Свекърите ме обидиха,как да постъпя?

  • 9 086
  • 70
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 7
тегли им една майна

# 61
  • Мнения: 637
Ти им кажи, как си се почувствала,пък те оттук нататък да бъдат информирани./тоя номер с заблуда заради дезинформираността, не ми минава/
Точно така. Тия чужденци са толкова дезинформирани, да не кажа ограничени. Ами как биха нарекли една испанка или португалка например? Те нали са мургави и тъмнокоси. Цигани ли са жителите на южните страни?
Баси рижите маймуни #Cussing out Не ги мисли Peace

# 62
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Олеле Боже, момиче, ти не си добре да се хващаш за такова нещо!

За северняците няма значение дали ще кажат циганка, американка или англичанка, те не влагат в това смисълът, който влагаш ти... те най-вероятно са го казали с гордост, че имат и те в семейството нещо интересно.

Малко офф: Шефът ми е швед, рус, светъл, та чак бял и жена му също, та идва той в Бг и си слага снимка на щерките на бюрото, а аз млада секретарка (това преди 7 год) любопитствам да ги видя. И о, какво виждам - две църни, ама грозни, ама ужасяващи циганета. И аз застинах с отворена уста и само успях да отроня: "Ъ-а-ъ, имат много хубави очи" а той вика "Със сигурност не са ги наследили от мен" и се засмя. Децата му са осиновени някъде от Индия, ама там у Шведско си ги приемат за свои и никой не ги гледа с презрение.

А тук в Бг бяха дошли на гости на баща си и се разхождат с майка си по Витошка и някакъв пенсионер ги беше подгонил с бастун да ги бие, че се опитват да окрадат чужденката... абе сеир...

Сега прочетох назад и със съжаление мога да кажа, че много от отговорите тук са точно толкова задръстени и пълни с расизъм като описания по-горе пенсионер...

Докато сме пълни с комплекси и самите ние лепим лесно етикети на хората и ги съдим по това дали са цигани, ще се обиждаме... и от по-невинни забележки.

Аз също съм мургава и много пъти са ме бъркали за циганка, но никога, ама никога не съм се обиждала и то не за друго, а защото за мен циганка не е обидно...

Последна редакция: сб, 06 дек 2008, 17:04 от Iggiberry

# 63
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 239

Аз също съм мургава и много пъти са ме бъркали за циганка, но никога, ама никога не съм се обиждала и то не за друго, а защото за мен циганка не е обидно...


Авторката преднамерено е ударена болезнено. Докато майка й е била жива не са посмели да я нарекат циганка.
Една мургава жена, която не е циганка, естествено няма да се засегне, когато я сбъркат с циганка. На истинските цигани венците са сини, понякога кожата на лицето е на някакви петна.

# 64
  • Мнения: 637
 След толкова години брак не са си направили труда да поговорят със сватята или снаха си, да се поинтересуват откъде е тая "екзотика" и вие го намирате за нормално. Ами не е. Това е признак за неграмотност и пълен непукизъм и незаинтересованост.
Легнал болен, срещнал един скандинавски циганин и му щукнало, че и сватята му е циганка. Не, г-не, не е българка е. Или не сте чували за такива ooooh! Това е късогледство според мен и спрете да оправдавате винаги чужденците.

# 65
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
тегли им една майна
Peace

# 66
  • Мнения: 1 942
Според мен ти е станало криво, защото са казали нещо в не позитивна светлина за майчицата ти. Ако тебе бяха нарекли циганка щеше да махнеш с ръка и да си забравила вече. Но явно ти е много трудно сега като я няма и не допускаш и грам обида/упрек или квото там може да я почерни да се каже за нея. Нормално е това! Времето лекува, остави го да сложи коричка на голямата ти рана. Сега не прави този въпрос на проблем. Ще мине време и ще видиш нещата по-реално и по-спокойно. Лично аз не виждам обида в цялата ситуация, но ти сама ще намериш отговора си с времето  Hug Hug Hug

# 67
  • Мнения: 1 942
След толкова години брак не са си направили труда да поговорят със сватята или снаха си, да се поинтересуват откъде е тая "екзотика" и вие го намирате за нормално. Ами не е.

Ъъъъ аз имам съмнение за роднина циганин. Ама нивгаш не ми е хрумвало да го питам от де му идва екзотиката на сините венци. Нарича се ЕЛЕМЕНТАРНО ВЪЗПИТАНИЕ!

# 68
  • Мнения: 494
Ама ти не го питаш от елементарно възпитание,защото се страхуваш,да не го обидиш. Защото за повечето от нас,да те нарекат циганин е обидно. А за свекърите като не е обидно и като са уж толкова горди от този факт,защо не са го споменавали поне един път за тези седем години?!

Обидена,има ли някакво развитие?

# 69
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 239

Ъъъъ аз имам съмнение за роднина циганин. Ама нивгаш не ми е хрумвало да го питам от де му идва екзотиката на сините венци. Нарича се ЕЛЕМЕНТАРНО ВЪЗПИТАНИЕ!

 newsm62 newsm62

Имах две колежки сестри, една от тях ме разсмиваше яко, другата беше невероятно мила и добричка. Пуснаха се слухове, че са циганки. Отначало не можех да повярвам, защото винаги бяха чисти, абе нямаше на външен вид нищо циганско. Само едната беше по-матовичка. Сладурки. Родителите им бяха образовани. Къщата винаги чиста.
Един ден в работата дойдоха при тях две сестрички - първи братовчедки.
Такава разлика, нямам думи - сините венци, ръбестите черти на лицето. Цинганарки та дрънка.
Обаче и те готини. Когато човек си свестен няма значение какъв му е етноса.

# 70
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Много лично си приела нещата, защото се отнася за майка ти и тъй като нея я няма, то не може / можете да се защитите. Но ти желая, като мине време, само да се смееш на това, тъй като е породено от незнание. ( със сигурност).
Не знам къде живееш, но при нас думата циганин няма лошо значение. Дори не могат да познаят истинските цигани, защото за тях това са холандците, които живеят в каравани, на комуни и се обличат екстравагантно ( по цигански  Wink). Сочила съм на холандец циганин и те ми казват, че това е Х нация. И аз не бих могла да разпозная или асоциирам нации, които не познавам / съм имала малък досег.

На твое място бих им купила книга / филм или т.н. за циганите и тяхната история и да видят, че твоето семейство не е такова. И не бих ограничила контактите.


 

Общи условия

Активация на акаунт