Февруари 2009 ще се раждат най-красивите хлапета!!!

  • 13 529
  • 291
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 2
Yanast, благодаря за мнението ти, определено имаш добър опит с кърменето и е много полезно да чуем именно практическо мнение Peace
Вероятно нещата са индивидуални в зависимост от конкретните възможности за кърмене.
Аз лично бих се радвала да имам възможност да кърмя бебчето по-дълго време, докато то усеща нужда и много се надявам всичко да е наред за да вървят нормално нещата.

Иначе и аз смятам че на лекциите правят доста реклама на някои продукти, а избора в крайна сметка си е личен  Wink

Реших да споделя това което съм слушала и да се допитам за мнения и коментари от  майките с опит, че то отвсякъде ни заобикалят с какви ли не комерсиални препоръки, а на практика кое ще се окаже наистина ползотворно  и удачно - май времето ще си покаже а и конкретните нужди на бебчето  Flutter

# 211
  • София
  • Мнения: 1 982
Ето ме отново  Wink

viev_3003 радвам се за хубавите новини Simple Smile Аз също съм се насочила към Тина Киркова и при мен има вероятност да е секцио,защото единия край на плацентата ми засега е малко ниско  Sad От Тина Киркова са ми препоръчали д-р Валентина Григорова,която е и шеф на родилното отделение.Но не знам дали толкова лесно може човек да си я избере и дали взима стандартна такса за избор на екип.

Mia66 то на зъболекар безболезнено не може да бъде  Sad, но мерси за подкрепата беше поносимо,обаче още не съм с пломба,само ми извади нервите,останалото в петък  Sad

4erveno6iika
ти не мислиш да купуваш помпа,защото мислиш да кърмиш,а аз няма да купувам,защото знам,че няма да кърмя  Laughing Просто съм убедена,че няма да имам кърма,всички от рода ни не са имали,то за мъжете ясно,имам предвид,че всички жени не са имали  Simple Smile

^desika^ и аз трябваше да ходя на лекции,но заради студа,зъболекаря и това,че бащата на милото ще ни идва на гости,реших да пропусна.Не че сега ще ми е много забавно да готвя и да сервирам масата,но няма как...

# 212
  • Мнения: 17
cutesmallcat много си права да не внасяш осигуровки за декември. И при мен положението е такова и ме посъветваха да си пусна болничен от 1.12. и аз така и правя още два дена работа и после  newsm44  Найстина няма смисъл да се набутваме при положение, че декември не влиза в базата за изчисление за болничния.
 А искам и аз да ида на лекцията на 9.12 наи-после ще съм свободна, а именно и тази тема ме интересува живо. Защото както казва една приятелка нямам книжка за бебе, само за кола та и хабер си нямам какво да го правя това човече като ми го връчат живот и здраве след месец и нещо си или два. А нещо не ми се разчита на майчиния инстинкт много много, че като се знам каква съм ще си е чист Сървайвър за чавето. Та утре ще звъня да се записвам дано да не е късно вече.
 Лека вечер  от мен и да се наспим тази нощ  Heart Eyes

# 213
  • Мнения: 1
Фоксиииииииииииии, чакаме да се отчетеш след прегледа!  Hug

# 214
  • Мнения: 56
nejno_cvete, аз се изцеждах, но в никакъв случай не ми е отнемало часове. Не съм ползвала помпа, правех ръчно и се справях завидно добре, е, не е най-приятното преживяване на света, но като се налага стискаш зъби и вършиш работа, все пак не продължава вечно Wink Даже като ми се налагаше да излизам се изцеждах в бурканчета, за да може този, който оставям да гледа Рая да я нахрани. Всъщност на мен педиатърката, която дойде веднага след изписването в къщи ми обясни, че трябва да доизцеждам гърдата ( ако има какво да се изцеди, разбира се) и че трябва де се редуват гърдите пир храненето. аз също съм кърмила през три часа  и не съм имала никакви проблеми, докато кърмата просто не спря в един момент по незнайни причини. Не е болка за умиралка, смятам, че можеш и на ръка да се справиш. За себе си лично, понеже ще раждам секцио този път и не знам за какво иди реч, съм решила да си взема помпа, ако ми потрябва добре, ако не ще я подаря или продам и така.
Албенче, ама много си ми хормонална,бе душка, кви са тия глупости дето се въртят в хубавата ти главица Wink Както писах по-рано днес аз също съм доникъде с покупките, а за другото, споко, всичко ще си дойде от само себе си. С Рая бях станала като хипо и накрая виках " Ой, айде да излиза това бебе, че вече направо не го издържам Shocked" След това като ми я сложиха и се преобърнах на 360 градуса, а като тръгнах да я кърмя на другия ден се получи толкова лесно, все едно цял живот само това бях правила Grinning така че бъди спокойна, ще бъдеш прекрасна майка, важното е да си спокойна и позитивна и ще иммаш едно спокойно и усмихнато бебе Wink Айде целувки от мен hug

# 215
  • Мнения: 5
Здравейте маминки  Hug
ох днес цял ден загубих в КАТ   #2gunfire и пак не свърших работа, трябвало ми медицинско, а аз мислех че е само когато ти е изтекла шоф. книжка, а аз просто съм си сменила фамилията  #Cussing out Та ще се ходи пак за съжаление.
lukrecciana сега видях за пъпната връв, и аз в началото се постреснах, нашата е отстрани на вратлето, и доки каза че трябва да се следи да не се стегне като се завърти  newsm78 , за да се прецени какво да е раждането, защото не можело да е нормално, ама не каза че е опасно засега. Та затова в 36 г.с. на доплер. Незнам май ще се разровя в нета сега да потърся нещо, че и мен ме обхванаха нещо лоши мисли. Ако намеря нещо ще ти кажа.
Това е засега, отивам да направя нещо набързо за вечеря, че мъжо е гладничък, а аз се подмотавам още Laughing
Лека вечер на всички  Hug

# 216
  • София
  • Мнения: 2 508
cutesmallcat много си права да не внасяш осигуровки за декември. И при мен положението е такова и ме посъветваха да си пусна болничен от 1.12. и аз така и правя още два дена работа и после  newsm44  Найстина няма смисъл да се набутваме при положение, че декември не влиза в базата за изчисление за болничния.

Аз май нещо съм пропуснала... Защо не влиза декемри? И аз излизам на 01.12 в болничен! newsm44 Всъщност вече съм в платен отпуск!! smile3502

# 217
  • Мнения: 242
Тук съъъъммм,Дидерончооо,прибрахме се преди малко.Голямо чакане беше и затова сега ще бъда бърза,че трябва да слагам яденето...Този път прегледа беше гинекологичен.Маточната шийка ми се е стеснила,вместо /както предполагахме с доки/ да ми се разшири и засега изобщо няма да мислим за серклаж,което разбира се може само да ме радва newsm44. Иначе ме мери,тегли,всичко е нормално,а другия път ще гледаме бебоците Mr. Green Поскара ми се,че съм била много активна, а сега трябвало да съм по-флегматична...Ама как да бъда флегматична като аз по принцип съм си бърза и припряна  ooooh!  Mr. Green Каза,че вече трябва активно да пазя леглото Sad Кофти,ама щом е заради беби-ще се постарая Naughty
То беше за 10 минути цялата работа,ама това пусто чакане по най-малко час /в случая 2/ всеки път ме побърква...
Айде,милички,сега отивам да сложа на милото да папа и после съм пак тук Hug

# 218
  • Sofia
  • Мнения: 2 502
Здравейте пак Simple Smile

Аз днес се позагубих, защото мама ми беше на гости цял ден и така хубаво си изкарахме! Grinning

Еми, да се оправяте с Райчето и ще ви водя на хипопотамска разходка някъде околовръст, нали сме съседки, а до по-далече трудно се стига вече  Mr. Green

viev_3003, честито за резултата от ФМ! Ама много сте големи вече   bouquet Аз утре съм на ФМ и взех леко да кърша пръсти вече, ама ми го няма таткото още, та да му помрънкам малко  Joy Ние с теб сме горе-долу заедно като седмици и ми е интересно дали и моето мече е такова голямо вече  newsm78 Утре ще видим...

Деси, ето ме, бе, душа! Тук съм! И ми беше голям кеф, имах към 5 странички да изчета, много обичам така!

За пазаруването - засега действам много хаотично, оттук-оттам малко нещица, ама съм решила декември да натамъня някакъв кратък списък и да карам поред, че аз така обичам - с план и програма! Телето му с теле!  Joy

Момичета, да ви питам за La redute - реших се май да понапазарувам малко оттам. Та, майка ми има май е кредитна карта, но с внесени вътре парички. На Master card е. С нея ще стане ли номера? И колко Евро е доставката до БГ, че с тоя френски е такава мъкаааа! #2gunfire Добре че съм завършила испанската, та с много фантазия успях да се регистрирам поне! ooooh!

autumnsphere, при мен не влиза декември, защото се осигурявам от юни на по-високата заплата и декември вече няма нужда, защото имам пълни 6 месеца. Смятам да си пусна болничен за декември, защото базата за майчинството е до ноември включително, а болничния за раждане ще ми е от 22 декември, та НОИ да пусне някой лев, стига са прибирали! Wink)

А къде се покри нашата малка лисичка?Simple Smile Чакаме новини от прегледа! Hug
Това е засега от мен! Хубава вечер!   bouquet

Ааааа, Фокси, появи се точно в момента, в който питах за теб!  Laughing

Последна редакция: ср, 26 ное 2008, 21:05 от cutesmallcat

# 219
  • Мнения: 2 784

За изцеждането след кърмене-за мен това е много досадна и неприятна и напълно излишна манипулация. Кърмих 2 години, не притежавам помпа и никога не съм успявала да изцедя мляко от гърдите си (опитвала съм от любопитство). Според мен от 9 месеца малко ненужно рекламират продуктите на Авент като жизненоважни. Изцеждане е необходимо само в специфични слуачи а не по принцип.
Подкрепям с две ръце. С доизцеждането след кърмене си докарах хиперлактация на едната гърда и оттам мастит. Всичките ми проблеми секнаха, когато реших да изцеждам само, ако гърдите са много напрегнати (например, ако бебето пропусне кърмене ), да не спазвам час, да не отменям нощното кърмене и да не давам вода. Кърмих почти до втория рожден ден на Калина. Помпата ми беше тип спринцовка, от най-простите, мисля, че на пръсти се броят пътите, когато я използвах след 3 месец(горе-долу тогава ми се регулира кърмата). Моят съвет е, ако можете да вземете назаем от раждала приятелка, защото най-вероятно ще я ползвате кратко. Момичета, в Кърмаческия форум има много богата библиотека със статии за кърменето. Това е вашето бебе, но независимо какво решение ще вземете- да кърмите или не, да захранвате късно или не, да спазвате режим или не, информирайте се добре, защото за съжаление, повечето от педиатрите в България  не са достатъчно информирани за алтернативите и последствията от тях.

# 220
  • Мнения: 242
Тук съм,бе,Писи Hug Това е поздрав за теб Mr. Green


Точно с Мастеркард можеш да си пазаруваш,а доставката е 6 евро,но като се регистрираш ще започнат да валят промоционални кодове,с които може и да ползваш по-малка доставка.На мен досега ми е варирала от 2 до 6 евро...

# 221
  • Мнения: 17
autumnsphere ами нали за изчисление за 9-те месеца болничен който трябва да взимаме за бебето се взимат впредвид само пълните месеци преди излизането в майчинство. А на мен (предполагам и на котето) ни се пада да излизаме по майчинство някъде през декември, т.е. няма да има цял месец, но понеже сами се осигуряваме, няма да сме на далавера да внесем осигуровки за декември от джоба си, защото ако сме болничен държавата ни осигурява. А в случая можем да си спестим тоя разход все пак това не са малко пари аз поне внасям около 670 месечно от джоба си освен това което дава фирмата.  ooooh! уфффф много оплетено го обясних ...... в нашия случай имам впредвид, че за база за изчисление на майчинството за 9 месеца ще се вземат месеците юни- ноември, вкючително. Мисля че и при теб ще е така щом си болничен от 1.12. ако разбира се не го прекъснеш до излизането по майчинство.

# 222
  • Sofia
  • Мнения: 2 502
Мерси за инфото, Фокси! и за страхотния сладур! Хааайде сега малкото коте (в отсъствието на тати) да се метне в Ла Редут да си разтуши малко стегнатата душа!..... smile3508

А за лека нощ искам малко да развеселя всички с притеснения за килограмите... Я вижте какви сме хубави и доволни!


Хайде вече наистина казвам лека нощ!  Heart Eyes

Последна редакция: ср, 26 ное 2008, 21:19 от cutesmallcat

# 223
Здравейте бременлинки,аз тъкмо качих снимчици на обзавеждането в албума и може ли някой да ми обясни защо една снимка ми се публикува 2 пъти и защо не мога да и пиша някакво заглавие Sad (става въпрос за количката)
foxy81 радвам се че новините от доктора са все хубави Wink
о,момичета,днес една моя много добра приятелка такъв подарък ми подари...нещото,което най-много исках да си купя още през първата бременност,но не купих,защото беше много скъпо - чанта за памперси,биберони и разни такива на Гучи(качих я в албума) .Още преди почт 2 години я исках,но тогава цената и беше 900-950 долара и се бях отказала вече,но днес явно е моя щастлив ден

Последна редакция: ср, 26 ное 2008, 21:25 от TiffanyMishelle

# 224
  • Мнения: 2 829
Нежно цвете, докато пишех за изцеждането мъжа ми се появи да ме чака пред офиса, та бързах да свърша, затова някак може прекалено категорично да е прозвучало.
Помпата е полезна вещ и изцеждането може много да помогне на кърменето, но не е правилно да се препоръчва на всички и след всяко кърмене-то в никакъв случай няма да навреди, но е излишна загуба на време. Изцеждането е нужно ако напр. бебето е отделено от майката в РД- ако майката и бебето са заедно бебето може да суче когато си поиска (както би трябвало да бъде) и да стимулира кърмата на майката. Ако бебето и майката са разделени (заради секцио или порядките на болницата са да се носи бебето в определени часове) тогава с помпата майката може да компенсира липсата на сучещо бебе и да стимулира лактацията си. Помпата може да е много полезна и ако майката иска да излиза и да остава бебето на някого. Помпата може да е много добър помощник и в някои особени случаи при проблеми с кърменето-ако например бебето е слабо или поспаливо и не суче достатъчно ефективно, ако майката има хиперлактация, ако има запушване и т.н. И още-ако майката е решила да кърми под твърд режим също може да има моменти, когато ще е нужно изцеждане. Работата е там, че бебетата периодично започват да се нуждаят от повече кърма. Естествения механизъм да увеличат количеството кърма е да се залепят за майката и да сучат по-често. Ако майката обаче не е съгласна да кърми на поискване този механизъм няма как да сработи. Тогава пак изцеждането след кърмене може да компенсира липсващото сукане.
Просто ако всичко потръгне с кърменето добре от самото начало може да ни е супер лесно и приятно (само да предупредя, че през първия месец е мааалко по-особено, поне аз през първия месец се чувствах уморена, неуверена в себе си и уплашена че бебето ми се е лепнало безвъзвратно и никога повече няма да имам собствен живот Simple Smile ) и затова и се опитвам да ви предупреждавам да не си усложнявате живота ненужно. Моля да не ми се сърдите ако звуча назидателно, не е нарочно, а по-скоро от неумение да се изкажа добре Hug

Общи условия

Активация на акаунт