Изневери ми, но си остана в къщи - как да го приема?

  • 32 251
  • 281
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 17 282
Rexy , а ти с кое точно от поста на Мотивация не си съгласна????
Че не мога да проуменя коментара ти.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 957
Rexy , а ти с кое точно от поста на Мотивация не си съгласна????
Че не мога да проуменя коментара ти.
Ама как да не съм съгласна!? Даже намеквам, че това е съвършено правилната реакция! Ама - на, в несъвършен свят живеем...

# 17
  • София
  • Мнения: 17 282
Не мога да ти разбера стила на писане значи  Thinking
(ма т'ва си е мой проблем де, не твой  Laughing)

# 18
  • Варна
  • Мнения: 957
Когато това, за което разказва авторката на темата ти се стовари на главата, си склонен да страдаш, да обвиняваш, да се хващаш за несъществуващи сламки, да мразиш, да правиш грешка след грешка...Започваш да мислиш като Мотивация мнооого време след кошмара, който си преживял.
Ако преди 5 години бях пуснала темата на авторката и бях прочела поста на Мотивация, особено с тона, който е написан, щях да рева неудържимо няколко часа, с убеждението не само, че сама съм си виновна, но и с това, колко лош човек съм.

# 19
  • София
  • Мнения: 17 282
Да, може би си права, аз си гледам от позицията на минала и преживяла го вече и не ме боли  ...

# 20
Така е, Рокси, благодаря ти - наистина такива мисли ми дойдоха като и прочетох постинга! За мен това е пресно и крайно болезнено! Истината е, че преди с нищо не ми е давал основание да мисля, че нещо не го удовлетворяват нашите отношения. Може би само в сексуален план, че след ражданията не бях толкова активна, колкото му се искаше. Иначе си живеехме блаженно или поне на мен така ми изглеждаше, за всички хора бяхме идеалното семейство и сега има рекорден брой изумени от новината. Начело с мене, разбира се. Шока е голям, обвиненията чудовищни и дори малко нагласени, за да оправдае постъпката си пред себе си най-вече.

Незнам какво да правя - още не съм готова да го пусна, да живея с мисълта, че ще го притежава друга и т.н. Просто още менога да повярвам, че ми се случва и съм на етапа на силно желание да му навредя всячески, както той на мен навреди и нарани, а нея ми иде да я убия направо.

# 21
  • Мнения: 139
Не работиш.
2 деца.
Няма да се доизкажа.

Помисли и той какъв баща е за децата си - отделя ли време, внимание, общува ли активно с тях, какви са им отношенията, как би им се отразила евентуална раздяла (разредени виждания, той в един дом, те - в друг).

По първия абзац - може да промениш ситуацията (с работата) и дори и тогава ще ти е повече от много трудно да се справиш (не невъзможно, разбира се).
По втория абзац - много, ама много сериозно си помисли.

Искрено се надявам човекът да има сериозни намерения да остане с Вас, макар и заради децата. Само, ако знаеш колко мъже има, дето си зарязват семействата и не си поглеждат децата като ги тресне хормона - ти направо си щастливка при така стеклите се обстоятелства (последното не го казвам с ирония, даже напротив).

В случай, че Вашите отношения в момента са: скандали, обиди, тормоз и то пред децата - бих написала друго.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 9 709
Моята бивша свекърва е преглъщала многократно забежките на свекъра ми, даже хубавичко си е изкарвала яда на детето си. 

И какво, сега това ли считаме за нормално?
Прибираме неверните си мъже и бием децата си?
Ауууу, как се вбесих, че и като пример го разказваш, едва ли не така да правим и ние.  Sick Sick Sick

Никога, НИКОГА не бих се поставила доброволно в положението на авторката. Не мога да си представя по-голямо унижение от това.

Никога, ама никога не съм казвала, че това е нормално. Но ако човек се позачете, може да установи, че е логично. Не съм психолог, няма да споря. Исках да й кажа, че трябва да прецени сама с какво може да прави компромиси и с какво не може. Много е лесно да кажеш на някого "Зарежи го", както и е лесно да му кажеш "Абе потърпи, ще отмине". Всичко е толкова индивидуално. За това трябва много да се мисли, преди да се действа.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 957
Така е, Рокси, благодаря ти - наистина такива мисли ми дойдоха като и прочетох постинга! За мен това е пресно и крайно болезнено! Истината е, че преди с нищо не ми е давал основание да мисля, че нещо не го удовлетворяват нашите отношения. Може би само в сексуален план, че след ражданията не бях толкова активна, колкото му се искаше. Иначе си живеехме блаженно или поне на мен така ми изглеждаше, за всички хора бяхме идеалното семейство и сега има рекорден брой изумени от новината. Начело с мене, разбира се. Шока е голям, обвиненията чудовищни и дори малко нагласени, за да оправдае постъпката си пред себе си най-вече.

Незнам какво да правя - още не съм готова да го пусна, да живея с мисълта, че ще го притежава друга и т.н. Просто още менога да повярвам, че ми се случва и съм на етапа на силно желание да му навредя всячески, както той на мен навреди и нарани, а нея ми иде да я убия направо.
Боже, миличка, всяка една дума бих написала преди 5 години!
Желая ти все още да те обича, защото само тогава би имало смисъл да продължите заедно. А ако не стане така, ти желая бързо да се разделите, по най-добрия възможен начин, и да намериш смисъл и хармония за себе си!

# 24
Не работиш.
2 деца.
Няма да се доизкажа.

Помисли и той какъв баща е за децата си - отделя ли време, внимание, общува ли активно с тях, какви са им отношенията, как би им се отразила евентуална раздяла (разредени виждания, той в един дом, те - в друг).

По първия абзац - може да промениш ситуацията (с работата) и дори и тогава ще ти е повече от много трудно да се справиш (не невъзможно, разбира се).
По втория абзац - много, ама много сериозно си помисли.

Искрено се надявам човекът да има сериозни намерения да остане с Вас, макар и заради децата. Само, ако знаеш колко мъже има, дето си зарязват семействата и не си поглеждат децата като ги тресне хормона - ти направо си щастливка при така стеклите се обстоятелства (последното не го казвам с ирония, даже напротив).

В случай, че Вашите отношения в момента са: скандали, обиди, тормоз и то пред децата - бих написала друго.

Не съм казала, че не работя, но предпочитах от вкъщи, за да си поемам и децата от градини и у-ще, а доскоро бях и по майчинство още. Но вече работя, защото с дохода от домашната работа няма да изкарвам, ако ни зареже.

Като баща - ами той си мисли, че евърха, но нито веднъж не е извел малкия навън, не е седнал на пода до него да играят, с каката по се имат, но имат и по-дълга история все пак задно, че епо-голяма. Според мне може още много да се желае - щото сме на принципа женската работа са децата. А мъжката май е обща за него, защото колко неща из къщи има да се свършат...

По втроия абзац от посления постинг ли, че не разбрах да мисля?

Рокси, пак благодаря, май ще ти пиша на лични, ако нямаш против!

# 25
  • на изток от рая
  • Мнения: 442
Сигурна съм, че това което ще напиша сега, ще звучи объркано, но въпреки всичко...
Имам две деца и с баща им сме разделени от две години, че и отгоре.Изневери, скандали, да не казвам "бой", ама е близо до това, безотговорност.
Сега иска да се върне обратно при нас. Ами, почти съм сигурна, че ще е добър баща, ще се грижи за тях не зле, но...Какво ти "но", то си е направо "НО"!
Аз не го искам повече в МОЯ живот, този човек ми пропиля с лека ръка 11 години от живота, мислейки си, че търпението и обичта ми са безгранични. "Ама аз не мислех, че ще стигнем дотук" да ви звучи познато?Е, да де, мислеше си, че като се налудува и пак обратно. Ама няма да стане тая. Като иска да се грижи за децата, защо не го е правил преди? Аз и сега не го спирам, но обратно в живота ми-не! Само един ми е. А децата си имат техен, да си го живеят както намерят за добре. Техен заложник няма да стана!
Ами, това е. Лабрадор казва, че най-доброто, което един баща може да направи за децата си, е да...прочетете го.
Грешният първоначален избор не предполага изплащане до живот, нали?!
Абе, нещо много се разприказвах тая вечер.  Laughing

# 26
  • Мнения: 139
Сигурна съм, че това което ще напиша сега, ще звучи объркано, но въпреки всичко...
Имам две деца и с баща им сме разделени от две години, че и отгоре.Изневери, скандали, да не казвам "бой", ама е близо до това, безотговорност.
Сега иска да се върне обратно при нас. Ами, почти съм сигурна, че ще е добър баща, ще се грижи за тях не зле, но...Какво ти "но", то си е направо "НО"!
Аз не го искам повече в МОЯ живот, този човек ми пропиля с лека ръка 11 години от живота, мислейки си, че търпението и обичта ми са безгранични. "Ама аз не мислех, че ще стигнем дотук" да ви звучи познато?Е, да де, мислеше си, че като се налудува и пак обратно. Ама няма да стане тая. Като иска да се грижи за децата, защо не го е правил преди? Аз и сега не го спирам, но обратно в живота ми-не! Само един ми е. А децата си имат техен, да си го живеят както намерят за добре. Техен заложник няма да стана!
Ами, това е. Лабрадор казва, че най-доброто, което един баща може да направи за децата си, е да...прочетете го.
Грешният първоначален избор не предполага изплащане до живот, нали?!
Абе, нещо много се разприказвах тая вечер.  Laughing


A кое ти дава правото да правиш децата си заложници на ТВОЯ избор да не живееш с баща ИМ? Това, че си пълнолетна? Или това, че децата Ви ще имат 2 пъти детство?
Ако съпругът Ви си е позволявал да Ви бие и сте го изгонили - прекрасно, но, ако е защото Ви е скимнало, че той "е пропилял живота Ви" ooooh! ooooh! ooooh!

# 27
  • София
  • Мнения: 17 282
[A кое ти дава правото да правиш децата си заложници на ТВОЯ избор да не живееш с баща ИМ?

Децата СА заложници на избора на родителите им, това е факт. Тя няма нужда от оправдания по този повод.
Нима избора трябва да е у децата според теб???

# 28
  • Мнения: 385
 muneca de porcelana  искренно ти пожелавам никога да не ти се налага да правиш ТИ този избор. Никак не е леко. Аз моето решение го взимах 6 години, точно с мисълта за детето, но когато нещо не върви, не върви. Не обвинявай с лека ръка хората, никой не е застрахован от нищо в този живот.

# 29
  • Мнения: 1 023
извинявай, ама защо питаш "нас"?
приемаш, според приоритети - сърце, разум и съответно подразновидностите им.
себе си попитай най-добре.
ако ти не си отговориш - няма кой да ти даде отговор.

Общи условия

Активация на акаунт