Нормално ли е това?

  • 3 675
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 993
Вие ако живеете с детето си сама, ще чакате ли бащата да се обади да ви каже да си заведете детето на лекар или зъболекар или да му приготвите закуска или вечеря???
Aми преди всичко трябва да се прецени какъв тип е майката на детето му. Има жени, които изцяло са се оставили на съпрузите си - настоящи или екс - и очакват те да им организират живота. Логично е тогава да се чуват толкова често и да я "контролира" до известна степен какво е свършила и какво не. Бога ми, та аз за 20 дни оставих кучето!!! на майка ми и й звънях през ден, за да чуя как е. А майка ми е точно от този тип, на който не можеш да повериш абсолютно нищо - като се прибрах кучето беше болно и половината от цветята ми изсъхнали. Така че, ако и тази жена е такъв тип, напълно нормално е да я ръчка за това или онова. Все пак е родител, притеснява се за детето си...Ако толкова те дразни, намекни деликатно. Ако е интелигентен човек, ще се усети да го прави в твое отсъствие.

# 16
  • Мнения: 284
И на мен ми се вижда малко прекалено такова внимание. От друга страна, щом това продължава толкова години - да не би ти чак сега да си забелязала, че към бившето си семейство той проявява повече внимание, отколкото към теб. Подобно "откритие" човек прави, когато има друга причина да се съмнява във връзката си. Опитай се да си изясниш откъде идва истинската ти причина за неудовлетвореност.


винаги, когато единият е сам с децата, другият му се обажда поне по 5-6 пъти на ден с въпроси от типа "спаха ли", "ходихте ли на разходка", "студено е - да им облечеш пуловери". ...Става въпрос за елементарна загриженост за собствните ни деца...

Скъпа azaf, много хора ще ти кажат, че би им било досадно съпругът им или някой друг близък да им звъни с подобни въпроси по няколко пъти на ден - просто въобще не става дума за "елементарна загриженост", а за съмнение в способностите на другия човек да прецени елементарни неща - от сорта, че навън е студено, или че може да забрави да отидат на разходка и е добре да се подсети деликатно с въпрос "ходихте ли на разходка"

# 17
  • Мнения: 25 647
Не мога да кажа кога я е напуснал, знам само че от 4-5 години е с мен а от три живеем като семейство. Той просто вече е улегнал мъж или просто му е хубаво с мен и няма нужда от втори, трети и от хайманосване.

Като. Ама дали сте?
Според теб той няма нужда от други хора, според него - явно има.
Всъщност, сигурна ли си, че ти си неговото семейство?

ПП Тази тема колко пъти ще я нищим вече? Хайде, смени плочата, а?

# 18
  • Мнения: 12 668
Ех, бре, тая пуста ревност към бившите.

# 19
  • Мнения: 6 715
На мен пък ми се струва ненормално да не чуваш детето си всеки ден поне по веднъж, ако не живееш с него. Да не се интересуваш какво е яло, спало ли е и други такива неща.
Учудвам се, че някои хора изобщо могат да заспиват спокойно без тези неща, но ............... други пък твърдят, че това е нормално.
Още по-ненормално ми се струва жена да го твърди, но ................. всеки има право на мнение.
Като си го взела си знаела, че има дете. Ще трябва да приемеш и неговия начин на грижа за това дете. Не можеш да определяш кое е нормално и кое не е за други хора и други деца. Можеш да определяш само за себе си и да се държиш съгласно твоите разбирания.

# 20
  • Мнения: 3 423
Нормално е, щом и двамата го искат.

# 21
  • Мнения: 4 965
...
Скъпа azaf, много хора ще ти кажат, че би им било досадно съпругът им или някой друг близък да им звъни с подобни въпроси по няколко пъти на ден ...


Не ни е досадно /на нас, нашето семейство - за другите не ме интересува особено/. Приятно е да знаеш, че другият човек също е загрижен за теб или за децата ти /за децата е в пъти по-приятно/.
Отделно по 5-6 пъти още се чуваме с въпроси от типа: "как си", "успя ли да обядваш", "имаш ли много работа", "мисля за теб" и т.н.
С родителите ни също се чуваме поне 2-3 пъти на ден - от 7 г. живеем самостоятелно като семейство, а преди това и двамата сме живяли отделно от родителите си още 3-4 г. Това не пречи да проявяваме внимание едни към други. Ето, тази нощ летя за Брюксел и имам поръчение от половинката и от баща ми да им звънна от летището, от летището във Франкфурт /там се прекачвам/, от летището в Брюксел и като се настаня в хотела. И не е липса на доверие - пътувам често и досега не съм се губила - просто искат да знаят, че съм добре. Същото е и с децата - аз имам нужда да знам, че са живи и здрави, когато не се виждаме.
Затова приемам за нормална подобна загриженост.

На мен пък ми се струва ненормално да не чуваш детето си всеки ден поне по веднъж, ако не живееш с него. Да не се интересуваш какво е яло, спало ли е и други такива неща.
Учудвам се, че някои хора изобщо могат да заспиват спокойно без тези неща, но ............... други пък твърдят, че това е нормално.
Още по-ненормално ми се струва жена да го твърди, но ................. всеки има право на мнение.
Като си го взела си знаела, че има дете. Ще трябва да приемеш и неговия начин на грижа за това дете. Не можеш да определяш кое е нормално и кое не е за други хора и други деца. Можеш да определяш само за себе си и да се държиш съгласно твоите разбирания.

 Peace  bouquet

# 22
  • Мнения: 553
Да се намери един читав татко и той пак е крив, този път на настоящата ...
Това жените сме много обсебващи създания, винаги е извиквало огромно презрение у мен когато настоящите се опитват бившите жена и деца, живи да ги погребат ако може, и често пъти успяват да отдалечат таткото много от децата му от предишен брак. много е грозно и непочтено. колкото и здаима нужда жената от сигурност тя все пак е порасла, а тези деца те имат много по-голяма нужда от баща си. Грехота е да се посяга на тези връзки, колкото и да е дразнещо за някои хора...

# 23
  • София
  • Мнения: 7 097
Това не означава непременно, че все още има чувства към бившата си. Може би е човек, който обича да контролира нещата или пък вижда, че бившата му не се грижи добре за детето и затова се интересува.

# 24
  • Мнения: 4 965
Това не означава непременно, че все още има чувства към бившата си. Може би е човек, който обича да контролира нещата или пък вижда, че бившата му не се грижи добре за детето и затова се интересува.

Или просто е един нормален, обичащ детето си, загрижен и внимателен баща.
Щом е разведен с майката, то той не е разведен и с детето си...
 Sunglasses

# 25
  • Мнения: 69
Разбираемо е да се дразниш от това,опитай да промениш нещата,поговорете.Ако са решили единия родител да се грижи за детето то трябва да са били наясно и двамата какво означава това.Не е нормално всеки ден да и звъни,да пита кой какво е ял и т.н.Да ги чува 1-2 пъти седмично е едно ,но всеки ден,по няколко пъти......Просто ти си човека,който трябва да промени това.УСПЕХ

# 26
  • Мнения: 3
Нормално е един баща да се грижи и интересува за детето си .Аз лично го поздравявам newsm10

# 27
  • София
  • Мнения: 193


Или просто е един нормален, обичащ детето си, загрижен и внимателен баща.
Щом е разведен с майката, то той не е разведен и с детето си...
 Sunglasses
Peace Аз лично по няколко пъти на ден се обаждам да питам за децата и  се чувам с мъжът ми . Така е при нас ,не казвам ,че при всички трябва да е така , Naughty казвам как е при нас Peace

# 28
  • Мнения: 919
Искам вашето мнение. Нормално ли е когато живеете  с един човек, той поне веднъж на ден да се чува с бившата си жена, която гледа детето му и живее в неговата къща? Че понякога и по няколко пъти. Когато му направя забележка че не ми е приятно той да мисли какво ще вечерят ми отговаря,че трябва да се грижи за дъщеря си, да проверява всеки божи ден какво правят, къде са и едва ли не какво ще ядат. И това било нормално???!!! Вие как мислите?
Нормално е,разбира се,щом детето му е при нея. Peace

# 29
  • Мнения: 537
Не мога да си представя да се разделим /не дай си боже/ с моя мъж, детето да остане при него и аз да не се обаждам поне по веднъж на ден, за да чуя как е малката. Не, shine girl, за мен пък не е нормално това, което си написала. 1-2 пъти седмично не е достатъчно, все пак му е дете, а не приятел, нали? И тук не става въпрос дали се съмняваш в способностите на другия.

Разбираемо е да се дразниш от това,опитай да промениш нещата,поговорете.Ако са решили единия родител да се грижи за детето то трябва да са били наясно и двамата какво означава това.Не е нормално всеки ден да и звъни,да пита кой какво е ял и т.н.Да ги чува 1-2 пъти седмично е едно ,но всеки ден,по няколко пъти......Просто ти си човека,който трябва да промени това.УСПЕХ

Към авторката: като толкова те дразни говорете, но внимавай да не станеш виновна, че се опитваш да го откъснеш от детето му.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт