Домашните задължения се отразяват отрицателно на психиката

  • 3 466
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
На мен не ми стана много ясно как точно влияе на психиката,подтиска ли я ,събужда ли я...Като цяло мисля,че учените ,които се занимават с някакви проучвания ,са най-мързеливите хора на планетата...те всъщност не вършат никаква работа,просто стоят,философстват и вземат пари за това.
На мен домакинската работа не ми пречи,нито ми влияе на самочувствието ,не се самоопределям с това,дали ми е чиста къщата.Между другото я чистим в неделя цялото семейство.обичам да готвя,така че и това не ми пречи,дори съм горда,когато направя нещо ново и всички го харесат.
Ходя си на фризьор и др. женски глезотии,имам време за това...Мен повече ме натоварват офисни клюки и интриги,но слава богу,скоро няма да се сблъскам с тях.Дори,като се замисля,когато ходех на работа,имах далеч по-ниско самочувствие...нямах време за нищо и вечно бързах,и ми се струваше,че нищо не правя както трябва.Сега съм в хармония със себе си и това ми енапълно достатъчно.

# 16
  • Мнения: 2 133
Напротив!Най-много се успокоявам докато готвя!Даже и ми се повишава самочувствието, когато получавам похвалите за творенията си!
Обаче много мразя да гладя и това си е.... Crossing Arms

# 17
  • Мнения: 3 453
Обичам да чистя, така се разтоварвам психически. Забравям за негативните мисли или намирам решение на проблем. Държа, обаче, да има тишина и спокойствие, когато го правя. Всеки, дръзнал да прекъсне мислите ми, бива смъмрен. Mr. Green  Единствено гладенето ме мъчи. Затова гладя веднъж седмично, но завидно количество дрехи. Rolling Eyes

# 18
  • София
  • Мнения: 747
Аз с чистене се разтоварвам,а докато гладя,мисля.Това ми е любимото нещо,като яхна прахосмукачката в 8:30 сутринта,и си надуя музиката,егати купона си спретвам,а след това естествено релаксирам с гладене Grinning

# 19
  • в мечтания дом с любимите мъже...
  • Мнения: 157
Обожавам домакинстването.Някакси ме успокоява.Е ,имам и мъзеливи дни,но са малко Мога по цял ден да newsm75 newsm79 newsm28 1dishesДоставя ми удоволствие

# 20
  • София
  • Мнения: 492
Някой път ми писва, но е неизбежно. Но чак пък да ми се отразяват на психиката... Crazy Laughing

# 21
  • Мнения: 301
Не ми се отразява на психиката домакинстването, по-скоро е време за мои си мисли. Повечето от домакинските ми задължения ги върша автоматично и докато ги върша мога да остана за малко сама със себе си. Изключвам се от бърборенето на детето и постояните вопли на мъжо "миУо,  ще ми подадеш донесеш ли" и т.н... Обикновенно си пускам музика или ако детето спи слагам слушалките и действам.

# 22
  • Мнения: 4 651
Не ми влияе на самочувствието, но на настроението абсолютно. Изпадам в бяс, хеле ако съм се отпуснала и се натрупа всичко наведнъж. Няма да говоря, че беса се удвоява докато наблюдавам съпружеството лепнат на компютъра докато аз махам с парцала.

Когато си взема жена да чисти, ще изпадна във вечна хармония, мисълта за това ме радва и крепи. Засега сме в малък апартамент и се справям, но много ме дразни чистенето - за мен е пълна загуба на време, затова всеки, който може, трябва да се отърве от него.

И аз като Tess.

# 23
  • София
  • Мнения: 18 679
На самочувствието никак не ми влияе, но ме натоварва чисто физически. Бих искала да обичам да чистя, защото обичам да ми е чисто, но не - мразя и това е. Виж, готвенето ми е приятно. А пък правенето на сладкиши вече си е истинско хоби - страшно обичам Heart Eyes Така че горе долу нещата за 50 на 50, едно обичам, друго мразя.

# 24
  • Мнения: 5 710
Абсолютно ми влияят отрицателно, затова гледам да ги избягвам. Не на самочувствието, по-скоро ме мързи и не обичам да домакинствам.  Обаче от др. страна много обичам да ми е чисто и подредено, а стандарта още не позволява щатна камериерка.

# 25
  • Мнения: 46 546
Нямам много време да мисля, действам по навик, но резултатът ми харесва и не ме натоварва Laughing
Обичам да чистя и ми действа разтоварващо, мъжът ми пък обича да готви и това му е хобито Grinning
Преди ми тежеше, но след миялна, пералня, сушилня, вече нещата стоят по съвсем друг начин  Mr. Green

# 26
  • София
  • Мнения: 62 595
Мразя домашните задължения, но няма как, защото повече мразя да е мръсно.

# 27
  • Мнения: 822
Напротив!Най-много се успокоявам докато готвя!Даже и ми се повишава самочувствието, когато получавам похвалите за творенията си!
Обаче много мразя да гладя и това си е.... Crossing Arms
и при мен е така Peace

# 28
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Не , не ми се отразяват отрицателно.
Обожавам да си изчистя, сготвя и подредя дома.
После сядам доволна от резултата, премятам крак
върху крак, палвам си цигарка с кафе и се отпускам. Sunglasses

# 29
  • София
  • Мнения: 1 735
Никак!Едни неща ме радват/ако сготвя нещо вкусно/,други не толкова.Това не ми влияе на психиката.

Общи условия

Активация на акаунт