награди и наказания в детската градина

  • 7 844
  • 95
  •   1
Отговори
# 15
  • Където пожелая
  • Мнения: 270
И при нас миналата година(2 група) наградите бяха разноцветни стикери във формата на животинки.Тази година са дребни играчки,които ги дават от едно"вълшебно шише" и слагат червени печати върху добре свършена работа(рисунка,апликация и т.н.)Твърдо съм за наградите,голяма мотивация е за хлапетата Grinning

# 16
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
И при нас има наказания и награди. Наградите са  картички, печатчета и др. такива - дават се за верен отговор, правилно изпята песен, последния път е трябвало да съставят изречения с определен брой думи  Simple Smile. Наказания също има - обикновено момчетата се бият/борят- особено сега играят на сумисти Crazy, момичетата  щипят незабелязани от госпожите и съответно момчето, което писка е виновно; не внимават в час (госпожите бяха много ядосани от последния открит урок). Наказаният стои прав до стената.
Като цяло забелязвам, че децата са много будни, но всички са "зле" с дисциплината - има  няколко деца, които са по-кротички, а на моменти момичетата са по-палави и от момчетата.

# 17
  • Мнения: 2 312
П.П. Случка от миналата година:
- Мамо, мамо, имам награда!
- Браво, а за какво ти я дадоха?
- Защото плаках, че нямам награда Cry
  Joy

 Joy Joy Joy

Все още не съм разучила въпроса с наказанията и наградите.
Малката много много не споделя  Grinning

# 18
  • Мнения: 14 133
При нас ги награждават с картинки, точки за участие отлично участие  в заниманията / като по-малки и за изядена храна  Wink/ .Наказания може би също има, но моят юнак не е споделял да е наказван.  Joy

# 19
  • Мнения: 1 168
НАГРАДИ - картинки, дъвки (детски Орбит). Дават се, когато децата си тръгват от градината, за това, че са били послушни, т.е. яли са, спали са и не са създавали проблеми.
НАКАЗАНИЯ - Прави до стената, мъмрене, казваат им, че ще ги заведат в "бебешката група", което си е сериозна заплаха Mr. Green, за това че са ударили (ухапали) дете, не спазват дисциплина и др.

# 20
  • Мнения: 4 841
Хора, никой не е споделил ЗА КАКВО всъщност наказват? И за какво награждават?

Ами не са ми давали списък, нито пък ми е хрумнало да изискам  Crazy Не мисля, че може да се формулират така нещата, една и съща постъпка в различен контекст може да заслужава наказание, а в друг - да е безобидна. Същото е и с наградите, всичко е въпрос на ситуация.
Имам 100% доверие в преценката на госпожите и техните действия, подкрепям ги напълно.

# 21
  • Мнения: 3 506
Радвам се за доверието ти, дано да бъде оправдано.

Специално наказанията и наградите са едно от малкото неща, които за да имат смисъл, трябва да са много добре формулирани. Ако детето не знае за какво го наказват и кое точно поведение влече след себе си наказание, а кое се поощрява - наказването/награждаването е безсмислено.

# 22
  • Мнения: 1 168
...Ако детето не знае за какво го наказват и кое точно поведение влече след себе си наказание, а кое се поощрява - наказването/награждаването е безсмислено.
Именно затова трябва педагозите да са и добри психолози и да преценят точната ситуация.
За съжаление групите са доста големички (28 деца са групата на дъщеря ми) и не винаги се преценява реално.

# 23
  • Мнения: 7 821
Сещам се за 2 от наказанията й - едното, че се скрила с друго дете под бюрото на госпожата и жената си изкарала акъла да ги търси, а те мълчали и гледали сеир Tired втория път беше сложила 2 стола един в/у друг и се качила отгоре Crazy
Ауу, и Даниел беше направил подобна дивотия. Скрили се с приятеля си под легло в спалното. Учителката се побъркала да ги търси.

Специално наказанията и наградите са едно от малкото неща, които за да имат смисъл, трябва да са много добре формулирани. Ако детето не знае за какво го наказват и кое точно поведение влече след себе си наказание, а кое се поощрява - наказването/награждаването е безсмислено.
Съгласна съм с теб, но според мен, децата са напълно на ясно защо са наказани, особено 4, 5, 6 годишните.
При малкия все още не наказват за невнимание в "час", но в последната група (подготвителната) обикновено го правят. И е редно, защото така ги подготвят за първи клас.
Големия ми син имаше любима госпожа в градината, която поддържаше много приятелски отношения с децата. Говореха си на "ти", не изискваше кой знае каква дисциплина, в смисъл постигаше ред в групата с игри и забавления. Всичко това беше супер и децата я обожаваха, НО в началото на първи клас имах проблеми с детето и новата му учителка. Той си приказваше в клас, прекъсваше учителката, намесва се когато говорят изпитват други деца и т.н. И ни беше доста нанагорно, защото детето не беше научено на ред и дисциплина, а те се изискват в училищата. Та тънка е границата.

# 24
  • Мнения: 390
Досега имаме 2-3 картинки с животни като награда, но за какво е награден не може да обясни. Иначе госпожите винаги го хвалят пред мен, че знае всички песнички , стихотворения и приказки. Heart Eyes

За наказанията - не се е оплакал, че е бил наказан. Един път госпожата в мое присъствие каза на едно от децата, че ако продължава да тропа по масата с играчката, ще го прати на друга маса си играе сам. Явно нещо от сорта са наказанията- отделяне от другите деца.

Миналата седмица, в петък, госпожата му взела наградата, защото докато чакал да дойде баща му, пишнал малко на гащите и не й казал Rolling Eyes. Това за мен не е много правилен подход, но понеже малкия не беше много впечатлен, смятам да не го правя на проблем, засега.

# 25
  • Мнения: 5 183
И при нас провинилите се ги слагат да седят на един стол, отделно от децата. Наричат го стол за мислене (пам мислят с какво са се провинили).
Наградите са стикери обикновено, понякога печатчета.

# 26
  • Мнения: 3 506
Майка, а при вас за какво награждават/наказват? Интересно ще ми е да се включат и родители извън Бг.

# 27
  • Мнения: 530
Награждават ги с 6ца на ръчичката а за наказание ги пращат в по малката група

# 28
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
При голямото ми дете не си спомням да е имало наказания и награди в детската градина. Сега малкото е в същата градина и пак нямаме такива "екстри". Явно може да се мине и без тях. А съм доволна и от двата екипа педагози на децата ми.

# 29
  • Мнения: 1 447
При дъщеря ми до сега не е имало наказание,а наградите са били изрязана червена точка,малко шоколадче.

Общи условия

Активация на акаунт