Проблеми с бъбреците и пикочните пътища - 13

  • 81 481
  • 471
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 449
dobra, след празниците заведи детето на уролог. Незная какво друго да те посъветвам Hug

# 61
  • Мнения: 3 181
 Моля за повече инфо: какво представлява диурезата и MAG-3?
Благодаря

# 62
  • Мнения: 7
Здравейте,за прав път ви пиша.Отдавна чета за вашите проблеми и ми се иска и аз да ви питам нещо.Но нека парво да ви разкажа за нашия проблем.На 20 08 06г. се роди дащеря ми Наталия,отначало всичко беше добре докато не взе да вдига температура до 39 градуса.Първия път казаха зачервено гърло,втория път пак така,до декември на 2006  януари 2007,когато лежахме в инфекции с диагноза пневмония и от там със страхотна диария.Както и да е оправих ме се,след известно време направихме изследвания, доктора ни изпрати при док.Стоянова,прегледа я, изпрати ни на ехо-граф.На него излезе че левия бъбрек е уголемен с 10 см., веднага ни приеха в болницата.В следващите дни направихме орография и цистография,след което дойде един от докторите и ми каза, че ще трябва да отидем на операция в Пирогов за да и махнат бъбрека и да лекуваме другия,понеже от снимките се диагностици рало хидронефроза и вур мегауретер на двата бъбрека,от което на левия 5 степен,а на десния 3.Направо щях да се побъркам,колкото рев сам изревала като се сета още ми се реве. CryМного благодаря на док.Миленков който ме успокой и каза ,че просто ще й направят операция но няма да махат нищо.насочи ни към док.Чаначев.Отидохме в Пирогов стояхме там 1 месец и ни върнаха заради трансплантацията на бъбрек с френския екип.Както и да е върнахме се и вече на 5 04 2007 ни направиха операцията.Прес това време детето беше постоянно с катетър,всичко мина успешно,док.Чаначев ме успокои като ми каза ,че няма да и се вадят уретрите от вънка.Сега вече Нати се възстановява много добре, но всеки месец правим изследвания,има постоянно бактерии и ходим при док.Миленков да изписва лечение.Та исках да ви питам:Вие също ли ги правите тия изследвания всеки месец,и за какъв период от време ви изписват лечение?Защото ми се струва че на нас ни го изписват за много кратко и за това тормозим детето всеки месец.Предварително благодаря. Simple Smile

Последна редакция: ср, 07 яну 2009, 09:38 от natali 06

# 63
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Та исках да ви питам:Вие също ли ги правите тия изследвания всеки месец,и за какъв период от време ви изписват лечение?Защото ми се струва че на нас ни го изписват за много кратко и за това тормозим детето всеки месец.Предварително благодаря. Simple Smile

Една година след операцията пускахме всеки месец стерилна урина. След това на три месеца и все още така продължаваме. Естествено ако вдигне Т независимо от причината или пък нещо го заболи пишока, корема или каквото и да ме притесни в нормалното му състояние веднага пускам урина. профилактиката при нас беше 6 месеца с уростим и цефаклор като цефаклора гродължава да го пие вече две години и два месеца след операцията. Също така на три месеца ходим при уролог и го гледаме на ехограф. Първата година това беше веднъж месечно. Освен това веднъж годишно правим сцинтиграфия на бъбреците. Една година след операцията правихме и венозна урография.

# 64
  • Мнения: 7
Благодаря,много. Simple Smile

# 65
  • Мнения: 2 082
момичета ще ви помоля за мнение.може би проблема ще ви се стори маловажен,но ще питам.от известно време при първото пишкане на дъщеря ми сутрин,започва да и пари и да плаче.след това и минава и няма проблеми през деня.като това не се случва всяка сутрин,а примерно един,два,три пъти в месеца.мислех си ,че ако е цистит или бактерии,нещата без лекуване щяха да се задълбочат.да,но това парене се повтаря от доста време и какво бихте ме посъветвали да направя-стерилна урина,ехограф...?
по скоро питането ми е ,ако детето има проблем с пикочните пътища,нещата изведнъж ли се случват или се започва с проблеми от време на време в началото?

# 66
  • Мнения: 4 218
винаги има малки предшестващи нещица, които не винаги успяваме да интерпретираме правилно. Пусни една стерилна урина, пък ако няма нищо, още по-добре.

# 67
  • Мнения: 592
Здравейте и от мен.Не съм писала много отдавна тук,но ето пак се налага.При нас ситуацията е следната.Декември си ходихме на контролния преглед при д-р Буева,всичко си ни е наред.Откакто  легенчето и влезе в норма (беше на  6 мес),освен веднъж бактерии друго не сме имали.Декември не успях да пусна контролна урина,даже Буева каза вече на 3 мес веднъж,сега реших да пусна контролна.И какво се оказва-е коли 10 на 5.Пусках 2 пъти през ден.Детето не е вдигало температура въобще.Само има сополи(но те нямат общо)Питането ми е може ли без симптоми да има бактерии.
От вчера обаче не иска да сяда на гърнето ,стиска и не иска да пишка.Казва - бои(боли).Може ли да е от бактериите ,и пак без Т.
Малко дълго стана,но какво ще кажете вие,случвало ли ви се е висока степен бактерии-никаква Т.
Благодаря ви и бъдете здрави вие и вашите дечица.

# 68
  • Мнения: 4 218
Да. Цистит

# 69
  • Благоевград
  • Мнения: 331
Здравейте, обръщам се към тези от вас, които са ходили на лечение /санаториум или почивка/ в Хисаря. Дайте предложения за санаториуми и какъв е редът за постъпване? И има ли процедури за малки деца?

# 70
  Здравейте момичета,

 регистриран потребител съм ,но не успях да вляза с ника си Embarassed.

  За първи път откривам темата ви ,а толкова много съм чела уж с нашия проблем.


 Имам момченце на 7 г и половина,което не е спирало да се напишква от както се е родил.Когато беше на 4 г му правеха изследвания кръв урина ,гледаха го на екограф,но нищо нередно не се откри.Казаха -наследствено ще го израсте.........Но кога?Мен повече ме притеснява изпускането на урина през деня.Почти непрекъснато е с мокри слипчета и дори не усещал кога се изпуска.Миличкия ,вече е ученик и някои дечица от класа му забелязали и сега непрекъснато се притеснява.Говорих отново с личната му лекаркацза нови изследвания - пуснахме му вече и стерилн.а урина,няма нищо нередно.Та въпроса ми е какви изследвания още трябват,на какви лекари да го водя и какво да изисквам от тях?Прочетох ,че има тук и други като нас ,с радост ще си комуникирам с хора които могат да ме разберат за притесненията, които изпитвам- всичко ли пробвах,да не изтърва нещо, което после да се окаже фатално........

  Благодаря ви.
 

# 71
Здравей Жана2 казвам се Божанка.Имам дъщеря на 9 години,която страда от ХРОНИЧЕН ПИЕЛОНЕФРИТ.И тя имаше същия проблем с напишкване,но при нея беше от проблема и.За да разберете пробвайте при НЕФРОЛОЗИ и при УРОЛОЗИ,ако не сте ходели там.Късмет и ако иска те да питате още нещо,може да се свържете по скайпа: desito_991

# 72
Здравейте и от мен.Не съм писала много отдавна тук,но ето пак се налага.При нас ситуацията е следната.Декември си ходихме на контролния преглед при д-р Буева,всичко си ни е наред.Откакто  легенчето и влезе в норма (беше на  6 мес),освен веднъж бактерии друго не сме имали.Декември не успях да пусна контролна урина,даже Буева каза вече на 3 мес веднъж,сега реших да пусна контролна.И какво се оказва-е коли 10 на 5.Пусках 2 пъти през ден.Детето не е вдигало температура въобще.Само има сополи(но те нямат общо)Питането ми е може ли без симптоми да има бактерии.
От вчера обаче не иска да сяда на гърнето ,стиска и не иска да пишка.Казва - бои(боли).Може ли да е от бактериите ,и пак без Т.
Малко дълго стана,но какво ще кажете вие,случвало ли ви се е висока степен бактерии-никаква Т.
Благодаря ви и бъдете здрави вие и вашите дечица.
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 
 Да.Да,да. buba_dokeva не стойте а тръгвайте по лекари,казвам ви го от опит защото дъщерями имаше същи те неща.Търсете помощ, ако трябва потърсете друго мнение лекар.Защото може да стане по лошо,тази бактерия е доста опурита.НЕ ЧАКАЙ ТЕ ТРЪГВАЙТЕ ЗА ДА НЕ СТАНЕ КЪСНО newsm17 newsm10

# 73
винаги има малки предшестващи нещица, които не винаги успяваме да интерпретираме правилно. Пусни една стерилна урина, пък ако няма нищо, още по-добре.

Здравей nano не само урина но и трябва и на лекар.Заболяването не може веднага да се развие то става постепено.  Praynig Praynig

# 74
  • Мнения: 87
Момичета,здравейте.
От известно време все се каня да пиша.Та ето.
Имам голяма молба към всички,които са преживели операция - Стеноза на уретрата,ако могат да ми обяснят какво ни чака,как се процедира,как се излиза от упойките,как се възстановява и след това.Дъщеричката ми е на 3г и половина и сега на 29,01 ако не ни отложат сме на операция в Пирогов при др.Момчилов.А някой има ли отзиви от него?Много набързо сякаш ни стана диагностицирането, и назначаването на дата и аз още съм здраво в шаша.Преди половин година направихме много несимтомни цистити и от тогава все сме по лекари.По мое настояване ,защото педито ни смяташе ,че нищо ни няма-аз поддържам лоша хигиена и затова!!!Попаднахме при доц.Лилова в Токуда,бъбреците ни са добре но тя ни прати на калибриране  и така случайно се озовахме при др.Момчилов.Оказахме се с двойно стеснение,или аз поне това запомних в кабинете.Като още на  №12-първия инструмент се показа проблема.За възрастта и трябва да е 15.
Има ли шанс нещата да се оправят с възрастта,или пък да се влошат след операцията?Ох съжалявам,сигурно са тъпи въпросите ми,но вече не знам кого да попитам?

Общи условия

Активация на акаунт