Февруари 2009 ще се раждат най-красивите хлапета!!!

  • 13 505
  • 291
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 14
Айде и аз да се разпиша!
Малко ме срам да ви призная, но като ви гледам как сте се завайкали за пустите килограми четете: стартирах от 55кг., а преди два дни бях 70кг., което прави цеееели 15кг.! Незнам доколко е нормално това, но изследванията ми са добри пу-пу! Малко бяха започнали да ми се подуват крачетата, но след като си направих и зследвания и всичко е наред newsm53  Ха, да ви видя сега, ще се оплаквате ли още? Не му мислете много, много! Само да са ни здрави дечицата, килцата се свалят! А, пък да ви кажа, че не знам откъде ги качвам тези килца незнам, ям си по 3 пъти на ден и то в напълно нормални количества! Не прекалявам със сладкото и тестеното... Абе какво да се прави! Embarassed
petrova_hgsmile3525!

# 181
  • Мнения: 356
Здравейте,мацки!!!!Пак много сте изписали,ей   Wink Четох,че някой беше писал за хемоглобина.Аз също пих желязо един месец -Малтофер фол.Хемоглобина ми беше 105,след като го спрях направих контрола след 7 чисти дни и беше 116 и не поднових приема му.Ти под каква форма пи желязо?
Момичета,да ви кажа под секрет на 15.12.08 г. живот и здраве ще стана госпожа  Blush

# 182
  • Мнения: 24
Мамчета качих една снимчица в албумчето с бебоците  Grinning
Чакам мнения на кого прилича хулиганката на мама или на тати  newsm47

# 183
  • Мнения: 71
Привет мами,
вчера дочетох предната тема, едвам-едвам, и не стигнах до писане. Днес първо ще пиша, после ще чета, че сте много бързописни  Hug
Мечоланке, добре съм и съм тук, но не съм често във форума, защото правихме ремонт на банята - най-после свършихме, сложихме душ-кабина и стана много джиджано /по моя идея/, само не питайте аз как се събирам в нея с тоз огромен корем  Embarassed Embarassed. Донесоха ни и прахосмукачката рейнбоу - извадихме яко прахоляк, а чистим иначе редовно... Размествахме мебели в нашата стая и докато подредя всички джунджурии и то мина доста време. Отваряме място за леглото на бебчо, пристигна и матрака. Ходих и по доктори - видях се с доки, при която мисля да раждам в б-ца Св.София /бивша Т.Киркова/.  Бебо е добре, слушаха го и на Доплер - вс. е ок. , много ме рита, станал е 1300 гр. и пак е седалищно - явно доста се върти и не е заел позиция за излизане още. Качила съм 12 кг.
Днес ще вляза в албумчето със снимки да разгледам как са минали срещичките и после ще чета, пък докъдето стигна ...   
      За "десерт" - ЧЕСТИТО на всички, чиито празници пропуснах миналата и тази седмица, да сте живи, здрави, щастливи и обичани!!! Да ви обграждат с много любов родители и близки, а децата да са здрави, весели и игриви!!! През Февруари, 2009 - да се родят здрави и красиви бебета - подаръчета на мама и тати!!!
Пазете се мили ми коремки,   love001  love001  love001  love001  love001

# 184
  • Мнения: 56
Ха здравейте и от мен Wink
От сутринта се подмотвам нещо и чак сега ви допрочетох, че и вие не си губите времето Grinning
Гледам обсъждате килограмите и май повечето от вас си правят сметката без кръчмаря Mr. Green Не се шашкайте, и аз с Рая бях решила да кача само 12кг., а финиширах с 22кг. отгоре #Crazy Така че хранете се нормално, хапвайте свястна храна, доколкото е възможно разбира се, защото аз например не мога хич да устоя на всичко тестено и сладко и се учудвам, че с това плюскане съм само 11кг.дотук, което си е направо подвиг. Ще видим накрая каква ще  е сметката, но се свалят, къде по-трудно, къде по-лесно, въпрос на воля и на физиология е... и на ЕГН Sad
Радвам се, че само хубави вести се сипят около вас и дребосъците, дано до края е така Praynig
Виждам, че някои от вас доста са понапреднали с покупките, аз все още само един комплект за нероден Петко съм взела и това е Rolling Eyes Може би другия месец ще се поразкърша по магазините или пък мъж+мама ще свършат това, ако нещо ме изненада бебока Grinning
За изследванията онзи ден бях на такива ( кръв+урина), но още не съм си взела резултатите. Иначе е-колите съм ги утрепала Mr. Green, голям кеф. Сега съм чак на запис на тонове 32 или 36 седмица newsm78
desika, пий митамините след като се наобядваш, за да не ти се драйфа Sick И аз имах такъв проблем като ги почнах, ама им хванах цаката, просто спрях да ги пия сутрин и всичко е ОК Wink
Ами това е от мен, продължаваме с Рая да сме болни, дано скоро се оправим Praynig
Хубав ден на всички Heart Eyes

Последна редакция: ср, 26 ное 2008, 13:23 от emym

# 185
  • Мнения: 2
Привет на цялата бременна компания  Hug
Днес се е показало такова хубаво слънце, макар и да е хладно ...

Виждам че говорите за килограмите, и аз вече уцелих десятката  Blush в смисъл че съм с 10кг отгоре, като че ли не ми личат чак толкова, но аз си забелязвам как постепенно закръглям дупето и бедрата  Mr. Green, поне не се притеснявам за мъжа ми, защото той ме харесва дори повече с по-закръглено дупе  Laughing
Много се надявам да се вместя в нормите горе-долу около 15кг, но нещо започнах по-бързо да качвам , бебчо ли расте повече или  аз  newsm78

Сетих се да ви питам, някой прави ли гимнастика за бременни ?
Има една страница с много хубави упражнения - http://www.letsgym.com/2007/02/12/gimnastika-za-bremenni-nagledno/
и аз в началото бях се активирала, но после спрях че се притеснявах да не натоварвам корема, сега отвреме на време правя по някое  упражнение, основно за краката и ханша, но не редовно. Трябва да се стегна вече по-сериозно, защото всеки казва че по-активното движение допринася за по-благоприятно раждане, дано  Wink

Доста се коментира въпроса за болничните и обезщетенията и аз имам едно питане,  newsm78
на мен са ми пуснали по-високи осигуровки върху 600лв от 1 август преди това ме осигуряваха на 240, пада ми се да изляза в официален болничен на 14 януари, термина е определен за 1март.
досега съм смятала и януари като месец който влиза в базата и с него стават 6месеца, понеже говорих с една счетоводителка в началото и тя ми каза че се взимат за база месеците преди месеца на раждането, а не до месеца в който излизам в болничен за предварителните 45дни.
Сега каго гледам вашите коментари и обяснения се оказва че януари,  ще имам около 10работни дни /мисля да ги покрия с платен отпуск.../ но понеже тогава ще изляза в болничен се чудя дали ще се вземе като осигурителен месец и ще участва в базата от 6мес....

Много моля някой който знае как стоят нещата с тия болнични и осигурителната база, да ми каже дали  е правилно че се има предвид 6 месеца преди месеца на раждането  и  според вас дали януари влиза като осигурителен след като работя 10 дни от него а после излизам в официалния болничен ? Дано да съм го обяснила ясно  Rolling Eyes

Последна редакция: ср, 26 ное 2008, 13:14 от nejno_cvete

# 186
  • Мнения: 806
TiffanyMishelle Аз съм с планово секцио преди термина.  За това казвам, че ще започна с стаята на бебо 2-3 седмици преди раждането.  Ами то ние ще се върнем от морето 3 седмици преди секциото  Shocked

emym Бързо да се оправяте с Рая. 

nejno_cvete За тези упражнения.  Аз ходих 3 пъти седмично на фитнес до преди 2 седмици.  Забелязах, че като се натоваря малко и започват едни болки ниско долу.  Притесних се да не са контракции, и реших да спра с тренировките.  Сега леки разходки.

# 187
  • София
  • Мнения: 1 979
Бухтичке, извинявай,но ако не е тайна при кой лекар в Св. София си решила да раждаш?Препоръчан ли ти е от някого и как ти се стори?Защото и на мен ми препоръчаха лекарка от там и се чудя какво да правя.

emym, стойте на топло и се лекувайте,защото времето е ужасно  Sick

# 188
  • Мнения: 32
nejno_cvete  в базата ти за изчисление няма да влиза януари, а месеците от юли до декември.

# 189
  • Мнения: 46
Наде,направо ме разсмя с твоите коментари,пак си права- дали Иванка,Марийка,все тази за докторите.Я дай твоята приятелка на заем за раждането,че и аз съм си малко спек  hahaha
Албенче,моя свекър като се прибере и ме пита:Шишко,как си?"много ми е смешно,как ли ще ми вика след 2 месеца,ако сега съм шишко newsm78,но не се обиждам,той си е джаста-праста в устата.
Аз с моя "късмет" пак се прекарах.Докато бях до фирмата дойдоха от банката,в коята ни превеждат заплатите да ни сменят картите,защото изтичат до края на 11 месец,а аз вчера в чакалнята на Фемина си закачих якето и дадох на мъжа документите(личната и картата),а снощи забравих да си ги взема,а днес той е в Хасково.Утре ми се очертава разходка и до Тракия,а нямам удобен транспорт,дано времето е хубаво да се поразходя повечко хем ще се видя и с една приятелка,която не можа да дойде на сватбата и да и покажа снимкита.
Сори за дългия пост,ама вие сте си ми близки ,спирам и отивам да унищожавам портокали и грепфурти  Stop

# 190
  • Мнения: 2
Албенка,  и аз предпочитам повече разходките за раздвижване, гледам да ходя повече пеша , това ме ободрява и ми действа много добре  Simple Smile
Как е твоето бебче, движи ли се по-активно вече?

