Мами в Белгия - 8

  • 17 806
  • 292
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 27 524
Още, още  Tired Иначе е толкова сговорчив, вдява лесно, страшен техничар е - у нас той настройва и пуска миялна, пералня, сушилня, двд-тата, пише по скайп, обажда се, снима с фотоапарат... обаче тоя памперс не и не  Rolling Eyes Предполагам, че се получи нещо като изпускане на момента  Thinking Оставих го сам, да разбира, да обясня и тогава, да, ама не стана - сега той прекрасно разбира, два-три пъти пишка в гърнето за последния месец, радва се, разбира похвалите и поощренията, обаче не иска и не иска да тръгне редовно и лека полека да го махнем.  Tired

Шакира, то навсякъде тук е предварително, аз затова отсега трябва да ида за напролет, ако има места. Ако не - ще го оставя за септември, че лятно време сме си в БГ  Simple Smile В някои градини взимат и с памперс, но си зависи и от възрастта. На 2 и 1/2 бива, ама на 4...  Crazy
О, това с езиците, бррр, ужас, а вие с мъжа ти помежду си на какъв език говорите?  Thinking
Фламандските градини и училища са на светлинни години пред франкофоснките. Имаше скоро изследване,с ветовно, за обучението по света - на второ място беше фламандското, на предпоследно - франкофоснкото в Белгия  Tired И аз бих пратила Криско на такова, но три езика множко ще му дойдат, пък и ние нито го говорим, нито време (Себастиян) и желание (аз) имаме да го захващаме, така че - колкото - толкова, все ще е по-добре предполагам, отколкото в БГ (сега). Преди беше друго  Blush

# 151
  • Мнения: 872
жеже, малко ти е детето за гърне. И Филип на 1 годинка редовно го слагах след сън и пишкаше, но не беше осъзнато. Виж обаче откакто разбира и като види гърне и тича надалеч . И аз съм изправена пред този проблем, че до април трябва да сме махнали памперса и да тръга. Записан е ...

За да се махне памперс детето трябва да осъзнава що за действия са пишкането и акането, да може да се сдържа сух и да си казва.

# 152
  • Мнения: 90
Аз не мисля ,Че си изпуснала момента ,просто детето не е готово или няма желание или така му е по-лесно Simple Smile.ПовеЧе постоянноство и трябва да му покажеш,Че няма друг наЧин(памперса) ,дано скоро да се справите с този проблем  Peace.

Свекърва ми много бързо ги уЧи да си казват  Laughing ,ама метода е доста берберски Laughing.Оставя ги по пликЧета и като се наака детето ,тя не разбира веднага и то отнася така цял ден наакано (после си представете в какво съсътояние е било дупето му ,разранено ).Така няколко пъти като се повтори този епизод(наакано дупе цял ден и после разранено) .Детето преди да извърши "белята" се замисля  Laughing.Та така ,аз не мисля да прилагам тоя метод де ,просто споделям  Peace

Аз не съм я слагала на гърне оЩе и не мисля ,по простата приЧина ,Че Четох ,Че децата под 15 месеца не могат да  контролират   muscles du périnée  .Единствения знак  ,Че веЧе могат да го контролират   , е това когато изкаЧват стълбите сами без подкрепа .Ето пример малката като  се наака и запо4ва "кака, кака", не и е комфортно да седи наакана Laughing ,знае какво е кака и пипи ,но преди да ги направи тия работи не и идва на акъла(тя е оЩе малка де )...

Бях Чела някъде ,Че децата могат да схваштат до 6 езика и този период на бързо схваЩане бил до  9 годишна въздръст .И аз се притеснявам доста ,но се надявам ,Че с нея Щте го науЧа бързо езика отделно Щте ходя на курсове и в къЩи Щте уЧа .Накупила съм си доста уЧебници ,пускам цд-ита  от време на време .Ние на френски си говорим ,инъЧе шейхът говори доста езици (отдават му се ) .Мен ме притеснва факта ,Че няма да мога  да и помагам като тръгне на у-Щте в класовете ,но да  се надяваме ,Че дотогава Ще  съм го сдъвкала  Sunglasses.ИнъЧе един от племнниците ми доста добре се справя говори френски ,арабски и фламански (в у4илиЩе) разбира и трите езика много добре .Прави разлика, сега веЧе е в първи клас(6 г) ,но като беше по-малък ,знаеше да брои до 50 ,да събира и изважда до 10 ,да си пише имената  ,на близките си съЩо .Та се надявам,Че и ние Щ се справим

# 153
  • Мнения: 1 572
аз честно казано го направих от любопитство , дали ще се изака защото от около 2 месеца ака като по часовник , и то е от тези които се слагат върху тоалетната чиния
а колкото до езиците аз също ще настоявам детето ми да учи и френски но по-късно , не като баща си да не иска да ходим в Брюксел защото говорели на френски ,
каква е тази езикова война тук не разбирам , като вземат да се пънат , аз мога да говоря двата им езика , а те вечно се оправдават с това-онова
добре де , един много тъп въпрос ама мъжете имат ли перинеум / périnée /
аз разбрах какво е това след като родих  Laughing

# 154
# 155
  • Мнения: 1 572
 Joy Joy Joy
шакира ти направо ме уби , явно ти писна от въпроси  Joy Joy Joy
ама аз попитах защото не знаех да не помисли че се заяждам  Peace
ами днес деня ми започва добре - малкия спа до 10 ч ,след вчерашното удряне като го видях че в 10 още спи познайте в какъв филм влязох , влизам във форума и що да видя - мъжки перинеум  Laughing Laughing Laughing

# 156
  • Мнения: 27 524
влизам във форума и що да видя - мъжки перинеум  Laughing Laughing Laughing

 rotfImao rotfImao rotfImao

Перинеумът е сноп мускули, държат половата и отделителната система  Simple Smile

Онзи магазин бил в Антверпен някъде.

# 157
  • Мнения: 90
Joy Joy Joy
шакира ти направо ме уби , явно ти писна от въпроси  Joy Joy Joy

не бе просто ,на карттинката е показано по -добре Grinning ,виж колко изгледа има само  Laughing
аз сега се заемам да издирвам  поЩта наблизо краи нас ,заЩото затворили нашата тук и така ме е яддддддддд Twisted Evil.Днес жива умряла трябва да пусна колета на едно момЧенце от дом маика и дете в БГ

ИнъЧе с малката отнесахме сноЩи до 2 и в 10 стана и тя ,днес Ще я водя на кине ,заЩото положението с тия храЧки хиЧ не е розово ,като магаре кашли ,задавя се и така  Confused

# 158
  • Belgium - BG
  • Мнения: 238
Ние памперса махнахме окончателно след като София трьгна на училище (2,8 годинки), но както бях писала не винаги учителките са толерантни кьм ситуацията. Трябва преварително да се угорите какво се прави, ако детето не е готово още да махме пампата
За езиците при нас е без коментар - в момента София е изложена на 4 езика постоянно, разбира всичко  (английският гледам да го пропуска и да не контактъвам директно за сега), но отговаря предимно на фламандски или на смесица от бьлгарски, фламандски и португалски
След 1 година ще почнат в училище и френски, тогава не искам да мисля какво ще се случи. За сега се придьржам кьм условието всеки родител да говори един език и да не се изкушаваме  че е по-лесно и да минаваме на друг език

# 159
  • Мнения: 872
При нас няма място за предварителни уговорки за памперса.  Confused От училището бяха категорични: Може да започне, само ако е 'Сух'. Това е първото изискване.
А вече на няколко места ме питат: 'Филип сух ли е', и аз в първия момент  Shocked
 

# 160
  • Мнения: 1
здравейте на всички!Ние се увеличихме в петък.Виктор се роди в 20.31 мин.,3.580кг. и 50 см.Всичко мина добре и бързо GrinningМила се радва на братчето си и вече иска да си играе с него. Hug
Стискам палци на другите бременни мами всичко да мине добре. Simple Smile

# 161
  • Мнения: 27 524
Еха, страхотна новина, честито, Роза, да ви е здрав и много щастлив     bouquet  Бързо са те пуснали  Simple Smile

# 162
  • Мнения: 1 121
Черна роза, Честито!!! Страхотна новина! Да е жив и здрав малкият бебок Grinning
Как се чувстваш? И най-вече как се справяш сама с две деца? Интересно ми е, че и на мен ми предстои същото, пък и като гледам и моите ще са със същата разлика живот и здраве Grinning

А относно езиците-ние с мъжът ми си говорим на английски, обаче аз като се обръщам към малкия му говоря на български. Той засега казва само 4-5 думички на български, но и на двата езика разбира като го пратим да ни донесе нещо Laughing Вашите деца на неговата възраст говореха ли? Навсякъде чета, че в двуезичните семейства децата проговарят по-късно, ама знам ли. На моменти малко се притеснявам.

Нова, вие вкъщи на какъв език си говорите с мъжът ти? При вас определено е интересно, ти говориш един език, мъжът ти друг и на всичкото отгоре живеете в държава с три официални езика Laughing

# 163
  • Мнения: 1 572
Честито и от мен ,
  bigdance2
Да ви е жив и здрав Виктор ,
бързичко са те изписали
аз стоях 6 дни- чакахме кърмата Laughing

# 164
  • Мнения: 27 524
И снимки, и снимки  Blush

Общи условия

Активация на акаунт