Отговори
# 255
  • Мнения: 1 475
Добро утро, момичета!!

Едно чайче с медец в студената ноемврийска сутрин Hug



За мен е много важно, не болницата, а отношението на лекарите към теб- изключително важно, защото ако един лекар влага старание и загриженост спрямо теб, то той би забелязал и проблем! И смятам, че Токуда напълно отговаря на моите очаквания, още повече,че шефа на АГ-то, д-р Карагьозов ми е лекар от време оно, още докато работеше в Майчин Дом и пак ще кажа напълно му се доверявам на избора му за мой гинеколог от колегите му в Токуда/досега са ме гледали д-р Бойко Димитров, д-р Герганова, д-р Данаил Илиев/много сладък млад и внимателен доктор от Шейново/- ами за нито един от тях не мога да кажа лоша дума и като отношение и като професионализъм и затова сега ми е много трудно, кой от тримата да ми следи ЖК, а е ясно, че за раждане ще избера д-р Димитров/също  е лекар от Майчин дом/ в екип с още някой!!

Франческа, това , че в Токуда всеки гледа да ти направи секцио, не съм съвсем съгласна аз съм казвала и преди, че съм с конизация, при една част от пациентите с конизация трябва да раждат задължително секцио, нито един от лекарите, които съм изброила, не ми каза, че съм за секцио, всеки казва ,че съм с една от най-добрите направени операции, които някога са виждали  и то благодарение на проф. Карагьозов и д-р Карагьозов/за който незнае, те са баща и син и са най-добрите хирурзи-гинеколози в България, особено професора Hug/ и ,че съм си за нормално раждане, смяташ ли, че при положение, че съм с такава операция, някой ще си сложи главата в торбата, да раждам нормално, ако бих имала някакви проблеми! Имам познати, които също родиха там и също родиха по нормален начин.! Peace

Последна редакция: пт, 28 ное 2008, 10:12 от somebody

# 256
  • Мнения: 9 814
И преди го бях писала, че наистина е важно преди всичко да се довериш на добър специалист.
Моята лекарка обича да казва, че ако едно раждане върви нормално и на полето да е няма значение. Ако обаче има проблеми и в най-добрата болницата да е риск винаги има.
И макар обаче лекарят, на който се доверяваш да е от значение, все пак малко или много е важна и обстановката.
Все пак раждането е най-специалният момент в живота на всяка жена.

Ще правим ли вече нова тема?

Всъщност пускам я!

Последна редакция: пт, 28 ное 2008, 10:04 от Франческа Салиери

# 257
  • Мнения: 1 475
Франческа има нови правила, темите трябва да достигат 20 стр и тогава се прави нова тема!

# 258
  • Мнения: 9 814
Заключват се на 20-та страница.
" темите вече ще се заключват на 20 стр., а не на 15 стр. както досега"

Но темата може да се започне и по-рано Peace
Всъщност е готова вече, така че, след малко може да се местим там.

# 259
Somebody,аз също съм сконизация моят лекър също ми каза ,4е няма проблем за нормално раждане,
важно е да не е голяма конизация ,ина4е няма никъв проблем за нормално раждане!Аз също се бях притеснила за раждането!Моята е правена във  Виена и аз съм страшно доволна пт моя професор!

# 260
Еи забравих ,Франческа, моля те можеш ли да ме изместиш в списа4ето с термините оказа се 4е термина ми е 01.06 Flutter!
Цунки от мен и слън4ев ден на вси4ки! Hug

# 261
  • Мнения: 1 425
Франческа, съгласна съм с теб - наистина е много важна обстановката по време на раждането. Първото дете го раждах в Смолянската болница. Не знам сега как е там, но тогава беше пълна мизерия и ужасна предродилна и родилна стая. Оставиха ме на едно легло по време на контракциите, сложиха ми система и зачакаха. Не ми позволяваха да стана, да се движа, да се обръщам в леглото. Макар, че имах бързо раждане (2часа), от него имам лоши спомени.


# 262
Добро утро мамчета ! Имам въпрос кога започват да ти правят изследвания, аз съм в 3 месец и само кръвната група ми остановиха и веднъж ме мериха. Не трябва ли преди 3 месец да се правят изследвания ? А и бих искла да помоля Франческа да ме добави в списачето с термините, термина ми е на 13.06.

Последна редакция: пт, 28 ное 2008, 11:23 от kristina84

# 263
  • Мнения: 1 475
Ами на мен ми пуснаха всички в 8 г.седмици, а тази седмица направих Спин, Васерман и Хепатит, днес си взех резултатите, отрицателни естествено! Само се чудя, дали да не си пусна и една токсоплазма, че гледам масово момичетата, от другите месеци са пускали, гледах котка до преди една година!!

# 264
  • Варна
  • Мнения: 899
kristina84 на мене и кръвната група не ми казаха, нито ме измериха. Взеха ми кръв и урина и ми казаха: "Всичко ти е наред" и джас телефона  #2gunfire Чак сега като отида на 10.12. ще я разбера, когато вече съм в 15 седмица  #2gunfire #2gunfire #2gunfire Направо ще го разбия от въпроси тоя лекар, да го видя дали ще ме претупва така другия път.  #2gunfire

# 265
  • Germany
  • Мнения: 7 955
Добре  де, аз имам спомен от предния път, че валидността на СПИН и т.н е месец или макс 3 месеца... Аз доколкото си спомням тези изследвания си ги правих някъде към 7-8 месец. Кръв и урина ми взеха преди 3 седмици докато се водех в болница на с-ми. Цитонамазка и микробиология на 15.12 - според моята лекарка, по рано няма смисъл.

# 266
  • Мнения: 1 475
   Galia_5, трябва да бъдеш, нахална и сама да си ги искаш, аз така направих, защото недай си боже си болен от нещо  и разбереш в 5-тия месец примерно, ще е много късно за предприемаш крайни мерки, но всеки решава сам за себе си!

    Аз нали от некадърни лекари си препатих преди 3год/за да стигне до конизация, човек който ходи през 3 месеца на гинеколог и никой да не забележи проблем, смятайте за какви некъдърници става въпрос, отдавна съм ги сложила в черния списък в бг-мама "въпросните гинеколожки"/,докато не попаднах на моя си гинеколог и оттогава знам къде да ходя, какво да искам, половин лекар съм станала, а и сега страшно много материали изчетох за изледванията по време на бременността и не смятам, че е превземка, ако си ги направиш в началото, а после и в края на бременноста/това е общо валидно  и за моята и на бебето сигурност/така, че аз съм за!  Peace
    Пък и като едни съвременни европейци, е хубаво човек да си прави тези изследвания, поне веднъж годишно и без да има бременност! Peace

# 267
  • Мнения: 1 291
Явно на различните места-в различно време препоръчват изследвания.
Аз ще раждам в Щерев, може и преди да съм го казвала, но на тях дължа 2те бебета от инвитро, нямам забележки засега, обстановката ми е позната и всички от персонала.Правила съм и операция там.
Съмнява ме ако има проблем в раждането да не се вземат всички необходими мерки.
Знам много майки които са раждали там и са повече от доволни, не съм чула някой да се е оплакал от нещо.
Не бих сменила тази болница с държавна.

# 268
  • Варна
  • Мнения: 899
somebody наистина си права, че трябва да съм нахална. Големият ми проблем е точно това, че не се бутам и много ме е яд на мене си. Затова сега сверявам информация при вас как е и какво са ви казали и като отида декември на консултация, всичко ще го питам, колкото и да бърза да ме изпрати  Naughty

# 269
  • Варна
  • Мнения: 899
Да ви питам, направиха ли ви картон при регистрацията, в който да вписват всичко (тегло, обиколка накорема, изследвания)? Една приятелка, която роди февруари, каза че е имала такъв картон, но на нея личната й водеше консултациите.  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт