Помощ! Розово! Помощ!

  • 8 347
  • 116
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 2 734
Тази тема освен ,че ме развесели много,ме накара и да се замисля.Самата аз бях страшна фенка на розовото като малка.През онова време обаче на пазара нямаше голям избор от цветове и такива бонбонести неща за момиченца.Освен това,майка ми мрази розово и нещата в този цвят,които имах,обичах повече от всичко.В тинейджърските си години си носих розово и си начесах крастата.Но и до ден днешен и розовото,и цикламеното си ми харесват.Правя уточнение обаче,че много добре се сещам за блудкавото и банално розово на китайските и повечето български облекла.Него не понасям,не понасям и т.нар. пепел от рози,също е много банално.Моята дъщеря има доста розови дрешки и други неща,които съм й избирала,защото ми харесват.Тя още е малка сама да избира и незнам доколко й харесва.Като порасне ще си покаже.Има и доста дрехи в други цветове,в почти всички възможни.Не купувам дрехи с паети,пухчета,камъчета и т.н. Та за мен има разлика м-у розово и розово,май въпроса е по-скоро да ги научим да виждат нещата,които наистина си струват.От друга страна ми е напълно ясно,че ще трябва да си затваряме очите за някой и друг кич боклук от време на време...

# 76
  • София
  • Мнения: 18 679
Да ви имам проблемите Mr. Green Аз от 5 години си мечтая да купувам розови рокли, но засега само на лейкопласти ми върви ooooh! Нищо де, имам право на още един опит Grinning

# 77
  • София
  • Мнения: 7 673
Аз пък си нямам на кого да сложа розово.  Sad Wink
Не губя надежда за внучка обаче.  Joy Joy Joy
Да ви имам проблемите Mr. Green Аз от 5 години си мечтая да купувам розови рокли, но засега само на лейкопласти ми върви ooooh! Нищо де, имам право на още един опит Grinning
Hug
Пробвай, пробвай.

# 78
  • Мнения: 2 070
speranzza, има време, до три години и полвина Яна също нямаше почти никакви розови неща, манията ги връхлита изведнъж в по-социалният им период - като тръгнат на градина, увлекат се по принцеси и барбита и гледат каките. Бебето пък има мнооого розови неща, защото ни наподариха и няма отърване. А на двете най-много им отива червено и оранжево.

# 79
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Аз децата - фенки на розовото ги разбирам ( и имам такова), но не разбирам майките, които от раждането на момиченце купуват само и единствено розово - като почнеш от количката, та до бельото. Най-малкото е еднообразно.
А иначе не ме дразни толкова самото розово, колкото циганиите, които заливат нашия масов пазар. Розово с пайетки за момиченце и грозен спайдърмен за момченце. Ама купувам, за да не ми реве.

# 80
  • Мнения: 5 877
ДеЩо, досрамя ме да ти кажа, обаче йоклята, която й шия в момента, е розова, с къдрички и воали. Уговорката все пак е, че е за карнавал и рожден ден, и че в нормалните дни могат да се изберат тъмносин пуловер с кафяв панталон, например.

# 81
  • Мнения: 574
Аз, да си призная много харесвам розовият цвят Grinning И като се сетя колко време чаках за момиченце. Отначало й купувах предимно, но не само, розови дрешки. Сега вече не толкова, харесвам разнообразието на цветовете Hug Пък и дъщеря ми има дрешки, които са от батко й, така че не е само в розово. Мисля обаче, че моята принцеска още не е навлязла в "розовия" период, не и съзнателно Peace

# 82
  • Мнения: 4 371
Като прочетох Дафодил се сетих, че преди да родя много мразех бебешкото розово и бях сигурна, че никога няма да купя нищо такова. И в един момент се оказа, че почти нищо розово нямам, добре че бяха дрехите от племенниците ми. На погачата обаче си навакса откъм розови подаръци Crazy

# 83
  • Плевен/София
  • Мнения: 546
          Страшна тема и страшни коментари Laughing Laughing Laughing! Браво, момичета!

