В 5-ти клас е като в "Страната на чудесата"!

  • 19 092
  • 233
  •   1
Отговори
# 180
  • по течението на реката
  • Мнения: 325
Охххх,Lennyh,като чета как е във вашето училище,направо благородно ти завиждам! При нас и 2 месеца да не ходи на училище,ако не научиш от "Агенция партенка" май няма да има кой да ти каже.Колкото до инфо за предстоящи мероприятия или изяви,направо нямам думи. На моя син в сряда му беше казано,че в събота ще ходи на олимпиада по математика/това беше за МС"Черноризец Храбър"/.Направо се панирах  smile3511 ,не можеше ли поне предишната седмица да ни кажат!?Класирахме се на 14 място.Не беше много доволен,но поне каза,че ако му предложат ще опита пак.После започнах сама да си проверявам за датите и на следващата се представихме по-добре.
Колкото до наркотиците не знам и мен много ме е страх,но говорим за тези неща в къщи и честно казано освен на здравия разум на децата си,не знам дали можем да разчитаме на друго.На мен не ми се ще да остават в нашата гимназия.Те за сега казват,че без мен нямало да отидат никъде,ама до 7-ми клас има време,може друг акъл да им дойде.

# 181
  • Мнения: 7 263
mlambeva така е в сегашното ни училище, но все пак то е частно и освен това е пряко насочено към усилено изучаване на математика. Рабира се другите предмети също се гледат сериозно, особено българския и английския. Доволна съм. Но до миналата година бяхме на същото дередже, като това което описваш. Дано намериш добра алтернатива за твоите дечица - не разбрах от къде си, но донякъде е хубаво това, че не искат без теб да ходят никъде Heart Eyes.
Живи и здрави да са - решения се намират.

# 182
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
На останалите ще издам една тайна малката дъщеричка Петя на mlambeva е една страхотна художничка   

ох, слава Богу... още една сродна душа  Hug, сред толкоз математици  ooooh!

Привет и добре дошла, мламбева   bouquet
Наистина разкажи повечко за твоите 5-токласници  Simple Smile

Ние си боледуваме все още  Tired Аман от болести Tired

# 183
  • Мнения: 7 263
ох, слава Богу... още една сродна душа  Hug, сред толкоз математици  ooooh!

 hahaha hahaha Joy Joy Joy

Шани - бързо да се оправяте Peace Heart Eyes

# 184
  • по течението на реката
  • Мнения: 325
 wavey  Благодаря за приветливото посрещане сред вашите редици! omm Много сте мили!  newsm76 Радвам се,че намирате сродна душа в мое лице,въпреки че и при нас го има този "недостатък"-любов към математиката ,макар и само при 50% от  newsm04 .
Шани,ние май вече взехме да поприключваме с болестите зимно време. Пу,пу,пу,да не ме чуе  Twisted Evil , ама до преди 2-3 год. бях направо абонирана в аптеките и с почетно място пред кабинета на личната докторка.Съпруга ми казваше:"Ти работиш само за аптеките.На аванс си там и на заплата пак." Ох,дано не ми идва пак до главата,че е луд кошмар.И до ден днешен не мога да затворя вратата на спалнята си.Все си мисля,че някой ще започне да кашля през нощта и аз няма да го чуя. На тази тема съм направо психо.
Ще се радвам да споделяме мнения,идеи и проблеми,надявайки се последните да са възможно най-малко!
Още веднъж БЛАГОДАРЯ!!!

# 185
  • по течението на реката
  • Мнения: 325
Добро утро,мили момичета!!!  love001
Не знам дали сте споделяли такива неща тук,но от снощи ме човърка един въпрос - по какъв начин разпределяте парите,които давате на децата за училище - ден за ден,или направо им давате всичко за цялата седмица?Аз снощи имах не знам дали смелостта или неблагоразумието да им дам цялата сума за седмицата + още 2лв. отгоре и не знам дали не сгреших     33uu  newsm78
особено като имам предвид редките пръсти на дъщеря ми  Thinking
Говорили сме по въпроса и друг път,ама ще видим какво ще стане до края на седмицата.
Днес ще си получават оценките от класното по математика,стискайте палци ,че да не се наложи да ги  #2gunfire довечера.

  love001 и лек ден на всички!!!

# 186
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Здравейте, и добре дошла на mlambeva  Laughing.
 Шани, бързо оздравяване! То в тези студове и вируси, не знам остана ли някой здрав!Ние пием витамин С и правим разтривки с...ракия. За сега-удържаме фронта/пу,пу,/.
 За джобните-давам всеки ден.Не защото детето ми ще ги похарчи наведнъж, а защото е толкова разсеян,че ще забрави къде ги е сложил!
 Ние сме почти оформени.Остават ни класното по БЕЛ и контролно по английски.Наблягаме здраво на преразкази/положението не е розово/.Вчера го проверих по български/граматика/, добре е !
 Хубава и усмихната седмица на всички 5-токласници , и на всички вас, момичета!  bouquet

# 187
  • Мнения: 7 263
mlambeva има една нелоша тема в този подфорум за джобните. За моя изненада прочетох интересни идеи там и си сверих часовника.
Още от миналата година давам на Бобси пари за седмицата - искам да го приуча да харчи разумно, да има в себе си пари, но да ги разпределя.
Ако си ги изхарчи още в понеделник - други няма! Да си е правил сметка. В интерес на истината не му се е случвало или поне не се е оплакал.
Ако има нужда да се купува нещо свързано с учебния процес или нещо странично тогава му давам допълнително колкото е необходимо.
Оценките при нас ще се оформят до края на другата седмица по принцип, но общо взето вече са ясни. Ще видим накрая резултата. Simple Smile

# 188
  • Мнения: 1 142
Здравейте,момичета.Отдавна не съм писала,но ви чета.Даваме му пари от време на време,защото той не иска #Crazy.Такъв е,какво да го правя.
Лени,по горе четох за гимназиите.Мисля,че ти спомена,че Боби харесва история и иска да я учи по-разширено.Е Цветан втора година само за история ми говори.Искал само нея да учи и аз постоянно повтарям,че и за там искат български и математика.Надявам се сам да се откаже,но за сега такива изгледи няма.Та на въпроса.Може ли да ми напишеш точното име на Класическата гимназия и ако има линк,нещо да прочета.Да му я покажа.

# 189
  • Мнения: 7 263
Мими, разбира се  Hug
НГДЕК - "Национална гимназия за древни езици и култури"
Ето ви един техен форум   - интересно местенце.
А ето и официалния им сайт .
Дъщерята на кумувете ни учи там и съм чувала наистина прекрасни неща от нея за училището и за средата там.
Истината е обаче, че се иска невероятно висока подготовка по БЕЛ, която аз слагайки си ръка на сърцето си признавам, че засега нямаме.
Затова ще използвам желанието на Боби за да повишим още повече нивото му, пък дори и да не стане ще му остане ползата от това, което ще научи.
Така че и ти използвай желанието на Цветан и го натисни поне за курсове по БЕЛ - само ще са му от полза Peace

# 190
  • Мнения: 1 142
Много ти благодаря Лени.Аз нещо не съм убедена ,че е за там по същата причина.По БЕЛ и математика сме на приливи и отливи.Няма да му развалям желанието,щом иска нека се пробва.Пък ако стане добре.Аз ми се искаше да се насочи към Испанската гимназия или нещо с компютри,но не съм чак толкова амбициозна,че да му убивам неговото желание.Както казваш това е мотив отново да му кажа,че трябва да наблегне върху другите два предмета.Много е сладък,като почне да обяснява на 5 годишния си брат за Византия или какви са били българите.Виждам,че желанието му е огромно,а за сега и подплатено.
Обаче да ви питам,ще е достатъчна ли подготовката по БЕЛ и математика,ако я почнем от другата година?

# 191
  • София
  • Мнения: 11 710
Добро утро и от мен!

Добре дошла на mlambeva сред стройните ни редици.Ще се увериш колко е весело тук.И браво на художничката!    bouquet
За джобните даваме всеки ден или през ден 1-2 лева.Толкова е разсеян,че не знае къде са,все са му паднали от джоба,а майка ми все ми мрънка по-изкъсо да следя за какво ги харчи...Май не съм много добра майка  Embarassed.
За кандидатстването многократно писах,че доскоро бяхме фенове на НГДЕК,ама май ни се изпари мерака.Но с удоволствие ще разгледам сайта и дори ще му го покажа.
Още не знаем какво искаме,ни риба ни рак...
За Американския Колеж от отзивите,които имам до момента не от форума...не бих си пуснала детето там.Да научава се английския много добре,но минусите ми се струват повече...Както и да е,има време до 7 клас,а и таксата до тогава току виж и 10 000 евро са я направили  Mr. Green.
За оформянето на оценките нищо не знам,той все е неразбрал...На класното по математика има 5 и ще се явява на поправителен.По литература не са им върнали класните.По немски не мога да хвана края на оценките,но на последния тест /който може би е нещо като класно/ има 5.40.
Като цяло тази година има един лек спад,ама то някои неща стават с повече учене...
Досадих,но послдно да попитам Вие от догодина ли мислите да започвате курсове/уроци или от 7 клас?
Успешна седмица! Hug

# 192
  • Мнения: 7 263
Малко офф, но хайде да наваксам с обещания репортаж за нашата Италианска Коледа.
Благодарна съм на приятелите си, които ни разказаха за снежния рай, наречен Ливиньо.
Впечатлена съм силно от Северна Италия, доста е различно и доста по-хубаво за мен от центъра и юга им.
Хората са невероятно мили и любезни, усмихнати и отзивчиви. На няколко пъти се губихме по пътя, тъй като пътищата им са обозначени доста по-различно от нашите. Където и да спирахме да питаме навсякъде бяха мили и изчерпателни.
Пътят е невероятно интересен, макар и с доста завои и за мен лично не особено приятен по този повод. Забележителното е че някъде по средата на пътя попадате за малко в Швайцария и след това отново пак се връщате на Италианска територия.
Наложи се да преспим една вечер в Швайцария тъй като пътя беше затрупан от лавина. Спахме в едно малко китно хотелче близо до пътя. Хората ни приеха и отвориха заради нас ресторанта в 10 часа вечерта. Посрещнаха ни като лични гости.
В самото Ливиньо, човек просто трябва да отиде. Трудно е да се опише с думи. някои от нас сигурно помнят очарованието на Банско от преди 10-15 години......
Е там е така.
Малки хотелчета, не повече от 3-4 етажни, къщички под наем, страхотни кафенца и барчета. Ресторантчета с невероятна и неповторима атмосфера. И тук да похваля северноиталианската кухня. За обслужването и отношението не ми се говори. Бях забравила от обслужването в милата ни България, какво е да си Клиент с главно "К".
Посрещат те като скъп гост - все едно си само ти, обграждат те с невероятно внимание и топлота. Сметката и рестото са до стотинка. В магазините и заведенията е невероятно чисто, подредено, красиво, празнично.
Децата ги записахме на ски училище - учителите са невероятни. Наехме ски и обувки за седмицаи за двамата, на цената на която тук обичайно се наемаме за два дни. Оказа се ча на касата ни били взели пари за още един ден, които още на другия ден ни върнаха с хиляди извинения. Момчетата от които се наемат ските и обувките непрекъснато сноват усмихнати, помагат на малките дечица да се обуват, поздравяват ни с Коледа.
На самата писта има столчета - посядаме и поръчваме кафе и чай - цената за наша изненада е както и навсякъде другаде. Няма надценки в пъти. Ски паса за двамата за цяла седмица е 100Е - за всички съоръжения за цяла седмица.
По пътя се запознахме с руснаци, живеещи в Испания и Коледа прекарахме в Интернационална компания в прекрасния ресторант на Карла, който препоръчам на всеки, който реши да посети Ливиньо.
Самото градче и без ДДС и безмитна зона - цените са невероятни по този повод. Има всякакви бутици, за които можете да се сетите ... Бенетон, МахМара,Томи Хилгфайер.... Парфюмериите са просто неповторими и човек може да се загуби. Електрониката е без преувеличение на половин цена от тук. Дизела платихме на 66 цента.
Апартаментчето ни беше обзаведено с всички удобства - кухня със всички уреди, чисто.... Накрая ни направиха дори отстъпка в цената,защото закъсняхме един ден \ по наша вина\. В магазина, който е собственост на хазяите ни ползваме отстъпка. Хората ни направиха отстъпки дори на намалените си стоки.
На финала на ски училището имаше и състезание с награждаване. Невероятен празник направиха на децата. Боби и Лъчи се класираха съответно на 4 и на 3-то място в своите класове и бяха много топло аплодирани от всички. С гордост мога да кажа, че прочухме България. Освен нас имаше и унгарче и германче в групите, останалите бяха италианчета. Най-малките курсистчета бяха на 3-4 годинки.
За малките деца в курорта има невероятни забавления - има ледена забавачка на открито със всякакви невероятни писти, замъци и аниматори. Цената е 10Е на ден.
В целия курорт се движат 3 или 4 автобусни лини, които водят до всички влекове и лифтове, които са напълно безплатни.



http://good-times.webshots.com/album/569417418NLOcEc
http://good-times.webshots.com/album/569422280nuHGvS

# 193
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
ааааа и аз познавам момче, което учи в НГДЕК. Много хубави нещица ни споделяше, но е истински трудно. Както да влезеш, тъй и да учиш там. Мисля, че е профил старогръцки и латински.
Живее в Мусагеница. Каза, че ако има да преговаря за деня става в 5ч., иначе става в 6ч. и почти веднага след това тръгва. Как можаха да го ситуират в Модерно предградие това школо?!  Crazy

мламбева - давам парички всеки ден. Моята ако има 3лв. ще похарчи 5.  ooooh!
Затова за сега е така положението.

# 194
  • по течението на реката
  • Мнения: 325
искам да го приуча да харчи разумно, да има в себе си пари, но да ги разпределя.
Ако си ги изхарчи още в понеделник - други няма! Да си е правил сметка.

Нали и аз затова реших да ги давам така.
Lennyh,попрегледах и другата темичка,ама там обсъждат по-скоро колко, а не как дават,та затова питам вас.
Шани,познато ми е това,за което говориш.И у нас май е така,но само при нея той е по-отговорен във всяко отношение.До сега сутрин като им давах паричките на всеки,тя отиваше при него и му даваше своите/може би защото веднъж загуби 5лв/.А сега съм казала всеки да се оправя сам.
Ali&Meli ,благодаря за приветствието!Аз вече започнах да се убеждавам в думите ти!Наистина ми харесва вашата компания и се надявам да не досаждам много.

Благодаря за съветите!!!

Общи условия

Активация на акаунт