С НОЕМВРИйчета засмени дружно се пренасяме в "Родени"!

  • 12 026
  • 212
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 142
ЧЕСТИТИ БЕБЧЕТА НА ВСИЧКИ НОВИ МАМИ!ДА СА ЖИВИ И ЗДРАВИ, ДА ИМАТ БЕЗГРИЖНО ДЕТСТВО И ДА РАДВАТ МАМА И ТАТЕ!
soniamarie явно на всички са ни звъняли загрижени роднини, без да се усетят, че са малко досадни. Аз бях казала на майка ми, че няма да и кажа като тръгна да раждам, защото щеше да ми звъни и докато раждам сигурно.
stellita ще се роди бебчето не се притеснявай мила. В предишна тема четох, че ще раждаш при д-р Иванов в Шейново, ако е така още по-малко има от какво да се притесняваш, той е прекрасен лекар и раждането ти ще е песен.
Вчера четох, че обсъждате памперсите, но не ми остана време да се включа. Ние сме с Памперс, но с 3 размер( 4-9 кг), малко са ни по-дълбоки, но не изпускат и засега съм много доволна. Не смея да експериментирам с друга марка, защото каката ми е с един куп алергии и сега гледам на малкия да не му сменям много това с което е свикнал от първия ден. Точно заради алергиите избягвам да пия прясно мляко, да ям мед, цитруси, ядки и т.н.Абе кофти работа....
Ние също се успокояваме с музика и заспиваме, когато мама или кака пеят, но си имаме и странен вкус за 14 дневно бебе, сега слушаме баладите на Скорпионс и спим в ръцете на мама. Mr. Green
Идеята за календара е страхотна, аз също съм за!
Относно коликите и ние сме с много силни, само се свива след това изпъва и плаче, сменихме еспумизана и пак същата работа, явно решението е гушкане, да усеща близостта на мама и така..
Засега толкоз от нас с малък Сашко, защото е доста трудно писането с една ръка!   bouquet

# 181
  • Мнения: 3
Ние пък от колийф нямаме никакво облекчение , но пък на всеки си е индивидуално ... не мога да намеря семена от копър  Tired някой да знае от къде мога да си купя ?

# 182
  • Мнения: 1
Привет от Бургас на всички  настоящи и бъдещи мами!По темата с памперсите ние също сме на Памперс 1 ,че сме супер елегантни и двойката ни е голяма.Пробвах и с двойка на Либеро,но както каза някой по-горе са доста по-дебели и твърди и нещо не ми харесват.Пробвах и една опаковка Хюджис, сори ако не ги изписвам правилно, не са лоши ама почти не се намира малкият номер.
Иначе и ние сме на ръще почти през цялото време, през което не спим, опитваме се да и пеем ,засега проявява явен интерес към Облаче ле бяло-топ 1 , мила моя мамо и зайченцето...
Сега я пробвам на гръцко,че като беше в корема на мама тате все това пускаше и май имаме резултат.
Между другото пробвах и звука на биещо сърце.Нали бяхте го препоръчали като звук действащ успокояващо NaughtyНема такъв филм Cry
За капките си продължавам със Саб Симплекс и съм горе долу доволна.Щом спи спокойно почти цяла вечер-с едно събуждане.
А явно е нормално и малко да будуват и да се кривят.Само дето и мама и бабите оставаме без ръце Simple Smile
Целувки и пожелание за спокойни бебчета.А за мамчетата ,които чакат бързо и леко раждане

# 183
  • Мнения: 1
АААААААААА.и още нещо !
Защо да не може да се ядат ядки ?
Аз пък знам,че сурови ядки са много добре за производство на кърма и в тази връзка откакто съм родила се тъпча с тях Thinking
Ако не трябва дайте инфо,поне да спра да ям че и те се лепят яко на д..то Peace

# 184
  • Мнения: 3
Lunes за ядките моята свеки ми е напълнила хладилника с такива  Grinning особенно с лешници казва да ям колкото мога за да съм имала кърма ,....   незнам не съм ги яла за сега

# 185
  • София
  • Мнения: 142
Може ядки, защото са хубави за кърмата, но някои от тях са силен алерген и затова. Аз просто съм по-предпазлива, защото Албена на 15 дни ми направи алергия и докато се установи към какво е трябваше да спра да ям и пия почти всичко, от което почти ми спря кърмата. Затова сега я карам по-умерено, защото четох че при деца, на които в семейството има хора алергични или склонни към алергия, и самите деца са предразположени към алергии. Hug

# 186
  • Мнения: 3
Ето сега вече се свечерява и започва часът на писъците  Embarassed Confused Embarassed Confused
Пак се очертава тежка нощ усещам  Confused Cry Embarassed Confused

