гестационна седмица и обиколка на корема :)

  • 68 833
  • 71
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 242
В 37г.с,когато родих близнаците ,обиколката на корема ми беше 104 см.Наистина размера на корема не е гаранция,че детето е малко/голямо.Те се родиха съответно по 2кг и 2.450кг,т.е не бяха много малки.В момента съм с обиколка 67см,като продължавам да отслабвам.Стартирах от 63...

# 61
  • Мнения: 39
Здравейте аз съм 26г.с. с близнаци и обиколката на корема ми е 104см.

# 62
  • Варна
  • Мнения: 130
Естествено ,че на всеки корема ще му се променя според телосложението му  и др .фактори и прилики трудно могат да се търсят ,но някой знае ли колко ориентировъчно трябва да се  увеличава обиколката на корема в зависимост от гестац.седмици?(никъде неможах да срещна такова инфо)Аз  от 52кг в 5ти месец съм 55кг и ме изкараха не знам колко напълняла и с не знам си колко увеличен на см корем(което нищо общо) и много се ядосах ...
Кажете мами ,знаете ли ? newsm78
 Hug

# 63
  • Мнения: 1 710
Аз съм в пета г.с. и коремът ми е доста голям, но по други, особено вкусни причини. Mr. Green
Много е индивидуално това с нарастването на корема. Има много жени, на които не им личи и до 7 месец.

# 64
  • Мнения: 998
Аз съм бременна 24-25 г.с. сега и коремът ми е 80 см в момента.Стартирах от 60см.
Напълняла съм с 3 кг.

# 65
  • Мнения: 1 671
Меренето на корема след втората ми бременност ми е от най-противните неща. Мисля, че обиколката на корема ми точно преди да родя беше 82 см, знам, че отговарял тогава на 32 г.с. (а бях в 39 г.с.). Средна на ръст съм, тежа около 50 кг. С втората бременност напълнях 12 кг само защото лежах много за задържане, през цялото време не спирах да повръщам и почти не ми личеше, че съм бременна.
По-разумните лекари спокойно ми обясняваха, че с моето телосложение едва ли мога да родя бебе над 3 кг. и природата си знае работата, имам тесен таз, през който голямо бебеб няма как да мине.
Но всеки месец на консултация слушах как бебето може да е хипотрофче и нещо да не му е наред. Повярвайте ми, няма по-жестоко нещо, което може да кажеш на бъдеща майка, особено ако веднъж вече е имала проблеми с детето си! Мразех ходенето на консултация!
Бебката беше точно 2.680, роди се лесно и е прекрасно и здраво дете! Цялото това плашене с този корем беше излишно, защото ми струваше много сълзи и притеснения, да не говорим колко пъти съм притеснявала след това други лекари да ме прегледат с ултразвук извънредно, само защото някои лекари обичат да правят заключенията с шивашки метър, без да погледнат пациента пред тях и без да погледнат изследванията му!

# 66
  • Мнения: 2 980
някой знае ли колко ориентировъчно трябва да се  увеличава обиколката на корема в зависимост от гестац.седмици[/b


Vic, няма стандарт за това колко трябва да се увеличи обиколката на корема. Мери се колко се е увеличила на дължина матката - това се прави, като се измерва с метър разстоянието от пубисната кост до върха на матката (тоест, мери се вертикално, не хоризонтално). След 20-тата гестационна седмица това разстояние в сантиметри отговаря приблизително на гестационната седмица, плюс-минус 2 (примерно ако си в 34-тата седмица, разстоянието се очаква да е между 32 и 36 см). Това се мери. Защо в Бг акушерките мерят обиколка на талията, за мен е загадка.

# 67
  • Варна
  • Мнения: 130
ianajar  smile3503 загадки много... акушерката(помощничката на наблюдаващата ме) е една голяма такава...явно нещо от яд , сигурно не трябва да и обръщам толкова внимание понеже само си търси поводи да говори глупости.
СЛадки коремчета и здрави бебенца ви пожелавам !

# 68
  • Мнения: 22 910
А на мен нищо не са ми мерили нито сега,нито предната бременност.Първия път раждах в чужбина,сега ме следят в Бг.

# 69
  • Deutschland
  • Мнения: 186
Ами и на мен нищо не са ми мерили досега.В чужбина съм.Сега съм в 30 седмица и обиколката която имам е 100 см.Мъжа ми ми я мери.  Mr. Green

# 70
  • Мнения: 781
Аз вече минах по този път, но влязох да раждам 4 дни преди термин с обиколка 97 см.  Laughing Лекарите се втрещиха Shocked

# 71
  • Мнения: 641
Аз вече минах по този път, но влязох да раждам 4 дни преди термин с обиколка 97 см.  Laughing Лекарите се втрещиха Shocked
Това много ли е или малко?
Аз отидох да раждам с 92см(в 38гс).
Коремчето ми изглеждаше все едно съм в 6месец.

Общи условия

Активация на акаунт