюджет., който посл есе разходва по пера. За наем, за рейжийни разноски, за храна, за детето, за дрехи, за забавления. Когато се живее с ограничени финанси е най-добре така. Иначе, ако парите са в повечко, чак такъв разчет не е необходим.

# 43
  • Мнения: 12 680
Когато мъжът започне да те унижава на тема пари, гледаш да изкараш достатъчно за да не зависиш от него. Само че се оказва, че не помага. Като иска да те унижава, винаги може.

# 44
  • Мнения: 904
Извинявай те за въпроса, ама като сте се омъжвали очите ви на вратовете ли са били, или сте се омъжили млади и зелени и тогава сте били с розовите очила,вторият вариант е оправдателен, но ако не е така сами сте си виновни.

Общи условия

Активация на акаунт