на челото ми го пише...

  • 4 079
  • 37
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
Така,
първоначално мислех да пусна темата от ника ми, но после се сетих,че имам доста познати, които четат тук и предпочетох анонимността, за което ви се извинявам.

Моля за съвети по един може би глупав проблем.
Напоследък се усещам, че съм ужасно смотана, не на място и недодялана...
Като облека костюм - независимо колко е скъп, го нося все едно ми е подарен.
Днес например бях на 1 изложение, имаше няколко фирми, чиито стоки ме интересуваха професионално, обикалях , обикалях то срам то чудо.
Най смешното е, че това, което ви описвам не е срамежливост..от известно време се усещам, че съм такава, и проблема се задълбочава.
Имали ли сте такъв период и как се справихте с него?
Нямаше да ви питам ако не усещах, че вече това започва да пречи и на работата ми.

# 1
  • Мнения: 4 736
В последно време харесваш ли се на външен вид? Зная че звучи елементарно, но когато аз самата съм в такъв период се чувствам безобразно смотана...точно по начина който описваш ooooh!

# 2
  • Мнения: 2 401
При мен е обратното пък. Нахлузя ли костюма, ставам багер. В други дрехи се чувствам странно, ако  пък сложа пола или рокля се чувствам уязвимо и тъпо.  Ти може би не си свикнала да носиш костюми и затова се чувстваш така. Ако занапред ти се налага да носиш - свиквай, носи и без повод и ще ти лепне като втора кожа след време.

# 3
  • Мнения: 46 526
А с други дрехи?

Аз изпитвам някакво отвращение към всякакви костюми и официални дрехи, нямам обяснение, но настръхвам само като ги видя, камо ли да облека - чувствам се все едно съм маскирана карнавален костюм  Crazy независимо от случая, единствено риза преглъщам, отказвам всичко друго и въобще не ме интересува реакцията на околните Stop

# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
Да! Имах такъв период и той беше точно в края на майчинството ми с Никола. 2 години почти се бях изолирала в малкия град, с никакви ангажименти, освен към детето, живеех при нашите, контактувах само с комшиите и познатите тук от форума, приятели там почти нямам - всичко се е изнесло нанякъде, срещах се с 2-3 момичета, и те от бг-мамма Laughing
И като се върнах изведнъж тук, направо бях като индианец Shocked Ходих да търся квартира, че апартамента ни беше още в строеж, добре че една приятелка пак от форума, беше с мене, та да ми води преговорите с хазяина, че аз пълна смотла, две думи не мога да обеля ooooh! Направо бях отвикнала да комуникирам с хора, освен по нета Embarassed Като тръгнах на работа, се окопитих за две седмици Laughing

# 5
  • Мнения: 2 448
Като свикнеш с типа дреха, няма да се чувстваш така. И на мен ми се е случвало, ако дълго време не съм носила даден тип дреха, ако се наложи да облека, все едно всички ме зяпат.

# 6
  • Мнения: 1 447
По принцип нося спортен тип облекло и когато ми се наложи да сложа нещо официално се чувствам доста некомфортно.
Имам чувството,че всички мен зяпат  Shocked

# 7
  • Мнения: 3 611
Да, имах такъв период. Като Че ли бях забравила да се държа сред хората, бях забравила да поддържам разговор, даже на маса с ракия и салата мълчах. Чувствах се абсол*тно не на място и не можех да си обясня, как иzведньж от приказлива и общителна се превърнах в такава смотла. Чувствах се дърта, и тва съвсем Честно.
В последствие си го обясних... детето беше малко, нямаше нито как, нито с кого да иzляzа, освен това и на работа не ходех... седях си в кьЩи пред компа и бавно и сигурно zатьпявах. Въобще трябваше ми промяна. И я направих. Върнах се за месеци в БГ, zавьрШих си следването, бях сред младежи, а майка ми помагаше с детето..., отслабнах... нямате си идея как живнах, бетер тинейджърка бях... но не стана отведньж, трябваха ми месеци...

Или може би разбрах грешно темата и си имала предвид дрехите и Че не си се Чувствала удобно в тях?
Е, аз такива дрехи имам много, затова и рядко ги обличам...

# 8
arrows,
много добре даже си разбрала за какво говоря  Peace
това с дрехите беше само пример...
Никога не съм била такава - какво става незнам. Като съм сама ми е най-добре.
Касиди, и ти си права - напоследък не се харесвам. Чувствам се стара, а не съм ... даже понякога като се погледна в огледалото се учудвам че още изглеждам така... това което написах май е малко смахнато  Simple Smile

Просто исках да каже, че където и да съм каквото и да правя се чувствам не на място. Ниско самочувствие навсякъде и по всеки повод. 
 

# 9
  • Мнения: 1 367
Никак не е смахнато даже.Всеки има такива моменти,в които се чувства не на място,каквото и да прави.Щом сама разбираш,че самочувствието ти е ниско,защо не предприемеш нещо,за да го повишиш?От опит ти казвам една безпогрешна рецепта-фитнес.Адреналина в кръвта ти те кара да се чувстваш на седмото небе,сякаш не ходиш, а летиш.За съжаление отдавна не съм изпитвала това чувство,но се надявам да е скоро.Още нещо-повече секс.Страхотно средство срещу депресия!Пък и усещането,че си желана,ще те накара да се почувстваш съвсем на мястото си.Успех и дано скоро да излезеш от дупката,в която се намираш!

# 10
  • Мнения: 5 710
Обикновено и аз така се чувствам в нови или по-скоро нетипични дрехи.
Затова, като знам, че ще ходя някъде и трябва да облека или обуя нещо по-различно,  го поносвам малко вкъщи, за да свикна и като изляза да не мисля.
Иначе, моето самочувствие съм забелязала, че се влияе от храната и колко рано ставам сутрин.
Като стана в 6 и си отделя повече време преди излизане за себе си - душ, кафе, гримиране, малко въртене на колелото и разни такива работи само за мен си , излизам в съвсем друг тонус.

# 11
  • Мнения: 9 485
До колкото сващам, "костюмът" не ти е чужда дреха и рядко обличана, за да се крие в това проблема Thinking
Едва ли конкретно дрехата провокира това настроение в теб...все пак не си по анцунг на изложението..та от това да се чувстваш не на място..
Не знам защо си мисля за хормонален дисбаланс..може  би и сезона-това мрачно и студено време, допълнително подтискат..може и да греша-просто това ми хрумна.

# 12
  • Мнения: 1 428
Мисля,че е дошло времето да отдешлиш повечко време само за себе си-фризьор ,масаж,сауна и всичко друго което би ти доставило удоволствие.

# 13
  • Мнения: 425
Просто сега не си във форма.Това е.
Всеки човек има такива периоди,редуват се.Когато влезеш пак във форма ще се чувстваш отново страхотна,красива,умна,забавна и т.н.
Не мисля че има човек който постоянно да е в перфектна кондиция.
10cent's ,мдаа много си права,и при мен ранното ставане има страхотно отношение към това как ще се чувствам през деня.Чак сега го осъзнах Thinking

# 14
  • Мнения: 4 784
Защо не опиташ с промяна във визията? Аз бих си сменила прическата например, а защо не и цвета на косата. Разбира се, избери нещо подходящо за теб, нещо, което да ти отива, за което да получиш комплименти, които почти всяка жена обича и които в повечето случаи действат положително на самочувствието.

# 15
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
намери си млад любовник и богат на комплименти речник ....

# 16
  • Мнения: 712
Прави сте, че ранното ставане има много общо със светоусещането... при мен обаче е обратно. Ако стана рано, особено ако не съм се наспала, целия ден мразя целия свят като цяло и себе си в частност. Затова още в тийнейджърските години на луди купони си направих собствено правило - никога не вземам важни решения в дни, когато не съм се наспала - тогава виждам всичко в черно.
А иначе, често влизам в такива фази - има дни, когато просто не се харесвам - каквото и да облека, се чувствам като смотла, каквото и да кажа ми се струва тъпо, каквото и да направя, струва ми се, че е глупаво. Просто стискам зъби и чакам да мине периода. Обикновено бързо отшумява.
Може би ще ти помогне, ако докато се чувстваш по този начин наблегнеш на нещата, които правиш добре и не се занимаваш много с такива, които те карат да се чувстваш неуверена. Върни се за малко в твоя си свят, за да преоткриеш себе си. Виждай се повече със старите си дружки, залагай на визия, която е изпитана за теб и знаеш, че ти отива, отдай се на любимите си неща и хора. Малко консерватизъм не вреди, той ни помага да изградим здрави основи, върху които да се развиваме и променяме.
И най-важното, не забравяй, че всичко е преходни. И че най-тъмно е точно преди разсъмване. Всичко ще се нареди, ще видиш.

