Детето ми започна да заеква в детската градина

  • 7 154
  • 48
  •   1
Отговори
# 45
  • Страната на чудесата - ако може от утре :)
  • Мнения: 291
разширява се светогледа на детето,мисълта изпреварва речта

Точно - мисълта изпреварва речта. Говори му спокойно и го изслушвай. Обясни на мъничето, че трябва да говори бавно.  Hug
Моя племенник започна да заеква на тази възраст, но аз мислех, че е защото ме имитира - много време прекарвахме заедно... Тогава (беше на 3-4 години) му обясних аз защо заеквам и че това не е нормално говорене. Говорихме доста и му обясних, че за да го разбират всички, трябва да не бърза като говори. В последствие чух как той обяснява на негови приятелчета нещата, които му бях казала аз. Постепенно малко по малко се корегираше и сега няма и следа от това повтаряне на думички или срички от дума по няколко пъти.

# 46
  • България
  • Мнения: 224
В общи линии така правя и аз.Казвам й да говори бавно и спокойно да каже каквото е намислила...Изисква се търпение,спокойствие и да се опитаме да погледнем с техните очи... Hug

# 47
  • Страната на чудесата - ако може от утре :)
  • Мнения: 291
В общи линии така правя и аз.Казвам й да говори бавно и спокойно да каже каквото е намислила...Изисква се търпение,спокойствие и да се опитаме да погледнем с техните очи... Hug
Перуника Hug , ще се справите, ще видиш. Търпение му е майката.

Това обаче се отнася и за възпитателите в детските градини ... Верно, че живота е изнервен, но децата с нищо не са виновни за този ни начин на живот и не бива да си изливаме всичката злоба и яд върху тях ... Дано има повече приятни и приветливи възпитателки.  Praynig

# 48
  • Мнения: 9
Моят съвет е да се заведе детето на добър детски психолог ( сещам се за проф.Ваня Матанова) и всичко ще се стабилизира много бързо.  Хората  казват, че ще мине с времето, но повечето психолози казват, че това е нож с две остриета - може и да спре заекването от самосебе си, а може и да не спре - когато обаче вече ще е пропуснато ценното време, в което е могло да се помогне, а вече не може. Знам, че като се забележи заекването, веднага трябва да се посети специалист ( но не логопед - те са по-слабите специалисти).   Търсете за помощ известни и доказали се психолози, дефектолози, които имат интензивна професионална дейност, а не някои заспали логопеди, работещи почасово в ДГ!
( Докато не посетите специалист, се стремете да накарате детето да мълчи, например чрез някаква игра. Идеята е по възможност да сведете говоренето до минимум).

Общи условия

Активация на акаунт