# 187
  • Мнения: 22
нашта педка каза, че от ядките най-кърмообразуващи са суровите орехи, а да се внимава с фъстъците и екзотичните ядки и плодове

мила78, и аз не намерих семена от копър и затова сега сме с чая на Хип от копър- той пак е от семена, а и е на гранули- по-лесно от трошенето и варене на семена... (ама съм си мързеланка аз- все калпавото гедам  Embarassed )

Ето сега вече се свечерява и започва часът на писъците  Embarassed Confused Embarassed Confused
Пак се очертава тежка нощ усещам  Confused Cry Embarassed Confused
това направо ме кара да плача- и аз като се стъмни и ми  се реве, знаейки какво ме чака... през деня е по-спокойно, а и мога да разчитам на чужда помощ, а нощем, когато положението е най-зле, си оставаме самички с плачещата Рая и направо ми иде да си оскубя косите като не мога да я успокоя и приспя...


Ели, ти се смя за скумрийката Сийка, ама да знаеш аз каква песен съм пускала на детето си- чак днес се заслушах в текста... за мравката и щуреца- имаш ли я...   #Crazy 

# 188
  • София
  • Мнения: 191
Момичета, ще ви попитам отново: вашите бебета по колко часа спят? Аз направо съм притеснена за моя бебок - през деня почти не спи (задремва за по-малко и след 15-30 минути вече е ококорен Shocked). Преди поне през нощта спинкаше повече (след баня се събуждаше в 3-4 часа и после в 6-7 часа), но снощи се събуди и в 1 часа и в 4 часа и после в 7. Не знам дали е нормално и дали да звъня на педито newsm78!
И другото : много често връща след ядене (верно добре си папка - даже повече от добре Laughing, но все пак) Thinking. Моля ви за съвет - не знам дали да звъня на педито Sad!

# 189
  • Мнения: 7
момичета и ние сме на линия - добре сме адаптираме се още една към друга,Розали е доста лакома и нощем се храним през 2 часа - на поискване.Имаме още малко жълтеничка.
Как да си смаля снимчица за лентичка?

# 190
  • София
  • Мнения: 2 007
Tinkatink, всички бебета връщат, едни по-често, други по-рядко. Като преядат и излишната манджа просто прелива. Mr. Green Май е нормално и да будуват повече. Нали вече са "големи".

# 191
  • Мнения: 57
ЧЕСТИТО НА НОВИТЕ НИ МАМИ-ДА СА ИМ ЖИВИ И ЗДРАВИ ДЕЧИЦАТА
Пепе-честито ви возило

Ние днес бяхме на разходка за около 2 часа-доста добре му се отрази-направи 5,5часа пауза без ядене,толкова добре си поспа навън
Тинче и Ивко връща ядене,не винаги,но доста често
Иначе тотално ми писна с това цедене Mr. Green-зърната ме болят зверски,нищо че ги мажа с крем

# 192
  • Мнения: 22
тинка, ивето ти е отговорила- гледай като станете колкото нас как ще будувате  Mr. Green

мойта пръцла е яла в 13.30 и докато задреме видях голям зор, от 16ч я чакам да се събуди за манджа, вече ще ми се пръснат гърдите- и капките за колики съм и приготвила, и всичко, но тя сега е решила, че ще си спи... то нека спи де, че после кво ме чака...  ooooh!  и така- от тия колики ядем вече максимум по 6 пъти в денонощието- то детето и без друго трудно заспива, как да го будя да суче, че затова развалихме и режима с нощната пауза де- иначе щяхме да сме само с 4-5 яденета и наддаването ни ще отиде на кино....

# 193
  • Мнения: 398
Диди имам я.Даже онзи ден я пращах на Бубето.Нямам думи просто кой болен мозък и измислил текста.
Рози влез при лентичките и там като следваш указанията ще си я смалиш.
Тинка аз започвам да се притеснявам като ви слушам.Анита почти постоянно спи.Събужда се да яде и има колики, но си мрънка и реве спейки.Вчера пободува малко, но общо взето спи.Дали е нормално newsm78 Ние утре сме на консултация и ще питам.
Тая нощ ще сме сами - пуснахме татито малко извънградска. Joy

# 194
  • някъде там......
  • Мнения: 477
Диди, по съвет на педито към приема на Колийф включих и Инфакол с идеята да минем само на него, но положението като че ли стана по-лошо. На всичкото отгоре Габи се и запече. Спрях го още снощи. Ще продължавам само с Инфакол, пък дано по-бързо ни минат тези гадни колики.
  И моята бебка връща като преяде, а чаят от копър на Хип хич не ще да го вкуси. Днес успях да й го пробутам, но след второто "дръпване" усети, че не е вода и стана ужас просто Shocked

Общи условия

Активация на акаунт