Снежнобяла финландска 8 тема

  • 20 863
  • 287
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 634
Eee победи. Надмина ме мене в годините. Аз до сега водех.

Според мене биха могли да сменят името на това състезание. Горките деца чийте бащи не победат, голям комплекс май им създават щото meidän isä on parempi kuin teidän isä.

# 16
  • Мнения: 703
Във връзка с поверията,суеверията и т.н.т се разрових и много интересно,във Финландия съществуват места,които се "препоръчват"при извършването на ритуала /магия/.Има и списък,ето:http://www.varjojenkirja.com/paikat.html
Интересно е..Не,че няма една камара подобни,но в скандинавската митология/от където води началото си днешната финска магия е пълно с  Ihmissudet/хора...вълци или върколаци?/,призраци,вещици,странни сили,дяволи,митични малки гномчета и вампири,чудовищa и гигантски змейове
    
    
Спомням си веднъж,мисля със Щастливчето си бъбрехме за Толкин и "Властелинът на пръстените" и връзката с "Калевала"

http://www.varjojenkirja.com/loitsut.html

    
  

# 17
  • Мнения: 703
Tervetuloa viiviia!
E,вие с МОФИ сте горе..долу от едно и също време PeaceЗащо не си се включила досега? Hug
Знам си аз,тук е бъкано с български мами,ама си траяяят Laughing

# 18
  • Мнения: 312
Божеее каква буря се беше извила тук до преди малко. Беше ужасно, докато стигна до колата и ми скрежаса косата  cold  Ние си имаме вече около 10 см сняг. Брррр

# 19
  • Мнения: 3 634
Рали, мен ме хвана срам вчера като се изтапанчихме в Еспоо с шейната на син ми (че ние докато сме на пенсионерско парти той да се пързаля с децата на приятелката ми при които ги оставихме)... то там дали и 1 см сняг имаше не знам. Ама срам ме беше де.

# 20
  • Мнения: 3 674
Честито ви нова снежна темичка! И снежни човеци сте наредили...супер!  Hug

При нас вали непрестанно...така че , не се оплаквам. Sunglasses   Любимата камина е наблизо....и лап топа в ръка...Кво по-хубаво от това! Heart Eyes

Тази вечер смятам да се почерпа подобаващо! Като си  си пийна чеврено винце с мезенце, кашкавалчета и горзденце. Нека ми е зле....а?  Joy

Много гунки от мен !   Hug

Пак ще намина... Blush

# 21
  • Мнения: 703
Винска,я кажи за това Gudbrandsdalsost нещо,харесва ли се в Норге,нали е родно производство? Wink с какво вино се пие...
НАЗДРАВЕ!

Последна редакция: нд, 23 ное 2008, 20:46 от Bee.

# 22
  • Мнения: 2 786
И аз набързо само да се отчета, снежинчета.
Днес голям мързел бяхме и двамата с мъжа ми и решихме да обявим геймърски ден - той в неговата игра, аз в моята  Laughing
Отивам на обсада (ще си взимаме замък  smile3534 )
Двадесет човека ме чакат да започваме, водят се конферентни разговори по Скайп, абе сериозна работа е  Laughing
Стискайте палци за победа Mr. Green
Вчера и снежен човек направихме, ама не съм го снимала  Wink


Пчеличке, може и с теб да сме го обсъждали Толкин, имам мнооого бледи спомени  Rolling Eyes
Gudbrandsdalsost не съм опитвала, но мъжа ми го харесва  Peace

Хайде до утре   bouquet

# 23
  • Мнения: 3 674
пчеличке..това кафявото сирене...то е мноооого вкусно!Старото име му е "козе сирене"... Но не върви за вино...защото е салдко  Laughing
Яде се се на филийка с масло, палачинки или вафлери/ тънки норвежки  гофретиЕто го..

щастлива е , как да не си опитвала бе?  newsm78 Нали каза , че си опитвала...ама не ти е харесало на вкус  Mr. Green

# 24
  • Мнения: 703
Е да,де,аз купих днес същото,въпреки протеста на мъжо..И той каза,че не върви,ама аз не му повярвах,та реших да се допитам до норвежките госпоици..Опитах го...карамелен вкус и едно такова меко..Абе шЪ са справим Peace

# 25
  • Мнения: 2 786
пчеличке..това кафявото сирене...то е мноооого вкусно!Старото име му е "козе сирене"... Но не върви за вино...защото е салдко  Laughing
Яде се се на филийка с масло, палачинки или вафлери/ тънки норвежки  гофретиЕто го..

щастлива е , как да не си опитвала бе?  newsm78 Нали каза , че си опитвала...ама не ти е харесало на вкус  Mr. Green


Brunost ли бре, Винце? newsm78
Мъжа ми каза "вид brunost",  с което си мисля, че са повече от една марка.
А аз само един вид съм опитвала и честно казано не му знам името  Laughing
Утре ще я видя тая работа  Laughing

Лека, снежинчици, взехме замъка  newsm44
Сега ще се спи спокойно  Laughing

# 26
  • Мнения: 2
здравейте на всички,честита нова темичка и мнооого    love001 smile3525  love001 smile3525  love001 smile3525 (много е грозно нарисувана тази картинка с целувката,ама ме мързи да търся друга  Mr. Green )
и добре дошла на viiviia  Hug
намерил се е някой да бие МОФи по стаж,а?  Mr. Green
шегувам се,няма значение кой от колко време е (и това се изказа най-новият тука)  Mr. Green
сори ако приказвам щуротии,от време на време ме прихваща....досега се бяхме опънали с мъжо да му видим резултата от IQ теста...142  smile3532 smile3533 newsm44 аз го базиках че ще се окажа повече (макар и не с много),а то взе че наистина излезе така.моя милост се представи със 149,вече в групата на гениите....успех желая на създатеите на теста,че ми оправиха така настроението на 2 пъти,само че доколкото ми е известно истинските тестове са с таймер
но съм много на кеф,защото с него правихме нещо,което и двамата харесваме,обикновено сме с противоположни мнения за всичко  Confused
сега изчезвам,че мъжо носи вечеря,време е за папане  Mr. Green

# 27
  • Мнения: 312
Рали, мен ме хвана срам вчера като се изтапанчихме в Еспоо с шейната на син ми (че ние докато сме на пенсионерско парти той да се пързаля с децата на приятелката ми при които ги оставихме)... то там дали и 1 см сняг имаше не знам. Ама срам ме беше де.

хехе, ами така е, при нас обикновено не се задържа много сняг. Поне миналата зима беше с оскъден снежец. Сега чак не мога да му се нарадвам на снега  newsm44 Е поне пък сте били подготвени  Mr. Green

# 28
  • Мнения: 6 993
Събудихме се на -12 тази сутрин.
Чувствам се като  при вас  Mr. Green
В офиса са спирали парното събота  и неделя (въпреки, че има хора, които са дежурни), та сега всички работят с шапки, шалове, ръкавици, палта и прочие. Аз съм смелчага - само с ръкавици без пръсти и шал. Дори под късата жилетка съм по къс ръкав. И косата ми е мокра, защото не успя да изсъхне до през нощта  Shocked Laughing Тя е до кръста, все пак, но можеше да се постарае малко да поизсъхне. А, като казах коса, да ви се похваля - едно момиче онзи ден упорите ме питаше това ли е естественият ми цвят, аз упорито отговарях с да и тя накрая си призна, че много и харесвало "гарвановото черно" и искала да ме пита каква боя ползвам  Crazy А аз през живота си не съм се боядисвала. Бягам от фризьорски и козметични салони като дявол от тамян.
Айде стига спам за 7.15 сутринта.
Добро ви утро  bouquet

# 29
  • Мнения: 703


Добро снежно утро на всички!

Общи условия

Активация на акаунт