Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 18-та тема

  • 46 467
  • 371
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 7 418
 newsm03

Последна редакция: ср, 26 ное 2008, 15:42 от Селма

# 361
  • Мнения: 1 550
Привет кулинарки Grinning

За един ден пак сте сътворили чудни неща Heart Eyes Hug

Пепчо, честита ти титла  bouquet

Аз в последно време повече сладкарствам, отколкото готварствам Crazy
В менюто през последните два дена:

Шницел и салата:


Филе с гарнитура от брюкселско зеле и картофи:


И една торта, която днес сглобих, но няколко дена правих цветя и фигурки Crazy

Последна редакция: ср, 26 ное 2008, 19:34 от Милен@

# 362
  • Мнения: 1 550
Нямам идея защо не изгряха снимките Confused. По- късно ще опитам отново да ги кача Rolling Eyes

# 363
  • Мнения: 3 988
asyalein, да ги ям искам.  Joy Козе сирене и аз имам. Дори тия дни бях купила един черен козе казкавал. Голяма вкусотия. Изяде се моменталически с една чиабата с розмарин (купешка).

пепчо, спечелила си нещо. Честито.   bouquet  Hug Не разбрах какво.  newsm78 Но пак се гордея с теб!  Wink

# 364
  • Мнения: 2 708
Включвам се телеграфно, че няма време за повече Laughing Laughing Laughing
за да се отчета с едно торте за моето Боби, че милия обикаля като гламав да ми търси блатове из една борса. Бързо торте, за домашна употреба, с нескопосан опит за ефекта Неделя  hahaha много зле то тая работа с шоколада, но поне се забавлявам с опити на неща, които никога не съм правила. Може пък и да се науча някой ден.  Joy


Миленааа.... чакам да ти видя тортата, нищо не виждам, че щом няколко дни си правила фигурките......

# 365
  • Мнения: 229
Крисче тортата обещава да е много вкусна
аз сега правя едни спагети за вечеря и само палачинките от сутринта съм снимала

# 366
  • Мнения: 4 435
Извинете момичета,аз само ще се запиша. Blush
Черпя много идеи от вас.
Продължавайте в същият дух,страхотни сте.

# 367
  • ВАРНА морето сините вълни
  • Мнения: 448
крисче тортата ти изглежда страхотно това бял и кафяв шоколад ли са -как точно ги приготви

# 368
  • Мнения: 2 708
Бети, не питай мила, голяма борба беше и това, ама ако искаш виж в тортената, там си описах преживелиците, ама то при мен ако няма драма, няма да е интересно Laughing
Иначе принципно, пак там, в тортената четох как го прави Пепи. Тя е описала, че разтопява тъмен шок 100 гр с 80 гр масло, ама аз исках да ми е по-меко и прибавих и мляко, само че основния ми беше белия шоколад, а кръговете от кафяв. Та приготвяш си това, с което ще заливаш според указания и сипваш - в моя случай белия, като докато топих белия в една малка чашка сложих черния в МВ, а белия го бърках на котлона за да съм едновременно готова. Кафявия ми стана на бучки - то се вижда и капеше на капки..... Охх , чакай че те обърках. Значи излях белия, той се разтича и почва да покрива тортата, на мен не ми стигна и за отстрани. Веднага както е сипан този, сипваш на кръгове кафявия. Просто си правиш кръгчета с него. И като го излееш и него, вече с клечка - а нагоре, а надолу и това е. Може и обратното, основен да ти е кафявия, а кръговете да правиш с бял. И налепих бадемите, за да има нещо и отстрани, щото не стигна шоколад за отстрани Sad Ама Пепи и Ванчето те са специалистки, мен ме плаши тоя шоколад, ама реших да се пробвам, да го видя като консистенция, да го опитам вече готов, за да знам следващ път къде и какво да променя, ако изобщо успея да се справя. Щото то само с четене не става, трябва и акъл пък и ръка да пипне, око да види, уста да вкуси, дупе да...... Simple SmileSimple SmileSimple Smile

Арте Мидааааа..... тия палачинки пък на мен ми взеха здравето. Отдавна не бях правила, но чувствам как в събота ще се ядат палачинки Joy невероятни са, а и снимката ти е стомахоразбивач Joy Joy Joy

# 369
  • Мнения: 9 109
pep-4o , ако знаеш как ми се дояде мляко с ориз.  Heart Eyes Тези дни ще взема и аз да направя.


и аз обичам, пък не бях правила с месеци. Така и се унесох, направих си с 2 л  Embarassed Embarassed Embarassed мляко, та ще се наям на воля  Blush

Момичета, благодаря ви   bouquet Но тук всички сте прекрасни кулинари  Peace За тези от вас пък с питките шапка ви свалям  Hug

# 370
  • Мнения: 774
 pep-4o, честита титла  и от мен! Знаеш, че съм твой верен почитател, последовател и ползвател на рецептите ти! Wink А всички вкъщи  - доволни консуматори на приготвените по тях ястия!  Laughing newsm51

# 371
  • Мнения: 1 283
Заповядайте в новата тема

Общи условия

Активация на акаунт