от кога заедно на масата?

  • 1 430
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 231
От преди да навърши годинка яде от яденето, което готвя за нас (без пикантни подправки), а на масата с нас седи от бебе, сега вече се храним всички заедно.

# 16
  • Мнения: 7 201
От 2 годишна - след като спряхме детската кухня и тръгна на ясла.
Peace И синът ми от тогава.

# 17
  • Мнения: 292
Здравейте,
и на двамата започнах да давам от нашата манджа, когато станаха на година, но това можех да си го позволя, защото готвя много течни неща и манжи и супи, без да ги запържвам, с малко мазнинка и без пикантни подправки.
Иначе аз си мислех, че въпроса е за друго, за това от кога децата започват да се хранят заедно с възрастните. Ако такъв е въпросът, то аз смятам, че колкото по рано започнат да се хранят заедно всички на една маса, толква по-добре за семейството. Защото така всички се сплотяват и в един такъв момент децата са много склонни да споделят преживяното през деня с родителите. Не че трябва да оставяме децата да се разговорят прекалено много, защото все пак се хранят, но даже и кратко да траят тези моменти, когато децата се откриват и пред двамата родители, не трябва да се изпускат. Така детето се научава да се доверява и на двамата. Неусетно след тези и други подобни моменти детето започва да чувства родителите си като едно цяло. (даже и да не споделят а просто да слушат как родителите си споделят един на друг преживяното през деня). А това е много важно, защото така детето се чувства спокойно, сигурно.

# 18
  • Мнения: 4 519
Винаги готвя така, че да става и за децата. Ако искам повече сол или подправки, добавям си в моята чиния. Вече рядко готвя отделно за малкия, и то предимно супички. Щом имат достатъчно зъбки да си дъвчат храната - с нас.
Забравих - на почти 3 г. и почти година и половина са.

# 19
  • Мнения: 789
От преди да навърши годинка яде от яденето, което готвя за нас (без пикантни подправки), а на масата с нас седи от бебе, сега вече се храним всички заедно.

По същият начин беше и при нас.

# 20
  • Мнения: 542
моята дъщеря яде обща храна от 8 -9 месец!

# 21
  • Мнения: 7 821
На обща храна са от първата си година. Разбира се съобразена с възрастта им. Някои неща и сега не ядат, но вече защото не ги харесват  Wink.

# 22
  • София
  • Мнения: 790
От както стана на 2г не готвя за Рали отделно. Не винаги и харесва храната, но всеки си има предпочитания  Wink

# 23
  • Мнения: 2 197
Откакто има достатъчно зъби, за да яде по-твърда храна. Т.е. от 9-месечна. Изобщо никога не съм готвила отделно за нея. Тя се захрани с пюрета, категорично отказа готвената от мен храна и много бързо започна да яде намачкана такава. Пасирано не е яла никога. Още преди годинка сама прояви желание да се храни с лъжица.  Винаги е седяла на масата с нас.

# 24
  • София
  • Мнения: 62 595
Конкретно за общата храна не помня добре, може би по някоя и друга хапка опитваха още от няколкомесечни. Но "сядането" им на масата с нас е още откакто можеха да са полулегнали на шезлонга. Давахме им по някоя трохичка хляб, колкото да спазим ритуала. И оттогава така си върви - с редки изключения винаги вечеряме заедно.

# 25
  • Мнения: 868
На обща храна--от годинка. Разбира се, и тогава и сега внимаваме да не е много солено или пикантно. От както яде обща храна, се храним заедно на масата. Ами къде да седи?

# 26
  • Мнения: 2 829
От началото на захранването-около 6 навършени месеца. Вкъщи всички се храним здравословно, без подправки, запръжки, полуфабрикати. Захраних педагогически - от самото начало с храна от нашите чинии.

# 27
  • Мнения: 2 090
Малко след годинка започна вече редовно да си хапва с нас Wink
Синът ни също Peace Peace

# 28
  • Мнения: 4 187
На масата с нас е била винаги, след като вече можеше да стои седнала  Grinning! На обща храна след годинката, ако това което готвя за нас не ми се струва подходящо, приготвям отделно нещо за нея , каквото пожелае!

# 29
  • Мнения: 2 448
Никога не съм готвила отделно за него. Нямаше годинка , когато съм му давала да опитва от нашата храна, но той си беше записан на детска кухня и ядеше всичко от предлаганата там храна и така до 2 годишна възраст, когато закриха клона на кухнята ни и постепенно човека се отказа от всичко готвено. Така, че и сега за съжаление не ми се налага да готвя специално за него ( на почти 5 години е ) , защото е предимно на сандвичи.  Confused
Иначе с удоволствие му предлагам от нашата храна, но без успех. Дори в градината не се научи да яде готвено. Може да изкара цял ден там само на хляб, но надявам се с времето да започне да обича отново манджи.

Общи условия

Активация на акаунт