Pampam, благодаря ти за отговора, жалко наистина че се получава така  Sad,
щом ще се считат от юли до декември, юли ще ми бъде с по-ниски осигуровки и това ще намали крайния резултат... много тъпа работа с тия осигуровки....

# 191
  • Мнения: 80
Здравейте, маминки.
Да ви разкажа днес сутринта, какво прави нашата палавница.Незнайно защо тел.на мъжа ми започна да звъни в 7.00 и аз ставам, гледам-брат му.Милото вдигна ама ъ-ъ, и така де  оказа се че бил спал върху телефона си  #Cussing out.Решихме ние пак да заспиваме и милото се обърна с гръб към мен,а аз се залепих за него и по едно време-туп....., туп и само се чува-стига си ме ритала в г...а, дъщеря ни от малка се учи да сритва мъжете и като се понамести кеф му било.
Аз се надявам като отидем декември да определим датата за секцио, но нещо ме съмнява.
За кг.вече съм +11, но и да го мисля, така или иначе, само чер.хляб ям, плодове и зеленчуци и от време на време по нещо сладичко, но пък др.вариянт е фотосинтеза Laughing
Сега ви оставям и ще излезна да се разходя малко, че вчера пропуснах.
 Hug
nejno_cvete-ако др.път ходиш на лекциите, може да се разберем да сме заедно.

# 192
  • Мнения: 806
Чудя се, колко от нас са с планирано секцио?
Аз започвам психически настройки, макар и да е рано.  Нищо няма да свърша до края на Декември, а и нали сме на море.  Нямам си на понятие какво да правя след това.  Много ми е объркано.  Ама съм един Темерут...  ooooh!
Хич не ми се занимава - дали съм нормална?  Вие си приказвате за детските стаи, дрешки, доктори ... а аз, само чакам бебо да излезе.  Нищо не съм захващала и не знам кога и ще го захващам.  Нищо не съм купувала даже.
Полагам сили само да си пия витамините и да ходя на прегледи, още не ме е ударило, че бебчо ще е истински и, че ще има нужда от хиляди неща.  От 2 месеца се дрънкам да го купя този пуст стерилизатор, ама на... още само се дрънкам.  Оффф не знам, дали ставам за майка?

Хайдеее започна се с хормоните.  Outta Joint

nejno_cvete Бебчо не се движи както преди.  Усещам го малко, но е застанал седалищно и само усещам малки побутвания.  Не знам дали това е проблем.  Доки казва, че бебо е много добре, но аз като не го усещам да шава както преди и се притеснявам.

# 193
  • Мнения: 2
Zitka, мисля да ходя на новата лекция, но не съм се записала още, ще бъде много хубаво да се засечем заедно, очертава се да дойдат и други мами и ще се видим  Peace

Албенка, не се притеснявай дали ще си добра майка, то си идва отвътре майчинския инстинкт  Wink всеки си има разни слабости, но бебето ще ни мобилизира и неизменно ще се научим  Peace
И аз още нищо не съм започнала да купувам, мисля си по коледа и нова година да взема някоя дрешка например като своеобразен подарък за бебчо  Heart Eyes макар и в аванс, пък след нова година - ще пазаруваме по-активно  И вкъщи още нищо не приготвяме, а имаме немалко задачи, трябва да слагаме паркет в стаята където мислим да бъде бебчо и ние при него  и някои други подобрения...
Иначе може бебчето да е обърнато така че движенията да се усещат по-слабо, или да е пораснал повечко и вече да му е по-тясно,
може да си попееш за да прогониш притеснията  а и бебчо може да потанцува с теб Laughing

# 194
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 785
За килограмите, като сте се завайкали, да ви кажа - като родите, около 10на килограма отпадат одма - бебе, околоплодни води и т.н. След това от безсъние и грижи по бебето, ще свалите още. Така че, не е толкова фатално колко сте качили. По-важно е бебетата ви да се родят живи и здрави.
Албенче, ще ти дзойде музата, спокойно. Още малко ти остава и тогава ще има шаш и паника Wink
Наиема, пожелаваме ти прекрасно изживяване и много хубави моменти!  bouquet После да не забравиш да покажеш снимки Wink

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт