Как да премахнем памперсите.

  • 6 387
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 958
Няма специално обучение. След 2-рата годинка децата постепенно за почват да узряват физиологично и психически. Ние сме на 2 и месец, сега започна да казва за голямата работа, а за другото я виждам, че не е готова.  Ако беше лято щях да я оставя по гащи и постепенно да свикне. Но сега ще я изчакам още.

Да има едно гърне в банята и да им се казва, ето тук се пишка.....напълно достатъчно. Не го насилвай в никакъв случай и не фиксирай вниманието си върху това като проблем. Някой спомена за дълга блуза като едно  време - така е било и всичко е ставало много естествено. Една от причините за голяма част от неврозите е прекаленото фиксиране върху личната хигиена.

# 16
  • Мнения: 4 590
изобщо не разбирам ,защо си усложнявате живота , вашия и изнервяте децата
май някой хора си нямат други проблеми и сами си ги създават. дано някой не ми се обиди на такова крайно изказване ,но вече е доказано кое е правилното  и аз постъпих така
по прицип децата в ранна възраст трябва да се докосват до нещата ,за да им е по лесно да ги усвоят когато му дойде вреемто
ние махнахме дневния и нощния памперс почти едновременно за два дни  след две години  и пловина , като преди това беше научен само да пиша ,но си беше с пампер гащи
гърнето го прескочихме , имаше  една седмица период в който акаше в леген и изведнъж памперсите му бяха абсолютно сухи и сам пожела на тоалетното пате . махнах памп . гащичките напиша се два пъти и започна и през ноща да се събужда сух
така за два дни съвсем естествено , така че аз незнам какво е да висиш часове наред или да переш изцапани гащички

# 17
  • Мнения: 63
Ако знаете колко трудно ми беше това с големия и колко нерви съм изхабила.А той колко е ревал,аз го натискам да седи,а той не иска.И защо?Сега съм решила,че ще изчакам детето само да ми покаже кога е готово за това.Ще го оставя лятото без памперс и се надявам до тогава да е достатъчно узрял за това.Не ги насилвайте,няма дете да не се е научило.И не се влияите от мами,чийто деца на по 1,5години вече си казват.И нашите няма да останат по назат.

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 443
И аз се отказах да насилвам нещата,ще изчакам лятото,хем ще е по-голяма и ще е по-топло.Моята шишка е същата-на едно място не остава и за минута,камо ли да седне на гърне  hahaha Голям рев и дърпане беше,лятото веднъж я оставих без памперс и се напишка,после сама отива до мястото и го сочи с пръст.Сутрин памперсите все още са пълни,не знам кога ще дойде това време за "сух памперс".

# 19
  • Мнения: 673
Според мен сега не му е времето. Това се прави през сезон ,в който махането на памперса е окончателно / пролет и лято/. Всяко махане и поставяне отново на памперса обърква детето , което и без това не разбира какво се иска от него. В повечето случай ми се струва ,че майката е тази ,която първо трябва да отвикне от тази благинка и да се настрои на вълна мокри и наакани гащи, както и пране без край.
  С големия си син не съм имала почти никакви проблеми, но с малкия... Беше на 2 годинки /пролетта/ и аз реших да махна памперса / остана само нощия и следобедния/. Приготвих си една чанта, в която винаги имах поне два чифта дрехи за преобличане и мокри кърпички. Смятах ,че бързо ще се научи ,но съм грешала... Цели осем месеца всичко се правеше в гащите #Crazy, но аз упорствах и не сложих отново памперса. Първо спря да пишка докато спи , а после постепенно разбра ,че трябва да използва и гърнето, като не ме уведомява , а си го взима сам, носи го на някое скришно място, върши си тайно работата и идва при мен само за бърсане на дупето Mr. Green
  Не винаги става това ,което на нас ни се иска. Детето трябва да е готово за махането.

# 20
  • Мнения: 5 026
Това е и моята борба. От една седмица,понякога казва,че му се пишка.Иначе все го питам или си върши работата в гащите.Чакам сам са реши,че е готов...

# 21
  • Мнения: 284
Според мен сега не му е времето. Това се прави през сезон ,в който махането на памперса е окончателно / пролет и лято/. Всяко махане и поставяне отново на памперса обърква детето , което и без това не разбира какво се иска от него.
И аз препоръчвам по-топъл сезон. И двете ми деца не искаха въобще да седят на гърне. Свекърва ми отучи сина ми от дневния памперс за няколко дни, но беше на две години и половина. Тя го завеждаше в банята, пускаше водата в мивката и му предлагаше да пишка в чиста кофичка от кисело мляко, като му казваше "пиш-пиш". Не винаги свръшваше работа, но детето доста бързо разбра какво се иска от него. Освен това в градинката, когато някое по-голямо момченце го завеждаха да пишка зад дърво, отивахме да покажем как се прави. Така че сигурно и примерът помогна.

# 22
  • Мнения: 13 805
Мили майчета.
Благодаря ви за отговорите.
Предполагам, че съм попаднала в капана на всеки родител, които има две деца. Опитвам се да приложа опита си от каката, а трябва да се абстрахирам от това и да се нагаждам към характера на другото си дете.
Освен това има допълнителни елементи, от сорта на - а пък на еди си коя детето е вече на гърне, а пък еди си кой вече го слагат всеки час на гърнето и аз започвам да се страхувам не за това, че особено нещо не се развива според усреднените мерките , а че аз съм лоша майка и не мога да го накарам да клечи на гърнето всеки кръгъл час...
Определено, Зайчето ни не е готово да казва, по скоро аз забелязвам кога го прави. Ще изчакам до пролетта. Наистина сега е невъзможно да го ставя по без памперс. Ще започна да опитвам когато се стопли.
Много ви благодаря за подкрепата, бях се притеснила, сега съм много по спокойна благодарение на вас.
  bouquet

# 23
  • Мнения: 4 967
И аз съм с вас! Бях решила, че лятото ще успеем да махнем памперса. Тогава бебка беше на година и половина. Баткото по-късно го махна, някъде около 2 годинки. Аз и с него пробвах по-рано, понеже момиченцата на мои приятелки на същата възраст успешно го махнаха.  Сега вторият път реших, че понеже е момиче .... Да, ама не! Цяло лято по гащички. Пишкаше където й падне. Когато уцелвах момента на гърнето и там пишкаше. Сега пак се мъчим, кога с памперс, кога с найлонови гащи. Никакъв напредък няма от лятото - по-често в гащите, отколкото на гърнето. Иначе си сяда на гърнето, може и по 10-15 минути да седи, не отказва. Понякога много се изнервям, друг път се успокоявам - когато, тогава. Simple Smile

# 24
  • Мнения: 758
 Махнахме памперса от раз, преди няколко дни. Лятото бях опитвала с гърнето, но не се получи. Сега реших да пробвам пак, защото тя показваше, че и се ака от едно известно време, но никога неискаше на гърнето. Сега й махнах памперса, напишка се точно 2 пъти и край! Почна да си казва (по скоро показва с ръка) и за пишкане, и за акане и от няколко дни няма аварии. Това при положение, че почти не говори. Изумена съм, но и много щастлива едновременно  Grinning Явно уцелих момента! Сега слагам памперс, само докато спи.

# 25
  • Мнения: 317
И ние сме на същата вълна. Нощния памперс е сух, детето говори, но изобщо не желае да ме уведомява за пишане. За акането казва като го свърши. Като е без памперс си пикае и хич не му пречи, че е мокър. Иначе на гърне и седалка не иска. Само прав в банята ако го уцеля.
Май и нашето време още не е дошло. Ще следя и вашия споделен опит.

# 26
  • Мнения: 46 511
Копирам се от др. тема:


Моят начин беше да я оставя - един ден просто започна да ходи в тоалетната като голям човек.
На 2г. и 8м. беше.

# 27
  • Мнения: 13 805
Махнахме памперса от раз, преди няколко дни. Лятото бях опитвала с гърнето, но не се получи. Сега реших да пробвам пак, защото тя показваше, че и се ака от едно известно време, но никога неискаше на гърнето. Сега й махнах памперса, напишка се точно 2 пъти и край! Почна да си казва (по скоро показва с ръка) и за пишкане, и за акане и от няколко дни няма аварии. Това при положение, че почти не говори. Изумена съм, но и много щастлива едновременно  Grinning Явно уцелих момента! Сега слагам памперс, само докато спи.

Така беше с нашата кака (тя беше на година и 11 месеца), тогава не го намирах за успех а за даденост. Верно, че в началото за да я приканя да пишка докато седеше на адаптора ( минахме без гърне тогава ) преливах вода от една чаша в друга, ама май е било излишно ...
Този път ще чакам. Както каза майка ми за мое успокоение - ти виждаш ли някъде възрастен човек с памперс ...

# 28
  • Мнения: 63
Почнах да слагам сина си на гърне от както стана на 10 месеца сутрин като ставаше, след ядене както и преди и след всяко спане.Работа си вършеше вътре но не казваше когато му се ходеше .Сега е на 1,8г.и от 1 месец започна да разбира кога трябва да казва за гърнето, е все още има пропуски като се заиграе забравя ,когато има пиш и пълни памперса. В повечето случаи като сме навън за два часа си стиска и като се приберем в къщи и го сложа на гърне си върше процедурата.Лятото пробвах да махна памперса но без резултат всичко беше опишкано , а той не се трогваше въобще от думите ми.Надявам се до 2г. да махнем памперса и да остане само за обеден и нощен сън.

# 29
  • София
  • Мнения: 3 249
Един слънчев ден, около 2-я рожден ден реши, че вече иска да седи на гърнето. Отделно видя 2ма батковци как пишкат и ...прояви инициатива. Сега казва, но рядко. Аз го подканям. Изкарва с 2 памперса целия ден...Дала съм му срок до януари да е без памперс, ама не ми се вижда как ще стане Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт