Пак да попитам эа пишлето!?

  • 6 143
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 920
Нашта докторица ни каза нищо да не правим, а като станел младежа на 3 месеца тя сама щяла да се погрижи. По тоя повод за да не пускам нова тема - ако има мами, които са с педиатър д-р Байкова (студентска поликлиника) с момченца над 3 месеца - може ли някоя да ми разкаже как е минало при тях процедурата при докторката.

# 16
  • Мнения: 8 769
Ето още една дълга тема за пишлето: Хигиена на пениса

# 17
  • Мнения: 89
Ние започнахме да забелваме пишлето по съвет на педиатърката още от 2 месеца. Всяка вечер по малко и на 3 месечна възраст синът ми бе със забелено чистичко пишле, което мием хубаво всеки ден. Детето дори не разбра какво е станало. Не сме имали никакви проблеми, нито кръв му е текла, нито се е възпалявало. Мои приятелки, които започнаха процедурата доста по-късно (след 1 годинка) имаха много проблеми, защото отиват при педиатърката, която от веднъж рязко му оголва пишлето и естествено руква кръв. Детето плаче и не може да се изпишка от болка първите дни. После всичко отшумява, но защо трябва да се стига дотам? Все пък решението, майки, си е ваше.

# 18
  • Мнения: 221
нашата докторка ни каза,че тази процедура започва чак след 6 м,сега сме на 9 почти и току що видях че почти сме се справили с този проблем,зная че за това има време до 18м. възраст,успех, Laughing

# 19
  • Мнения: 400
Tака по въпроса ...
Доста материал съм прочел по интернет.
Първо да кажа че с този ник се подвизава жена ми, аз лично много рядко чета по този форум но темата е деликатна и реших да се намеся  Wink
Привет от мене на всички мами  Hug...............

ПО-ДОБРА СТАТИЯ (МНЕНИЕ) НЕ БЯХ ЧЕЛА СКОРО!
 Hug Hug Hug
 Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes   bouquet  bouquet  bouquet
 smile3521 smile3521 smile3521 smile3501 smile3501 smile3501 smile3501 smile3501 smile3501 smile3501 smile3501

100000% се съгласявам със всичко написано. Лично смятам, че проблемите с пишлето са ИНДИВИДУАЛНИ отколкото свързани с ранното или късно забелване.
Моя доктор (американец) ми каза, че да се притеснявам само ако пишето се подуе и бебока НЕ може да пишка (поради залепване на кожичката НАД дупчицата  Shocked) - да се надяваме, че няма да стане  Praynig
Иначе за смегмата - напълно разбирам! Нашето пиши не можех посмъртно да го забеля (и аз съм старателна майка и когато не бях чувала за забелването.. няколко месеца след като се роди малкия - една приятелка ми се накара, защо не съм я забелвала пишката - нека да наблегна, че в Сащ масово се режат пишките - демек проблем със забелването - няма, а отделно като че ли не му отдават чак такава значимост - тоест моя лекар абсолютно не смяташе, че това е проблем)... и аз се затърчах да "забелвам", .. чета, "забелвам",.. чета...

Отделно забелязах, че малкия МНОГО МРАЗИ да му пипам пишата - демек - забелвам, та да ви кажа чак се притесних... щото все пак пишлето не може да се забели ей тъй - от раз, нали? поне при нас и трябва.. няколко пъти така.. пък и малкаааа да му се невиди, не мога да я хвана хубаво, хехе  Mr. Green

В крайна сметка НЕ СМЯТАМ повече да се притеснявам, при положение, че няма проблем... Ще си я мия пишката и ще следя за проблеми, но няма да ми е цел едно в живота и няма да се притеснявам що не се била отворила на 6 мес. възраст примерно!

Поздрав, мъжки майки 

# 20
  • Мнения: 4 629
Amei,от една такава "красота" като твоята лекарка ,която дава глупави съвети се наложи ,когато синът ми беше на 3г да сенамеси хирург

Вие сте можели още доста години да изкарате без намесата на хирург и най-вероятно щяхте да си я спестите. Не мисля, че съветите, които дава лекарката на амеи са глупави. И нали за това си имаме педиатри, за да се вслушваме в съветите им. В САЩ такава процедура, около заголването не се практикува - това за мен е правилния подход Grinning

# 21
  • София
  • Мнения: 2 045
Не мисля, че съветите, които дава лекарката на амеи са глупави. И нали за това си имаме педиатри, за да се вслушваме в съветите им. В САЩ такава процедура, около заголването не се практикува - това за мен е правилния подход Grinning

Bambi, те американските лекари са най-за бой. Заради измислената си теория за ползата от обрязването, която налагаха 50 години, наложиха и практика със заголването. И тамън навсякъде из САЩ почнаха да ги обрязват и ревнаха "Вай какво направихме". Сега друга песен запяха, но мах ще трябва да минат още 50 години докато навсякаде достигнат новите теории, а до тогава сигурно ще е изкочило ново двайсет.   Sick

Само виж какво е пишело до преди 25 години по американските медицински учебници:
As late as the 1970s, leading American medical textbooks still advocated routine circumcision as a way to prevent masturbation
(Цитат от американското списание Mothering)

Представяш ли си каква борба е паднала за да се предпазят горките деца от таз страшна болест.  #Crazy
Има и по-интересни цитати, ама тях ще ви ги спестя.

Покрай всичко това се сетих един лаф  Laughing
Един баща завел сина си на лекар и му казва:
"Ех сине, синеее. Сегашните лекари са живи касапи. А на времето какви касапи имаше - истински лекари"

Последна редакция: вт, 19 юли 2005, 23:41 от brayan__

# 22
  • Мнения: 3 491
Цитат

Bambi, те американските лекари са най-за бой. Заради измислената си теория за ползата от обрязването, която налагаха 50 години, наложиха и практика със заголването. 

Цитат
Вярно е, че мине-не мине време, и Асоциацията на американските педиатри току си смени мнението на 180 градуса. Имало е време, когато не са давали на майките да кърмят, доколкото знам. Пресен е случая със забраната бебетата да спят на корема си, след като в недалечното минало са казвали : само по корем. Но аз като майка новачка ги слушах. Някак си това, което те казваха, се оказваше вярно за моите бебета, и не съм имала разочарования. Нещо повече, съжалявала съм, ако не съм ги слушала, като например не вземах много насериозно забраната да не оставям малкия с бутилка мляко в леглото заради гарантирана опасност от кариеси (или може би не можех да се боря достатъчно силно с този навик).
Знам, че има практики в САЩ и България, които са коренно противоположни. Но в такива моменти си казвах, щом бебетата понасят толкова взаимно изключващи се методи на гледане, значи изобщо не са толкова крехки и безпомощни същества, колкото изглеждат! И това ми действаше доста упокояващо  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт