Детето ми започна да заеква в детската градина

  • 7 160
  • 48
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 453
Тя темата е за това, няма какво да се извиняваш   bouquet
Боби пък си казваше, че г-жата го пердаши и че е лош и т.н. Той ще си каже, ако страда. Ние сме по- добре, но стане ли въпрос за въпросната г-жа пак се запъва, като говори. Ако бях го хванала в началото, щях да говоря с госпожата и може би нямаше така да го отпиша, но той изпадаше в ужас като му казвах, че ще ходи. Просто късно съобразих  smile3537
Сега искам единствено Боби да е спокоен и да отмине!

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И моето дете заекваше на тази възраст. Но я водих на логопед а не при доктора и ми казаха, че мисълта изпреварва речта и затова се получава така. След време нещата си дойдоха на мястото. Така, че може да не е никакъв стрес. Не бързайте да правите заключения преди да сте си завели детето при компетентен за случая орган.

# 32
  • Мнения: 123
И аз бих посъветвала детето да бъде консултирано от логопед. Проблемът е особено притеснителен, ако детето е момче.

Извинявай, аз не съм наясно с материята, но защо при момче проблема би бил по-сериозен отколкото при момиче?

# 33
  • Мнения: 689
Според проучвания на тази тема, процентът заекващи момчета/мъже е по - голям от този при момичета/жени. Peace

# 34
  • Мнения: 24 467
Според проучвания на тази тема, процентът заекващи момчета/мъже е по - голям от този при момичета/жени. Peace
Това е понеже по- бързо мислят. Simple Smile

# 35
  • Мнения: 276
Детенцето на моя близка започна да заеква, но това стана преди седмица. От 2 месеца не е посещавал яслата, защото бяха в отпуск. Според нея се е стреснал на сън. Ляха му куршум, но няма особено подобрение. Препоръчайте специалист, психолог или логопед към който да се насочи.

# 36
  • Страната на чудесата - ако може от утре :)
  • Мнения: 291
Малко стара тема, но сега попадам на нея ....
Вече съм голяма  Mr. Green ,  но ще разкажа за мен, когато бях дете ..

Проговорила съм рано, в детските ясли всичко съм започнала да говоря, без бебешки думички.
Когато ме преместват обаче в детската градина, получавам стрес от една от учителките - крясъци и истерични викове, заради едно счупено шише, за която съответно няма никакви последствия. Започвам да заеквам така, че да не мога да си кажа думата. Започва се ходене по логопеди, психолози, ходжи, баби, приемане на хапчета за успокоение, изписани от тогавашните лекари... Впоследствие кой каквото чуе го казва на родителите ми ... Нищо не ми е помогнало да не заеквам напълно.
Когато порастнах, не вдигах телефона, защото заеквам... Не исках да говоря с хората, защото ме гледаха като извънземно или със снизхождение, а аз съм доста контактна личност... Не исках да ходя на магазина да пазаря, поради тази причина. Всички се учудваха, че имам добри оценки в училище. Каква беше изненадата им и като завърших технически университет, няма да ви кажа  Mr. Green

Когато обаче станах на възраст след пубертета, надрастнах този "проблем" за мен, а и вече заеквам само ако силно се притесня...

Скоро разбрах за лекар в Пловдив - Д-р Пискова. На много деца със заекване е помогнала
Ето и какви контакти намерих на първо четене за нея: http://firms.plovdiv24.com/603.html

Искам да кажа на родителите със заекващи деца - не се отнасяйте към тях като към болни. Те са здрави и в повечето случаи доста по-умни от връстниците си

# 37
  • София
  • Мнения: 17 592
Детенцето на моя близка започна да заеква, но това стана преди седмица. От 2 месеца не е посещавал яслата, защото бяха в отпуск. Според нея се е стреснал на сън. Ляха му куршум, но няма особено подобрение. Препоръчайте специалист, психолог или логопед към който да се насочи.

 Shocked

И как тъй първо го заведоха да хапне оловце, пък чак после им хрумнало, че на света има и специалисти...  newsm78
Боже, Боже, колко глупост има по този свят...  Tired

# 38
  • Мнения: 276
katiABV, може ли без такива коментари, дано никога не ти се наложи да се почувстваш като моята приятелка...Поисках съвет, ако има сблъсквали се със проблема, жената е много притеснена и объркана.

# 39
  • Мнения: 217
Горкото детенце ; дано се оправи и няма трайни поражения. Praynig

# 40
  • Мнения: 453
Консултация с детски психолог да направи.
Трябва да разберат какво го е стреснало, за да могат да го успокоят и детето да го преодолее.
За щастие, ние забравихме вече за този проблем!
Отдавна сме на друга градина и всичко е ОК!
Успех на вас!

# 41
  • Мнения: 3 695
Malvin@, радвам се, че се е оправило детето!  Peace При вас детски психолог или логопед помогна за премахването на проблема? Или нещо друго?

# 42
  • Мнения: 418
Детенцето на моя близка започна да заеква, но това стана преди седмица. От 2 месеца не е посещавал яслата, защото бяха в отпуск. Според нея се е стреснал на сън. Ляха му куршум, но няма особено подобрение. Препоръчайте специалист, психолог или логопед към който да се насочи.

 Shocked

И как тъй първо го заведоха да хапне оловце, пък чак после им хрумнало, че на света има и специалисти...  newsm78
Боже, Боже, колко глупост има по този свят...  Tired
"Оловцето" не се хапва.

# 43
  • България
  • Мнения: 224
И моето дете започна да заеква...Много е неприятно!Заекването започна когато беше в тримесечна лятна ваканция.Ако беше на градина поне щях да кажа,че учителките да виновни...,а сега -освен аз да съм причина...Консултирах се с логопед-масово се наблюдава в тази възрас 3-4-5 год.,разширява се светогледа на детето,мисълта изпреварва речта.Ще изчакам още 2-3 месеца и ще търся професионална помощ.

# 44
  • Мнения: 320
Моят син започна да заеква, точно когато навърши 3 год. Не е посещавал ДГ досега, но му предстои... от утре. Вече сме направили посещения при нужните специалисти- психолог и невролог , а  с логопед ще се срещнем в други ден. Психологът каза, че детските страхове за безброй и би било загуба на време да се търси конкретната причина, а такава може и  въобще да няма. Неврологът не откри нищо обезпокоително след направеното изследване. Всъщност голямата дилема пред нас е да тръгва ли Гоги на ДГ  или не и как ще му се отрази това при сегашното състояние... Аз лично смятам той да тръгне, но ще го наблюдавам много- много внимателно, за да разбера как ще му се отрази това. Психологът е  твърдо за ДГ. Ще видим- истината е, че при толкова малки деца психологичната и логопедична интервенция е много сложна и  ние, родителите, трябва да провеждаме сами/ естествено, напътствани от специалисти/ терапията при такъв проблем.

Общи условия

Активация на акаунт