Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 18-та тема

  • 46 484
  • 371
  •   1
Отговори
# 330
  • София
  • Мнения: 3 818
Цецето , благодаря ти за рецептата.   bouquet Малко ми прилича на едни топчета от сиренца, които правя. Simple Smile
Роца , страшни вкусотии си приготвила, докато разглеждах снимките и преглъщах. Crazy
Lois , страхотна рибка и страхотни снимки/както винаги/, ще те помоля за рецептата. Flutter

Аз след като прочетох художественото описание на Крисчените пържолки, все ми бяха в главата. И ето днес купих св. стекчета от бут, начуках ги и ги залях със смес от : сок от портокал, соев сос, бяло винцe, горчица, чесън, черен пипер и оливце. Отлежаха, побъбриха си /както казва Крисче  Wink/ и ги метнах на грил тигана. За гарнитура напраих задушени картофки, гъбки и лук.   chef

Крисче   bouquet Hug


Последна редакция: ср, 26 ное 2008, 19:32 от Mamma

# 331
  • София
  • Мнения: 1 762
Страхтони гозби, момичета. Както винаги сте супер.   bouquet

Последна редакция: ср, 26 ное 2008, 19:33 от Mamma

# 332
  • Мнения: 394
Ето това беше за обяд - Пелмени -руска кухня
за десерт домашна торта -от едната страна правена с компот и нишесте. а от другата страна с прясно мляко кафенце и нишесте.
а за вечеря -супа топчета

Последна редакция: вт, 25 ное 2008, 15:39 от neonkaa

# 333
  • Мнения: 394
А това е вътре -с различни блатове -готови!

Последна редакция: вт, 25 ное 2008, 15:41 от neonkaa

# 334
  • Мнения: 1 425
От мен тази вечер пуешко с ориз и патладжани

И баничкаааааа
парченце

# 335
  • Свищов, Враца
  • Мнения: 194
 smile3508 smile3508 smile3508 Роца,моля те дай рецепта за тия палачинки с пълнозърнесто брашно-само за тях мисля!.......и пиши кво си турнала вътре! newsm47

# 336
  • Мнения: 867
Берина, моля те дай рецепта на пуешкото с ориз и патладжан-страхотно изглежда  Praynig

# 337
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
geleva, с теб сме!  Hug
neonkaa, вкусни пелмени!  Peace

Момичета, благодаря за отзивите за пълнената тиква, всички сте много мили!  Hug


У нас вчера - дояждахме Пиле-то фрикасе, днес за закуска - Сандвичи с кайма и чай
   

Днес на обяд- Гювечета


Лека вечер!   bouquet

# 338
  • София
  • Мнения: 360
Момичета, снощи правих солената корона на Котка - страхотна стана, обрах овациите. На моя син обаче, му дойде една идея: не може ли да се направи с нещо сладко? Някой пробвал ли е ?

# 339
  • Мнения: 1 283
Момичета, снощи правих солената корона на Котка - страхотна стана, обрах овациите. На моя син обаче, му дойде една идея: не може ли да се направи с нещо сладко? Някой пробвал ли е ?

Eто сладкия вариант
Има и рецепта, която е дала Lois  Wink

# 340
  • Мнения: 5 713
Пети, Честит Рожден Ден! на патерици, но снощи, когато при мен още беше 24-ти, форумът реши да си почине от мен. Simple Smile
Да си жива и здрава!

  bouquet   bouquet   bouquet

t ilieva, тиквата много готина и приканваща!  Hug Мъжът ми, който чат пат с мен разглежда темата, рече Аууу. Simple Smile Всъщност аз него досега не съм го хвалила, че много ми помага в кухнята. Тъй че тези неща, които виждате, са и с негово участие.
Цецето, и питката и питата чуднички! Laughing
Ася, за мен ти винаги готвиш екзотично, естетично и оригинално!   bouquet
geleva, и от мен едно рамо. Успех!  Hug
Роца, тази палачинка с цвеклото като я видях и веднага огладнях. Много вкусна изглежда. Simple Smile Ньоки веднъж пробвах картофени, готови от магазина, само трябваше да ги пусна във водата т.е. полуфабрикат. Не ми харесаха.
Неонкаа, мъжът ми само за палмени и манти ми говори напоследък. Живял е 5 години в Коми.
Берина, хубава баница!

Поли, Луис, рецептата за Шоколадова Шарлота:

22бр бисквити Лейди фингърс
4с.л. портокалов ликьор или какъвто има
250гр черен шоколад
150мл течна сметана
150гр захар
4 яйца

Формата, в която се редят бисквитите е 18см. Аз ползвах тортена с падащо дъно. Преди да ги наредя сложих хартия за печене на дъното. С ликьора се поръсват само половината на бисквитите. Идеята е след като се изсипе крема, да се изреже ненужното от бисквитите, да се изравнят с крема т.е. напоеното остава при крема. Шоколадът се разтопява на водна баня, оставя се малко да изстине и се прибавя към него сметаната. Яйцата се разделят на белтъци и жълтъци. Жълтъците се разбиват заедно с шоколадовата смес. Белтъците се разбиват, но не до твърдост, да стане гъсто. Тогаво се прибавя много внимателно захарта като не се спира да се разбива. Трябва да стане гъсто и лепкаво. Прибавя се към другата смес отново внимателно, за да не се изгуби пухкавостта на крема. Изсипва се в центъра на формата, изрязват се бисквитите и се оставя да се охлади за 5 часа. После се обръща, маха се хартията и се украсява на който както му дойде. Simple Smile Аз използвах 3 вида бонбони Фереро.



Последна редакция: вт, 25 ное 2008, 21:49 от Вери

# 341
  • Мнения: 1 117
22бр бисквити Лейди фингърс
4с.л. портокалов ликьор или какъвто има
250гр черен шоколад
150мл течна сметана
150гр захар

 Яйцата се разделят на белтъци и жълтъци.

забравила си да напишеш яйцата, колко са? много изкусително звучи, то  всъщност е като рецепта за мус, аз имам нещо подобно от един белгийски майстор, несъм записала името обаче. Их, как ме подсети сега! Crossing Arms

# 342
  • София
  • Мнения: 3 818
Дъщеря ми много настояваше да и снимам вечерята.  Simple Smile
Филийка от пълнозърнесто хлебче с крема сирене и айрянче.


# 343
  • Мнения: 774
berina, баницата ти е върхът!  bouquet

Коктейл скариди тази вечер, освен другите неща, но те не си струваха снимането.  Laughing Коктейлът стана много вкусен Wink:

Последна редакция: ср, 26 ное 2008, 19:33 от Mamma

# 344
  • Мнения: 899
От мен тази вечер

Пиле с тиквички и кашу

Общи условия

Активация на акаунт