# 84
  • Мнения: 2 070
Между другото търся за стаята на Яна килим тип черга, а също и пердета,  в които да има нещо розовеещо
Раиета някакви си представям

Аз предлагам да насъберем достатъчно снимки на момиченца в розов период и да ги пуснем в отделна тема - например със заглавие Парад на Розовото фламинго или на Розовият пеликан
Ако искате и конкурс може да е, но ще стане прекалено претенциозно, да няма сърдити
Аз лично реших на принципа на клин клин избива да и удовлетворя желанията, предложих и да и направим фотосесия с розовите и дрехи и да и ги извадя в албум снимките, розов

# 85
  • Мнения: 5 877
Ето за парада на розовото фламинго, поне не е всекидневно облекло:
http://picasaweb.google.bg/lh/photo/AM7bJ7ej6mYjwGl87pUIbw

# 86
  • Мнения: 480
Еееееееее, Анда! Това вече е истинско принцеско! И дълга пола, и блестящи паетки, и голи рамене... Ако го види моята дъщеря (което аз ще се погрижа да не стане  Grinning) мигом ще поиска същата.

СТРАХОТНА - и моделката и роклята!   bouquet

# 87
  • Мнения: 629
Малеее, мами направо ме отчаяхте  #Crazy
Моето мишле скоро ще стане на 2 годинки и явно трябва да се подготвям да тези простотии с куклите дето нямат нищо общо с човешкия вид и безумните розово-бозави подобия на дрехи. Аз и сега купувам по някоя розова дрешка защото й отива, но също така купувам и неща със зайчета с футболна топка, или зелено панталонче с избродирано цветенце, или класически момичешки джинси, нооооо...кафяви. Направо лошо ми става като си помисля, че може да иска да е само и единствено в розово и да си играе с барбита. Гледам да купувам дрехи във всякакви цветове и играчките да са разнообразни - от кукли и тенджерета до кубчета и колички. Обаче май ще трябва да попреглътна някои неща и да се готвя за розовия период.  Thinking Дано да ни отмине  Praynig че иначе големи караници ще има. Нямам нищо против този цвят....ама всичко в розово.... Shocked

# 88
  • Мнения: 1 062
Е, vmitkova , чак караници не са необходими  Wink. Въпросът е, дали ще уважиш вкуса и желанията на дъщеря си, а в крайна сметка, тя сама не може да вземе пари и да отиде да си купи розови дрехи. С караници, няма да я накараш да започне да харесва други цветове. Моята дъщеря, например, просто казва, че не се харесва и не иска да излиза с друго. Лятото и бях купила гащеризон къси панталонки, син на бели цветчета. Стоеше и много хубаво, но не пожела да го облече нито веднъж. Настоявах много, убедих я да го облече, но очите и се насълзиха и каза, че не се харесва и не иска да излезе така ( отивахме да играе в парка ). Ако бях се скарала, щеше да излезе, но без самочувствие и настроение. И реших, че няма защо да я "тормозя". Така и омаля панталончето, без да го облече, дори веднъж. По-важно ми е, да има самочувствие и да се чувства добре в дрехите си.
И, вече не купувам дрехи без нея, за да няма подобни изненади.

# 89
  • Мнения: 3 880
Дано да ни отмине  Praynig че иначе големи караници ще има.
E, чак пък караници newsm78 заради препочитанията и вкусовете на детето ти, ми се струва леко пресилено и безсмислено Peace Има толкова по-важни неща, за които си струва да се скара човек, но предпочитанията към цветовете не са сред тях Wink. По-нататък ще прослуша музика, която не е по твой вкус- пак ли ще се караш?
Децата са отделни индивиди и си имат свои препочитания, е, не винаги идеални според нашите представи, но все пак сега изграждат тези си качества, не можем да очакваме, че ще ни изненадат от невръстна възраст с перфектния вкус.
Аз в тийнейджърска възраст поне две години носех само черно (в краен случай нещо друго тъмно) ooooh! така се чувствах добре, харесвах се, а от мисълта да облека жълта ризка ми се повдигаше. Сега и аз си се чудя на акъла си, обаче майка ми тогава ме изтърпя Simple Smile.
И мен ме дразни, както вече писах, че не иска да облече някои други дрешки (които на мен ми харесват), но не мисля да го правя на проблем, това, че харесва розово не я прави по-лоша или по-"нискокачествена" от останалите деца, моя си е все пак Wink

Общи условия

Активация на акаунт