Помага ли семейният психолог/ консултант?

  • 10 034
  • 62
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 136
Като чета в този форум , струва ми се, че много хора имат нужда точно от семеен психотерапевт. Хайде да направим БЯЛ и ЧЕРЕН списък на психотерапевтите. Както има такива за гинеколозите, джипитата, педиатрите и др. Не е зле да се уточнява и в какво е специализирал.

И аз съм на мнение, че за повечето българи тази тема е табу, а това е направо нелепо.
Много погрешно е да се смята, че приятелите могат да ти решат проблемите.
Но истина е, че добър специалист трудно се намира. Мои приятели са посещавали такива. Казват, че са им помогнали, но не са и супер възхитени.

Аз лично бих отишла при психотерапевт, за да науча нещо повече за себе си, за поведението си, за страховете си и т.н.

# 61
  • out of space
  • Мнения: 8 573

И аз съм на мнение, че за повечето българи тази тема е табу, а това е направо нелепо.
Много погрешно е да се смята, че приятелите могат да ти решат проблемите.


И това е нещото, в което мога да се закълна- със сегашния си партньор никога не бихме стигнали до там. Четем си добре мислите и действията, анализираме се самостоятелно и трети е напълно излишен. По скоро бих отишла на врачка, от колкото на психо...

# 62
  • Мнения: 3 418
Като чета в този форум , струва ми се, че много хора имат нужда точно от семеен психотерапевт. Хайде да направим БЯЛ и ЧЕРЕН списък на психотерапевтите. Както има такива за гинеколозите, джипитата, педиатрите и др. Не е зле да се уточнява и в какво е специализирал.

И аз съм на мнение, че за повечето българи тази тема е табу, а това е направо нелепо.
Много погрешно е да се смята, че приятелите могат да ти решат проблемите.
Но истина е, че добър специалист трудно се намира. Мои приятели са посещавали такива. Казват, че са им помогнали, но не са и супер възхитени.

Аз лично бих отишла при психотерапевт, за да науча нещо повече за себе си, за поведението си, за страховете си и т.н.
Мисля, че точно защото за повечето хора е тема- табу, трудно някой би споделил опит.  Confused Аз също искам да посетя сама или със съпруга ми терапевт, но никъде не съм срещала отзиви, а все пак това са толкова лични неща, а и по принцип трудно се доверявам. Да не говорим за един малък град, в който (почти) всички се познават и ти "тръгва приказка".  Confused
Някой правил ли е консултации по интернет? Имам приятелка, която проведе няколко сеанса по този начин и беше изключително доволна.

Общи условия

Активация на акаунт