припадането...

  • 2 214
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 679
На мен също ми прилошава като видя кръв, досега не съм припадала, но съм плашила доктори и сестри, явно съм била мноооого бледа. Затова винаги казвам какво може да се случи, полягам ако има нужда и никога не гледам когато ми вземат кръв.
Не се засягай, но ми стана интересено -  как си карала досега онези месечни периоди, щом толкова ти призлява от кръв?
Разлика между вземането на кръв и месечното неразположение определено има според мен, помисли че при второто обикновено няма лекарска намеса, игли, боцкане и всички неща, които ги има при вземането на кръв. Не ми се вижда уместно сравнението. Нищо лично, но не се сдържах!

# 16
  • Мнения: 544
Не е необходимо въобще да виждаш кръвта.ПРосто сядаш даваш си ръката и си обръщаш главата на другата страна.Ще усетиш само леко боцване,може и нищо да не усетиш,ако е опитна сестрата и това е.Аз изобщо не виждам кръс,когато мо правят изследване,бъбря си с мъжът ми през това време  Peace

 Peace

# 17
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Не се засягай, но ми стана интересено -  как си карала досега онези месечни периоди, щом толкова ти призлява от кръв?
Разлика между вземането на кръв и месечното неразположение определено има според мен, помисли че при второто обикновено няма лекарска намеса, игли, боцкане и всички неща, които ги има при вземането на кръв. Не ми се вижда уместно сравнението. Нищо лично, но не се сдържах!

За мен пък си е много уместно сравнението и честно казано и аз се зачудих. Момичето все пак не казва, че я е страх от манипулацията, а точно че припада от гледката на кръв.

Цитат
Случвало се е да припадна когато съм се удряла и е имало кръв.
Каква точно лекарска намеса има тук?

# 18
  • Мнения: 961
Има нараняване целостта на кожата!
И хора, защо трябва да има логика в това, и какво пък му е толкова странното?!!! Страховете ни не винаги са логични и не винаги може да се намери такова обяснение за тях! 

# 19
  • Мнения: 1 168
Предупреди хората в лабораторията, вземи съпруга си. Ако си с ниско кръвно хапни шоколад (аз така правя). От вената въобще не боли. От пръста - малко. Гледай в страни и си повтаряй, че това е в името на бебето! Все пак ще ти вземат съвсем малко кръв! Hug

# 20
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Има нараняване целостта на кожата!
И хора, защо трябва да има логика в това, и какво пък му е толкова странното?!!! Страховете ни не винаги са логични и не винаги може да се намери такова обяснение за тях! 

Не казвам че трябва да има логика. Обяснявам на бебка и бебко защо питането на лято! според мен е уместно и аналогично. Ако просто те е страх от кръв, те е страх от каквато и да е кръв, дори и от пълна банка, нямаща нищо общо с теб. Явно случаят тук е малко по-друг. 
Както и да е, не ми е била мисълта да се присмивам или да упреквам. Страх като страх, съвсем нормално е, всеки си има своите страхове. И мен ме е страх от медицински манипулации и се разплаквам. Обяснявам на лекарите, да не ме сметнат за откачалка, ако ревна. Повечето се отнасят с разбиране и гледат да ме разсеят по някакъв начин, да не мисля за това.

# 21
  • Мнения: 493
Здравей,
и аз съм по същия начин,като теб.Винаги ми е ставало лошо и съм припадала като видя кръв.
Като ми взеха за пръв път кръв в началото на бременността ми стана лошо и припаднах,никога не съм гледала как ми я взимат,но пак ми е прилошавало.
Съветът ми е да има винаги някой с теб и да има винаги водичка с теб.
Мисли позитивно и не се страхувай.
Успех  bouquet

# 22
  • Мнения: 1 424
И аз изпитвам почти паничиски страх при взимането на кръв и разни други изследвания...почти винаги припадам  Embarassed  .  Кажи в лабораторията че те е страх и ти става лошо ,помоли да легнеш и гледай на другата страна  Peace Аз така правя  Peace
Аз много пъти съм си мислила как ще я карам един ден като забременея... от мен по-голяма страхливка в това отношение едва ли има  Crazy
Пожелавам ти го преодолееш и лека бременност  bouquet

# 23
  • Мнения: 1 168
А бе, с твоите изследвания някак ще се справиш, с гледане в страни, бъбрене с придружител, шоколадче и т.н., обаче не знам какво ще стане като тръгнеш с бебето по изследвания, особено ако като мойто педи за щяло и нещяло назначава изследване на утайка /за справка на бебе вече не и пука, че я бодат, само първите 2-3- пъти плака/. Помисли си, според мен, да пращаш друг с бебето на кръвни изследвания.

# 24
  • Мнения: 388
Предупреди хората в лабораторията, вземи съпруга си. Ако си с ниско кръвно хапни шоколад (аз така правя). От вената въобще не боли. От пръста - малко. Гледай в страни и си повтаряй, че това е в името на бебето! Все пак ще ти вземат съвсем малко кръв! Hug
Peace

# 25
  • Мнения: 294
Всичко е на психологическа основа. Дори и сама да осъзнаваш, че на моменти можеш да преувеличаваш в страха си, до толкова си свикнала да се страхуваш от това, че само мисълта ти подкосява краката. Пиеми го по-хубаво за нещо нормално, за нещо, което е необходимо както за теб, така и за здравето на детето ти. Бъди смела не заради себе си, а заради малкото бебче. Simple Smile А пък като отидеш там - най-хубаво да легнеш, едната ръка в сестрата, другата в мъжа ти. Няма да има проблем.  Hug

# 26
  • Мнения: 349
Всичко е на психологическа основа. Дори и сама да осъзнаваш, че на моменти можеш да преувеличаваш в страха си, до толкова си свикнала да се страхуваш от това, че само мисълта ти подкосява краката. Пиеми го по-хубаво за нещо нормално, за нещо, което е необходимо както за теб, така и за здравето на детето ти. Бъди смела не заради себе си, а заради малкото бебче. Simple Smile А пък като отидеш там - най-хубаво да легнеш, едната ръка в сестрата, другата в мъжа ти. Няма да има проблем.  Hug

Да! и  мисли за положителни неща!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт