Стволови клетки? ще съхраним ли?

  • 4 824
  • 72
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 133
Не съхраних.Всичко е в сферата на експериментите все още.В бъдеще дори може да се докаже, че са неприложими на практика от viva nova. KAK MOЖЕ ДА СЕ ГОВОРЯТ НЕЩА НАИЗУСТ? В БЪЛГАРИЯ ИМА 1 УСПЕШНА ТАКАВА ОПЕРАЦИЯ, ПОРАДИ ЛИПСВА НА СРЕДСТВА ЗА ПОВЕЧЕ- НА ДОЦ. БОБЕВ. В ЦЯЛ СВЯТ СЕ ПРАВЯТ ТАКИВА ТРАНСПЛАНТАЦИИ, А В ЩАТИТЕ СТВОЛОВИ КЛЕТКИ СЕ ЗАПАЗВАТ ОТ ВСЯКО НОВОРОДЕНО, АКО НЕ ГИ ИСКАШ И НЕ ПЛАТИШ ОСТАВАТ В ОБЩЕСТВЕНА ДОНОРСКА БАНКА. ЗА КАКВО БЪДЕЩЕ ГОВОРИШ КАТО ТОВА СА ФАКТИ ВЕЧЕ

# 61
  • Мнения: 216
Не съхраних.Всичко е в сферата на експериментите все още.В бъдеще дори може да се докаже, че са неприложими на практика от viva nova. KAK MOЖЕ ДА СЕ ГОВОРЯТ НЕЩА НАИЗУСТ? В БЪЛГАРИЯ ИМА 1 УСПЕШНА ТАКАВА ОПЕРАЦИЯ, ПОРАДИ ЛИПСВА НА СРЕДСТВА ЗА ПОВЕЧЕ- НА ДОЦ. БОБЕВ. В ЦЯЛ СВЯТ СЕ ПРАВЯТ ТАКИВА ТРАНСПЛАНТАЦИИ, А В ЩАТИТЕ СТВОЛОВИ КЛЕТКИ СЕ ЗАПАЗВАТ ОТ ВСЯКО НОВОРОДЕНО, АКО НЕ ГИ ИСКАШ И НЕ ПЛАТИШ ОСТАВАТ В ОБЩЕСТВЕНА ДОНОРСКА БАНКА. ЗА КАКВО БЪДЕЩЕ ГОВОРИШ КАТО ТОВА СА ФАКТИ ВЕЧЕ
няма смисъл колкото и дебело да го направиш- някои просто или не се интересуват, или ....не се интересуват. И аз се опитах множество пъти да обясня, както и други, че не сме в епизод на стар трек, но...., Все пак хубаво е да се знае че има и запознати.
 Peace

# 62
  • Мнения: 3 116
Съхраних на Алекс, когато раждах Мая за съжаление нямаше информация и възможност  Thinking

# 63
  • Мнения: 20
Здравейте на всички мами! Пускам нова тема и бих искала да прочета Вашите мнение "за" и "против" съхраняването на стволови клетки. Поинтересувах се от това, имам още два месеца на разположение да реша дали да го направя. Цената не е малка, макар че с малко усилия можем да си го позволим. Някой знае ли повече по тази тема. Ще се радвам да прочета различни мнения.

# 64
  • Мнения: 4 784
Да, съхранихме. Колкото и За и Против да има, технологиите в днешно време напредват доста. Знае ли се...
Все пак се надявам да не ни се наложи никога да ги използваме.

# 65
Технологииге се променят - но гените не. Ако има деформации и те се проявят на някакъв етап от живота, тези деформации са и в клетките - няма никакъв смисъл отново да се вкарват в организма. Неотдавна имаше скандал по повод точно такъв тип лечение и го спряха.

# 66
  • София
  • Мнения: 184
Намерих ви линкове към документацията, която предлагат представителите на  Криосейв за България: В тях няма никакви официални данни на самата тъканна банка, само име нито идентификационен номер, нито Държава нито град на седалището й, нито дори адрес, на който да ги потърсиш за да си поискаш клетките/посочено е само че лаборатириите йбили в Мехелен Белгия, от което не следва че там е и официалния й адрес/, както е според "договора" по-долу- трябва да си ги поискаш писмено... на адреса на арменския поп ли...
това е декларацията за информирано съгласие:
още в първа точка и напук на това което са ви убеждавали че ако някой близък роднина се разболее пише "Добитите и съхранени стволови клетки ще се използват единствено и само за само и единствено за автотрансплантация!" тоест- никакви роднини...
хубаво прочетете и точки 6.4 според която клетките стават собственост на тъканната банка ако не са поискани за лечение след 20 години... голяма работа че от 18 до 20 години според точка 6.3  детето ще може пряко да се разпорежда с тях, но не извън рамките на споразумението според което те стават собственост на тъканната банка...
Ами точка 8.2 според, която никой не носи отговорност ако ти изгубят или повредят пробата дори в случай на немарлиост и небрежност на персонала и ако да не дава Господ на детето ти след години му потрябват тези клетки- можеш да си искаш само част от първата вноста т.е. под 700лв, когато всъщност тяхната небрежност може да струва живота на детето ти. няма да имаш право да ги държиш отговорни за това или да поискаш обезщетение с което да се плати алтернативно  лечение
http://cryo-save-bulgaria.agcabinet.info/pdf/Informed_Consent.pdf