# 17
  • Мнения: 4 520
Хубава тема.  Simple Smile Имала съм такъв период. Всъщност случва ми се от време на време.
Знай едно - както се възприемаш ти самата, така те възприемат и околните! Промяната е най-доброто решение в случая.
Можеш да си елегантно облечена, без да се напъхваш в костюм. Тъмен панталон и елегантна блуза биха свършили същата работа. Направи си нова прическа, както вече са те посъветвали. Експериментирай с грима - ако не ти хареса, винаги можеш да го изтриеш. И се срещай с повече хора, най-добре - твои приятели, пред които ще си си ти. Ще излезеш от неудобството, няма страшно!  Hug

# 18
  • Мнения: 2 556
На мен ми се е случвало 2 пъти, точно след като съм родила. Изглеждах според мен като слон, дебела и необятна. Изобщо дрехите не можеха да ми решат проблема, защото в нищо не влизах. В тези моменти просто около месец почти не се показвам навън, докато не се нормализирам. Иначе в ежедневието както и да съм облечена, все ми е добре, а на комуникациите нищо не ми влияе. Но ако съм дебела тип току-що родила просто няма какво да ми оправи самочувствието по повод външен вид...

# 19
  • Мнения: 1 544
Мисля ,че всеки минава през такива периоди и общо взето им казват депресия ,аз лично съм трудно податлива на такива състояния и в повечето случаи се отървавам от тях първо като спра да мисля за това ,после сменям прическата ,копувам си някоя нова дреха и си организирам няколко срещи със приятелки които не съм виждала отдавна  Peace

# 20
  • Мнения: X
Нормално е да имаш такива периоди...някой написа ,че няма как винаги да си на 100 % в кондиция.Ако ти е трудно да ги преодолееш,консултирай се с психолог,обикновено една консултация е достатъчна.И на мен ми се случва от време на време...просто не ми се общува с никого,нямам желание за нищо...обикновено изчаквам няколко дни и ако не ми мине,тръгвам на разходка.Налагам си да заговарям колкото се може повече хора-продавачки в магазини,на пазара, съседка по маса в кафене...така се запознах с една от приятелките си.А всъщност не съм от най-общителните хора...
Не мисля,че доброто самочувствие има нещо общо с външншя вид.Имах колежка,която изглеждаше като манекенка и постоянно се терзаеше,че никой не я харесва,че не изглеждала добре.Самочувствието е въпрос на вътрешно самоусещане,и по-скоро на излъчване.Аз например се чувствах най-красива като бях бременна...е,и отношението на мъжа е много важно в такъв момент.

# 21
  • Мнения: 400
Ако наистина смяташ,че проблема се задълбочава и не можеш да се справиш сама-потърси специализирана помощ /психоаналитик,психолог.../ До колкото разбирам проблема не е в дрехите,а в липсата на самочувствие.

# 22
  • Мнения: 3
опитай се да избягаш от ежедневните проблеми ,дай си малко време за почивка и тогава всичко ще бъде ок

# 23
  • Мнения: 397
И аз понякога така се чувствам. От около година се усещам, че нещо ми има. Не си нося новите дрехи, които си купувам, не се гримирам, обличам се страшно тъпо и го правя, като че ли нарочно.
Не  мога истински да се зарадвам за нещо. Предполагам защо така се чувствам  Sad - имам си проблеми, които постоянно ме глождят и за сега не мога да ги разреша, защото са доста трудни ( от финансова гледна точка).

# 24
  • Мнения: 4 841
Случвало ми се е понякога. Доста неприятно усещане. Добрата новина е, че НЕ ТИ ГО ПИШЕ НА ЧЕЛОТО. Със сигурност събеседниците ти виждат една добре облечена жена, може би малко смутена, но съвсем на мястото си  Peace Най-доброто "лекарство" е само-нахъсването. Всяка сутрин, заставайки пред огледалото, си повтаряш колко си уверена, елегантна, професионалист, добър събеседник и т.н. и т.н., дишаш дълбоко и ... това е. И най-вече разбери, че проблема е твой, той е вътре в теб и НЕ Е ВИДИМ за околните, те се държат с теб така, както ти ги предразполагаш - затова е и толкова важно да си самоуверена  Peace

# 25
  • Мнения: 637
BirdsFlu, според мен новината не е вярна Naughty
 Когато човек е смутен това толкова ясно се забелязва от околните, че си нямаш на идея. Точно такива слаби моменти са добре дошли за противниците ни и ни превръщат в мекушава мишенка.
Така че Авторката, стягай се. Щом казваш , че си добре изглеждаща жена, професионалист доколкото разбрах, нямаш поводи за притеснения. Нали знаеш в какъв свят живеем. Свят в който няма място за срам. Горе главата, момиче. Ако трябва слагаш маска.

# 26
  • София
  • Мнения: 7 097
Когато човек е смутен това толкова ясно се забелязва от околните, че си нямаш на идея. Точно такива слаби моменти са добре дошли за противниците ни и ни превръщат в мекушава мишенка.

Слабият човек се усеща отдалеч и ние като животните изпитваме необяснима нужда да го смачкаме.

Към авторката - накупи си нови дрехи, в които ще се чувстваш по-добре. Направи и нещо друго за себе си, което ще ти достави удоволствие - мразя да пращам на фризьор и козметик, щото е клише, но в случая ще помогне. Събирай се с хора, които ти вдигат самочувствието. Това е много важно и е на първо място.

# 27
  • Мнения: 4 841
Не съм съвсем съгласна. Започва да личи, когато човек се предаде на депресията. Но при условие, че я осъзнава и полага усилие да я победи, работи върху себе си и т.н. , винаги може по време на общуването с други хора да "влезе в роля", а не да върви със самосъжалението и унинието напред. Още повече изхождаме от презумпцията, че авторката не е "слаба", а е само с временна проява на слабост, с която очевидно иска да се пребори  Peace
Иначе одобрявам напълно съветите за нова дреха, нова прическа, фитнес или просто танци... А и подкрепата от близките е просто незаменима.

# 28
  • Мнения: 2 401
Ако наистина смяташ,че проблема се задълбочава и не можеш да се справиш сама-потърси специализирана помощ /психоаналитик,психолог.../ До колкото разбирам проблема не е в дрехите,а в липсата на самочувствие.

Ей, като почнете така да пращате хората по психари ми идва такава сочна да ви тегля..  Sick едвам се сдържам просто.
Кой не му било ден, кой станал с гъза нагоре, кой не му пуснали, ако трябваше за всичко да търчим при психарите един здравомислещ нямаше да остане.  

# 29
  • Мнения: 1 949
Всеки попада в такива дупки понякога. Аз се лекувам с промяна на външния вид - нова прическа, педикюр, маникюр, нова козметика, дрехи. Като се върнах след майчинството на работа, бях като спусната от небето. А бях работила и преди със същите хора и същата работа. Помисли какво ще ти повдигне самочувствието - нито си стара, нито си смотана, ама си повярвай и ти  Hug

# 30
Много, много ви благодаря момичета  Hug
наистина получих това, което търсех с пускането на темата  Peace
много ви благодаря за съветите  Heart Eyes
ще се постарая да ги следвам и да се надявам, че повече няма да ми се налага да се свирам по ъглите и да пиша анонимно  Embarassed

# 31
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 243
BirdsFlu, според мен новината не е вярна Naughty
 Когато човек е смутен това толкова ясно се забелязва от околните, че си нямаш на идея. Точно такива слаби моменти са добре дошли за противниците ни и ни превръщат в мекушава мишенка.


Ти ме разби. Я ми опиши признаците, моля те, защото това е постоянното ми състояние. Все едно съм в съавторство с г-жа Смутена. Поне да се опитам да ги прикривам. Тук пускам една сочна................

# 32
  • В града на хумора...
  • Мнения: 605
Мисля ,че всеки минава през такива периоди и общо взето им казват депресия ,аз лично съм трудно податлива на такива състояния и в повечето случаи се отървавам от тях първо като спра да мисля за това ,после сменям прическата ,копувам си някоя нова дреха и си организирам няколко срещи със приятелки които не съм виждала отдавна  Peace
........ Peace Миналата седмица нещо се бях вкиснала .....не се харесвах ...нямах самочувствие...беше ми тъпо отвсякъде . Приложих точно тази ,,терапия " - нова прическа , нови дрехи , малко ха-ха ..хи-хи с приятелки и се отървах от гадното настроение . Дано не ме спохожда скоро пак. Вдигни глава , направи нещо хубаво за себе си понагласи се , купи си нови дрешки и ще успееш....сигурна съм  Peace

# 33
  • Мнения: 641
Подбирай по внимателно дрехите и купувай само тези с който като се погледнеш се усмихваш и ти харесват.Отиди и си направи нова прическа.Отиди да ти направят масаж.Отиди на маникюр.Гледай се по често в огледалото за да видиш,че това което си мислиш не е вярно.Излизай на кафе с приятелки. newsm51

# 34
  • Мнения: 385
Радвай се, че е период, тоест ще отмине. Аз съм така винаги, по природа съм перфекционист и никога не съм доволна от това което виждам в огледалото, не съм доволна от това как съм изчистила вкъщи да речем и т.н. Така се живее много трудно знам, но... Все си мисля, че може и още, добре разбирам, че няма идеално, но пак се стремя към него и от цялата тая работа само оставам разочарована и това е.
Ако можеш не отдавай толкова значение на тези неща.  Peace

# 35
Така,
първоначално мислех да пусна темата от ника ми, но после се сетих,че имам доста познати, които четат тук и предпочетох анонимността, за което ви се извинявам.

Моля за съвети по един може би глупав проблем.
Напоследък се усещам, че съм ужасно смотана, не на място и недодялана...
Като облека костюм - независимо колко е скъп, го нося все едно ми е подарен.
Днес например бях на 1 изложение, имаше няколко фирми, чиито стоки ме интересуваха професионално, обикалях , обикалях то срам то чудо.
Най смешното е, че това, което ви описвам не е срамежливост..от известно време се усещам, че съм такава, и проблема се задълбочава.
Имали ли сте такъв период и как се справихте с него?
Нямаше да ви питам ако не усещах, че вече това започва да пречи и на работата ми.

И аз съм точно така, все гафя, все се чувствам не на място, голям срам, недодялани рефлекси, треперят ми ръцете като на ученичка.И чувството , че съм супер смотана, колкото и да се старая.Все едно чужд живот живея... Sad
  А преди време си бях друга, жизнена, ентусиазирана,  уверена, оценявана.Голяма мъка е сега.Моя проблем е , че  имам гуша.По точно страдам от Автоимунен тиреоидит.И всичко е заради него.Съветвам те да се изследваш, но  ти желая да не е това , а да е нещо временно.Успех  bouquet

# 36
  • Мнения: 400
Ако наистина смяташ,че проблема се задълбочава и не можеш да се справиш сама-потърси специализирана помощ /психоаналитик,психолог.../ До колкото разбирам проблема не е в дрехите,а в липсата на самочувствие.

Ей, като почнете така да пращате хората по психари ми идва такава сочна да ви тегля..  Sick едвам се сдържам просто.
Кой не му било ден, кой станал с гъза нагоре, кой не му пуснали, ако трябваше за всичко да търчим при психарите един здравомислещ нямаше да остане. 
Нали се сещаш,че не си единствена с дар слово по отношение на "сочните".Ама айде да не влизаме в личен спор.Най-първичното е да се хванеш,че проблема на жената е в дрехите.
Всъщност-радвам се ,че е намерила това,което е търсила с пускането на темата Wink

# 37
  • Мнения: 2 401
Нали се сещаш,че не си единствена с дар слово по отношение на "сочните".Ама айде да не влизаме в личен спор.Най-първичното е да се хванеш,че проблема на жената е в дрехите.

Да, разбира се, далеч по-мъдро е от един пост, да почнеш да ровиш в душата на човек и да го пращаш на психар.   ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт