За пушенето по време на бременност

  • 6 518
  • 109
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 336
Аз съм твърдо против!  Naughty
Категорично против, като видя някоя бременна да пуши и ми иде да и навра цигарата сещай се къде.
на мен също  Peace

# 31
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Пушенето по време на бременност не е полезно за детето.
Да си призная през първата ми бременност съм запалвала. Но след това ги отказах напълно.

# 32
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Искам да ви попитам за пушенето по време на бременност какво ще кажете?

Никой в този форум няма да ти каже нещо хубаво,а и малко ще си признаят,че са пушили
по време на бременността.

# 33
  • София
  • Мнения: 3 064
Искам да ви попитам за пушенето по време на бременност какво ще кажете?

Никой в този форум няма да ти каже нещо хубаво,а и малко ще си признаят,че са пушили
по време на бременността.

Вредно е, разбира се. Пушила съм, признавам.

# 34
  • Мнения: 423
За пушенето по времена бременност - ПРОТИВ.

За пушенето покрай деца - ПРОТИВ.
За пушенето в едно помещение с деца - ПРОТИВ.
За пушенето в едно помещение с непушачи - ПРОТИВ.

Много против станаха, ама ми е писнало вече.

# 35
  • Мнения: 1 372
За пушенето по времена бременност - ПРОТИВ.

За пушенето покрай деца - ПРОТИВ.
За пушенето в едно помещение с деца - ПРОТИВ.
За пушенето в едно помещение с непушачи - ПРОТИВ.

Много против станаха, ама ми е писнало вече.
Истината обаче е че ако си страстен пушач е по-добре да пушиш по една две цигари дневно отколкото да ги откажеш рязко. Тогава организма ти активира всички депа и натрупалото се там е по -вредно отколкото пресно изпушената цигара. Ограничи количеството и премини на възможно най-леките цигари.

# 36
  • Мнения: 1 219
според мен тази тема въобще не трябва да се коментира. NaughtyЩом една жена е решила да става майка би трябвало този проблем с цигарите да бъде решен още преди самата бременност.Казвала съм го и преди,ще го кажа и сега.Мразя пушачите,пушенето на обществени места,въобще всичко свързано с цигарите.Жалко е,че България е на челни позиции в световен мащаб по брой пушачи.Да не говорим че  статистиките показват,че процентът на жените-пучачи е по-висок от тези на мъжете-пушачи. #CrazyСъжалявам,че се отколоних от темата,но се ядосвам на бременни и въобще майки,които пушат.ЖАЛКО Е И ГРОЗНО ДА ВИДИШ МАЙКИ ДА ПУШАТ!!!

# 37
  • Мнения: 1 924
Айде стига крайности като предишната.airin555,много грозно звучиш,явно или си бивш пушач,или нямаш грам понятие от пушене-само такива хора могат да бъдат толкова гадни  в изказванията си Sad

Всички ,които казват,че пушенето е въпрос на избор,са много заблудени.Пушенето е наркомания.И то предимно психологическа!

Горе някой пише някаква "истина",че по-добре било да се пушат по 1-2 цигари на ден,отколкото да се откажат рязко-това също е много,много фатална заблуда!Няма никакви физиологични "шокове",понеже никотиновата зависимост не е мощна като зависимостта от други наркотици,страшното при цигарите не е в никотина,а в психологическото пристрастяване.
Повечето хора,които се опитват да ограничат цигарите до 5 на ден,а преди това са пушили по кутия,страдат и им е кофти и живеят за момента,в който ще запалят...не се подлагайте на този ужас,спирайте от раз !

Искам и да кажа на всички остро критикуващи,че така не помагат на никоя бременна пушачка,най-много да я стресират още повече и да започне да пуши двойно...
Не е ли по-добре всички,които "са спрели цигарите,веднага,щом са разбрали,че са бременни",да вземат да разкажат как са го постигнали и да кажат малко подкрепа,вместо да се тупат в гърдите какви волеви личности са?
--------------

Аз ги отказах с неколкократно прочитане на Алън Кар-"Не пуша вече!".

# 38
  • Мнения: 1 043
Направих си теста за бременност,
запалих си последната цигара и си казах край.
Спрях изведнъж. Беше ми неприятно 1 седмица.
Не се бия в гърдите, просто вече имам нови приоритети

# 39
  • Мнения: 1 734
То е ясно, че са вредни. Какво има да му се обсъжда...

# 40
  • Мнения: 6 713
Нямам какво да кажа, освен че е грозно да видя пушеща бременна и майка! newsm11
Какво да коментирам за това дали вредят или не!? ooooh!

# 41
  • Мнения: 493
Като видях на теста двете чертички си казах -"край,до тук с цигарите".Първите две седмици ми беше трудно,но не запалих,защото имам силна воля,а и след това почна да ми става много лошо от миризмите на цигарите, и не само от тях.
Родих живо и здраво дете,кърмих много малко поради проблеми и след като ми спря кърмата пак пропуших. Tired
Моя приятелка,като беше бременна,тъй като не можа да откаже цигарите, си купи електронна  цигара,която не е вредна.Ако много ти се пуши,това е по добрия вариант.

# 42
  • Мнения: 242
Като разбрах че съм бременна спрях да пуша от раз,и започнах пак като спрях да кърмя.

# 43
  • Мнения: 172
Браво, на всички които са спрели да пушат! Аз пък не съм-нито през първата ми бременост, нито през втората. Дъщеря ми е на 3 г и 4 месеца и се роди 3, 330 гр и 51 см. Започнах да я кърмя на 2 ден и така 7 месец. Всяка сутрин ставах и след като я накърмех, си правех кафе, запалвах цигара и отивах в тоалетната без никакви проблеми. И така беше през цялата ми бременост, както и сега през втората. Пуша от 20 години и каквото, и както и да опитвах, не се получи-просто пуша най-леките цигари възможно най-малко. Това е-всеки сам избира и прави каквото може.Може да ме оплюете, ваше право.

# 44
  • Мнения: 386
По този въпрос разговарях с гинеколога си, когато бях бременна. По-опасно е да спреш цигарите изведнъж, от колкото да ги намалиш постепенно! "Една-две цигари не вредят" ми каза той и аз спазих това златно правило, но... кърмене и цигара - не!!!

Къде е този доктор да го  #2gunfire
Важното е да се успокоявате, че не вредите на децата си Mr. Green
 По същата логика може и да си пийвате по водка- две на ден, то не вреди...А като се роди детето коже и на него да му предложите- то трябва да е свикнало вече с отровите...

Общи условия

Активация на акаунт