Пробиотици?

  • 565 549
  • 1 257
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 274
Отказах се да пия пробиотици в капсулии преминах на следващото ниво. Ползвам кефир, воден кефир, комбуча, които си правя. Според мен капсулите с пробиотици са полезни само за да си ги сложим в мляко като закваска. Пробиотици има и в домашните туршии и киселото зеле. Несравнимо по-голямо количество живи микроорганизми отколкото в тези капсулки.

# 706
  • Мнения: 20 174
hjkl;, страдала съм от колит дълго време, туршия не можех и да си помисля да хапна а пък кисело зеле абсурд, веднага ме заболяваше корема или се хвърчеше до тоалетната. Така, че за хора с болен корем тези две неща не са добра идея.

# 707
  • Мнения: 1 274
Други естествени пробиотици са непастьоризирани вино, бира, оцет.
Освен туршия и кисело зеле има кефир, кисело мляко, комбуча, воден кефир. Като за направата на киселото мляко може да се използват пробиотични капсули с по-разнообразни щамове.

Последна редакция: чт, 13 ное 2014, 10:17 от hjkl;

# 708
  • Мнения: 3 540
Относно пробиотиците в хранителните продукти.
При нас вече във възраст хора, стомашните киселини са унищожител на тези пробиотици, може и да има оцелели, но са под въпрос. Затова се препоръчват, такива, които са със обвивка, която може да устои на тази киселиност.
При децата, киселиността в стомаха все още не е толкова голяма, затова може да са под формата на течност или прахчета.

# 709
  • Мнения: 1 274
Йоана, с годините е по-логично да ти отслабне киселинността на стомаха, поради това се получава стомашният дискомфорт, защото е лошо храносмилането. Това се оправя например като консумираме с храната ябълков оцет. При повечето хора т.нар. киселини се получават от недостиг, а не излишък на стомашна киселина.
От друга страна, самите пробиотици се хранят с растителна храна. Така че от значение е да се консумират зеленчуци.

# 710
  • Мнения: 199
Да! Растителната храна е основата да се посеят отгоре живите пробиотици. Това сега го измъдриха и вече продават СИНбиотици - пробиотик+растителна среда.
А Природата го е дала естествено - ядеш си зеленчуци, после си папкаш и кисело млекце или разни туршийки (нестерилизирани обаче!) и ето я живата закваска.

# 711
  • Мнения: 199
Проблемът е когато си утрепем живите бактерии в червата с антибиотици и други химии, после трябва да ги посеем с много прообиотици, не става естествено само - бавно е.
Затова е актуален въпросът за качествените пробиотици във вид на добавки.

# 712
  • Мнения: 20 174
Аз започнах да мога да папкам зеленчуци спокойно, след 3 месечен непрекъснат прием на пробиотици. Преди това ми докарваха зверски болки, подуване и мъки в тоалетната. Така, че много се радвам на синбиотиците.

# 713
  • Мнения: 1 274
Всъщност пробиотици може да се слагат и в туршиите. Има рецепти за туршии, в които не се добавя аспирин, пастьоризиран оцет и т.н. Освен това, не е необходимо да са силно ферментирали и много осолени. Всеки може да си ги нагоди според вкуса.

# 714
  • Мнения: 297
Аз започнах да мога да папкам зеленчуци спокойно, след 3 месечен непрекъснат прием на пробиотици. Преди това ми докарваха зверски болки, подуване и мъки в тоалетната. Така, че много се радвам на синбиотиците.

Много се радвам за тебе ! Ензими взимаш ли , макар че ги има в зеленчуците ?

# 715
  • Мнения: 20 174
Нищо друго не съм взимала тогава освен Пробиен-а, за който ти споменах.
От година и половина вече нямам нужда и от него, благодарение на хранителният режим на който минах - НВ-ВМХ.

# 716
  • Мнения: 48
Други естествени пробиотици са непастьоризирани вино, бира, оцет.
Освен туршия и кисело зеле има кефир, кисело мляко, комбуча, воден кефир. Като за направата на киселото мляко може да се използват пробиотични капсули с по-разнообразни щамове.

Да, точно тези естествени пробиотици са супер, но за хора със здрави стомаси. Аз лично с язва не мога да ям туршия, кисело зеле, да пия бира, вино и т.н, по тази причина приемам пробиотик на хапчета. Много добре ми действа на стомаха и ще продължавам да ги пия. Peace

# 717
  • Мнения: 36
Проблемът е когато си утрепем живите бактерии в червата с антибиотици и други химии, после трябва да ги посеем с много прообиотици, не става естествено само - бавно е.
Затова е актуален въпросът за качествените пробиотици във вид на добавки.

Съгласна. Пък и не само антибиотиците помагат да ги унищожим, а още хиляди фактори влияят. За съжаление, неизбежни..

# 718
  • Мнения: 297
Напълно съгласен и с двете !

# 719
  • Пловдив
  • Мнения: 40 807
Дали ще помогнат при гъбичка на краката newsm78

Общи условия

Активация на акаунт