А ето тукинка е договора с който ти се  договаряш с представителя в България който изобщо не удостоверява с нищо че е такъв и какави са точно правомощията му ... И като е представител защо договора не е директно с Криосейв, представлявано от .... какато когатох се подписва договор чрез пълномощник.... и не се представя никакаво пълномощно с което са ги упълномощили точно те и точно в за какво могат да ги представляват...
Та тукинка ние и представителя се уговараряме какаво ще направи някой си трети който обаче не се подписва никъде и утре може да каже че сметката вни е била малко без кръчмааар...
http://cryo-save-bulgaria.agcabinet.info/pdf/thecontract.pdf
 И в крайна сметка ако някака неизвестно кака все пак намерим някакъв адрес на банката и оттам ни откажат или ни поискат един камионпари какво  можем да направим... нищо...
нито да ги съдим защото никъде нямаме директно техен подпис или поемане на кякявото и да е задължение, нямаме официалните данни на самата тъканна банка: идентификационен номер, седалище, управител...  без тези данни от съда ще ти кажат че много съжаляват но ти не можеш да идентифицираш с кого искаш да се съдиш...
поисках да ми покажат сертификата който дават че клетките са съхранени... ами и там не видят данни на тъканната банка имаше само лого, даже за 5000лв нямаше един автентичен подпис същия беше копиран на бланката... на излиза че и подпис валиден нямаше....

ЧЕТЕТЕ, ПРИНТИРАЙТЕ, КОНСУЛТИРАЙТЕ СЕС АДВОКАТ, ИСКАЙТЕ ДА ВИ ПОКАЖАТ БЛАЯНКА ОТ СЕРТИФИКАТА КОЙТО ЩЕ ВИ ДАДАТ, ДА ГО ЗАНЕСЕТЕ НА АДВОКАТА ДА ВИДИ КАКВО ИМА НА НЕГО...

Крайно некоректно са оформени документално нещата, не дават никакави гаранции и то до степен да се свежда до нула всички усилия и средства които биха се вложили в това начинание




А има ли изобщо банка, която да ти дава гаранция?! Повечето български банки дори вземат авансово към 3000 лв. и дори не ги връщат ако не успеят да ти ги съхранят. Може да видиш договора към банката за стволови клетки на МБАЛ "Св. София" например.

# 67
  • София
  • Мнения: 423
А някой чувал ли е за стволови клетки от пулпа на зъб?Взимат се от млечните зъби на детето.Излиза около 1900 лева със съхранението за 14 години.Случайно ми попадна брошура на тъканна банка Булген-изцяло български проект пише.Мисля че това е съвсем поносима цена.

Последна редакция: пт, 19 дек 2008, 14:56 от Manolo Blahnik

# 68
  • Мнения: 804
Съхранихме стволови клетки в клиника Малинов. Договора ми се струва изряден (не както този на Крио сейв).  Сумата за клетките и раждането осигурихме с кредит.
Вече се правят опити за лекуване на Алцхаймер с такива клетки. Тази "наука" се развива.
Приемам това за вид застраховка. Вижда ми се безумно да плащам високи застраховки за кола, жилище и т.н., а да пестя пари от тази "застраховка".
Дано на никой никога не му се налага да използва такива клетки  Peace
Весели празници!  Party

# 69
  • София
  • Мнения: 184
Съхранихме стволови клетки в клиника Малинов. Договора ми се струва изряден (не както този на Крио сейв).  Сумата за клетките и раждането осигурихме с кредит.
Вече се правят опити за лекуване на Алцхаймер с такива клетки. Тази "наука" се развива.
Приемам това за вид застраховка. Вижда ми се безумно да плащам високи застраховки за кола, жилище и т.н., а да пестя пари от тази "застраховка".
Дано на никой никога не му се налага да използва такива клетки  Peace
Весели празници!  Party

madchen, имаш ли го този договор в електронен вариант. Ако да - изпрати ми го на лични или го прикачи  като линк.
Благодаря!

# 70
  • Мнения: 666
Не сме замразили от първото, може би ще замразим от второто, но трябва да се знаят всички плюсове и минуси на лечението със стволови клетки. Прочела съм доста литература по въпроса и за момента още са доста на тъмно учените в тази наука.

# 71
  • Мнения: 651
Бих съхранила с удоволствие,но тези суми,които виждам са крупни.
Как става по принцип всичко това и наистина ли стига до 5 хил.лв?    #Crazy

# 72
  • Мнения: 666
А някой обясни ли ви например преди да си платите 5000 лева, че дори да може да се направи някаква спасителна операция със стволовите клетки, гаранцията не е никаква, че пак няма да се развие същото заболяване, защото носят абсолютно същия днк материял все пак. Или че имплантирането на изкуствено съхранявани клетки е малко като да пуснеш звяра от клетката и има голяма вероятност от туморни образования. Всички операции, които се правят в момента са все още експериментални и не се знае след няколко години какви ще са последствията. Да не говорим, че ако се наложи да се пренасят в друга държава, ако не дай си боже, там се налага операцията, си е като да пренасяш жив човек, има безброй ограничения и документация. За сега се лекуват успешно диабетици, но и това е експериментално. При нас взимат 1000 лева, но доста статии на Американски учени съм прочела и реших, че за момента няма смисъл.

Общи условия

Активация на акаунт